Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Ухапшен је тај зец скоро, има брдо коментара на инстаграму у фазону вас 4 кера на једног зеца, АцаБ 1213.
 
Код Арене:
IMG_20240328_235436.jpg
 
Kod nas veliki problemi vezano za ovu temu. Samo pogledati komentare na lokalnom sajtu...
Dva mulca izazvala saobraćajku.
Dobro prošli svi. Ima video u vesti.

 
Uobičajeno je da biciklista prolazi kroz crveno, ne staje na STOP... Malo vozi kolovozom, malo trotoarom, malo preko pešačkog - kako mu je zgodno, a ne kako nalažu propisi. Naravno, besmisleno je na to trošiti vreme, pošto nadležni ne reaguju ni na teže prekršaje.

Ajde ova dva balvana su išla nekom pustom ulicom, ali u Beogradu imate puno kamikaza koji prolete bajsom kroz crveno u Omladinskih brigada, seku kroz crveno velike raskrsnice po Novom Beogradu itd...
 
Neverovatno sta propaganda uradi za 100 godina. Generacije koje su rodjene u svetu gde je auto na svakom koraku ce u 99% slucajeva da stanu na stranu auta, sta god se desilo. Jesu ovi balvani krivi, nema tu sta, ali svi u komentarima traze zatvor i batine za klince. Sta god da su vozili, funkcionalno nema razlike u odnosu na bajs, za koji ti ne treba nikakva dozvola i minimalno poznavanje propisa. A meni deluje da se auto prilicno brzo kretao u jednosmernoj, ne tako sirokoj i preglednoj ulici. Da je isao 10 na sat sporije i da je vise obracao paznju, mozda bi ukocio na vreme.

Po meni, auto u gradu treba da ima najmanja moguca prava, jer mu u istom i nije mesto. Ako ulica nije dovoljno siroka i pregledna da ti mozes da ukocis ako ti nesto izleti na put, onda se verovatno kreces previse brzo i tacka. Ali jbg, kao sto rekoh, propaganda napravi bolesno drustvo. Verovatno bih i ovde dobio doleglasove, da postoje...
 
Au brate al je tebi dobro. Nema tu da se bira na čiju ćeš stranu. Propisi su jasni.
Da, jesu propisi jasni i klinci su izazvali nezgodu bar sa 70% doprinosa. Ali meni takođe deluje da je žena prekršila ograničenje brzine ako je u gradu. Deluje da se kretala prilično brzo.

Elem, veći problem od samog udesa koji je srećom prošao bez večih posledica je saobraćajna kultura kod dece: da li su imali dozvolu za vožnju mopeda ili potocikla (šta god da je), zašto nisu uopšte poštovali znak "stop" i gde su im kacige. Policija, obrazovanje i porodično vaspitanje potpuno zakazali.
 
Ali meni takođe deluje da je žena prekršila ograničenje brzine ako je u gradu. Deluje da se kretala prilično brzo.
Upravo, sa vremenom reakcije od 0.5 sekundi sa 40km/h, zaustavni put je 15m, za 50m/h, zaustavni put je 20m. Da je vozila 40 stigla bi bez problema da se zaustavi, a to je moja poenta, nikom u komentaru na sajtu vesti nije palo na pamet da je mozda delom kriv i vozac, nego svi hoce decu i roditelje u zatvor da smeste.
 
...
Elem, veći problem od samog udesa koji je srećom prošao bez večih posledica je saobraćajna kultura kod dece: da li su imali dozvolu za vožnju mopeda ili potocikla (šta god da je), zašto nisu uopšte poštovali znak "stop" i gde su im kacige. Policija, obrazovanje i porodično vaspitanje potpuno zakazali.
Složićeš se da policija ne može da bude na svakoj raskrsnici i nadgleda saobraćaj. Međutim, kada bi bar bili na većim i počeli da kažnjavaju po džepu tzv. bicikliste (ove leteće kamikaze), mnogi bi se zapitali. Evo moj primer. Imao sam običaj 3-4 puta godišnje da biciklom idem do buvljaka preko Gazele. Od kada su pre dve godine opalili po džepu jednog dostavljača, nije mi više palo na pamet da to radim. Bolje i 5 minuta duže, nego da mi iz džepa izbiju 25.000.
 
Na moju žalost, uvek je samo jedna strana kriva i ona snosi na kraju sve pravne posledice.

Ali opet, koliko bi onda bilo mahinacija kada bi veštaci / sudije određivali procentualni udeo u nezgodi?

U trenutnom sistemu ostaje nam samo da na kraju samo jedna strana bude krivac.

A mi svi treba da znamo da je život jedan i da saobraćaj nije za******* i da se uvek mora pratiti situacija oko sebe bilo da smo vozači ili pešaci.
 
Kod nas veliki problemi vezano za ovu temu. Samo pogledati komentare na lokalnom sajtu...
Dva mulca izazvala saobraćajku.
Dobro prošli svi. Ima video u vesti.


Jesu dečaci krivi, ali ova kako vozi, bože sačuvaj.
Zaletela se kao da je Loto sedmicu videla..
 
Haha kako se zaletela? 50? Ni toliko...? Pa to je ograničenje na tom mestu. Više vozila nije čim je stigla u par metara da stane. Da je imala još metar stala bi potpuno, ili da nije morala da menja i pravac kretanja.

Podseti me ovaj post na onaj vic sa taksistom i crvenim svetlim.
 
Da, jesu propisi jasni i klinci su izazvali nezgodu bar sa 70% doprinosa. Ali meni takođe deluje da je žena prekršila ograničenje brzine ako je u gradu. Deluje da se kretala prilično brzo.

Elem, veći problem od samog udesa koji je srećom prošao bez večih posledica je saobraćajna kultura kod dece: da li su imali dozvolu za vožnju mopeda ili potocikla (šta god da je), zašto nisu uopšte poštovali znak "stop" i gde su im kacige. Policija, obrazovanje i porodično vaspitanje potpuno zakazali.
Ne znam po čemu je to 70% i kako si to zaključio i da li postoji zakonski osnov za tvoje mišljenje.

Kakva komedija i relativizacija.
Tako može bilo šta da se relativizuje.

Ograničenje je 50 ali je 50 i za bmw i za fiću.
Pa pošto bmw ima kraći put stajanja, onda je ograničenje za bmw 80?
 
Haha kako se zaletela? 50? Ni toliko...? Pa to je ograničenje na tom mestu. Više vozila nije čim je stigla u par metara da stane. Da je imala još metar stala bi potpuno, ili da nije morala da menja i pravac kretanja.

Podseti me ovaj post na onaj vic sa taksistom i crvenim svetlim.

Ko je vozio po manjim mestima (verovatno i ti) zna koliko su ovakve raskrsnice kritične, jer mogu da iskoče freza, traktor, baba, klinci na biciklama itd.. Radi se o slabo prometnoj ulici, klinci jesu krivi i to po meni 100%, al računaju da kola neće naići i da će proći, ali ne bude uvek tako kao sada...

Treba ovima zavrnuti uši, ali čisto zbog sebe bih po ovim manjim ulicama vozio pažljivije.
 
Kako si ti zakljucio da je vozila 50? Meni deluje brze od toga. Na kraju krajeva, ogranicenja su jedno, ali uvek treba prilagoditi brzinu uslovima na putu.

Npr. kad god vozim kroz jednosmernu ulicu gde su parkirani automobili sa obe strane, ne idem nikad iznad 30-40, iako je ogranicenje 50, bas zato sto nemam preglednost i ne daj boze neko dete da istrci na ulicu izmedju tih automobila.
 
Zašto je ovo u temi ovoj kad voze motor
Ne nose kacige dozvole vrv bez
 
Ja ne znam o čemu se ovde priča i kako je žena kriva ili klinci samo 70%. Zašto su krivi 70%, a ne 100%? Zato što voze električni bicikl?
Jel imaju znak STOP? Jesu stali na STOP? To pouzdano znamo i vidimo sa snimka. Žena da li je vozila 40, 50 ili 60 - to ne znamo. Kraj priče.

Niko neće da palamudi u zapisniku ili na sudu te gluposti. Vidi se lepo sve na snimku da klicni nemaju pojma šta rade i da su opasnost u saobraćaju. Otežavajuća okolnost im je da nemaju kacige, a treba proveriti i registraciju motora i imaju li PSP...
 
Vrh