Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

vucko":1ansv5sg je napisao(la):
U planu koji je objavljen pre neki dan ucrtase biciklisticke staze duz onog bulevara koji ce povezivati Rakovicu i UMP raskpetlju.Samo mi nije kasno kuda ce dalje da teraju bicikle jer nema prostora ni za pesake kada se ide ka mostu jer je konstrukcija raskpetlje i onih vijadukta samo za automobile.
Могуће је направити бициклистичку стазу уз пругу са десне стране, и то готово потпуно независну трасу. Ишао сам пешке и сликао почетком марта, али никако да нађем времена да слике обрадим и окачим на форум. Код саме железничке станице Топчидер, бициклисти би прелазили шине као и аутомобили заустављајући се испред спуштене рампе. Овде посебно треба увести додатне мере безбедности, јер многи бициклисти ће хтети да пређу пругу када су рампе спуштене. Главни коридор у правцу Раковице и Авале по мом не би ишао са леве стране пруге, већ са десне, уз шуму. Ту се поставља питање новог путно-бициклистичког надвожњака код Канаревог брда, који би омогућавао четвороколосечну пругу од Ж.Ст. Раковица према северу.
 
Ja sam prijavio nekoliko oštećenih ograda na pešačkim prelazima komunalnoj inspekciji, videću da li će da se pozovu na ovo kada bude išao da se informišem o ishodu 5. aprila.[box][/box]

@jlaki
Prošao 5. april. Jesi li se raspitao za svoje prijave i kakvi su odgovori. Radi li se na terenu nešto po tvojim prijavama.
 
Nisam, iskrslo mi je putovanje u Rumuniju. Vratio sam se i sada se uhodavam u beogradski život. Ovih dana! Otići ću da izvidim situaciju.
 
ok.
i ja se vozikam pa prijavih onaj kanal na stazi u Jurija Gagarina blizu buvljaka.
 
Hobotnice, +1 :kk:

Prijaviću i ja taj kanal, kao i onaj u Jurija Gagarina kod Omladinskih brigada, za svaki slučaj - da ih pritisnemo da to konačno reše...
 
a red bi i bio, mada ja sidjem sa bajsa i prenesem bajs ili pak maksimalno usporim i precem polako
 
Onaj mostic kad se prodje Stenka ispod samog mosta da bi se presla topciderka valjda,mi se nimalo ne svidja, jako uzan, sa onim rupicama pa gledate u vodu ispod vas, imam utisak ko da cu da propadnem zajedno sa bajsom, moglo je to bolje da se uradi, barem da se ne vidi ispod sta je kad ga prelazite :)
 
njujork14":mz8s5wj7 je napisao(la):
Onaj mostic kad se prodje Stenka ispod samog mosta da bi se presla topciderka valjda,mi se nimalo ne svidja, jako uzan, sa onim rupicama pa gledate u vodu ispod vas, imam utisak ko da cu da propadnem zajedno sa bajsom, moglo je to bolje da se uradi, barem da se ne vidi ispod sta je kad ga prelazite :)

Рекао бих да је тај мостић привремено решење, као и онај недавно асфалтирани пут испод самог моста који сада користе пешаци и бициклисти.
 
Naredna ULICA ZA BICIKLISTE 27.4.2012. u petak na Trgu!

Ulice za bicikliste se održava svakog poslednjeg petka u mesecu u 17-17.30 časova

Vozićemo se biciklom kroz gradski centar ali to neće biti takmičenje

Cilj nam je da ovo promovišemo i da javnost shvati značaj bicikliranja

Bicikliranje je zdravo, ne zagađuje vazduh i ne pravi buku,
zbog toga je najefikasniji i održiv način prevoza u gradovima

Želimo da istaknemo problem biciklista u Beogradu,
zato što su jedna od najugroženijih grupa u saobraćaju
http://ulicezabicikliste.weebly.com/
https://www.facebook.com/events/247826981977178/?ref=ts
 
Ako jos niste bili i videli...

Stepeniste pored lifta sa Cukaricke strane napreduje...



...onda malo levo, desno...











...tesko je odoleti, a ne osvrnuti se...



...ne, nije 29-ti jul :rolleyes:

 
Da probam da dobijem odgovor i na ovoj temi, možda neko zna:

Da li je pešačko-biciklistička staza (Novi Bg-Čukarica) preko novog mosta na Adi prohodna, ili je i dalje privremeno zatvorena zbog radova?
 
Prekjuče ujutru je bila zatvorena.

A teško da su je danas otvorili, jer je izgledala isto kao na Švrćinoj pretposlednjoj slici.
 
danas pre podne sam isao do Ade, staza preko mosta je i dalje zatvorena, e sad, ptice znaju zasto. Ofarbana je polovina namenjena za bicikliste, osim na rampama (sa obe strane). Nisam zatekao nijednog radnika. Ista situacija u povraktu na drugoj strani mosta (popeo se rampom od sajma). Mada s obzirom na trenutni intenzitet saobracaja preko mosta, nije strasno voziti kolovozom.
 
Dugujem vam poveći izveštaj, dobio sam odgovore na većinu prijava od 5. marta i neki problemi su čak i rešeni. Podneo sam još 19. prijava 7. maja uglavnom iz Omladinskih brigada, 5 za bul. Mihajla Pupina.

Napravio sam Fejsbuk stranicu koja psotaje prilično popularna u koju sam uneo sve podnesene prijave i reakcije na prijave. tu prikupljam i fotografije problema, fotografije rešenih problema, vesti i ostalo. Pogledajte i lajkujte, vrlo sam zadovoljan kako je moja ideja zaživela:

http://www.facebook.com/beociklizacija

576496_305535929526928_292807357466452_679811_1202104135_n.jpg


403510_305535976193590_292807357466452_679812_1934651643_n.jpg


543231_305536036193584_292807357466452_679813_337743691_n.jpg


541151_305536146193573_292807357466452_679814_1291821533_n.jpg

(Bili su iskrivljeni bumbari ka stazi)

529772_305537036193484_292807357466452_679817_2005364829_n.jpg

(Bilo je nataložene prljavštine u vidu lišća i šuta od ovog objekta)

Pročitajte izveštaj iz Omladinskih brigada koja je PREPUNA komunalnih problema koji su prijavljeni i, nadam se, biće rešeni kao i ovih nekoliko. Ovo mi je najpopularniji note na toj stranici:

http://www.facebook.com/note.php?note_id=303912256355962


takođe, izveštaj iz Bul. Mihajla Pupina:

http://www.facebook.com/note.php?note_id=305210086226179


Ponovo sam hteo da priajvim problem parkiranja kod objekta 18b, ali mi ovoga puta nisu prihvatili prijavu, ne znam razlog jer sam ostavio prijave da ih zavede pa sutradan došao po svoje primerke prijava.

Lepo sam popričao sa inspektorom za 70. blok koji mi je rekao da se trafike Future Plus jedna po jedna, a shodno resursima te firme, uklanjaju sa ulica i da ovo zemljište više nema namenu za trafiku:

576341_305540782859776_292807357466452_679823_1456362755_n.jpg


U svakom slučaju, dobio sam informaciju da će trafika biti uklonjena od strane opštine kada se usvoji budžet i raspiše konkurs. Ceo posao će, rekao mi je, biti gotov do sredine godine, možda i ranije. Na to mesto verovatno će biti postavljena nova trafika koja će biti postavljena propisno, nadam se tome.

Ostalo je još problema koji nisu rešeni od prrethodnih priajva, a sve ih možete pogledati ovde:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.293505317396656.70236.292807357466452&type=3

Kada nađem vremena, otići ću povodom istih u Sekretarijate i inspekcije kojima su probleme prosledili an nadležnost da vidim dokle su stigli.

Prošvrljajte po stranici Beociklizacije, jer sigurno sam nešto propustio i, ako imate pitanja, naravno!
 
Zaboravio sam bitnu, stvar, izgovor zašto se frižideri, stanice javnog prevoza, trafike, taksi stajališta nalaze na biciklističkim stazama jeste što iste NEMAJU UPOTREBNU DOZVOLU.
 
Svaka cas ja bi dodao jos jedan razlog sot se planovi izvedenog stanaj i stvarno stanje ne poklapaju na terenu pa oprilikom izvodjenja radova dolazi do raznih improvizacija .Takodje sukob nadleznosti desava se da nesto radi grad opstina nema pojma i obrnuto :p
 
Au Laki baš si bio vredan i uporan. Nastavi.
Jedino mi nije jasno kakve veze ima komunalna inspekcija sa biciklističkim stazama, semaforima, rupama. Koliko znam to je nadležnost saobraćajne inspekcije, sekretarijata i direkcija. Da bi ubrzao postupke zar nije bolje da to direktno šalješ njima.
 
[box]Zaboravio sam bitnu, stvar, izgovor zašto se frižideri, stanice javnog prevoza, trafike, taksi stajališta nalaze na biciklističkim stazama jeste što iste NEMAJU UPOTREBNU DOZVOLU[/box]
I odakle ti ova informacija. Mislim da ne pije vodu.
 
Iz opštine, prokomentarisao drugi inspektor koji je bio u prolazu. :D

Dakle, projektant i izvođač Direkcija za igradnju Beograda nije predala dokumentaciju Direkciji za puteve i to je razlog što se ne održavaju, a pored toga to zemljište nema ni upotrebnu dozvolu još uvek, dakle staze su građene bez dozvole. Kako je to moglo da se desi, nemojte mene da pitate :D
 
hobotnica":2sfj6vpj je napisao(la):
Au Laki baš si bio vredan i uporan. Nastavi.
Jedino mi nije jasno kakve veze ima komunalna inspekcija sa biciklističkim stazama, semaforima, rupama. Koliko znam to je nadležnost saobraćajne inspekcije, sekretarijata i direkcija. Da bi ubrzao postupke zar nije bolje da to direktno šalješ njima.

Živim na NBG i bliže mi je i lakše da predam njima, pa oni neka proslede. Uostalom, nije moja dužnost da znam za šta je koji sekretarijat i koja inspekcija zadužena, tome valjda služi Komunalna.
 
U redu ako ti je tako lakše. Važno je da nešto urade.
S druge strane bojim se i da oni frižideri, žardinjere, kiosci i slično, takođe nemaju dozvolu za postavljanje na javnoj površini bez obzira da li su na biciklističkoj stazi. Dolazi lepo vreme pa sanduka za sladoled i vitrina za piće na sve strane i na pola trotoara.
 
Gostovanje Ulica za Bicikliste/Beociklizacije - Studio B/Radio podešanje - 21. maj/11h
http://soundcloud.com/beociklizacija/studiobciklizaija

Snimak gostovanja Miloša Lazića u ime neformalne grupe građana Ulice za Bicikliste i ogranka Beociklizacije u Jutarnjem programu Televizije Studio B i emisiji Radio podešavanje (Peđa Lukić) Radija Studio B 21. maja u 11 časova pre podneva.

Odnosno vašeg jlaki-ja :)
 
jlaki":19myaqup je napisao(la):
Iz opštine, prokomentarisao drugi inspektor koji je bio u prolazu. :D

Dakle, projektant i izvođač Direkcija za igradnju Beograda nije predala dokumentaciju Direkciji za puteve i to je razlog što se ne održavaju, a pored toga to zemljište nema ni upotrebnu dozvolu još uvek, dakle staze su građene bez dozvole. ....

Na kraju krajeva - sasvim logično objašnjenje.
 
Vrh