Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

^Pazi po Beogradu se prave razni Plaza objekti, mozda se misli na ukupne povrshine?

Pa samo ona kula u knez Miloshevoj ko zna koliko ce imati poslovnog prostora.
 
'bem mu misa, evo sta pise. Kako su srocili recenicu normalan covek bi rekao da se ta brojka odnosi na Visnjicku Plazu, a ono opet moze i na Kneza Milosa.

6hlx6p.jpg
 
Recenica je potpuno jasna, ovo "an" je neodredjeni clan koji je vezan za imenicu "mall" sa mesnom odrednicom "in Visnjica", i pridevima "80,000 m2 GLA shopping". Tome je dodata jos jedna recenica veznikom "and" iz koje je izbacen glagol "to construct" da bi se izbeglo ponavljanje. Znaci Visnjica... to bar ta recenica znaci na Engleskom, da li je pisao neko ko ne govori dobro engleski, to je druga prica...
 
Ljudi ne znam odakle vam jos uvek nada da ce se u skorije vreme graditi nesto od Plaza projekata...zar niko nije procitao ovu vest

Israeli Company Plaza Centers to freeze 26 projects
21 November 2008, Friday

The Israeli real estate company Plaza Centers NV is suspending 26 projects in Eastern Europe and India, including a EUR 38 M shopping mall project in Bulgaria's Shumen.

The news was reported Thursday by the Israeli business website Globes, which announces that the company was going to go ahead with six other projects already under construction.

The other twenty-five frozen projects are located in Poland, Romania, India, Greece, Serbia, Hungary, and the Czech Republic, and are still in the planning stage, or awaiting construction permits.

A statement of Plaza Centers NV cited by Globes links the freezing of the projects to the effects of the global financial crisis on the real estate sector. The construction of the twenty-six frozen projects will be conditional on the availability of external financing.

The shopping mall in Bulgaria's Shumen was supposed to be constructed in the place of the former vegetable oil factory.
 
Ne znam za druge, ali ja sam znao za tu vest ovo cisto vodimo razgovor onako, kada se odmrznu ti radovi ili ih neko drugi zapocne za nekih 2-5 godina.
 
Hmmmm, i ovde sam sinoć ostavio koment, ali ga nema, pa da ponovim pitanje.

Da li se to meni čini ili je na svakom novom renderu objekat sve viši i viši?
 
Izvinjavam se moderatorima jerbo sam zaboravio skroz da imamo otvorenu temu o Visnjici, pa ako je moguce, ia ako vam nije tesko da se oni postovi o Plazi iz teme "Buduci projekti, planovi, investicije, potrebe", prebace u ovu temu. Hvala unapred i jos jednom izvinjenje za sejeanje teme po forumu ;)


E sad, u vezi sa Shmeksijevim pitanjem. Ovi najnoviji renderi i prosli su isti u dimenzijama, razlikuju se samo u detaljima - ploce na fasadi, ulaz, IMAX deo, okviri na staklenoj fasadi, zeleni krov i sl. Medjutim, na prvim renderima, istina, centar deluje malo nize.

080907-PLZV-02.jpg

renderings_exterior_6.jpg


Mislim da je to zbog poslednjeg nivoa koji ce biti izuzetno prostran i komforan, kao sto se vidi na renderingu enterijera:

renderings_interior_1.jpg


Jer iako na renderu izgleda kao da TC ima cetiri nivoa, zapravo nema. Mislim, cetvrti nivo je ovaj kao viseci mostic sto ide u krug - tu ce, prema navodima na sajtu, biti samo stolovi za food court i oni se nalaze tacno ispod staklenog dela krova i iza staklene fasade odakle puca neverovatan pogled na Dunav :cool:
 
E ovako pozdrav svima ovo je moj prvi post.
Registrovao sam se da bi postavio jedno prosto pitanje.
Da li se ovo gradi ili ne??
Ovaj objekat me iskljucivo zanima zbog imax bioskopa.

Smorio sam se kada sam pre par meseci procitao na ovoj temi da su projekti zamrznuti...

Ali posto sam na sajtu nasao par novih slika vezanih za VIsnjicku plazu,pomislio sam da su se smilovali i krenuli sa poslom :)
 
Ako misliš da li se u fizičkom smislu gradi onda je odgovor ne, ali ako misliš da li će u nekom narednom periodu krenuti gradnja onda je odgovor da. Jedina nedoumica oko koje može da se diskutuje jeste koliko je dugačak taj period.
 
Ok hvala.
Nadam se da ce na sajtu naznaciti kada krenu sa radom...
 
Bice to mnogo glasnije nego vest na sajtu. Doci ce politicari u odelima sa zutim slemovima, verovatno ce Djilas da zalije prvu lopatu betona. Bice soli i pogace, crvenih vrpci i nazdravljanja rakijicom. Mozda ce Mirko da bude da govori kako je ovaj velelepni trzni centar znak oporavka srpske privrede. Mozda bude i Boza da kaze kako ce nas ovaj trzni centar pribliziti Evropskoj uniji. Mozda dodje i Mladja da kaze kako je izgradnja ovog trznog centra dobar slucaj prodaje proipale fabrike koja ce jednostavno biti srusena i na njenom mestu biti izgradjen trzni centar, i kako je to dobar model razvoja koji treba primeniti i u drugim gradovima.
 
moj prijatelj je buduci zkupac u plazi. Centar pocinje da se gradi sledece godine. Planirano otvaranje je 2012. U Kragujevcu su stali sa radovima jel 60% zakupaca nema para da sredi lokale zbog navodne krize tako da je odlozeno otvaranje za 2011. A sto se tice Plaze hotela u Kneza Milosa, cekaju dozvolu od grada i pravice kulu od 27 spratova..ako dobiju dozvolu za to sigurno grade...ako ne..odustaju od hotela. Mallovi ce sigurno biti sagradjeni...
 
Samo zamisljam kako bi u Kneza Milosa izgledala kula od 27 spratova...o Boze.
 
@hazard

Procenjujem da se 90 odsto clanova foruma ne slaze s tobom. Mesto na kome se nalazio Savezni MUP mnogo vise obelezava silazak sa Gazele, nego ulicu Kneza Milosa. Nije to lose mesto za jednu dobru kulu.

@nele

Moj drugar koji treba da zakupi lokal u kragujevackoj Plazi takodje potvrdjuje da se otvaranje odlaze za prolece 2011. Steta. Radovi su startovali punom snagom, ali za narednu fazu banke ne zele lako da se otvore. Seka.
 
@hazard, sizif

Mislim da bi tamna kula dobro došla i kao vizuelni pandan Beograđanci...
 
Da li jos neko jedva ceka imax bioskop u Srbij(Beogradu)?
 
ja se radujem svakom novom bioskopu u Beogadu, a narocito IMAX-u posto je to potpuno novo iskustvo za nas - ukratko, to su bioskopi sa jako velikim platnima u kojima se prikazuju filmovi jako dobrog kvaliteta slike, opsirnije - http://en.wikipedia.org/wiki/IMAX

a kako bi izgledala Plaza u Kneza Milosa, da se podsetimo preliminarnih rendera u slucaju da ih je neko propustio ranije:

bg0.jpg

bg3.jpg
 
Jer ima nekih novih informacija vezanih za ovaj projekat???
 
shmeksi":vrm44mbd je napisao(la):
'bem mu misa, evo sta pise. Kako su srocili recenicu normalan covek bi rekao da se ta brojka odnosi na Visnjicku Plazu, a ono opet moze i na Kneza Milosa.

http://i40.tinypic.com/6hlx6p.jpg
Čitajući izveštaj CB Richard Ellis videh da se kao ukupna površina (GBA) za Višnjičku plazu spominje brojka od 48.000 kvadrata iz čega može da sledi da će površina za izdavanje (GLA) biti negde između 17.000 - 20.000 kvadrata.

Oni ljudi verovatno imaju računicu, ali nešto mi to malo kvadrata za izdavanje tj. ne daje veliku mogućnost da se tu pojavi dosta jakih zakupaca koji će privući potrošače već će se verovatno ceo centar svesti na možda tri do četiri jaka lokala i ostali koji su eto tu.
 
moguce je da je greska, neverovatno je koliko gluposti ima u tim izvestajima (radio sam komparaciju par njih pre izvesnog vremena i odstupanja u kvadraturi su cak po vise desetina hiljada za pojedine projekte).

17.000 GBA se nikako ne uklapa u projekat sa rendera.
 
Vrh