Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Manite udbaške fore kriva Zadruga, Kristijan itd, Zakon jasno kaže da je za maloletno dete tokom boravka u obaveznom osnovnom obrazovanju (koje Država traži), odgovorna škola, tj Država. To dal je dete videlo pištolj kod Vučićevih policajaca na ulici, kod Slavnića ili na igrici, su špekulacije
Možda, a jedno veliko možda, da je video i kod ćaleta uglednog lekara i u uglednoj streljani u koju ga je taj ugledni otac vodio.

c445f28f-a4d9-46cd-aa96-63b14f5b1f85-jpeg.160829
:dil: :bubanj: :vops:

Ova cela država i zemlja postaju kao veliki Monti Pajton skeč. :LOL:
Na tome što nam rukovodeći kadar smisli, pozavideli i sami Pajtonovci, kao i najveći svetski umovi i sveta kinematografija i komedije (može i sarkazma)...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ne moze u iole zdravoj sredini i sistemu da se ovo desi.

Bućkuriš od gigantskog posta si napisao kao po običaju gde se ne zna ko pije, a ko plaća... kud si poš'o, gde si doš'o, nešto si hteo, a ni ti sam ne znaš najbolje šta....

A spustanje granice za krivicnu odgovornost nije jedna od tih milion stvari i ne bi sprecila ovo.

Ja to nisam ni predložio... ali jesam kaznu maloletničkog zatvora za one iznad 14 godina... Ta kazna i onako traje maksimum maksimuma 10 godina...

A ostali uzroci koje do ovoga dovode i mere koje treba preduzimati o tome se može polemisati kad malo urazumiš postove, da bih razumeo šta je tvoj problem.
 
Tek sad vidim ovo. Bese danas argument da je klinac streberko koji je pukao zbog keca iz istorije, jbg desava se u svim sistemima, a ne da je plod Vuciceve americki geto, Kolumbija, Crni Cerak, Instagram, Zadruga Srbije

Pogledajte prilog 160828

I onaj Baka Prase je debilko koji igra igrice i luzer klasican u skoli, sa sve ocem svestenikom, pa isto fura kriminal, kola, pare, kucke fazon.

U Vucicevoj Srbiji su i cvikerasi evoluirali u gengsta rep Velja Nevolje vonabijeve.

Da, ovo te već kapiram 👍

One babe u ulazu i šta "nikako nije moglo da se dogodi baš u tvojoj osnovnoj školi" ne kapiram, moglo je nešto drugo slično ili drugačije podjednako svirepo i gadno... Mozda je tad bila lakša prođa za profesora da siluje učenika nego danas, vremena se menjaju, tad je bilo lakše zataškati i ne poverovati učeniku...

A i ono sa našom tradicijom ti je bezvezarija, jer prvo treba da odvojiš tradiciju od mita pa da teraš dalje...

Gledaju u telefon kad smo u liftu, neko mi odgovori sa dobar dan, neko ne.

Evo ja se sećam pre 20 godina idem kod druga gajbi, živeo je u stepenastim zgradama na NBG, oni blokovi 61, 62, 63... i sa nama ušla žena u lift, komšinica i ja ga pitao posle što joj se javiš i on mi odgovara - što se ona meni nije javila... Ta bahatost klinčadije je postojala i tada se samo u nešto izmenjenim situacijama reflektovala jer nije bilo društvenih mreža... Morao si da izađeš u klub ili negde i budeš bahat koliko ti okruženje dozvoli...

A on nije nikog poubijao posle, nego je završio ekonomski faks i odselio se za Austriju...

Tako da sve to što si naveo i može i ne mora da znači bilo šta...

Kod ovog nesretnika je najpre njegova struktura ličnosti, psiho patologija, koja ne zavisi toliko od spoljnih uticaja, dečko je psihopatska struktura ličnosti, bio je vanserijski u nečemu, možda inteligenciji, školskim i vanškolskim aktivnostima, ali se i doživljavao vanserijski u još mnogo čemu, neopravdano, umišljeno, mislio je da je poseban a trpeo je pritiske i pošto poto hteo da ga zapamte po nečemu "velikom" i uradio to što je uradio...

Kakve babe po ulazima što gledaju kroz prozor i da mora svako u ulazu da zna ko sam da bi bili bezbedni... Živim u dvomilionskom gradu, ima ulaza gde znaju sve o meni i ulaza gde ne znaju ništa... Mnogo će da se spasu ovi u NS što će nešto da saznaju o meni... a i ovi što sve već znaju u BG

Nego ja nisam predodređen da ih ubijam i isto im se 'vata... Onaj ko to želu može biti najbolji tata ulaza pa sutra premlati i ubije svoju ženu ili bude serijski silovatelj prostitutki i da okruženje sve najbolje o njemu govori...

Baš naivne postove pišes ponekad i nepromišljeno samo nagomilavaš sve i svašta...
 
Kao neko(jedini?) ko ovde ide u streljanu:
1) Uvek vidjam decu u streljani.
2) Uglavnom poznaju gazde/radnike jer su im roditelji prijatelji. "Pozdravi tatu i nemoj nikom da kazes".
3) Streljane samo i iskljucivo drze penzionisani visi oficiri policije

Radite s ovim informacijama sta hocete.

A moje misljenje-pa, vise ih ne znam nego sto ih znam da nisu obuceni za vatreno oruzje od strane roditelja, i niko od tih sto znam nema ni ukradenu zvaku na dosijeu.
I decu doktora, i decu privilegovanih, i decu maltretiranu, i decu koja maltretiraju, i decu na tik jbn toku, i uzivaoce Crnog Ceraka(pre 10 dana slucajno cuo za onog glavnog klinca, inace nista od pracenja ove teme). Pa ni od njih niko nije ovo uradio.

I uopste, na sta lici ova tema. Nasao svako da leci svoj kompleks na ovoj tragediji i da popljuje ono sto ga licno frustrira. Perverzno nasladjivanje nevesto prikriveno brigom i kritikom. Kakva parada povracke i neukusa.
 
Svi ovi vučićevi predlozi su zloupotreba situacije zarad povećanja kontrole bez da mogu išta da reše a predlog broj šest sa smanjenjem godina krivično pravne odgovornosti je užasan pošto to znači da seksualan odnos sa decom od 12 godina ne bi bio krivično delo ako je dobrovoljan.
Većina ljudi nije svesna da to proizilazi iz iste ove odredbe o broju godina nakon kojih se osoba smatra krivično pravno sposobna. Na ovo su upozoravali brojni sociolozi da će se ovakvim izmenama pokušavati legalizacija pedofilije. To ne sme proći!

Što lupetaraš, da te lepo pitam ja sad i prenosiš poptuno neosnovane "informacije" i dovodiš ljude u zabludu?

Veze nema age of consent za stupanje u seksualni odnos sa godinama kada se stiče krivična odgovornost. Veze jedno s drugim nema.

i da ponovim

VEZE JEDNO S DRUGIM NEMA.


Ja ne podržavam predlog predsednika nam da se krivična odgovornost spusti na 12 godina, al šta neki od vas pišu je za ne poverovati...
 
Deca i cuvar se nece vratiti. Neka pocivaju u miru.

Promeniti se nista nece. Za to je vec sada kasno, reakcija je izostala kada je trebalo. Nema ni ko da menja.

Ovaj dogadjaj ce se sada pretvoriti u rijaliti. Vec jeste.

Nema se sta vise reci, niti potrebe ucestvovati u bilo kakvoj raspravi ili razmisljanjima o ovom temi.
 
A kad je to Prosveta bila bolja? Za vreme komunista? Za vreme stranih jevrejohrišćana? Ljudi ovde ne kapiraju kolko dugo su lagani i zaglupljivani, a glavni agent u tome je vazda bila prosveta 😇 Imamo dobru genetiku al svi stranci su zarad svog interesa pronovisali antirasizam, globalizam kroz prosvetu da bi se okupatori slobodno mogli našim kotistiti, jer za to prvo moraš ubediti ljude da su svi lhudi jednaki, i da je tvoja zemlja i svačija
Била је боља пре, када је учитељ био ауторитет. Данас стасавају генерације без икаквог осећаја за ауторитет и отуд сазревање у особе без осећаја одговорности, и све се може на мишиће и везу.
Није пре било бајно, али сада је без икакве контроле.
Није ово први пут да малолетници чине злодела. Проблем је што нема страха од последица. Данас ретко ко има страх од последица. Одрасли највише. Деца се угледају на то.
 
Била је боља пре, када је учитељ био ауторитет. Данас стасавају генерације без икаквог осећаја за ауторитет и отуд сазревање у особе без осећаја одговорности, и све се може на мишиће и везу.
Није пре било бајно, али сада је без икакве контроле.
Није ово први пут да малолетници чине злодела. Проблем је што нема страха од последица. Данас ретко ко има страх од последица. Одрасли највише. Деца се угледају на то.
Pa kad je i sama prosveta puna nepromišljenih probisveta, kao što je neko od članova gore opisao, danas imaš krave koje deci od 9 godina objašnjavaju kako im zakon i policija ništa ne mogu. A sutra će te iste krave da se šokiraju kad njima ili njihovom detetu neki novi Kecman prosvira mozak ili samelje dete BMWom na pešačkom.

Rđavo društvo sa rđavim sistemom, prepuno rđavih ljudi. Ništa me više ne čudi. Samo ću da gledam da sebe i svoje zaštitim, i da ne kačim(o) sebi bede na vrat, a za ostale, iskreno, iz meseca u mesec počinje sve manje da me bude briga. Jer jednostavno ne vredi, nema poente i nema nade. Ako masa ljudi ovde voli da živi kao pleme u masovnoj orgiji, divljaštvu i Štokholmskom sindromu, ko sam ja da im kvarim užitak.

Jer jedno je sigurno - ništa se nakon ovoga neće promeniti. Bar ne na bolje. A ovaj talog će opet rasturiti na izborima.

A što reče i jedan od top komentara u Blicu - oni čije se dete našlo na spisku trebalo bi da se malo zapitaju otkud to. Ali naravno da neće, jer je ovo društvo i vreme narcisa i bolida. Mislim sve ovo važi u većoj ili manjoj meri i za ostatak sveta. I on je na istom sunovratu. Nego je ovde tema o Srbiji, pa pričam o tome.


Ej,nastavnici i vaspitači koji uče decu od 9 godina kako da budu nedodirljivi narcisi...Pa crknite bre sa sve svojim Vođom i poglavicom, pleme jedno glupo. Čast izuzecima, kojih je sve manje.
 
Poslednja izmena:
Šta da vam kažem, potpali ste pod BIAinu propagandu da je kriva streljana, Zadruga, Kristijan, roditelji, svi mi kao društvo... a ne Država koja je po zakonu odgovorna za decu dok su u njenoj školi. Jer cela poenta sada preko medija će biti da se zaštiti Država od krivice koju ima po Zakonu. Ako ne mogu garantuju bezbednost dece u svojoj školi, dozvoli da se školuju od kuće. Ali ne, glavno je da se zadrži kontrola kalupiranja dece i izbegne odgovornost Države
 
Dozvoliću sebi da se oglasim o ovom zločinu. Dan kasnije, kada su mi bes i emocije popustile.
Već vidim da će biti duže pa se izvinjavam, ali ću bar svoj bes da ispraznim.

Kada sam juče pročitao vest na portalu jedne televizije, na osnovu tada dostupnih činjenica, odmah sam stvorio neku svoju pretpostavku o događaju, čak i ostavio komentar na članku (što inače nemam običaj da radim).

Napisao sam da mislim da sve govori u prilog da je reč o situaciji iza koje se krije težak poremećaj ličnosti po tipu psihopate odnosno sociopate (Puna dijagnoza disocijalni poremećaj ličnosti, Međunarodna klasifikacija bolesti F 60.2). Kako je vreme prolazilo ta moja pretpostavka se sve više potvrđivala.

Psihopate (sociopate) su osobe duboko izmenjenog ponašanja. Trajni poremećaj. Nastaje već u detinjstvu, a najkasnije u pubertetu. Posledica je ,,unutrašnje strukture ličnosti” sa kojom se rađa, odnosno koja je urođena, genetska u kombinaciji sa uslovima sredine tokom odrastanja u detinjstvu. Sredina može da modifikuje težinu poremećaja koji se može manifestovati od blažih oblika koji su čitav život bez dijagnoze, ali čudni za okolinu, do izuzetno teških oblika. Učestalost pojave je oko 4 % za muškarce i oko 1 % za žene. Oni su svuda oko nas i sa njima se svakodnevno srećemo.

Evo njihovih odlika pa možete shvatiti koliko je takvih oko nas.

Psihopate karaktariše vrlo često velika inteligencija. Samoživi su (egocentrični) sa osnovnim ciljem da zadovolje svoje potrebe. Bez pravih i iskrenih emocija. Nemaju empatiju prema drugim ljudima. Nemaju sposobnost kajanja ni osećaj krivice. Manipulativni su, sposobni da se uvuku pod kožu. Ne uzima u obzir ni svoju ni bezbednost drugih, spremni na rizike. Ne poštuju društvene norme ni zakone koje krši do mere kada može izbeći kaznu. Vredni su što im uz inteligenciju omogućava visoko školovanje. Teže da se domognu višeg društvenog položaja kako bi imali moć. Često šarmantni, uredni, uglađeni sa dobrim manirima ali znaju i da koriste zlostavljanje i pretnje kako bi kontrolisali druge. Imaju ideju veličine i visoko mišljenje o sebi, da su vredniji od ostalih i da im više pripada. Imaju potrebu za pokazivanjem uspeha i moći kroz pokazivanje materijalnog uspeha, posedovanje statusnih simbola. Pokazivanje da su jaki i opasni (arogantno ponašanje, bahata vožnja). Pojačanog seksualnog nagona, promiskuitetni, često seksualno ekscentrični, a svoju moć i položaj koriste za zadovoljavanje seksualnih nagona često i kroz ucene (npr. šef ka zaposlenom, profesor ka studentkinji). Ljubavne veze lako uspostavljaju ali ih jako teško održavaju. Zahvaljujući inteligenciji mogu da privremeno prilagode ponašanje u cilju da bi to iskoristili kao sredstvo za ostvarenje cilja. Da bi postigli cilj koji su zacrtali menjaju oblik ponašanja npr prvo probaju na šarm, ako ne prođe sledi direktan zahtev, zatim ucena, na kraju pretnja fizičkim nasiljem kako bi došli do cilja. U krajnjem slučaju koriste fiziču silu, zločin ali uvek vodeći računa da sebe sačuvaju od kazne. Kada primene silu i zločin to rade promišljeno, a ne u afektu.

Većinu navedenih odlika sam video kod ovog deteta. Ovakvog ga nije napravio ni internet ni televizija ali su možda povećali težinu poremećaja koji već ima. Ali na težinu samog poremećaja su još više uticale neposredne porodične okolnosti. Forsiranje uspeha, škole glume, jezika i ko zna čega sve ne uz to. Zbog naslednih elemenata možda su i roditelji imali crte ovog poremećaja (verovatnije samo jedan jer je drugi partner vrlo često žrtva psihopate, dvoje takvih ne mogu da opstanu zajedno ni 5 minuta). Po životnom stilu oca mnogo toga se uklapa. Kažu uspešan doktor, a po čemu to? Poznat možda jeste, to se uklapa u sliku ali stručno uspešan je već druga stvar. Izabrao je specijalizaciju koja je visoko materijalizovana, bez kontakta sa pacijentima u koju se ulazi uz veliko laktanje. Radi za privatnu ustanovu koja dobro plaća. Baratanje sa pištoljima koji mu povećavaju osećaj moći. Ako je bilo crta ovog poremećaja i u porodici onda tu nije bilo ni prave ljubavi ka detetu.

I na kraju krivi smo svi kao društvo zato što smo stvorili ili dozvolili da se stvori sredina idealna za psihopate. Da se razmahnu u svom punom kapacitetu.

Ne postoje više mehanizmi koji koče psihopate da se rasplinu. Kako su to ličnosti koje vole sebe i svoj integritet uz zavidnu inteligenciju oni stalno hodaju po liniji dozvoljenog, po ivici noža. Kada im zapreti opasnost po lični integritet oni koče. Ta opsnost je nekada bila šamar roditelja, podvikivanje komšije, čupanje zulufa od strane profesora nakon čega bi sledio prezir drugova iz odeljenja i sredine, izbacivanje iz škole ili popravni što bi omelo dalje školovanje i uspeh. U krajnjem slučaju prezir društva zbog neprihvatljivog ponašanja što je od njih pravilo gubitnike što im ne ide uz profil… Takvih kočnica više nema.

Važne su samo materijalne vrednosti, statusni simboli koji se ističu. Sva sredstva su dozvoljena da se do cilja dođe. Prekovremeni radni sati, dežurstva, službeni putevi, a za decu nema vremena za njihove emotivne potrebe. Laktanje, gaženje preko mrtvih, nedostatak emocija i empatije, sklonost manipulaciji, laganju i slično su postale društveno prihvatljivi i vrline pri zapošljavanju, postali su idealni šefovi, menadžeri, direktori, načenici. Društvene norme postavlja šljam, bio on u rijalitiju, muzici, filmu i umetnosti, nauci…. Bahaćenje, materijalni statusni simboli su postali uzor, cilj kojme se teži. Selfi na profilu sa obale Pacifika se više ceni od uživanja u samom letovanju, moru i morskoj obali. Živi se u virtuelnom svetu, umesto da se deca sama igraju provode vreme na internetu gledajući kako se drugi igraju i zabavljaju.

Društvenih kočnica više nema. Autoriteta nema. Zadovoljavanje ličnog interesa je postao jedini cilj. Profesori su šikanirani, nemaju pravo da podviknu, nisu zaštićeni od sistema. Učenici prete roditeljima, sudskim tužbama. Policija i sudstvo sputani sporim procedurama. Nastavnike obuzela apatija, najbolji su za sve kada svi učenici imaju dobre ocene pa se tako i ponašaju jer je tako najlakše i jedino izdrživo.


Pištolj je ovde periferan. Iskorišćen je jer je bio dostupan. Da nije bio dostupan pištolj bilo bi nešto drugo, možda još gore, brojni načini su lako dostupni kao npr. prosuto gorivo u učionici koje bi zapalio uz zabravljivanje vrata učionice. Ili bi poslužio decu u odeljenju domaćim kiflicama gde bi u brašno samleo otrovne semenke skupljene po vrtovima ispred zgrada u gradu, a za koje ne postoji protivotrov, a dovoljno je jedna ili dve semenke da dovedu do smrti (kada sam lično jednu takvu biljku, nakon što sam je zatekao ispred jedne stambene zgrade u Beogradu počeo da gazim i čupam bio sam napadnut od lokalnih gospođa kao najveći vandal).

Za pištolj je neverevatno koliko je bio precizan. Odnos broja utrošenih metaka i upucanih je prosto neverovatan. Takav rezultat ne bi postigao ni specijalac. Sa jedne strane pištolj je jako neprecizno oružje, pogoditi čoveka iz pištolja na rastojanju od 20 m je ogroman uspeh. Ali ono što ovde više fascinira da njemu ruka nije zadrhtala, on je bio potpuno miran dok je nišanio i to ne u jedno dete, već redom. Takav mir nebi imao ni pripadnik neke antiterorističke jedinice, takvu hladnokrvnost i ravnodušnost. Ovo tek pokazuje koliko je dubok duševni poremećaj kod ovog deteta.

Još jednom izvinite na dugom tekstu ali baš me je pogodilo sve ovo, posebno zbog mog sitnog deteta koje okružuje sve ovo.
 
Poslednja izmena:
Ovoga će iti sve više i biće sve gore.

Očekuju nas masovna upucavanja na trgovima, javnim skupovima, u tržnim centrima, maloletni i mlađe punoletni počinioci najrazličitijih profila, socijalno/obrazovno/emotivno/rodno/seksualno sluđeni i rastrojeni, i sve ono čemu smo se iščuđavali i krstili.

Odgovornost snosi roditelj, pa deset praznih mesta, pa država. Škola, društvo, igrice, štetni onlajn i medijski sadržaj i ostali "folklor današnjice" se uvek svodi pod odgovornost prvog ili drugog.

Mere države će biti neadekvatne, populističke, i usmerene na ostvarenje državne agende, redukovanje slobode, i povećanje kontrole, sa malo efekta na stvarne uzroke problerma.
Roditelji - još teža tema - velika većina ni sama nije primila vaspitanje koje treba drugima da prenese, niti ima kapaciteta da dobro organizuje sopstevni život, za šta nisu isključivo niti sami krivi.

Prioritet broj 1 na državnom planu mora biti omogućavanje školovanja od kuće, a na ličnom - odbrana i zaštita.
 
Da se (ipak) radi o psihopati, može se zaključiti i iz toga da : 1) se po pisanju medija Kecman družio i dopisivao/imao telefon ubijenog čuvara, a da 2) kad je priveden i saslušavan, nije pokazao ni trunku kajanja.

Ako je to istina, to znači da njemu nije bilo stalo ni do koga, čim je ubio čoveka koji nije imao veze sa siledžijama, a nije se kajao zbog toga. Takođe, i to što se sam nije ubio na kraju, govori da ga sve ovo ne dotiče dovoljno.
Prioritet broj 1 na državnom planu mora biti omogućavanje školovanja od kuće
Ma da, pa da se izrodi generacija još više socijalno nepismenih i hendikepiranih dijabolčića.
 
@Bender Rodriguez Zašto bi se to desilo? Otkuda je to postalo da je škola ustanova "socijalnog opismenjavanja"? Mislio sam da je škola ustanova obrazovanja, a da su glavni nosioci socijalnog opismenjavanja roditelji, babe, dede, sestre, braća, tetke, ujaci i širi krug bliskih pojedinaca.

Štaviše, ni malo ne sumnjam da su nepismeni ljudi, koji dan u školi nisu proveli, bili još kako socijalno pismeni....
 
Нама је и овакво школовање под као некаквом контролом упитног квалитета. Замислите сад овог убицу да га је тата који га је научио да пуца учио и све остало?
Породица је ту да васпитава. Родитељи ту закажу углавном у предшколском периоду размаживањем деце. После ни вртић, ни све школе после нису у могућности да лоше васпитање исправе. Школа је ту да образује. Слажем се да и сам концепт школе није најбољи, пре свега имамо превелика одељења и шаблонски приступ знању - одговор - оцена, без развоја размишљања и корисних вештина.
 
@Bender Rodriguez Zašto bi se to desilo? Otkuda je to postalo da je škola ustanova "socijalnog opismenjavanja"? Mislio sam da je škola ustanova obrazovanja, a da su glavni nosioci socijalnog opismenjavanja roditelji, babe, dede, sestre, braća, tetke, ujaci i širi krug bliskih pojedinaca
Zato što škola služi, između ostalog, da nauči derle kako da se ponaša, kako da vlada sobom, da ga nauči da je deo kolektiva, da postoje autoriteti, da postoje obaveze, rutine, rasporedi, mesta, da ga nauči kad se jede, kad se ćuti, kad se istrpi nešto, da se ne žvaće žvaka, da se napolje ne izlazi u pidžami, da se poštuju stariji, i još što šta drugo što će čoveku sutra trebati i koristiti na poslu,u kući, u porodici, u prijateljstvima.

O "školovanju od kuće" po nepisanom pravilu uvek najviše pišu i priželjkuju ljudi koji imaju žešće izvitoperene poglede na društvo, zatim snobovi koji ne razumeju koncept škole i kolektivizma, i na kraju - verski i politički fanatici, anarhisti, militanti, osobenjaci i slični fijuci, poput npr Miroljuba Petrovića, koji spada u verske fanatike i kromanjonce.
Štaviše, ni malo ne sumnjam da su nepismeni ljudi, koji dan u školi nisu proveli, bili još kako socijalno pismeni....
Takvi su i birali većinu vlasti i vladara u zadnjih 40 godina (a neko bi rekao i u zadnjih 90) pa smo zato i došli ovde gde smo.

U moderna vremena, samo životinje ne idu u školu. Pa ma koliko mana ona danas imala. Opet je bolja nego da decu kod kuće vaspitaju i obrazuju razni Vladimiri "Trigger" Kecmanovići, Miroljubi "Pod mač" Petrovići, Zorani Marjanovići, Uroši Pašaljići i slični asocijalni pacijenti.
 
Poslednja izmena:
Патријарх српски Порфирије позвао је православне житеље Београда да се данас, 4. маја, после Вечерњег богослужења које почиње у 17.00 часова, на помену који ће бити служен у свим престоничким храмовима помоле Господу нашем, Христу васкрслом из мртвих и Пресветој Мајци Његовој за невино пострадалe основце и њиховог школског чувара Драгана.
 
@Bender Rodriguez Zašto bi se to desilo? Otkuda je to postalo da je škola ustanova "socijalnog opismenjavanja"? Mislio sam da je škola ustanova obrazovanja, a da su glavni nosioci socijalnog opismenjavanja roditelji, babe, dede, sestre, braća, tetke, ujaci i širi krug bliskih pojedinaca.

Štaviše, ni malo ne sumnjam da su nepismeni ljudi, koji dan u školi nisu proveli, bili još kako socijalno pismeni....
Kad sam bio mali nije mi bilo jasno zašto su nam nastavnici isticali da je Škola Vaspitna i Obrazovna ustanova. Nije mi bilo jasno zašto im je na prvom mestu ono Vaspitna kada je to lako biti vaspitan, a ne Obrazovna kad je teško dobiti dobre ocene. Tek mnogo mnogo kasnije sam shvatio da im je to bila definicija jer im je glavni cilj bio političko kalupljenje dece. Skoro sam i nekog Indijca slušao kako se žali da im je obrazovni sistem ostao po zanimanjima da budu kolonija, pa sam ih sažaljevao, a onda sam shvatio da mi čak nismo ni na tom stupnju svesnosti da nam je obrazovanje kolonijalno, kod nas su ljudi toliko ispod da oni još hvale i ponosni su na takvo obrazovanje. Dakle naš verski fanatizam i zaglupljenost je mnogo ispod indijskog. Zato nam je verovatno i niži natalitet jer smo zaglupljeniji.
 
Roditielji, uglavnom ovako vaspitavaju:
- devojcica je princeza (Ceca)
- decak je glavni baja (Arkan)

Sinoc, prodjoh pored tipa (oko 20 godina) kako prica telefonom. "Mali je super strelac, sve ih pogdio iz prve, ja nikad ne uspem u streljani..."

Poremeceno drustvo i poremeceni roditelji i poremeceni mediji stvorili su poremecene generacije.
Koliko je novca baceno u gradjansko vaspitanje i veronauku.

Na viberu gledam slike majki dece sa kojom moje dete ide u rared. Sve napucene, sve (ocvale) starlete i would be dame.
A ocevi. Ili image sirovine sa nickovima (King, Don...) ili kvaziurbani tinejdzeri od 40 i vise godina, metroseksualci i bud.ale.

To je presek drustva.
Vreme je za revoluciju, ali televizija je odavno pobedila i nema ko. Te generacije, koje bi trebale da promene nesto., njima je dosta youtube i streljana.


Патријарх српски Порфирије позвао је православне житеље Београда да се данас, 4. маја, после Вечерњег богослужења које почиње у 17.00 часова, на помену који ће бити служен у свим престоничким храмовима помоле Господу нашем, Христу васкрслом из мртвих и Пресветој Мајци Његовој за невино пострадалe основце и њиховог школског чувара Драгана.

Patrijarh je Vuci.cevo g***o.


Sta god da se desi SNS ce da zaradi. Imajte to u vidu.
Cak i vesto provucena dekriminalizacija seksualnih radnji za uzrast do 12 godina ima svoju racunicu.
Kod nas dolaze turisti iz EU spremni da debelo plate takve usluge.

Radikali na svesno guraju ka dnu jer je to za njih profitabilno.
 
Poslednja izmena:
Zato što škola služi, između ostslog, da nauči derle kako da se ponaša, kako da vlada sobom, da je deo kolektiva, da postoje autoriteti, da postoje obaveze, rutine, rasporedi, mesta.
Jesu li neobrazovani ljudi, koji su živeli u vremenu pre formalnog državnog obrazovanja bili socijalno hendikepirani? Mislim da nisu, i da su mnogo bolje znali i šta je autoritet, rutina, obaveza, hijerarhija, kolektivitiet, i uopšte više držali do svih prednosti "formalne škole" koje navodiš, a da za školu nisu ni znali. Danas imamo paradokasno obrnutu situaciju, da deca odlaze u školu sa kakvim-takvim pojmom autoriteta i obaveza, a da se neterko bapš u školi dešava razgradnja i rušenje tih koncepata, gde ne impliciram odgovornost (samo) nastavnika.

O "školovanju od kuće" po nepisanom pravilu uvek najviše pišu i priželjkuju ljudi koji imaju žešće izvitoperene poglede na društvo, zatim snobovi koji ne razumeju koncept škole i kolektivizma, i na kraju - verski i politički fanatici, anarhisti, militanti, i slični fijuci, poput npr Miroljuba Petrovića.
Po nepisanom pravilu, kada se nemaju argumenti za diskusiju, kreće ideološko etiketiranje i prozivka. Školovanje od kuće postoji u mnogim zemljama zapada za koje nam govore da treba da se ugledamo na njih. Pa zašto ne bismo i po tome. Ja se lično grozim "kolektivizma" naročito u državnoj režiji, a da ne govorim da je svima jasno da je Miroljub Petrović instalirana babaroga.
Takvi su i birali većinu vlasti i vladara u zadnjih 40 godina (a neko bi rekao i u zadnjih 90) pa smo zato i došli ovde gde smo. U moderna vremena, samo životinje ne idu u školu.
A šta ćemo sa malo konkretnijom vremenskom ravni? Istorija ne počinje 1945. ili 1921. godine. Sam koncept "modernih vremena" je izlizan za diskusiju. Dajte malo neki istorijski kontekst. Školovanje je i poteklo iz kuće, verske i lokalne zajednice, pa je onda demokratizovano i univezalizovano time što je podržavljeno.Pritom, ja ne impliciram da deca ne pohađau školu, niti mislim da im ne treba formalno obazovanje, već da to obrazovanje mogu da prime kod kuće i od kuće. Nemojmo žmuriti na manjkavosti obrazovnog sistema, dajte da ispravimo šta može, i damo ljudima slobodu izbora, kad već postoje tehnološke i materijalne mogućnosti za to.
 
Poslednja izmena:
Šta da vam kažem, potpali ste pod BIAinu propagandu da je kriva streljana, Zadruga, Kristijan, roditelji, svi mi kao društvo... a ne Država koja je po zakonu odgovorna za decu dok su u njenoj školi. Jer cela poenta sada preko medija će biti da se zaštiti Država od krivice koju ima po Zakonu. Ako ne mogu garantuju bezbednost dece u svojoj školi, dozvoli da se školuju od kuće. Ali ne, glavno je da se zadrži kontrola kalupiranja dece i izbegne odgovornost Države
Totalno pogresno razmisljanje. Sve polazi od roditelja i situacije u kuci ali i mentalnog stanja pojedinca za koji je svako ponaosob odgovoran u smislu kakav ce put da prati
 
Sta god da se desi SNS ce da zaradi. Imajte to u vidu.
Cak i vesto provucena dekriminalizacija seksualnih radnji za uzrast do 12 godina ima svoju racunicu.
Kod nas dolaze turisti iz EU spremni da debelo plate takve usluge.
Каква је ово подвала? Ко је декриминализовао сексуалне радње за узраст до 12 година или предложио тако нешто? Већ је објашењено да су узраст за криминалну одговорност и узраст за добровољно ступање у сексуалне односе две одвојене и различите ствари. Даље, проституција код нас све једно није легална и нема ни иницијативе за легализацију исте. Да ли се ви поједини макар мало зауставите и запитате пре него што напишете нешто?
 
Ko najviše promoviše naoružanje noseći ga po ulicama? Država, Policija. Tu deca uživo gledaju najviše oružja, a ne u streljani gluposti. Razoružati Policiju
 

Prilozi

  • Screenshot_20230504_095116_com.android.chrome_edit_237939162414212.jpg
    Screenshot_20230504_095116_com.android.chrome_edit_237939162414212.jpg
    146 KB · Pregleda: 95
Vecina danasnjih roditelja nije u stanju da organnizuje nastavu kod kuce.
- jedni nemaju vremena
- drugi nemaju novca
-treci su nezainteresovani


za mene je najstrasnija p otpuna asocijalnost klinaca. Npr, jedan od njih, kako dodje iz skole th boravka dobije tablet. Igra se do kasno u noc. Ujutru ga bude uz kafu da bi mogao da ide u skolu onako umoran. Zna da prica smao o igrama. Trenutno je glavni "Stumble guys", koji je zapravo trka pacova u razlicitim okruzenjima, gde treba da sapletete ili izgurate druge online takmicare da bi ste prosli u sledeci nivo.
Na svakom koraku, u igrama je anglosaksonski fasizam kill kill kill.
On lepo pristaje uz decu koja su asocijalna i kojih roditelji pokusavaju da se rese igricama.
A vecina urbanih roditleja u Beogradu je takva. Roditelji imaju svoje kanale, zanimaciju, porno, fascinacije potrgom za mestima u predsezoni itd.

Da bi se mi izlecili citav koncept potrosackog drustva mora da bubde ozbiljno ekonomski redukovan ili unisten.
Zdravo drustvo i vikendi u trznim centrima. Ne moze.
 
Ko najviše promoviše naoružanje noseći ga po ulicama? Država, Policija. Tu deca uživo gledaju najviše oružja, a ne u streljani gluposti. Razoružati Policiju
И да се вратимо у неко предисторијско стање и удружујемо у племенске заједнице ради личне безбедности. Како замишљаш да полиција ради свој посао без оружја?
 
Каква је ово подвала? Ко је декриминализовао сексуалне радње за узраст до 12 година или предложио тако нешто? Већ је објашењено да су узраст за криминалну одговорност и узраст за добровољно ступање у сексуалне односе две одвојене и различите ствари. Даље, проституција код нас све једно није легална и нема ни иницијативе за легализацију исте. Да ли се ви поједини макар мало зауставите и запитате пре него што напишете нешто?
Pogledaj gore na forumu. Pisali su ljudi o tome. Mozda su to negde dve odvojene stvari, ali kod nas....
 
Vrh