Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Otisci prstiju? SIgurno je vrednost kradene robe veća od 15000 dinara...
 
Nisu me pitali za cenu, ali sam na slikama koje sam priložio napisao da vrede (novi) 700 i 800e (dobro, malo sam naduvao).

Da je ovo serija, već bi obavili razgovore sa komšijama, ali ne živimo u CSI Belgrade. Ići ću ovih dana do policije da ih pitam da li planiraju da dođu (inspektor koji mi je uzimao izjavu je rekao da će doći, ali prošlo je već 7 dana od prijave)
 
Pazi drugaru su maznuli bajs isto iz zgrade u srijedu on je odma isao za vikend na bubanj potok i naso ga kako se prodaje nisu ga ni prefarbali
Bio je sa drugarom koji je 2m visok samo je uzeo bajs nazovi prodavac nije nista rekao samo cutao gledo u zemlju nije htjeo da se cima sa policijom
 
Nije toliko za ovu temu, ali posle krađe bicikala, neko je u sred bela dana, dok je majstor (predsednik kućnog saveta) koji je popravljao bravu u ulazu otišao do stana na kafu (10 minuta maks), otkinuo nadzornu kameru.

Da li se sprema još neka krađa nečega (svojevremeno su pokradena sva vatrogasna creva - nova) - javiću.
 
Goce delčeva i Bulevar Nikole Tesle, napravili kako treba bici prelaz.

a2897fb5e310be034e5fda32a84b9824.jpg


A bilo je ovako



Takođe su iscrtali staze na trotoarima u Bulevaru Nikole Tesle između Goce Delčeva i Aleksinačkih rudara (sa obe strane po jednosmernu)
 

One stamene zardinjere preko puta na stazi i levo, su sada zgodno razmaknute, tako da vozila jako lepo komuniciraju sa setalistem, zaobilazeci rampu :bash:
 
Sabrano sa više tema BBa :D

file.php

file.php

file.php


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515749#p515749:1s4yo9e9 je napisao(la):
astrodule » 11 Feb 2018 16:57[/url]":1s4yo9e9]Biće to nova destinacija za biciklističke ture po Beogradu.

Pa da.... :kk:
od Ade do njega nema nigde ni jednog ozbiljnog uspona .....

Baš lepa ,,vodena,, tura , tri reke i dva jezera ... nisu ni svesni ,,ubodenog ,, velikog biciklističkog uspeha za Bgd :pob:
sve vreme uz reke Dunav, Savu i Topčiderku :)

bilo bi i dobro i lepo da i oko tog jezerceta da naprave jednu stazicu :D
 
Iscrtana je staza u Bulevaru Nikole Tesle od Aleksinačkih rudara do Goce Delčeva. Na obe strane ulice je jednosmerna traka na trotoaru. Ivičnjaci su oboreni na nulu i deo od keja do Goce Delčeva je ispravljen i kao što je @Eddie rekao, nema više žardinjere koja je sprečavala vozila da kod tog dela uđu na kej preko bici staze.

Crvena farba je samo malo klizavija nego asfalt po ovim kišnim uslovima.

55e3d811280dd61d5d6693c8426400dd.jpg
d8465873827e3686a0a3098c314cd4b2.jpg
698ee51ae3e0e4652196a5cd7c19922f.jpg
13a1d8d615adf88a72c67c504a7097b5.jpg
c562f2f2563b10883efef9e31bd36082.jpg
2fe39b15a1a4770cff15886dba819abb.jpg
c8c96cead1dc2dbada2466e1d6ac52c0.jpg
9452cc1695a4c39cf6726fdb07620dc4.jpg
326b72913bd76756f707dfd2d3bd741a.jpg
2b377f4d294cd48a9cf91f953207890a.jpg
1b0d5f70948f5a40b0019b00e54895d5.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
698ee51ae3e0e4652196a5cd7c19922f.jpg


Uvek su me nervirale ove "Cik Cak" linije koje predstavljaju mesanje bici staze sa pesackim tokovima jer ih smatram estetski jako losim resenjem a i zbunjuju po malo.
Slozicete se da bici staza na ovoj slici deluje totalno debilno.
Mogli su nesto bolje da nadju.
 
Mislim da toga nema u ZOBS-u.
Moje tumačenje je da je to upozorenje za pešake, a da biciklisti imaju prednost, ali treba da obrate pažnju na pešake koji misle da imaju prednost.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Da, svakako se radi o upozorenju da ne bi doslo do sudara, nego ja pricam o estetici, tj da su mozda umesto tog CIK CAK-a mogli (na primer) da naprave isprekidanu liniju.
 
Sada sam pregledao pravilnik o saobraćajnoj signalizaciji i tamo je definisano da tako linije treba da izgledaju.

2.3.7. Ознаке на коловозу за обележавање других саобраћајних површина
Ознаке на коловозу за обележавање других саобраћајних површина, служе за: обележавање пешачког прелаза у зони школе (V-16.4), обележавање укрштања пешачке и двосмерне бициклистичке стазе (V-16.5), обележавање укрштања пешачке и једносмерне бициклистичке стазе (V-16.6), обележавање двосмерне бициклистичке стазе (V-16.7) и за обележавање једносмерне бициклистичке стазе (V-16.8).



Ja lično nikada nisam video takve oznake po Evropi (ni uživo ni na slikama), ali takođe nisam video ni one žuto crne ograde, tako da našim institucijama treba odati priznanje za pionirske poduhvate u sferi uređenja biciklističke infrastrukture.
 
Da, nisu ih skoro postavljali.

Poslednje postavljene ograde su bile na obilaznici oko BnV. Doduše, tamo su ih na nekim mestima zamenili betonskim kockama.

Takođe više nema ni nazovi oborenih ivičnjaka, već se sve radi na nulu.

Više se ni češljevi ne postavljaju već П parkinzi.

Protesti biciklista su izgleda urodili plodom.
 
Astrodule,
Znam da su oni nacrtali linije po pravilniku i da tako treba da izgledaju, ja to ne sporim.
Kazem samo da je to resenje ruzno. U drugim drzavama bici staze nemaju te linije cik cak.
 
Meni lično nije previše ružno. Ja nisam za izmišljanje tople vode, naročito za stvari koje nadležni ne razumeju, tj, imaju ljude koji odlučuju o nečemu šta ne razumeju.

Ne znam što su pravili te linije, kada je sasvim jasno da postoji šansa da naiđu pešaci, a pešaci sigurno vide bicikliste.

Kopirajte rešenja iz zemalja koje imaju biciklističku tradiciju, a ne izmišljajte rešenja koja ne postoje nigde u svetu (sa razlogom). Niti smo najpametniji, niti najiskusniji.

Koren ove diskusije leži (između ostalog) u tome što se kod nas bici staze prave po postojećim trotoarima i šetalištima, a nisu posebni elementi u saobraćaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518501#p518501:2zhgsgnb je napisao(la):
astrodule » Sre Feb 21, 2018 10:41 am[/url]":2zhgsgnb]Mislim da toga nema u ZOBS-u.
Moje tumačenje je da je to upozorenje za pešake, a da biciklisti imaju prednost, ali treba da obrate pažnju na pešake koji misle da imaju prednost.
Што би значило... шетам се тротоаром али бициклисти имају предност и зато се морам склањати скоро узазид као паук не бих ли остала жива. Због чега, даље се питам? То скоро нигде у свету нисам видела.
Прво је постао човек па онда бициклО, и нека се то има у виду.

Што се естетике тиче ту се потпуно слажем са @spatiotecte
 
Naravno da nisi videla, zato što se tamo staze projektuju tako da ima što manje ukrštanja sa pešacima. Staze su ili fizički odvojene od trotoara, pa je teško i da slučajno ušetaš na bici stazu.

Bici staze treba da su deo kolovoza (uvek ponavljam), a ne trotoara.

Kod nas je rešenje da se na trotoaru farbom nacrtaju linije, a to na većini mesta samo proizvodi konflikte sa pešacima.
 
Kako aktivni biciklisti i udruzenja gledaju na to da bi staze trebale biti prakticno deo kolovoza a ne trotoara sa cime se ja u potpunosti slazem.
 
Moze i da djele trotoar kao na bez kosi sa zivom ogradom izmedju Moglo je slicno da se napravi na nbg da se nije radilo navrat nanos
 
Vrh