Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Bas nista. Evo sta kaze zvanicni sajt Plaze:

Sport Star Plaza
Region: Serbia
Project type: Retail and entertainment scheme
Size: 45,000 sqm (GLA)
Opening: 2013-2014
Plaza share: 100
Project status: Planning stage
Izvor: Plaza centers

Boldovano nam govori da ce u najboljem slucaju poceti sa izgradnjom krajem 2011. ili pocetkom 2012. Trenutno je malo frka sa tim trznim centrima. Realno kupovna moc je i dalje slaba, a mallove su najavili i Delta, i Verano i PSP Farman. Tesko da trziste moze da podmiri sve njih, ali za bar jos jedan trzni centar u naredne dve godine ima prostora. E sad, to ti je kao u vesternima, svi stoje nasred prasnjave ulice, sunce przi, sat na vecnici otkucava podne i pitanje je samo ko ce prvi da povuce obarac.
 
Koliko ja teorisem nece dobiti dozvole dok gazda misko ne sagradi trzni centar u bulevaru despota stefana.
 
Takav razvoj situacije uopste ne bi bio cudan za Srbiju, ali u perspektivi ta dva trzna centra mogu da egzistiraju zajedno. Iako su na istoj liniji, Plaza je mnogo vise orijentisana ka Karaburmi, Visnjici i Mirijevu, dok npr.ka "Delta landu" vise gravitiraju centar grada, Palilula i banatska naselja. Naravno, Beograd je jos uvek nedovoljno razvijen za takvu teritorijalnu podelu trznih centara, i dalje je to vrlo centralizovano i ova dva postojeca centra se kolju za kupce iz Boleca i Zeleznika, koliko za one sa Novog Beograda.

Zanimljivo je da se nas aktuelni premijer (Mirko) jednom hvalisao kako je pokazatelj oporavka ekonomije u zemlji guzva u TC Usce. A koliko je to besmisleno dokazuju samo dve stavke:

- da je to jedan od dva takva trzna centra u Beogradu (u Srbiji, jbt), dok ih u Sofiji, Bukurestu i Zagrebu ima znatno vise
- J***s ti trzni centar ciji je efekat da pola radnji u Knezu isprazni izloge i prelepi ih oglasom na kojem pise "For rent"

... a Mirko se predstavlja za nekakvog ekonomskog strucnjaka.
 
Homer Jay":2qn5qocc je napisao(la):
E sad, to ti je kao u vesternima, svi stoje nasred prasnjave ulice, sunce przi, sat na vecnici otkucava podne i pitanje je samo ko ce prvi da povuce obarac.
Fenomenalno poredjenje!

Tipujem da ce gazda Misko,on je oduvek bio nervozan na okidacu.
 
Гузва у тржном центру не значи ништа. 98% људи не купује ниште, већ се шета у топлом простору, нешто грицне у Меку, или одгледа филм.

Мирко покушава да замаже очи, али што тако наивном методом?
 
u subotu kad sam bio u tc delta city bukvalno nije mogao parking da se nađe.......


znači napravio se red tamo gde je ulaz u parking i ljudi čekaju da neko izađe da bi oni mogli da uđu na parking.

sad da li svi oni kupuju ili se šetkaju ne znam ali činjenica je da dolaze kolima a to nešto košta i što znači da imaju pare makar za kafu i neku krpicu....
 
паркингу у Ушћу викендом можеш да кажеш довиђења, или да се возиш около 20 минута
 
Pa jer ceo grad ide tamo.Ne verujem da bi neko recimo iz visnjice isao do delta sitija vec taman do usca.Izgradnjom plaze a i ovog miskovog cuda ce se rasteretiti usce.
 
Covece, bas se oduzilo.
Proslo je skoro 2 god kad sam saznao za ovaj projekat.
Nemam naviku da posecujem trzne centre. Ovaj me je zainteresovao zbog IMAX-a.
Mada sam izgubio volju, a i zelju za njim do sad.

Ja mislim da bi ceo stari deo bg-a isao u plaza tc.
Time bi Usce dosta izgubilo.
Prvi ja sa Zvezdare nebi isao cak na NBG zbog trznog centra.
A da ne pricam ovi iz Mirjeva ili Visnjice, kojima bi plaza bila usput, gde god da krenu.
To "gazda Misku" kako ga vi zovete, smeta
:)

A da bitam za taj "Delta land" kad se on gradi?
Bar nesto da se dogadja :)
 
па не би баш цео стари део града ишау у Вишњицу. мени је из Јерковића ближе Ушће него Вишњица. а да не говорим о Бановом Брду и остатку Чукарице. они ће сви у ДЦ када се изгради мост преко Аде
 
Dobro,plaza i nova delta ce sigurno pokriti deo preko pancevca i dobar deo zvezdare i palilule
 
Cenim da je izgradnja dva trzna centra s ove strane pozeljna i da bi bili puni uprkos bednom standardu!
Jos bi doprinelo saobracaju. Nova strategija, strateski rasporedjeni ''molovi'' umesto obilaznice! :dil:
Licno ne zalazim u Deltu i Usce, tj. jako retko, ako bas moram, ''jao nemamo u radnji probajte u Delti'', ali ovi centri su veoma brzo postali mesto okupljanja! Znam brdo ljudi koji par puta nedeljno idu na kafu! Pored toliko kafica po gradu ja da idem u neku kutiju i snimam prolaznike!
U svakom slucaju, Bg je dovoljno velik da se jos par kutija izgradi, videcemo uostalom veri soon!
 
Podržavam svaku kutiju koja će da donese i multipleks bioskop.

Da nije odličnog bioskopa, ne znam kad bih otišao u Ušće..
 
Што се тиче тржних центрова, и ја тамо идем само кад хитно морам. Једини изузетак је Еуровеа, то је Братислави стварно требало. Иако је тржни центар, супер је решен и далеко је од кутије. Изгледа стварно на нивоу а још је тик до реке. Дакле када хоћу да попијем сокић и гледати мало Дунав, избор јасан :)
 
Umesto šoping mola, sad imamo InexFilm u Višnjičkoj. ;)

Nego šalu na stranu, da li mislite da je ovaj projekat bliže izgradnji pošto se Mišković "seli" na Autokomandu, i neće raditi u 29. nov?
 
Definitivno je blizi izgradnji.U tom delu grada nema nijedan trzni centar,a misko je objavio da radi autokomandu a u 29 novembra je zamrznuta investicija.

Nadam se da ce poceti gradnju u narednih pola godina,trenutna situacija im je san svakog investitora.Bez konkurencije osim zire koja je nekoliko kilometara odatle.
 
I ja potpuno isto razmisljam ! Delta Land i Visnjicka Plaza bi bili isuvise blizu, ali posto Delta najavljuje izgranju shopping mall-a Delta PLANET - (Autokomanda je odlicna lokacija i taj mall bi imao odlican potencijal, plus sto bi bio i najveci), eto sansa za Visnjicku plazu ! Takodje tome doprinosi i izgradnja Mirijevskog bulevara. Novi putevi otvaraju put do novih investicija.
 
Da li neko ima informacije sta se desava sa Visnjickom plazom?
Da li ima sanse da sledece godine krene gradnja ?
 
Ja se iskreno nadam,mada nisu aktivni medijski.Ako bude neke informacije postavicu je na ovoj temi.Pokusaj da ih kontaktiras preko njihovog zvanicnog sajta za Srbiju.

U februaru otvaraju Plazu u Kragujevcu pa je jasno da zele tu investiciju da isprate do kraja,sigurno ce se onda prebaciti na plazu u Visnjickoj,pogotovu sto je zvanicno Delta objavila da nece tu skoro praviti svoj trzni centar(ko zna,mosta je to i dzentlmenski dogovor sa Plazom da ne bi jedni drugima skidali musterije).
 
Nadam se da ce uskoro poceti sa gradnjom i plaze i planeta i shoping centra na trosarini jer je beogradu preko potrebna veca rasprostranjenost prodavnica, a i veca ponuda raznovrsnije robe.

Vidim da ce se u kragujevackoj plazi otvoriti prva prodavnica H&M-a u Srbiji, kao i C&A, tako da su novi shoping centri neophodni radi prosirivanje trzista uvodjenjem novih robnih marki.
 
Mene bi najviše oduševila obnova svih proizvodnih pogona u Višnjičkoj :kafa:
 
Pa evo obnavlja se Inex Film, proizvodi se kultura ponovo :D
 
Vrh