Šta je novo?

BITCOIN kriptovaluta (?!)

Lepo rečeno, bukvalno nikakve vrednosti se ne stvaraju. Čak ni intelektualne.


A priče o tome da će kriptovalute da uvedu decentralizaciju i anonimnost, i da demontiraju banke i uspostave monetarnu finansijsku pravdu u svetu su razbucane iznova i iznova sto puta. Otprilike kriptovalute će se izboriti za pravdu i za običnog čoveka taman koliko se i ono Belo g***o iz Mladenovca izborilo za pravdu i običnog čoveka u Srbiji. Pojavio se, izmajmunisao se i lepo proveo, pokupio glasove i pare, prodao se onima protiv kojih se navodno borio, a onda sa parama nestao i otvorio svoj mali biznis od koga sada živi kao mali bubreg u loju. Tako i kripto revolucionari i inovatori u svetu finansija. Stalo im je do pravde i običnog sveta taman koliko i prosečnom političaru. Ili prosečnom brokeru, ili drugom prodavcu magle.
 
Verujem da su piramidalne seme svuda ilegalne, a kripto valute su bas nekako u svim razvijenim zemljama dozvoljene, odnosno njihove vlade su odlucile da nisu piramidalne seme, a u svim banana drzavama su bas nekako zabranjene.
Ja rekoh relevantan izvor, a ne chat gpt koji vuče podatke sa nekog kripto foruma.
Legalnost apsolutno nema veze sa temom. I Dafina je legalno poslovala dok nije zbrisala sa lovom.
 
Tema ima 41. stranu, procitaj bar prvih par i dobices sve potrebne odgovore. Mi vodimo istu konverzaciju kao i ljudi pre 6 godina. To je tada trebalo biti reseno, a neko kada sada udje ovde da se prvo informise pa onda nesto napise.
 
Problem je sto neki ljudi i dalje misle da novac pada sa neba...
 
Nije valjda da ga donose rode? Daj ti neki dokaz da je piramidalna sema osim toga “tako je majke mi, znam ja”.

Niko ne komentarise dijamante? Dve porodice drze celo trziste i fingiraju visoku cenu iako se odavno gaji u laboratorijama i ne treba da kosta ni desetinu cene. Piramida na kvadrat.
 
Poslednja izmena:
Slažem se, mene briga da li sam ja u pravu ili nisam, nemam ništa od toga sem malo zadovoljstva. Samo želim da znam šta je istina, onako kako zapravo jeste.

Izguglao sam da su FTX korisnici ostali bez 8 milijardi $ ukupno. 100+ miliona $ je otišlo na neku političku kampanju.
Kako bih ja mogao da izbegnem sve ove prevare ako bih hteo da investiram u kripto? (konkretno BTC)
Gde da se uloži, gde da se pokupi novac?
Jedna od najsigurnijih menjacnica, koja je u stvari kao banka je bitstamp. Problem sa bitstampom je sto uglavnom ima samo stare i proverene novcice tako da ovi sto ocekuju cenu nekog nepoznatog scam shita na x100000 to the moon, ga izbegavaju. Druge po meni ok menjacnice su poloniex i binance, a za uplatu/isplatu najlaksi je cex.io

Stari i provereni novcici donose najmanji i najsporiji rast, ali imas neku stabilnost pa i kada padne vrednost pada manje nego nekih shitcoina.
 
Ni ja ali ako odobre ETF moze da se desi da porani ovog puta malo.
 
Au sad ako odobre Ether ETF (januar??) ulece barem 150M u Srbiju :)
Minimum toliko ethera ima u narodu!
 
0-02-02-43a668a61cb69f34a99b5186cbe79014ec58301f9b931d10ed33c92f3516b041_bb2bb26f0102b672.jpg
 
Vrh