Šta je novo?

Blok 26 - Crkva Sv. Simeona Mirotočivog - [ Religijski objekat ]

Пантограф":2zu5tpx5 je napisao(la):
JohnyBgood":2zu5tpx5 je napisao(la):
Кад мало размислим, већина наших цркава је ограђена, осим наравно Храма. Само да и њега не ограде једног дана...


Nije ograđena ni Crkva svetog Marka, na sreću.

Да стварно, који би то био ужас да су оградили! Али рецимо Саборна јесте и она у Кнеза Милоша, а и она испод Гардоша, а и по маси малих места су цркве често ограђене. Ја лично волим кад нису ограђене мада би можда девастација и вандализам постали проблем да нису, поготово ако је место скровито па онда ноћу могу будале да жврљају и уништавају ако могу да приђу...
 
stf":10nnw4dv je napisao(la):
Зашто, зашто, ЗАШТО се цркве ограђују?

Има ли то било каквог смисла? За те паре , спрцане у ограду су могли да заврше фасаду. Црква не сме да се ограђује од верника. Црквена дворишта требају да буду паркови јавне намене, пошто су и цркве објекти јавне намене...

Да ли тај протонеимар у СПЦ одговоран за ове ствари има имало логике у својој глави? Тешко... Па није ово средњи век да се зидају бедеми око цркава. Од чега се бране?

Та ограда на НБГ је коштала сигурно пар десетина хиљада евра. Да ли је то нормално?


Zašto je ograđena crkva u Omladinskih brigara, ne znam.

Ali za starije crkve, u gradovima, mogu sa pretpostavim da su porte ograđivane ili zbog grobnih mesta na otvorenom, ili zbog čuvanja imovine..
 
Nurko7000":1siwrct1 je napisao(la):


450px-Trinity_Church_New_York_City.jpg
 
Живо ме занима ШТА ова ограда у Њуци ограђује :shock: Средину улице?
 
relja":bto8z0i9 je napisao(la):
Zašto je ograđena crkva u Omladinskih brigara, ne znam.

Ali za starije crkve, u gradovima, mogu sa pretpostavim da su porte ograđivane ili zbog grobnih mesta na otvorenom, ili zbog čuvanja imovine..

Verujem da se zbog boldovanog i danas ograđuju crkve koje su i dalje često meta razbojnika. Na crkvi u Boleču su novopostavljeni oluci npr. trajali tek par dana pre nego što su ih kradljivci isekli i odneli :(

Trenutno se pravi ograda oko crkve...
 
Живо ме занима ШТА ова ограда у Њуци ограђује :shock: Средину улице?

Možda je neko kupio? Ulicu tj. Nema šetanja, private property bre :lol:
 
JohnyBgood":1gy7mu46 je napisao(la):
Живо ме занима ШТА ова ограда у Њуци ограђује :shock: Средину улице?

Verovatno je bio u pitanju neki događaj, ova crna ograda je montažna, kao one naše sive rešetke što se stavljaju kod velikih skupova, samo što su ove u Njujorku estetski bolje naravno.
 
To u Njujorku zatvore nekad zbog turista, a bio je ceo taj kraj dugo vremena ograđen zbog Occupy protesta, lakše se bije masa kad ih ogradiš u tor.
 
Pre par dana izneo sam ovde pregledlog da i ostala zelena a ogradjena crkvena dvorista imaju deciji kutak sa mobilijarom
a po prirodi stvari bice bez pseceg i ostalih vandalskih ,,zacina,,
na zalost na to bez i jednog osvrta ili davanja dr. predloga . . . cudni smo ponekada. . .
 
To bi recimo bilo idealno da se napravi pored crkve kod novog Merkatora...nije mi jasno čemu onolika parcela za tu crkvu (da ne pomisli neko da sam neki jeretik :D), gomila prostora oko nje je neiskorišćena.
 
Вероватно планирају неке садржаје ту...
Иако сам се у почетку приклонио онима који мисле да не треба да има ограде око цркве, све више размишљам да ограда треба да постоји и да црквено двориште буде оаза за децу, породице, мир, зеленило, шта год... Ипак ће ту да важе бар нека правила понашања и одржавања за разлику од слободних површина...

Наравно, без претеривања са скупоценим масивним оградама... Што се мене тиче и дрвена као код Мека код Фонтане би одрадила посао...
 
Ronche wrote : ,, To bi recimo bilo idealno da se napravi pored crkve kod novog Merkatora... ,,

To vec postoji upravo to je i svetli primer. . . i hvala na podršci
 
Ronche":2h6vujvt je napisao(la):
To bi recimo bilo idealno da se napravi pored crkve kod novog Merkatora...nije mi jasno čemu onolika parcela za tu crkvu (da ne pomisli neko da sam neki jeretik :D), gomila prostora oko nje je neiskorišćena.
Од тога нема ништа, кад јер пре три и по године Предшколска установа 11 април, Нови Београд, поднела молбу цркви Светог Димитрија (блок 32) да им уступе део њихове зелене површине за вртић Чаролија, а као игралиште за дечицу, а вртић је близу цркве, иста их је глат одбила, са образложењем да је то црквено земљиште !
 
У порти поменуте цркве се планира изградња Епархијског дома чим буде основана епархија.
Очекује се подела Београдско-карловачке архиепископије и катедра нове епархије би требало да буде уз цркву св. Димитрија.
 
A da zamjeni lokacijub sa ovom iz jajinaca ova bi bolje legla i vec bi do sad bila gotova
dsc09667.jpg

dsc09668.jpg
 
lynx":3g21p7dp je napisao(la):
Parohijski dom, 8. april 2013:




Tacno zauze celu dragocenu povrsinu temelja jedne tridesetospratnice ili cetrdesetospratnice u sred bloka 26, ccccc..
 
Озбиљно расипништво...између осталог у простору :(
 
Aj da je neki PROSTOR, nego prostorcic, pa i u tom malom prostoru namenjenom nekom buducem mini biznis centru moraju da naguraju tu crkvu sa sve tim domom, u p.... m......., da popizdis totalno
 
Ajde crkva kao detalj u bloku to je ok,ali parohijski dom da se izlezavaju u sred poslovnog centra,to im ne treba dozvoljavati..ako hoce manastir neka grade na po Topcideru isl.
Ovo crkvenjaci izigravaju energoprojekt pa svuda gde naprave crkvu treba da se dosele u lux apartmane u poslovnoj zoni :kafa:
 
Vrh