Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Uh, smisljaju kako da razdvoje bici od pesacke staze od Juge do Zemuna.

Problem na potezu od Hotela Jugoslavija ka Zemunu, ili kako to objašnjavaju biciklisti "ide ko gde stigne", rešavaju u Direkciji za puteve, gde najavljuju razdvajanje pešačke od biciklističke staze.

Ivana Vuletić iz Direkcije objašnjava: "Uradićemo projekat koji će omogućiti da biciklisti imaju svoju stazu, pešaci svoj prostor da se ne sudaraju jer je tamo poprilična gužva i u jednom delu je potpuno nemoguće voziti bicikl".

Ceo tekst na http://studiob.rs/info/vest.php?id=74473&kategorija=Beograd
 
Ja sam prijavio nekoliko oštećenih ograda na pešačkim prelazima komunalnoj inspekciji, videću da li će da se pozovu na ovo kada bude išao da se informišem o ishodu 5. aprila.
 
super što su ih vezali ovim kajlicama :lol:

Nego - svrha može da im bude i kraći predah rolerki i biciklista, i odmor cenjenih im pozadina.
 
^^Vala baš.

Ima i kod mene u kraju, za cenjenje pozadine nas biciklistkinja i kolega roleraša ... čudno bez kajli. :p
 
Šala mala,

Svakako da prija odmoriti cenjenu pozadinu posle ili tokom biciklanja, ali naravno da je kulturnije na nekoj klupi na Adi, kod kule Nebojše, na Keju (Munze ili Dorčol), ili kod savskih NBG blokova.
 
Naredna ULICA ZA BICIKLISTE 30.3.2012. u petak na Trgu!

Ulice za bicikliste se održava svakog poslednjeg petka u mesecu u 17-17.30 časova

Vozićemo se biciklom kroz gradski centar ali to neće biti takmičenje

Cilj nam je da ovo promovišemo i da javnost shvati značaj bicikliranja

Bicikliranje je zdravo, ne zagađuje vazduh i ne pravi buku,
zbog toga je najefikasniji i održiv način prevoza u gradovima

Želimo da istaknemo problem biciklista u Beogradu,
zato što su jedna od najugroženijih grupa u saobraćaju
http://ulicezabicikliste.weebly.com/
https://www.facebook.com/events/247826981977178/?ref=ts
 
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/31...a-pesacka-i-biciklisticka-staza-pocetkom-maja

Na Zemunskom keju nova pešačka i biciklistička staza početkom maja
S. Starčević | 28. 03. 2012. - 15:49h | Foto: Ž. Šafar | Komentara: 0

Radovi na obnovi bedema Zemunskog keja biće gotovi početkom maja, kada će Beograđani moći da se spuste bliže reci i uživaju u šetnji na novoj pešačkoj stazi. Izvođač radova JVP “Beogradvode“, u saradnji sa Opštinom Zemun i Sekretarijatom za komunalne i stambene poslove, privode kraju radove koji su bili podeljeni u tri faze.

Radovi na Zemunskom keju biće završeni za mesec danaOsim što će bedem omogućiti odbrnu od poplava ovog dela grada, koji je bio jedna od kritičnih tačaka, na obali Dunava će nići i nova pešačka i biciklistička staza.

- Još 2010. godine smo počeli sa prvom fazom izgradnje stope i grede nasipa. Druga faza je obuhvatala izgradnju samog nasipa, a treća, završna, podrazumeva izgradnju biciklističke i pešečke staze, kao i stepeništa - objašnjava direktor JVP "Beogradvode" Miloš Milovanović.

Buduće pristanište sa popločanim šetalištem, prostiraće se u dužini od 450 metara, na potezu između restorana “Šaran” i restorana “Venecija”.

Nasip će biti poravnan sa restoranom “Venecija“ koji je prethodnih godina imao najviše problema sa poplavama.

- Završetak nasipa Zemunskog keja je prioritetan infrastrukturni projekat. Uprkos dugačkoj i hladnoj zimi, siguran sam da će radnici ispoštovati dinamiku radova - dodaje Predrag Petrović, gradski sekretar za komunalno stambene poslove i šef štaba za odbranu od poplava.

I još samo da je spoje sa novom stazom koju planiraju da razdvoje od pešačke kod Jugoslavije.
 
Moram da se pohvalim da su na barem dve od 11 mojih prijava od 6. marta reagovali. Popravljen je izvaljeni poklopac:

541180_263341053753078_100002315558833_601609_990252014_n.jpg


I ovo je ispravljeno, ali nemam novu fotku:

429445_249764235110760_100002315558833_562266_720045001_n.jpg


Ostalo ću iskontrolisati krajem meseca kada ću prijaviti i još problema na koje mi je u međuvremenu skrenuta pažnja, a i raspitati se za nerešene i neodgovorene prijave. Da ne davim sa brdom slika, uglavnom su u pitanju rupe u asfaltu i iskrivljene ograde i to očekujem da srede, ali ne i trafike koje uzurpiraju staze i jedno taksi stajalište na istoj, ali vredi pokušati i takve stvari prijaviti.
 
Kome si to prijavio?
Hoću da prijavim kanal koji preseca biciklističku stazu u Jurija Gagarina blizu Omladinskih brigada, i još jedan u Jurija Gagarina blizu buvljaka, a koji mi idu na ganglije još od prošle godine... Neko je tu nešto davno kopao, pa je delimično zatrpao, ali se niko nije pojavio nakon toga da to izravnja i asfaltira...
 
Felix55":ntf99lb1 je napisao(la):
Kome si to prijavio?
Hoću da prijavim kanal koji preseca biciklističku stazu u Jurija Gagarina blizu Omladinskih brigada, i još jedan u Jurija Gagarina blizu buvljaka, a koji mi idu na ganglije još od prošle godine... Neko je tu nešto davno kopao, pa je delimično zatrpao, ali se niko nije pojavio nakon toga da to izravnja i asfaltira...

Ja sam taj kanal kod Buvljaka prijavio na sajtu Beograd puta http://www.beogradput.com/ ali sta cu kad ne znam nikoga bitnog :(
 
Ma kada priajvite službi koja je nadležna na taj način oni ni ne morajud a reaguju. Morate inspekciji, pa oni onda njih da jure. Ja sam prijavljivao komunalnoj inspekciji nbg.

@felxi55 taj isečeni asfalt kod omladinskih brigada sam ja već prijavio, ali možeš i ti ponovo pošto mi nisu odgovorili. ja ću svakako proveriti status prijave. taj drugi bliže buvljaku planiram uskoro da prijavim, kao i još nekoliko stvari.
 
Ukoliko je Beograd put preuzeo na sebe održavanje biciklističkih staza jer čini mise da je to finansirala Direkcija za gradjevinsko zemljište, onda to treba prijavljivati Saobraćjnoj inspekciji. Koliko ja znam opštinska komunalna te prijave može samo proslediti ali ne i postupati po njima pa kako bi išlo brže odmah prijavljivati onoj inspekciji koja je nadležna. A Beograd put mora da radi po nalogu inspekcije, po Vašim prijavama može ali i ne mora.
 
Poštovani,
Želim da vas podsetim da će se u sredu 4. aprila 2012. od 12:00 u Sekretarijatu za saobraćaj grada Beograda (27. marta 43-45, sala u suterenu) održati javna debata pod nazivom "Vozimo bicikl!", čija je tema upotreba bicikla kao prevoznog sredstva u uslovima gradskog saobraćaja u Beogradu.
Povod za ovu debatu je istraživanje o upotrebi bicikla u Beogradu, sprovedeno u okviru projekta "Podrška održivom saobraćaju u gradu Beogradu" (koji zajednički sprovode UNDP Srbija, Ministarstvo životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja i grad Beograd kroz Direkciju za građevinsko zemljište i izgradnju i Sekretarijat za saobraćaj), a čiji će rezultati biti prvi put predstavljeni na pomenutoj manifestaciji.
Poziv na debatu sa dodatnim informacijama dostupan je u prilogu, te vas najljubaznim molim da ga prosledite ostalim zainteresovanim kolegama.
Nadam se da ćete biti u mogućnosti da prisustvujete i učestvujete u ovoj debati, a stojim vam na raspolaganju za sve dodatne informacije.

Srdačan pozdrav,
Lazar Divjak
Senior Project Assistant
Climate Change, Sustainable Transport and Reduction of Metropolitan Emissions
United Nations Development Programme
Internacionalnih brigada 69, 11000 Belgrade / SERBIA
lazar.divjak@undp.org

Odlično, taman da o istom trošku doznam šta je sa podnetim prijavama :)
Je l' još neko zainteresovan da ide?
 
Konacno sam posle 15 godina stekao uslove da opet imam bicikl, tako da cu i ja poceti koristiti ovaj vid prevoza. Uvek gledam koliko je mucenje biciklirati po Bulevaru revolucije, te se nadam da bi na istom mogli da naprave neku stazu koja ce biti povezana sa brankovim mostom ili novim mostom .
 
I naravno, ne odgovaraj na prostake/prostakluke na koje ćeš pre ili kasnije naleteti. Vozači, posebno kamiona, autobusa i kurirskih službi nemaju razumevanja za bicikliste i često će seći tvoj pravac kretanja, obilaziti na 10-15cm, trubiti ti iako su na 1-2 metra iza tebe (tek što ovo zna da preseče). Ima tu svačega, ali da te ne ''plašim''. :)

Samo kuliraža, budi smiren i uvek, ali uvek drži dovoljno prostora sa desne strane da imaš koliko-toliko prostora za pomeranje ako te neko saseče. Jedno pola kormana/volana je obično dovoljno.

Srećno. :)
 
Hvala na detaljnom izveštaju, nisam mogao zbog posla da prisustvujem toj tribini pa je izveštaj i više nego dobrodošao :)
 
U planu koji je objavljen pre neki dan ucrtase biciklisticke staze duz onog bulevara koji ce povezivati Rakovicu i UMP raskpetlju.Samo mi nije kasno kuda ce dalje da teraju bicikle jer nema prostora ni za pesake kada se ide ka mostu jer je konstrukcija raskpetlje i onih vijadukta samo za automobile.
 
За сада бициклизам треба посматрати чисто рекреативно, најежим се кад читам идеје да треба да буде алтернативни вид транспорта поред јавног превоза, као здраво, мање издувних гасова и сл. Улице су уске, чак и да су возачи савршено дисциплиновани ово је опасно, чак и тамо где је саобраћај успорен улице су претворене у паркинге (без шансе да се у будућности нешто промени), а ко год вози бицикл зна колика је опасност од испаркиравања или изненадног отварања врата, да не набрајам даље опасности. Због тога енергију треба трошити на корисне предлоге а то је формирање нових бицикл. стаза а где није могуће формирати стазе онда обезбедити могућност адекватаног транспорта бицикла. Наравно они ретки срећници који имају погодну мрежу стаза би ово могли да користе и као алтернативни превоз.
 
MilisaV":o12nvx27 je napisao(la):
možda ispod nadvožnjaka do lifta?
U pravu si,ja skroz zaboravih na taj put ispod raskpetlje i prilaska mostu,ali kako je resen prelazak pruge?Ipak su tamo 4 koloseka.
 
Sjajna vest Vucko! O ovom biciklistickom koridoru se davno raspravljalo, bilo bi sjajno da se ostvari. Da mozes da vozis bez vecih problema od Avale do Zemuna! Jes' malo nezgodno tu oko Raskrpetlje ali da se srediti nesto.

edit

Da, moze se ici ispod, ja sam skoro isao, nije najbezbednije ali nije da nam vozovi idu 300 na sat! :D
 
Vrh