Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Da je advokat uvek u pravu imali bismo problem jer ne mogu dva advokata da budu istovremeno u pravu u nekom slučaju kada su na različitim stranama.
 
Bulevar Vojvode Misica, Kneza Milosa... ko tu vozi ulicom sa ludacima za automobilima je za Lazu. Siroki trotoari gde zive duse nema, osim na autobuskim stajalistima.
 
Pa naravno da niko normalan sad ne vozi, samo kažem da kad bi se menjali zakoni i počeli da se mrače biciklisti da svuda voze po kolovozima, to znači da bi otom potom mene neko tako terao da vozim kolovozom i u Kneza Miloša ili Vojvode Mišića. Što je, razume se, potpuno apsurdno i suicidalno.

A i neprijatno, čak i da zanemarimo bezbednost, jednostavno je neprijatno i odvratno iskustvo.
 
Ja tumacim da je dozvoljeno voziti bajs trotarom jer nigdje izricito nije zabranjeno isto vazi i za trotinet i skejt ..
Cekam nekog policajca da me zaustavi pa da ga privedem poznaniju prava posto oni koji su od njih procitali zakone aktelne koje primjenjuju mogu se nabroje na prste jedne ruke ...
 
Ako je trotoar namenjen prvenstveno za pešake, da li to znači da i automobili mogu da se voze trotoarom? Ili je to u nekom članu eksplicitno zabranjeno?
 
Probajte da vozite kola po trotoaru, ne piše da je zabranjeno. Ili možda kamion, avion...
 
Probajte vas dvojica pošto ste tako pametni, očigledno pametniji nego 99% društva, pa nam javite.
 
Operic vec je vodjena davno ova ista rasprava ...moramo li ponovo ne mogu se sjetim da li u ovoj ili u temi o pjesackin zonama ili negdhe trece ...
NIJE da se kola ne voze trotarom u bg cak i brankovim mostom probali ljudi pa dobili pojedinci koji su uhvaceni kazne ...
 
Pa jesmo prošli sto puta kroz to, ali njima dvojici tj. trojici (uz Wexyja) dosadno, pa bi opet malo da cepaju dlaku na pola.



Sledeća tema na redu im je: da li je zakonski dozvoljeno puštati zmaja tik pored zemljišta aktivnog aerodroma... :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758632#p758632:2pm6hes2 je napisao(la):
Bukira » 20 Jul 2020 09:33 pm[/url]":2pm6hes2]
file.php

Zašto su betonsku ploču stavili ovako blizu trotoara? Pretpostavljam da će to biti nosač za nekakav stub (možda za kamere?). Na ovom mestu je trebalo proširiti trotoar, ali nažalost, to je sada nemoguće.

Skoro sigurno je zbog portala sa kamerama. Postoje dve ploce na sredisnjem ostrvu (sa kablovima koji vire na sredini) i jedna ploca sa druge strane ulice.

A upravo juce/prekjuce su tu rasturili trotoar zbog rekonstrukcije/staze. Stvarno je propustena sansa da se napravi normalne sirine.
 
Danas sam uhvatio brigadira bg puta staza ce tu biti jednosmjerna pa onda od semafora dvosmjerna...
Izvadili su ivicnjak gdje ce biti staza jos treba tamo gdje su uradili vec asfalt ta izvade iste posto na nulu da ugrade ne znaju ...tj da zamjene tip ivicnjaka...
bici01-2020-07-29-22-05-25.jpg
 
Jel može neko da mi rekne kakvo je stanje za bicikle kroz BnV na putu od recimo Savskog mosta do Ade? Kakvo je stanje na bulevaru a kakvo na samoj bici stazi?
 
Prohodno. :)

Malo je "cimanje" ispod Gazele jer se tu sada najviše radi i prolazićeš kroz zemlju/šljunak/pesak, dok je ovo ostalo sasvim prohodno. Posle Gazele je standardno, sve kao i pre.
 
Katastrofa je. Oblaci prašine pored Galerije, šljunak pored Gazele. 6 je*******enih godina se drndamo kao marva Juče mi se sin razbio ko zvečka zbog peska i zemlje na BVV, a posle i njegova drugarica na rolerima zbog kamenja kod pristaništa.
 
Hvala obojici. :sesir: Idem ja onda Savskom pa pored Sajma, zatim kroz sam Sajam pa na kej.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761319#p761319:2iemb99h je napisao(la):
GOJE » Sre Jul 29, 2020 10:13 pm[/url]":2iemb99h]Juče mi se sin razbio ko zvečka zbog peska i zemlje na BVV, a posle i njegova drugarica na rolerima zbog kamenja kod pristaništa.
Ugh... :x

Ma slažem se, ajde bre, ko da vozimo kroz deponiju svaki put...
 
Zato boca-ica velesiped vozi kolovozom , trotoari i bic. staze su iluzije bezbednosti ...
Kolovoz ima svoju propalitetsku problematiku ......
ali je evidetna promena na bolje sto se tice vozaca motornih vozila - uglavnom paze na bisikliste :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760694#p760694:15rq1oid je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Jul 2020 11:51 pm[/url]":15rq1oid]Pa jesmo prošli sto puta kroz to, ali njima dvojici tj. trojici (uz Wexyja) dosadno, pa bi opet malo da cepaju dlaku na pola.



Sledeća tema na redu im je: da li je zakonski dozvoljeno puštati zmaja tik pored zemljišta aktivnog aerodroma... :kafa:
Nije to sledeća tema niti mi je dosadno. Jednostavno frapiraju me bahati vozači automobila koji se deru na bicikliste u fazonu - šta mi voziš po kolovozu kad imaš taj trotoar?!
 
U redu, samo kako to menja činjenicu da je vožnja bicikla dozvoljena i na trotoaru?
 
Zaboravih i ovde da okačim fotke novourađene bici staze kod pijace na Bežanijskoj kosi (Dr Huga Klajna)

file.php


file.php


Duž cele ulice je staza ravna ko pista, jedini problem su ivičnjaci. Beograd put je uveren da je uradio sjajan posao jer su ovaj put zaista stavili asfalt do same ivice oborenog ivičnjaka, ali pravi problem je sama tupa ivica (no o tome smo već dosta razglabali ovde na forumu)

Problem će kod pijace predstavljati ovi što se parkiraju ukoso, kao i ovi što se pravilno parkiraju kada se budu otvarala vrata ka stazi.

Sa obzirom da taj potez veoma često prolazim i biciklom i kolima, mislim da je bolje da biciklisti malo obrate pažnju jer koso parkiranje se mnogo brže odradi od paralelnog, a na kolovozu je autobuska stanica i često se kola tu parkiraju (mnoga ova parking mesta us označena za taksiste)

Stubići bi sprečili koso parkiranje, ali onda nema šanse da bi se vozači brzo parkirali paralelno jer mnogi i ne znaju ili ih mrzi.

E sad, videćemo koliko će se sa druge strane raširiti bašte.

Sve u svemu, oprez je neophodan jer su ovakva mesta (autobuska stanica, taksi stanica, pešaci van pešačkog, trafika, brza hrana, cvećara, apoteka, pijaca, farbara) mesta gde sva pravila saobraćaja padaju u vodu jer je bukvalno potreban nadzor 24/7/365 jer se svakog minuta beležu tu neki prekršaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761122#p761122:3j2e6p63 je napisao(la):
varos kapija » 29 Jul 2020 10:30 am[/url]":3j2e6p63]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758632#p758632:3j2e6p63 je napisao(la):
Bukira » 20 Jul 2020 09:33 pm[/url]":3j2e6p63]
file.php

Zašto su betonsku ploču stavili ovako blizu trotoara? Pretpostavljam da će to biti nosač za nekakav stub (možda za kamere?). Na ovom mestu je trebalo proširiti trotoar, ali nažalost, to je sada nemoguće.

Skoro sigurno je zbog portala sa kamerama. Postoje dve ploce na sredisnjem ostrvu (sa kablovima koji vire na sredini) i jedna ploca sa druge strane ulice.

A upravo juce/prekjuce su tu rasturili trotoar zbog rekonstrukcije/staze. Stvarno je propustena sansa da se napravi normalne sirine.

Da dopunim i ispravim samog sebe, ipak se prosiruje, tako sto ce se ici sa obe strane ovog betonskog cuda. Po sirini, rekoh bi da je to ta jednosmerna staza sa druge strane ploce.
 
Ima logike da tu ide jednosmerna staza jer nijedna strana mosta nije dovoljno široka za minimalnu širinu dvosmerne staze.

Ma, neka samo odrade, lako ćemo se snaći.

Nisu još ni blizu da "napadnu" deo kod autobuske stanice?
 
Da mi neko objasni sto temelji ovih stubova za kamere moraju ovoliko da vire
inace staze ce biti na mostu jednostrane

bici01-2020-08-02-00-08-29.jpg

bici02-2020-08-02-00-08-29.jpg
 
Vrh