Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Bukira to sto si se ti nasao u tom trenutku ne znaci da sutra nece doci ekipa i odraditi ostatak, prosto najlakse je sedeti za kompom tj tastaturom i kritikovati. Polako odradice, da si juce bio ne bi ni ovo uslikao, imacemo stazu iako je nikad do sad nismo imali, ja znam da ta cinjenica razara mozdane celije pojedinim ljudima i da bukvalno pucaju od muke i ljubomore sto staze pravi ova vlast ali za tu vrstu problema leka nema.
Nije lako biti u kozi astroduleta i gledati kako nicu nove staze, to je ozbiljan stres otuda i kofa govana koju posipa iz nemoci.
 
Mnogo lakše je sedeti za istom tom tastaturom i davati hvalospeve za sve živo , a pljuvati svakoga ko ne misli isto tako. :)
 
Ja sam za razliku od tebe napisao konkretno predlog kuda bi mogle da se provuku staze da povezu dve reke samo sto ne citas, jer nije bitno da das predlog ili savet nego da pljunes na sve to je jedina poenta koriscenja forum. Mogao bi nekad neku sliku da okacis za promenu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663226#p663226:1m8425ha je napisao(la):
Bukira » 23 Sep 2019 06:01 pm[/url]":1m8425ha]Ne vidim smisao ovako isprekidanih biciklističkih staza iscrtanih na kolovozu koje ne vode nigde. Ova poslednja ide od Trga do Studentskog parka, pa onda prekid do Kralja Petra, a zatim se volšebno pojavljuje u Uzun Mirkovoj do Pariske i tu opet nestaje.

Pogled iz Kralja Petra prema Sudentskom trgu, tu nema staze:
Pogledajte prilog 1
Pogled na produžetak Uzun Mirkove ka Kalemegdanu, to su iscrtali za vikend:

file.php

file.php


Suzili su kolovoz kod garaže TC Rajićeva i skretanja u Kralja Petra. Ovaj deo Uzun Mirkove je i bez toga bio slabo prohodan.
Sve zbog nepromišljene izjave kako "izvođač (?!) nije prilagodio koloz na trgu za bicikliste" (iako to i nije bilo po projektu).
Glupo teranje inata Gorana Vesića celom gradu će mu se obiti o glavu, ali do tada će na žalost napraviti još mnogo štete.
 
I još će da se hvali ovom stazom i davati izjave tipa "ovo je deo buduće mreže biciklističkih staza jer nam je cilj da se bicikl što više koristi..."

Pa će u predizbornim spotovima da se ljudi voze po ovoj štrafti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663263#p663263:ixdvu792 je napisao(la):
Vračarac » Pon Sep 23, 2019 9:15 pm[/url]":ixdvu792]Ja sam za razliku od tebe napisao konkretno predlog kuda bi mogle da se provuku staze da povezu dve reke samo sto ne citas, jer nije bitno da das predlog ili savet nego da pljunes na sve to je jedina poenta koriscenja forum. Mogao bi nekad neku sliku da okacis za promenu.
Ja sam ranije , konkretno napisao šta mi se ne sviđa kod pešačke zone i šta i kako je trebalo da se odradi , a dobio sam odgovor da imam nešto protiv SNS - a. Toliko o pljuvanju.
Što se tiče fotografija , mogao bi za promenu da pratiš bolje šta ja pišem , pa bi video da sam pre neki dan postavio fotografije izmeštenog stajališta za liniju 36 , u Dr Milutina Ivkovića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663288#p663288:5uo2zayc je napisao(la):
astrodule » Pon Sep 23, 2019 10:47 pm[/url]":5uo2zayc]I još će da se hvali ovom stazom i davati izjave tipa "ovo je deo buduće mreže biciklističkih staza jer nam je cilj da se bicikl što više koristi..."

Pa će u predizbornim spotovima da se ljudi voze po ovoj štrafti...
Uzivam dok citam ovo, bukvalno me oraspolozi kad procitam ovaj bespomocni vapaj i bes kad ono sto najvise volis uradi neko drugi koga ne podnosis a ti onda kao udaris kontru i ruganje a ustvari nije ti dobro. :lol:
 
Otkud ti ideja da najviše volimo isprekidane staze? Jel ti to možda znaš bolje od nas šta mi volimo? :wink:
 
Ne uobrazavaj da tebe iko pominje, nebitan si. Citirao sam drugu osobu koja je biciklista.
 
Ako sam nebitan , šta ti onda tol'ko smetaju moji komentari pa moraš na gotovo svaki da odgovoriš?
 
Ta druga osoba ne komunicira više sa tobom. Ako je nešto upućeno samo meni, onda mi to napiši u privatnoj poruci da ne gušiš druge. Ovako javno svako može da se ubacuje u svačiju konverzaciju.
 


Ako sam dobro razumeo, ovime su otkinuli jednu traku Uzun Mirkovoj, a osim toga, napravili su imbecilno rešenje po kome biciklisti u oba smera treba da se kreću jedni pored drugih, tik uz automobile. I to tako što će dva puta morati da presecaju kolovoz da bi uopšte došli do ovog komada staze. :bash: :bash:
 
Nisam biciklista, ali sam vozač koji veoma često prolazi ovom deonicom. Ovde je i ranije bilo haotično, a biće “veseo” ali bojim se i opasno videti kako će ova ukrštanja funkcionisati u praksi. Sve u svemu deluje kao klasična glupost i bacanje prašine u oči zbog fijaska na trgu.
 
Možda se prosula neka farba tamo negde u Mirijevu pa da se ne baci piši staza tipa bici...
P.S. to je obeleženo u onom parku jedinom u Mirijevu...
 
Na toj mapi mora da se doda u "planirane staze"

budući viseći pešačko- bici most Ada - Blok70. ;)
 
U pravu je @srdjan cela ova improvizacija je nastala da bi se opravdao fijasko na Trgu.Šatro žalili su se biciklisti,a kada je neko pomenuo pa gde su biciklističke staze zamenik se dosetio ovoga.
Evo kuda će izgleda da provuku stazu da bi izbegli parking za turističle autobuse na Studentskom.
8a9fb2a702e43bb2bdb57aef3c543609.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
A turistički autobusi će da levitiraju u vazduhu dok stoje...

P.S.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5N3x-TZzrRA[/youtube]
 
Ljudi, ja nebiciklistima ne mogu da opišem koliko je ovakvo projektovanje bici staza opasno za bicikliste.

file.php


Bicikl je brži od pešaka i vozač automobila ga ne očekuje, plus što dolazi iz mrtvog ugla. To znači, da čim auto krene da skreće udara u biciklistu.

Ne sme staza da ide ovako blizu kolovoza. Pa nisu za džabe pešački prelazi uvek uvučeni. Toliko moraju biti uvučene i bici staze. Plus prelaz sa trotoara na kolovoz.

Ovo su opasna polurešenja. Ne može da se bici staza / traka pravi samo uz pomoć kanti farbe. U ovom slučaju je potrebno celu ulicu promeniti, tj, dići i kolovoz i trotoare i pomeriti regulacionu liniju i lepo isprojektovati.
 
Pošto je ova staza neplanski i na divlje trasirana ad hoc samo zbog skretanja pažnje sa fijaska rekonstrukcije trga i zbog političkih prepucavanja (poput posta iznad), bez ikakvog vođenja računa, kamoli razmišljanju o bezbednosti i životima biciklista i pešaka, ja sam napravio i sačuvao print screen poruke iznad, da se zna šta je, ko je i kakvo je razmišljanje na kraju dovelo do tragedije.
 
Bici-staza u ovoj ulici je sasvim logična i potrebna, lako može da se nastavi kroz Tadeuša Košćuška (pardon, Pijarona de Mondereza) ka Dunavu. Možda je ovo iscrtavanje malo nabrzaka i neplanski urađeno, ali za koju godinu će se ova ulica rekonstruisati, a već sada je Vasina obeležena (doduše opet neplanski i nestručno) kao zona usporenog saobraćaja sa automatskim ograničenjem na 10km/h.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663829#p663829:fcbh74o1 je napisao(la):
astrodule » Sre Sep 25, 2019 2:54 pm[/url]":fcbh74o1]Ljudi, ja nebiciklistima ne mogu da opišem koliko je ovakvo projektovanje bici staza opasno za bicikliste.

file.php


Bicikl je brži od pešaka i vozač automobila ga ne očekuje, plus što dolazi iz mrtvog ugla. To znači, da čim auto krene da skreće udara u biciklistu.

Ne sme staza da ide ovako blizu kolovoza. Pa nisu za džabe pešački prelazi uvek uvučeni. Toliko moraju biti uvučene i bici staze. Plus prelaz sa trotoara na kolovoz.

Ovo su opasna polurešenja. Ne može da se bici staza / traka pravi samo uz pomoć kanti farbe. U ovom slučaju je potrebno celu ulicu promeniti, tj, dići i kolovoz i trotoare i pomeriti regulacionu liniju i lepo isprojektovati.


Naravno da je opasno, ali i biciklisti moraju malo da koriste mozak, pogotovo sto su ranjiviji. Gomilu biciklista vidjam kako samo prelecu preko pesackog, cak i tamo gde nema staze.
 
Vrh