Šta je novo?

Blok 26 - Crkva Sv. Simeona Mirotočivog - [ Religijski objekat ]

razgradjevinar":15quxbm8 je napisao(la):
a parohiski dom je projektovan tako da spreci napad turaka iz pravca sest kaplara
:lol:
 
izvini relja, nisam hteo da kradem :)

a znas sta je najgore, tvoj post je od pre skoro 3 godine, tj gradjevinske sezone... mi da smo krenuli da pravimo jednu piramidu kad i egipcani, mi je jos ne bi zavrsli
 
Не знам да ли је неко већ писао о овоме (мало сам копао по теми и нисам нашао), али црква као да је позиционирана тако да стоји некако аналогно платоу испред Палате "Србија", тако да обавезно доминира позадином кадра кад год је неко дешавање на црвеном тепиху испред екс-СИВ-а....
 
razgradjevinar":ofbbhqv9 je napisao(la):
a parohiski dom je projektovan tako da spreci napad turaka iz pravca sest kaplara
1264091579_kirk_rofl.gif
 
razgradjevinar":3itnlg2p je napisao(la):
izvini relja, nisam hteo da kradem :)

a znas sta je najgore, tvoj post je od pre skoro 3 godine, tj gradjevinske sezone... mi da smo krenuli da pravimo jednu piramidu kad i egipcani, mi je jos ne bi zavrsli

Ja sam od onih koji smatraju da postoji potreba za crkvama, ali rešenje ovog parohijskog doma me tera na smeh :)
Naše srednjevekovne crkve su bile kultruni iskorak za ono vreme, po bivšim KuK prostorima su takođe primali pozitivne uticaje, a danas sve pogrešno kopiraju...

Firebird-011":3itnlg2p je napisao(la):
Не знам да ли је неко већ писао о овоме (мало сам копао по теми и нисам нашао), али црква као да је позиционирана тако да стоји некако аналогно платоу испред Палате "Србија", тако да обавезно доминира позадином кадра кад год је неко дешавање на црвеном тепиху испред екс-СИВ-а....

Gleado sam dočeke i postojavanja Garde, mislim da niko neće primećivati crkvu. Takav je "hepening".
Za sada će primećivati ispucali pločnik i ugovorce Vojske Srbije u uniformama iz Titovog vremena :)
 
Да, могуће, позадина је ипак позадина, други-трећи план. Гледао сам дочек Рогозина ономад (на ТВ) и имао утисак да црква у Б26 баш упада у очи. БТЊ те униформе имају доста елемената и неких српских старих свечаних униформи од пре ДСР, ал' да не идемо ван теме :wink:
 
Свака част.

Надреално. Баш некако...Њујоркшки!

Толико о уклапању.
 
Nije,ovde ce biti fasade kada skupe novac za razliku od one druge crkve na NBG gde je ono krajnja fasada.
 
vucko":zqj1g5v9 je napisao(la):
Nije,ovde ce biti fasade kada skupe novac za razliku od one druge crkve na NBG gde je ono krajnja fasada.

Hvala, uvek pobrkam koja je koja a znam da ima (bar) jedna koja ce ostati "crvena" :wink:

Kao sto sam gore jednom rekao, ovo mi deluje toliko van konteksta i nestvarno da je na nekako "cool". Ne bi ocekivao takav rezultat kad se gradi u ovom "fazonu", ali stvarno imam osecaj da ako samo trepnem necu ponovo videti ovu crkvu kad otvorim oci. Deluje toliko neocekivano i, za razliku od mnogih crkava koje izgledaju "tesko", ova mi, valjda zbog zvonika, deluje nekako bestezinski :kk: I ocekujem da ce se taj efekat samo pojacati ako je lepo obloze...
 
Da li i za crkve važi gradska odluka o nezavršenim objektima?
(Mislim na novčano kažnjavanje investitora ukoliko građevina nije dovršena, nema fasadu i nije obezbeđena upotrebna dozvola)
 
vucko":1yifgh8n je napisao(la):
Nije,ovde ce biti fasade kada skupe novac za razliku od one druge crkve na NBG gde je ono krajnja fasada.

Mislis na ovu? Meni deluje da ovo nije konacna fasada,vide se betonske stepenice oko kule i fale stubovi oko kupola.
Ako jeste ovo konacna fasada onda je glupo uradjena.
36510646.jpg


Meni nije jasno kako su postojeci objekti u bloku 26 izgradjeni a da nema DUP za taj blok?
 
Crkva je počela da se gradi prema starom urbanističkom planu, kao i zgrade Energoprojekta i Napreda na ćoškovima bloka.
 
Firebird-011":3ils5gv2 je napisao(la):
Прозор у прошлост :mrgreen:

Неки би рекли - прозор у будућност, вечни живот и Нови Јерусалим. :)
 
vucko":ms24w6jy je napisao(la):
Nije,ovde ce biti fasade kada skupe novac za razliku od one druge crkve na NBG gde je ono krajnja fasada.

Није тачно. Обе фасаде тек треба да буду одрађене.

Што се тиче цркве преко пута Меркатора, мислим да би под хитно требало извршити притисак да се заврши фасада, али и парковски уреди поприлична порта око ње (сада потпуно огољена). Можда и да се засаде пузавице поред велике и непримерене ограде. Мени као вернику не смета зидање цркава, већ наша неспособност да завршимо започето, као и да водимо рачуна о детаљима.
 
Hvala na ispravci,negde sam cuo da je tako planirana.A i neverovatno mi je da nije dovedena do kraja a da je druga zapoceta na 2 bloka odatle.Valjalo bi jedan posao zavrsiti do kraja pa tek onda krenuti na drugi.
 
Зашто, зашто, ЗАШТО се цркве ограђују?

Има ли то било каквог смисла? За те паре , спрцане у ограду су могли да заврше фасаду. Црква не сме да се ограђује од верника. Црквена дворишта требају да буду паркови јавне намене, пошто су и цркве објекти јавне намене...

Да ли тај протонеимар у СПЦ одговоран за ове ствари има имало логике у својој глави? Тешко... Па није ово средњи век да се зидају бедеми око цркава. Од чега се бране?

Та ограда на НБГ је коштала сигурно пар десетина хиљада евра. Да ли је то нормално?
 
Кад мало размислим, већина наших цркава је ограђена, осим наравно Храма. Само да и њега не ограде једног дана...
 
Crkve koje su ogradjene sigurno nece biti odgradjene
ziv primer, a jako mi se dopalo sto ova crkva u svom dvoristu ima mobilijar za decu
ljuljaske, klackalice i tobogani u travnatom ckvenom dvoristu su celi i kao takva posebno zasticena povrsina
ima svojih prednosti

Imali za crkvu icega lepseg od dece koja se igraju oko nj.- :)

vrlo jasan i glasan zahtev postaviti da se u sva crkvena ogradjena dvorista postave mobilijari za decu
koja ce se igrati na travi koja nije ,,oplemenjena,, od strane kucica , pijanaca i koje kakvih vandala

Ni jedan vernik nece biti protiv ovakvog zahteva
a velikodostojnici crkve koj odlucuju o tome , ako im nije na pameti samo sticanje novca
rado ce prihvatiti ovaj predlog a uz pomoc grada za opremanje
deciji mini parkovi u zasticenom crkvenom dvoristu ce biti brzo ostvarljivi
 
JohnyBgood":20sjlw14 je napisao(la):
Кад мало размислим, већина наших цркава је ограђена, осим наравно Храма. Само да и њега не ограде једног дана...


Nije ograđena ni Crkva svetog Marka, na sreću.
 
Parking se rijesava poplocavanjem i pretvaranjem u trg [nekad je tu bila lastina stanica ]
 
Vrh