Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Jednom sa vozio tuda, ne kolovozom, već tramvajskom bašticom do petlje kod Hipodroma i manje prometnim kolovozom došao do Save.

Da se potpuno izbegne kolovoz mi jedino pada na pamet peške kroz prolaz pa kroz Sajam biciklom i pređeš prugu kod Pirane (policijske stanice)

Mislim da nije problem ni da pređeš Bulevar Vojvode Mišića i ideš biciklom trotoarom do rampe za Sajam (tu možeš da uđeš i izađeš kod prelaza gore spomenut) i tu pređeš na kolovoz koji tu uopšte nije prometan i onda pratiš oznake za Stenku.

Uh, sada ovo čitam i misim da nisam najjasnije objasnio, pa pitaj ponovo ako se ne snalaziš.
 
Hvala na odgovoru. Pominjes rampu na Sajmu dal mislis na Sajamsku halu 4. Tu ima prelaz preko shina za voz. Sa druge strane je parking.
 
Kako najbolje stici od BnaVodi do Ade. Pitam zbog deonice kod tzv Kule, gde se bic. staz aprekida i skrece?
Da li postoji iakakv nacin da se vozi uz reku?
 
postoji pored galerije ispod gazele...postoji jedna kratka zemljana deonica i sve ostalo je staza do ade...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vozi se uz reku dokle može *do kule)
Zatim prometnim Vilsonovim bulevarom bici stazom (2 semafora) i onda ispod Gazele zemljano kamenom deonicom.
 
031_001.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756544#p756544:11m3y67e je napisao(la):
Sss3 » Pon Jul 13, 2020 4:23 pm[/url]":11m3y67e]Iscitala sam zadnjih 20tak stranica, al nisam nasla odgovor. Ako ste vec odgovorili izvinjavam se unapred. Interesuje me kako se od Senjaka konkretno iz Ruske ulice, moze doci do Ade a da se ne koristi kolovoz u BulevaruVojvode Misica? :?:
Znam da se od Ade moze doci do centra ili do Novog Beograda preko mosta na Adi, al ne znam da li se negde mogu isljuciti pre Sajma. Kod Sajma se mogu iskljuciti, uci u Sajamski prostor pa sa bicoklom pod miskom niz stepenice u podzemni prostor. Sto mi nije neko resenje.
Pa trotoarom sa strane gde je Sajam, zive duse nema, samo pazi na ljude na stanici Ruska.

Kada dodjes do kraja trotoara tj.prodjes poslednju halu, mozes da ides desno i izadjes na stazu pored Save, ima prolaz u ogradi i predjes preko pruge, tu ti je ona policijska kucica. Druga opcija je da kada dodjes do kraja trotoara, skrenes desno, pa posle desetak metara skrenes levo i ides putem ka mostu na Adi. Onda ces naici na kruzni tok i treba da skrenes tamo gde pise restoran Stenka, prodjes ispod nadvoznjaka i popnes se gore i tu si ispod mosta na Adi i tu ti je staza koja vodi ka Adi.

Ali ako ne znas da vozis bajs, vozis ga u suprotnoj traci, iskljucujes se, ukljucujes da ne gledas da li neko ide iza tebe, nemoj ni da dolazis :kafa: :lol:

Ja cu verovatno odrobijati nekog ,,biciklistu" do kraja leta, nemojte to da budete vi :mrgreen:
 
Između Dejtonke i mosta radovi teku. Nemam pri ruci sliku starog savršenog asfalta, no mi smo bogata zemlja pa možemo da pravimo najskuplju varijantu sa lošim ivičnjacima.

Na slici se vidi i da je neko malo olupao stari ivičnjak (kao vid protesta)
 

Prilozi

  • IMG_0051.JPG
    IMG_0051.JPG
    88,1 KB · Pregleda: 2.079
  • IMG_0052.JPG
    IMG_0052.JPG
    129,7 KB · Pregleda: 2.082
  • IMG_0053.JPG
    IMG_0053.JPG
    113,8 KB · Pregleda: 2.086
  • IMG_0054.JPG
    IMG_0054.JPG
    85,5 KB · Pregleda: 2.076
  • IMG_0055.JPG
    IMG_0055.JPG
    92,3 KB · Pregleda: 2.073
  • IMG_0056.JPG
    IMG_0056.JPG
    73,4 KB · Pregleda: 2.079
  • IMG_0057.JPG
    IMG_0057.JPG
    86,2 KB · Pregleda: 2.078
  • IMG_0060.JPG
    IMG_0060.JPG
    78,4 KB · Pregleda: 2.088
  • IMG_0061.JPG
    IMG_0061.JPG
    85,9 KB · Pregleda: 2.083
Na ovom delu nedostaje samo još završni sloj:

Pogledajte prilog 3
Bici_staze_2020-07-20_02.jpg

Zašto su betonsku ploču stavili ovako blizu trotoara? Pretpostavljam da će to biti nosač za nekakav stub (možda za kamere?). Na ovom mestu je trebalo proširiti trotoar, ali nažalost, to je sada nemoguće.

Bici_staze_2020-07-20_03.jpg

Ispod Brankovog mosta, danas:

Bici_staze_2020-07-20_04.jpg
 
gledam ovu sliku ovu sliku sto je postavio astrodule..gde je neko malo izlupao ivicnjak...

neverovatno je koliko to malo znaci..uvek ciljam takva mesta kad se penjem na ivicnjake...taj 1cm...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je. To je kao ono kada ciljaš polomljeni deo visokog ivičnjaka.

Rekao sam već sto puta da je prosto neverovatno koliko su ovi ivičnjaci neudobni. Naravno, ne mogu da se porede sa neoborenim ivičnjacima.

Za to vreme u Novom Sadu i dalje traje akcija "na nulu" bez ivičnjaka.

Pogledajte prilog 1
 
Lupati ovoliko spušten ivičnjak nije nikakav protest nego besnilo.
file.php

Ko na ovo ne može da popne bajs ili kolica, taj bolje da ni ne izlazi iz kuće pošto nije sposoban za život.
 
Бендер, проблем је у болу у задњици после преласка преко оваквог "обореног" ивичњака.

Мислим да је решење са БнВ добро. Тамо је ивичњак потпуно уземљен и само се осети минимално труцкање, а не ударац као на овим са горње слике.
Наравно, најбоље да ни нема ивичњака, али ако баш мора онда је решење са БнВ прихватљиво.
 
I pre nego što Bender odgovori "a šta ti je teško da digneš dupe"... Nije to samo tu. Ima minimum nekoliko desetina dizanja dupeta od tačke A do tačne B.

Gledaj na njih kao na ležeće policajce, ali u ulicama gde to nije potrebno. Primer: stave ti ispred kuće/stana u uličici ležeći policajac - i to 2 na razmaku od 20-30 metara, a sve to u ulici u kojoj niko prešao 30km/h godinama.
 
I dokazano znaju kako treba raditi. Postoji dosta mesta gde je oboreno kako treba, gde je pešačko ostrvo "presečeno" kako treba, gde je napravljena "rupa" u ovim belim ivičnjacima i gde ide asfalt na asfalt.

Ali poslednjih par rekonstrukcija (Hugo Klajna, Tadije Sodermajera, Dejtonka) pokazuje kao da namerno rade sa ovim tipom ivičnjaka. Jeste na oko lepše kada se beli po ivicama, ali zaista je mučno stalno ukazivati na greške, a mi sa tanjim gumama itekako osetimo razliku.
 
Nama nikakvog razloga da ti ivičnjaci postoje tu, oni su loše rešenje i treba ih ukloniti.
 
Pola NBG je urađeno kako treba u delu za pešake (zbog invalida), a biciklistima je uglavnom ostavljeno da se krše preko ivičnjaka raznih visina i uglova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758857#p758857:2cjnspl8 je napisao(la):
dzonihsv » Uto Jul 21, 2020 5:13 pm[/url]":2cjnspl8]I pre nego što Bender odgovori "a šta ti je teško da digneš dupe"... Nije to samo tu. Ima minimum nekoliko desetina dizanja dupeta od tačke A do tačne B.

Gledaj na njih kao na ležeće policajce, ali u ulicama gde to nije potrebno. Primer: stave ti ispred kuće/stana u uličici ležeći policajac - i to 2 na razmaku od 20-30 metara, a sve to u ulici u kojoj niko prešao 30km/h godinama.
Zapravo, i pre nego što si napisao ovaj drugi post, mislio sam da napišem sledeće:

Pa ako je nekome do protestovanja zbog visokih ivičnjaka, valjda je logičnije da razbija one koji su i dalje potpuno podignuti, šiljati ili neobrađeni, nego ove što su već uveliko spušteni. Kukati na ovu visinu je apsurdno. Dete u kolicima može da se preveze preko ovakvog spuštenog ivičnjaka a da ni ne oseti. A kamoli bicikl.
A ja pritom vozim MTB sa samo prednjim amortizerom i gumama na 2,5 bara. I relativno uskim sedištem.


Mada ne isključujem mogućnost da i nije u pitanju nečiji protest nego možda neko oštećenje, ili da je ugrađeno tako oštećeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756544#p756544:c05jk9ib je napisao(la):
Sss3 » Pon Jul 13, 2020 5:23 pm[/url]":c05jk9ib]Iscitala sam zadnjih 20tak stranica, al nisam nasla odgovor. Ako ste vec odgovorili izvinjavam se unapred. Interesuje me kako se od Senjaka konkretno iz Ruske ulice, moze doci do Ade a da se ne koristi kolovoz u BulevaruVojvode Misica? :?:
Znam da se od Ade moze doci do centra ili do Novog Beograda preko mosta na Adi, al ne znam da li se negde mogu isljuciti pre Sajma. Kod Sajma se mogu iskljuciti, uci u Sajamski prostor pa sa bicoklom pod miskom niz stepenice u podzemni prostor. Sto mi nije neko resenje.
Pa trotoarom sa strane gde je Sajam, zive duse nema, samo pazi na ljude na stanici Ruska.

Kada dodjes do kraja trotoara tj.prodjes poslednju halu, mozes da ides desno i izadjes na stazu pored Save, ima prolaz u ogradi i predjes preko pruge, tu ti je ona policijska kucica. Druga opcija je da kada dodjes do kraja trotoara, skrenes desno, pa posle desetak metara skrenes levo i ides putem ka mostu na Adi. Onda ces naici na kruzni tok i treba da skrenes tamo gde pise restoran Stenka, prodjes ispod nadvoznjaka i popnes se gore i tu si ispod mosta na Adi i tu ti je staza koja vodi ka Adi.
Može ovako kako kolega Beki predlaže, kod druge varijante zgodno je što se sve vreme bicikl vozi, ne mora da se nosi zbog neke prepreke.
Na mapi ta druga varijanta(proverena više puta) izgleda približno ovako:
biciklom sajam-Ada.jpg
 
bender...sedi na drumski, gradski...ili hibrid...

I ne mozes uporedjujes dečija kolica ...možeš mozda da uporediš kolica za invalide kojima verujem da isto smeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758886#p758886:3sbmwpbd je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Jul 21, 2020 6:00 pm[/url]":3sbmwpbd]
Kukati na ovu visinu je apsurdno. Dete u kolicima može da se preveze preko ovakvog spuštenog ivičnjaka a da ni ne oseti. A kamoli bicikl.
Ima različitih ivičnjaka, nisu svi dobro spušteni. Verujem da svi koji su često vozili bicikl od Brankovog mosta prema pumpi Dejton dobro poznaju ovaj spušteni ivičnjak:

Ivicnjak.jpg

Deluje naivno, međutim zbog udubljenja u asfaltu ispred samog ivičnjaka (koje se ne vidi dok vozite), izuzetno je neprijatan. Srećom, sada je to prošlost, ovde se pravi nova staza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758886#p758886:2lfe1qfa je napisao(la):
Bender Rodriguez » Danas, , 18:00[/url]":2lfe1qfa]
Zapravo, i pre nego što si napisao ovaj drugi post, mislio sam da napišem sledeće:

Pa ako je nekome do protestovanja zbog visokih ivičnjaka, valjda je logičnije da razbija one koji su i dalje potpuno podignuti, šiljati ili neobrađeni, nego ove što su već uveliko spušteni. Kukati na ovu visinu je apsurdno. Dete u kolicima može da se preveze preko ovakvog spuštenog ivičnjaka a da ni ne oseti. A kamoli bicikl.
A ja pritom vozim MTB sa samo prednjim amortizerom i gumama na 2,5 bara. I relativno uskim sedištem.

Mada ne isključujem mogućnost da i nije u pitanju nečiji protest nego možda neko oštećenje, ili da je ugrađeno tako oštećeno.

Yes, how about no. Uništavanje gradske imovine, ovo-ono. Očigledno ti ne smetaju ti ivičnjaci, ali većini smeta (i to sa razlogom).

I inače, nema veze šta ko može ili ne može. Mogu ja i preko ovog četvrtastog, visokog da popnem bicikl i da ne silazim sa njega, ali zašto bih i sebe i bicikl toliko stresirao kad ne mora?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758923#p758923:2lfe1qfa je napisao(la):
Bukira » pre 22 minuta[/url]":2lfe1qfa]
Ima različitih ivičnjaka, nisu svi dobro spušteni. Verujem da svi koji su često vozili bicikl od Brankovog mosta prema pumpi Dejton dobro poznaju ovaj spušteni ivičnjak:


Deluje naivno, međutim zbog udubljenja u asfaltu ispred samog ivičnjaka (koje se ne vidi dok vozite), izuzetno je neprijatan. Srećom, sada je to prošlost, ovde se pravi nova staza.
file.php

Let me show you the way of my people. Uvek ciljam onaj mali "prolaz" od 20cm koji nije ulegnut. :)

PFemTt8.jpg
 
Vrh