Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Nego sta bi sa onim nakaradnim temeljom kod beton hale
 
Obilaznicu preko Novog Beograda niko normalan nije podržavao osim SNS botova.

Mislim da ovde tražite previše i nepotrebno sa obzirom da smo dobili sveže asfaltiranu ograđenu obilaznicu.

Ono što je važnije (meni) su loše oboreni ivičnjaci, ali znam koliko to sporo ide da se popravi.
 
@Astrodule: Jasno, ali ukoliko postoji opcija, a već imamo asfaltiran put, ja bih lobirao da je koristimo dok to okolnosti dozvoljavaju. Ukoliko je nebezbedno, svakako imamo ovu obilaznicu, nije da sad tu neko planira ne znam kako da zateže oko tog pitanja. Mislim da je suštinsko pitanje osvetljenja i onoga što dolazi posle, za dve godine i da bi tu trebalo da dobijemo detaljne planove izgleda priobalnog pojasa, na nivou PDR-a. Ovako, ako imaš samo liniju na regulacionom planu, naravno da će ti svako reći: "Pa eto, vidite da se ne ukida staza".

@Direktor. Najsvežije stanje bez temelja...
 
Kakvo je to ofrlje prefarbavanje linija i pomjeranhe staze cemu to i za koji klinac su uopste pravili temelj dobro je da su ga sklonili
 
Privremeno izmeštena staza za bicikliste
FoNet | ponedeljak, 28.12.2015. | 15:54
http://www.akter.co.rs/27-drutvo/148509 ... liste.html

Deo biciklističke staze od Starog savskog mosta pa do mesta 100 metara nizvodno od mosta Gazela biće privremeno izmešten zbog građevinskih radova u okviru prve faze izgradnje Beograda na vodi (Belgrade Waterfronta)

Deo staze koji će privremeno biti zatvoren dugačak je 1.365 metara, navodi se u saopštenju.

Kako bi se biciklistima omogućilo da nesmetano voze ovim delom grada tokom izgradnje, od danas je otvorena zaobilaznica - asfaltirana dvosmerna staza dugačka 1.665 metara, obeležena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.

Staza je ograđena, kako bi se obezbedio neometan i bezbedan prolaz za bicikliste.

Cela trasa će biti osvetljena, tako da će biti bezbedna i tokom noći.

Rekonstruisana postojeća staza biće otvorena po završetku radova u okviru prve faze Beograda na vodi.
 
Направих пар фотки у Старој Пазови једног хладног јануарског јутра. Слике су необорив доказ колико је бициклистичка инфраструкрута битнији фактор од којекаквог промовисања бициклизма. Дајте људима стазе, паркинге за бицикла, онеогућити паркирање на тротоарима и стазама и остало ће само доћи по себи јер је просто тако једноставније.

Можда се пратећи тему закључује да су већина бициклиста спортисти са кул опремом са дубоком свешћу за еколошко одржив транспорт али у стварности, нажалост, већина су старији људи углавном на лошем бициклу преоптерећени додатим теретом и сходно свему томе са проблемом са равнотежом који бицикл користе зато што је најјефтиније превозно средство, често и као једино на располагању. Нажалост углавном су неосветљени.




 
+
Narocito u Vojvodini koja je ravna a ulice su siroke.

Navescu samo jos jedan primer. U Kovinu postoji bici staza duzine oko 5 km - od industrijske zone (na jednom kraju grada), kroz najstrozi centar, do bolnice i srednje poljoprivredne skole (na drugom kraju grada).

Pazljivim planiranjem, uradjeno je da ispod staze duz centra grada ide i toplovod (nekad se grad grejao na toplanu secerane). Tako da je staza mogla da se koristi cele godine.
Staza je izgradjena 70-ih godina, ali na zalost slabo se odrzava. A na ovom delu se moze videti kako se toplovod spusta ispod zemlje i ispid staze:

https://www.google.rs/maps/@44.7319259, ... l=en&hl=en
 
Mogao je toplovod ici i duye ispod bic staye lijepo zamisljeno samo vise nema pokijne kovinske industrije tuzno ocajno to izgleda
 
Клик на слику па се увећа :)
Посебно је интересантна претпоследња, више је бициклиста него пешака, тешко је поредити у односу на аутомобиле јер је ово транзитна улица па не знам колико је локалаца
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364751#p364751:2fkqkaeo je napisao(la):
milos.tro » Pon Dec 28, 2015 9:02 pm[/url]":2fkqkaeo]
Kako bi se biciklistima omogućilo da nesmetano voze ovim delom grada tokom izgradnje, od danas je otvorena zaobilaznica - asfaltirana dvosmerna staza dugačka 1.665 metara, obeležena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.

Staza je ograđena, kako bi se obezbedio neometan i bezbedan prolaz za bicikliste.
Nije loša privremena staza. Makar neko vreme će biti zanimljivije voziti tuda umesto uvek uz reku i često uz guranje s pešacima... Ne bi bilo loše da ostane i nakon otvaranja staze na keju :)
 
I ja sam za to da ostane, makar zbog nas koji volimo brzo da vozimo bajs.

ps: uvek se iznerviram kad prođem pored Savanove, pa bi mi taj "brzi" deo dobro došao da izbacim taj bes.
 
Obilaznica je dobra, ali i dalje neosvetljena (obećali su da će je osvetliti). Zadržavanje iste nakon otvaranja "stare" staze može biti dvosekli mač, jer se trenutno zalažemo za to da se biciklistička staza pored reke odvoji od pešačke nekom vrstom barijere. Ja bih lično voleo da to bude zeleni pojas kao na 25. maju. Inicijalna ideja BW je bila da pored reke bude "spora", a kroz BNV "brza" biciklisticka staza, a po meni je to ravno ukidanju staze pored reke. Inače, deo između Gazele i Starog savskog mosta je po meni najatraktivniji, tu je super pogled na tvrđavu i grad, a i na mostove, i mislim da bi smo izgubili ako bismo stazu pomerali u BNV. Ok je da kroz BNV postoje alternativni pravci, ali oni nikako ne smeju biti primarno rešenje.
 
Ispod mosta na Adi, danas

d9f4989da68eb118a2d1f9814ae5861c.jpg


f40405a31313453cc53f6ce3d2f67056.jpg


fcedfa99bd6e4ed51ad62c3db754ba36.jpg


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Sta li se tu desilo neko protjerao kamion ili neki kvar inace na cjeloj petlji radnicka neradi rasvjeta
 
A ova mreža je zbog nekih radova, ili zbog oštećenja staze?
 
Mislimda je to vise protiv kola vise ali je ocajno idiotski postavljeno svakako
 
Da je protiv kola bilo bi dovoljno staviti samo po sredini.

Ovako je neko dobio zadatak da postavi te ograde uz ivicu, ali nije imao pojma čemu ograde služe pa ih je postavio ovako.

Verujem da će već za neki dan da isprave grešku.
 
A gde su završila dva gelendera, pošto idu u kompletu od tri?
 
Vrh