Šta je novo?

Bezbednost u javnom prevozu

U šta se (ne)ulaže, takvi su nam i rezultati. Može da priča ko god hoće i šta god hoće, čak i da živimo najbolje od svih na kugli zemaljkoj, a i šire, i šta sve ne, ali stanje stvari na terenu pokazuje pravu sliku u šta se ulaže. Zato ni ne treba da se čudimo što imamo ovakve događaje kao ovo sa tramvajima, i sa ovakim učesnicima koje imamo.​
 
U šta se (ne)ulaže, takvi su nam i rezultati. Može da priča ko god hoće i šta god hoće, čak i da živimo najbolje od svih na kugli zemaljkoj, a i šire, i šta sve ne, ali stanje stvari na terenu pokazuje pravu sliku u šta se ulaže.

U šta se (ne)ulaže? Fizičko obezbeđenje, video nadzor, da nosimo pištolje sa sobom kao u Americi, lečenje narkomana, ozbiljno ne razumem a možda imaš sjajan odgovor samo nam ga nisi dao.
 
Govorio sam generalno i uopšteno.

Kažu rade na tome da se poveća natalitet. A u realnosti žena kad zatrudni, može da se slika sa poslom (ne uvek i ne svuda), da bi vrhunac bio da predsednik izaže pred kamere i izjavi kako žene treba da rađaju decu da ima ko da radi u rudnicima. I ovakvih primera imamo koliko hoćeš, nevezano za to koja je oblast u pitanju i šta je konkretno u pitanju.​
 
Za samo 26 dana bilo je osam napada na vozače gradskog prevoza. Pre nekoliko dana napadnuti su vozači na Trošarini u ranim jutarnjim satima kada su počinjali prve vožnje. Da li su vozači gradskog prevoza najviše na udaru i da li moraju da imaju najviše strpljenja a u praksi najviše trpe.

 
Sad očekujem default odgovor GSPa, SNSa a i pojedinaca na forumu:

Epa ako im se ne dopadaju uslovi rada, neka vozači autobusa nađu drugi posao ili drugu državu. (i tako obično i bude, a mi ostanemo u čabru i krizi)
 
Dok sam radio, bilo je više ovakvih situacija.
Dok su u Dunavskoj parkirani u dva reda, vozači su ujutru, često po mraku, trole podizali odmah na levu mrržu koja je vodila pravo uz Dobračinu, da ne bi ručno morali kad skrenu kod Kompresora, morali opet da izlaze i prebacuju na levu. Desna je vodila u garažu, a skretnice nije bilo. Ne znam kako je sad.
Više vozača je povređeno kada bi izlazili na sred trake, jer je leva mreža bila nekoliko metara levo od drugog reda.
I mene je jednom okrznuo auto retrovizorom na kružnom toku kod bolnice Dragiša Mišović. Četvore oči trebalo je otvoriti, posebno ako se motke razlete i kanapi razmotaju.
A koliko naši vozači gledaju, znamo.
Jednom sam menjao gumu na kolima na početku treće trake uz Zlatibor. Ni moj prsluk, ni trougao postavljen dosta niže uz liniju, nije obezbeđivao sigurnost, dok nisam nešto posle trougla skoro na liniju stavio rezervnu gumu i na nju drugi prsluk.
 
Oво је мало већи проблем од безбедности у јавном превозу. Сећам се на Звездари у Димитрија Туцовића када је ментално оболела особа избола неког момка насумично пре пар година.
 
Sećam se i ja... Postavlje se pitanje motiva, ali ako ima F dijagnozu onda svašta može da mu bude motiv...

Sećam se onog jednog što se nagnuo i napastvovao devojčicu u tramvaju. Malo sam ga pretraživao i ranije je bio super lik, sportista, lep, zgodan, visok... Šta i kad kvrcne u glavi da postane siledžija nad nejakima... Sve kvalitete je imao... Meni je njega žao, da je neko radio sa njim ranije možda bi se cela ta situacija izbegla... Nije rođen kao mentalno oboleo, to je stečeno... Neki okidač se tu desio...
 
U vozilu javnog prevoza u Beogradu na liniji 45, juče je zabeležena jeziva scena kada je nepoznati muškarac u prisustvu putnika izvadio polni organ i počeo da masturbira.

Naime, na društevnim mrežama pojavio se video snimak koji je izazvao pravu dramu u autobusu, u kom se vidi kako se muškarac samozadovoljava naočigled svih putnika. Da stvar bude gora, video-snimak zabeležila su deca koja su sedela preko puta.


Sudeći po informacijama koje dolaze sa stranice Serbia live na Telegramu, u okviru koje je ovaj video i podeljen, radi se o autobusu na liniji 45.
 
Desi se povremeno... Svake 2 godine se pojavi članak sa gotovo identičnim tekstom... Vidim da su ovde bila prisutna i deca pa ne znam jel onanisao jer mu prisustvo dece stvara uzbuđenje ili se jednostavno nije obazirao što su deca prisutna.

Bilo kako bilo. KD polno uznemiravanje. Od 3 meseca do 3 godine jer su deca prisustvovala. Potrebno je da ga neko od prisutnih lica, zaprepašćenih skaradnom scenom "preplašenih, poniženih ili uvređenih" ili roditelj u ime deteta prijavi...
 
Inače ovde ne bi bilo krivičnog dela ukoliko bi recimo onanisao a da sam samo ja bio drugi putnik u prevozu zajedno sa njim. Ili da je recimo izvršilac pripadnica lepšeg pola i krene da radi to isto, da se pipka tamo dole. Jer ja u oba slučaja ne bih bio ni "preplašen, ni ponižen, ni uvređen" bio bih indiferentan a time ne bi bilo ostvareno biće krivičnog dela. Tako da bi se desilo jedno veliko ništa.

Slažem se potpuno da treba reagovati kad su deca prisutna i zaštiti decu, ali zakon je za odrasle jasan. Ako tako nešto radiš u javnosti biće prekršaj. Krivično delo će postojati onda ako je takva radnja uperena na povredu dostojanstva lica u sferi polnog života (polovina pravnika misli da ovo treba da bude posledica dela a ne namera učinioca) te proizvede jedno od gore navedenih osećanja (strah, poniženje, vređanje) kod oštećenog. Goni se po predlogu oštećenog.
 
Inače ovde ne bi bilo krivičnog dela ukoliko bi recimo onanisao a da sam samo ja bio drugi putnik u prevozu zajedno sa njim. Ili da je recimo izvršilac pripadnica lepšeg pola i krene da radi to isto, da se pipka tamo dole. Jer ja u oba slučaja ne bih bio ni "preplašen, ni ponižen, ni uvređen" bio bih indiferentan a time ne bi bilo ostvareno biće krivičnog dela. Tako da bi se desilo jedno veliko ništa.

Slažem se potpuno da treba reagovati kad su deca prisutna i zaštiti decu, ali zakon je za odrasle jasan. Ako tako nešto radiš u javnosti biće prekršaj. Krivično delo će postojati onda ako je takva radnja uperena na povredu dostojanstva lica u sferi polnog života (polovina pravnika misli da ovo treba da bude posledica dela a ne namera učinioca) te proizvede jedno od gore navedenih osećanja (strah, poniženje, vređanje) kod oštećenog. Goni se po predlogu oštećenog.

Чудан неки закон код нас, не знам да ли постоји либералнији,а поготиво не знам да ли постоји блажа казнена политика него овде, сад сам баш погледао, ево на пример негде у Америци постоје дела као што су Public Masturbation, Indecent Exposure... казне и стигма после њих нису баш наивни
 
@Dzigi Bau

Možda će te začuditi al mi do uvođenja polnog uznemiravanja nismo krivično pokrivali materiju egzibicionizma.

Pa evo u Americi je slično... novčana ili uslovna ili zatvor do godinu dana, a kod nas je novčana kazna ili do 6 meseci ako nisu prisutna deca.

Ne znam kakvo je uporedno evropsko zakonodavstvo ali vereovatno je slično kao naše...

The consequences of a public masturbation conviction are associated with its classification as a Class 3 Misdemeanor.

Class C Misdemeanors and Level Three Misdemeanors

The least serious misdemeanors are classified as Class C or Level Three. These crimes can result in fines and jail time of up to a year, and may also offer the chance of probation.

 
jos jedna sjajna vest: detonirao tocak na vozilu gspa
Uzeto sa instagram profila moj_beograd_
Screenshot_2023-02-07-20-05-13-167_com.instagram.android.jpg
 
Vrh