Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Sve si tacno napisao.
Hvala bogu da jos neko razume gde zivimo.

Zamislite osecaj da ne daj boze vam se deca ne vrate iz skole.
Zamislite osecaj osobe kojoj srpski lekari odlazu operaciju raka da bi je ojadili preko operacije kod privatnika.

nema vise nicega. Niko ne oseca patnju drugog. I to je kraj.
Tako nestaju narodi.

Sprema se ekipa iz SNS da uzme veliku lovu preko ovog dogadjaja, Novi radnici obezbedjenja, nove kamere, testovi na drogu.....



Jz uvek pisem, Ne postoji drzava postoji servis za Hulju, strance i kriminalce.
Razumevanje je prvi korak. Sada treba ili ici sa govnjivom motkom na proteste ili otici na selo i ziveti svoj zivot paralelno i izolovano od sistema ili spakovati kofere i zapaliti.

Za sva tri trebaju muda.

Toga ovde nema. Koga nesto i briga, borice se preko neta i tvitovati. Ko i mi ovde.

Picke smo i nema spasa. Kolektivnog. Individualno je sada zadnji cas da se svako pogleda u ogledalo i skupi muda i krene.
 
I da je ovaj nesretnik 2 godine stariji, da je imao 15 god ne bi mogao još u maloletnički zatvor da ide... Tamo tek od 16te godine... Dotle je isključivo vaspitno popravni dom institucija u kojoj može biti zatvoren...

Mislim da je bolje rešenje od spuštanja granice sa 14 na 12 god za krivičnu odgovornost (koju je danas Vladi 'predložio' predsednik) da se kazna maloletničkog zatvora spusti na 14 godina... To bi bila jedna od dobrih mera u moru ostalih... Sa 14 ili 15 danas možeš biti kriminalac punog profila koji može da podnese zatvor za ubistvo recimo... To po našem zakonu i dalje nije moguće...
Što je najgore, ko zna koliko je on sad deci ispod 14god "usadio" da mogu da se izvuku sa ubistvom.
 
Посао у просвети је племенит позив, али је наш систем толико труо због политике и непотизма. Ретко то се определи за просвету због послодавца и система, већ због жеље да од деце направи боље људе. Нажалост просвета више није институција већ проточни бојлер и дневни боравак за децу.
 
Što je najgore, ko zna koliko je on sad deci ispod 14god "usadio" da mogu da se izvuku sa ubistvom.

Ovaj nesretnik je to verovatno znao... Rođen je 30.7.2009., par meseci ga je delilo od kakve takve krivične odgovornosti...

Sad ostaju mere centra za socijalni rad, tu mogu neki nadzor da odrede ili čak na njihov predlog da sud roditeljima oduzme roditeljsko pravo, ne zbog samih propusta roditelja toliko, nego da se nekako iskrivi zakon do mere da je bolje po razvoj deteta a s obzirom na delo koje je izvršio da bude izmešteno iz porodice i uz obavezno psihijatrijskog lečenje...

Prosto nema jednostavnog rešenja, mora da se kreativno i fleksibilno tumači tj. benduje zakon jer je meni potpuno nezamislivo da se on za mesec dana vrati u porodicu, kao da ništa nije bilo...
 
I da je ovaj nesretnik 2 godine stariji, da je imao 15 god ne bi mogao još u maloletnički zatvor da ide... Tamo tek od 16te godine... Dotle je isključivo vaspitno popravni dom institucija u kojoj može biti zatvoren...

Mislim da je bolje rešenje od spuštanja granice sa 14 na 12 god za krivičnu odgovornost (koju je danas Vladi 'predložio' predsednik) da se kazna maloletničkog zatvora spusti na 14 godina... To bi bila jedna od dobrih mera u moru ostalih... Sa 14 ili 15 danas možeš biti kriminalac punog profila koji može da podnese zatvor za ubistvo recimo... To po našem zakonu i dalje nije moguće...
Jos jedan u moru glupih predloga poput onog da se uvedu detektori za metal na ulazu u skole.

Ajde da se ovo ne desava.

Pricam o telefonima, zasto su ljudi na telefonima? Zato sto su otudjeni.

Sve se ovo kupi i kupi, niko ne bude danas normalan i sutra odluci da pobije sve.

Klinac je bio otudjen. Ovo se kod mene u osnovnoj ne bi moglo desiti jer ne bi pustili nikoga da propada i otudjuje se, u startu bi sasekli. U srednjoj je vec moglo jer je kapitalizam vec poceo da melje. Ljudi nisu dolazili u skolu, nije se znalo gde su mesecima, profesore je sve vise bolelo uvo...

Mi smo trebali da uzmemo najbolje od nase tradicije i najbolje od zapada i gradimo drzavu, a uzeli smo sve najgore i od onoga sto smo imali i od Ju Es faking Eja.

Babe u zgradama su trebale malo da evoluiraju i postanu liberalnije i prestanu sa prozora da gledaju ko je kad otisao i dosao, ali isto tako nema nista loseg u onom starom, tradicionalnom, da znas sa kim zivis u zgradi, ulici, da popijete kafu, da se zna ko si, sta si...

Evo, ja sam relativno skoro iznajmio stan i mogu da budem i silovatelj koji je odlezao i izasao iz zatvora, moje komsije ne bi ni znale.

Gledaju u telefon kad smo u liftu, neko mi odgovori sa dobar dan, neko ne.

Pucalo je i pucalo ovo, dok nije puklo.

Ne moze u iole zdravoj sredini i sistemu da se ovo desi. Moze klinac da ima sklonosti ka ovakvim stvarima, ali dug je put do toga da dodje do ovoga do cega je doslo danas.

Milion stvari je mogla da spreci ovo, milion stvari su zakazale. Da je jedna stvar funkcionisala, ne bi se ovo desilo.

A spustanje granice za krivicnu odgovornost nije jedna od tih milion stvari i ne bi sprecila ovo.
 
Посао у просвети је племенит позив, али је наш систем толико труо због политике и непотизма. Ретко то се определи за просвету због послодавца и система, већ због жеље да од деце направи боље људе. Нажалост просвета више није институција већ проточни бојлер и дневни боравак за децу.
A kad je to Prosveta bila bolja? Za vreme komunista? Za vreme stranih jevrejohrišćana? Ljudi ovde ne kapiraju kolko dugo su lagani i zaglupljivani, a glavni agent u tome je vazda bila prosveta 😇 Imamo dobru genetiku al svi stranci su zarad svog interesa pronovisali antirasizam, globalizam kroz prosvetu da bi se okupatori slobodno mogli našim kotistiti, jer za to prvo moraš ubediti ljude da su svi lhudi jednaki, i da je tvoja zemlja i svačija
 
Što je najgore, ko zna koliko je on sad deci ispod 14god "usadio" da mogu da se izvuku sa ubistvom.

Кад сам ћерку од једног рођака која је тад имала 9 година зезао кад је направила неко срање да ће сад да је ухапси полиција, одговорила ми је онако безобразно да је учитељица научила да јој не могу ништа док не напуни 14 година, тако их већ у школи уче да неће одговарати за своје поступке и да могу да раде шта хоће без последица.
 
Tek sad vidim ovo. Bese danas argument da je klinac streberko koji je pukao zbog keca iz istorije, jbg desava se u svim sistemima, a ne da je plod Vuciceve americki geto, Kolumbija, Crni Cerak, Instagram, Zadruga Srbije

IMG_20230503_232856.jpg


I onaj Baka Prase je debilko koji igra igrice i luzer klasican u skoli, sa sve ocem svestenikom, pa isto fura kriminal, kola, pare, kucke fazon.

U Vucicevoj Srbiji su i cvikerasi evoluirali u gengsta rep Velja Nevolje vonabijeve.
 
Kako su svi smešno uniformisani s ovim istim trenerkama, jaknama i patikama i uopšte istim oblačenjem i pozama. :D A da pritom verovatno nisu ni svesni toga.

I ove trenerke uz telo, ne bi li im noge izgledale što tanje. :LOL:
Кад сам ћерку од једног рођака која је тад имала 9 година зезао кад је направила неко срање да ће сад да је ухапси полиција, одговорила ми је онако безобразно да је учитељица научила да јој не могу ништа док не напуни 14 година, тако
Ista ta učiteljica kada gleda jutrošnje događaje, ili kada ona dođe na nečiji spisak za odstrel:
i-cant-unbelievable-this-betty-white-upset-hepueeccmp4q9m6z.gif


Kao što rekoh, u ovakvim situacijama, sve strane su gluperde. I počinioci, i roditelji, i država, i mediji, i sami prosvetari.
 
Danas smo presli Rubikon, postali smo Zapad.

Usvojili smo "vrednosti"
Mozemo da "smile as you kill" ili barem da ne osecamo kad neko umire ("smile as they die").
To je neophodnoa za zgrtanje kapitala, to vam daje mogucnost da zgrcete, zaradjujete, da mislite o profitu i idete dalje ne gledajuci na mrtve.

2000. u Holandiji desila se nesreca u gradu Enshede. Eksplodirala je fabrika vatrometa, bilo je 23. mrtva.
POkusao sdam da razgovaram s ljudima o tome, ali nikog nije zanimalo.
Pokusao sam da dodjem do objasnjenja. rekli su mi da je to sto se desilo "ver van mijn bed" (daleko od mog kreveta) i d aje glupo saosecati u tom slucaju.

Danas smo mi presli granicu.
 
Kako su svi smešno uniformisani s ovim istim trenerkama, jaknama i patikama i uopšte istim oblačenjem i pozama. :D A da pritom verovatno nisu ni svesni toga.
Imaj u vidu da je to "najbolja skola na Vracaru" pa u vizuri srprskog roditelja i u celom Univerzumu.
Klinci us u njoj pod neverovatnim pritiskom roditeljskog sljama.
Mnogi od njih de facto nisu ni imali roditelje, secaju se samo nejasno razlicitih bejbisiterki i privatnih ucitelja.
Tako to ide kad si na Vracaru.

Ovaj dogadjaj i stanje te dece pokazuje besmisao gradjanskog vaspitanja i veronauke.
 
Ova cela država i zemlja postaju kao veliki Monti Pajton skeč. :LOL:

Ja pisem vec dugo. U pogresnom smo vozu i SVE su stanice pogresne.
Ne postoji NIKAKVA mogucnost poboljsanja situacije dok imamo Hulju da nas vodi jer je on eksponeent OKUPATORA.
Ovo je sasvim uobicajena pojava u kolonijama.

Hulja je mudro odredio da dani zalosti pocinju tako da se ne ugrozi Utakmica.
Narodu je vaznija utakmica nego te zrtve, nego ti ljudi. pao bi mu rejting.
Hulja to zna.
Ogromna vecina gradjana spremna je da prihvati zrtve drugih gradjana bez trunke empatije.
Crni robovi su mirno gledali kako njihove sunarodnike vesaju o mesarsku kuku i prolazili pored njih potuno nezainteresovani.
 
Poslednja izmena:
Све је под контролом, оваква просвета и овакво школство и овакви наставници и просветни радници без апсолутно икаквих ингеренција и без апсолутно икаквог ауторитета и овакви закони и овакви прописи убиру своје плодове

 
Прописи су прописи
Pa zato i postoji koncept menjanja propisa i zakona. XD

Najviše se gnušam situacija (bilo kojih, bilo ovako drastičnih bilo nekih birokratskih) kada svi znaju da neki propis ili zakon treba da se izmeni, ali postoji masa ljudi koja sve to izminira i banalizuje pričom ''pa jbg, takav je zakon''. Pa msm jbg, promenite ga, bestraga mu materina. :LOL::poop:

Ne mislim na tebe naravno, nego na te druge, koje opisujem. A dešavalo mi se par puta tako, i ovde na forumu i van njega, da naiđem na to ''pa takav je zakon''. Pa? XD Promeniš zakon ako ne valja, jbt... XD Nego ovde ima taj neki kolektivni mentalitet da nešto što je pre XY decenija usvojila gomila pijanih i priglupih poslanika ili predsedništva, da je to Božja reč uklesana u kamenu koja se nikad ne sme menjati. Zato i imamo takvo pravosuđe i takvu birokratiju. Jer se ne gledaju razum i funkcionalnost, nego forma i tradicija.
Све је под контролом, оваква просвета и овакво школство и овакви наставници и просветни радници без апсолутно икаквих ингеренција и без апсолутно икаквог ауторитета и овакви закони и овакви прописи убиру своје плодове


https://twitter.com/i/web/status/1653849359904112640
To bre!:bubanj: Ako, nek se iglaju deca.
 
344991619_978001970039489_4746093122824540968_n.jpg

"Kevo, pojačaj Zadrugu!
Nek ti dete čuje kako je glavni dasa Slavnić junior, osuđivani ubica. Kukaj kako si premorena, i nemoj slučajno da proveriš u šta tvoj junior bleji po ceo dan na novom ajfonu koji si mu kupila za dvanaesti rođendan. Pazi da ti ne promakne termin za nokte, usput dovikni klincu da nije on kriv zbog keca, to ga profesori mrze. On je osetljiv i pravedan, to ga vršnjaci mrze. Gledaj da olakšaš sebi, natovari svom detetu.
Ćale, registruj još koji pištolj, i vodi dete češće u streljanu! Šta ima da zna kako se menja sijalica ili čisti sifon u sudoperi? Pa neće to da radi tvoj mezimac, budući akademski građanin, vlasnik petica u školskom dnevniku. Nek gleda brutalne filmove, nek su mu junaci ološ devedesetih! Samo ti ganjaj karijeru i šmekaj mlado meso, dovoljno je da imaš stan u centru velegrada i kintu za markirane dukseve.
To što ne vidiš da ti se klinac pred očima menja, povlači u sebe ili vidno folira, šta te boli uvo! To je samo faza.
Šta vam nije jasno i čemu se čudite?
Crne hronike su ekskluziva u udarnim terminima, zna se ko je Arkan a ne zna se ko je Duško Radović, zna se ko je kriv, a to nikad nismo mi.
Je***bi se Beograde, oslepeo od smoga i ljudskih kompleksa! Nisi video dete sa spiskom drugara za odstrel. Nisi pokazao prstom niti stegnuo pesnicu. Nisi, jer se plašiš sopstvenih jahača.
Umro si jutros još jednom, grade moj rođeni, pustio si đubre da zamiriše, a da se visibaba sahrani.
Na dušama nosimo devet života.
Mi koji kažemo zaludu, i vi, koji hranite zabludu.
Neka vas svetlost dočeka, deco."
 
Manite udbaške fore kriva Zadruga, Kristijan itd, Zakon jasno kaže da je za maloletno dete tokom boravka u obaveznom osnovnom obrazovanju (koje Država traži), odgovorna škola, tj Država. To dal je dete videlo pištolj kod Vučićevih policajaca na ulici, kod Slavnića ili na igrici, su špekulacije
 
Svi ovi vučićevi predlozi su zloupotreba situacije zarad povećanja kontrole bez da mogu išta da reše a predlog broj šest sa smanjenjem godina krivično pravne odgovornosti je užasan pošto to znači da seksualan odnos sa decom od 12 godina ne bi bio krivično delo ako je dobrovoljan.
Većina ljudi nije svesna da to proizilazi iz iste ove odredbe o broju godina nakon kojih se osoba smatra krivično pravno sposobna. Na ovo su upozoravali brojni sociolozi da će se ovakvim izmenama pokušavati legalizacija pedofilije. To ne sme proći!
 
Evo i potvrde:

– Ne može nikakva mera da mu bude određena, već samo da bude smešten u određenoj ustanovi i to ako za tim postoji potreba, a ne zato što to neko naredi. Može biti smešten u dečiju bolnicu ili da bude upućen na različite preglede

Mogu da se kladim da je mali tenkre znao ovo od starta. I on i ostatak bulumente oko njega.
 
Значи Вучић дочекао овај масакр да на мала врата прогура педофилију, Е свака му част. Спуштање старосне границе за кривичну одговорност ће пре или касније морати да се деси и то не због Вучића него због оваквих случајева. Реалност мења законе. Не сме проћи да се појави неки нови Коста који ће да побије колико хоће људи и да се извуче за то. Он више није дете, он је убица,

Да додам, сад сам проверио, године живота за кривичну одговорност и за давање пристанка на сексуалне односе не мора да се поклапа. У Британији је на пример дозвољено ступање у добровољан сексуални однос са 16 година, док је 10 година минимун за кривичну одговорност.
 
Poslednja izmena:
Vrh