Šta je novo?

Beskućnici i gradska sirotinja

U novoj staničnoj zgradi na Prokopu nema klupa kako se ljudi ne bi zadržavali i beskućnici spavali, tzv. "neprijateljska arhitektura" ali ima sofa i fotelja, kao i stolica od restorana i kafea koji služe svrsi... Juče sam prolazio tuda u sred noći i bilo je barem 6, 7 ljudi zavaljeno i par njih je spavalo...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Sinoc sam video coveka u kontejneru.
Ne da je skupljao nesto iz kontejnera pa se nagnuo.
Covekje bio u kontejneru, koji je bio prazan, ali covek je sa dna kontejnera sakupljao nesto.
Nisam video sta, bila je noc, ali ocito je bilo nesto vredno i vazno tom coveku,
 
Ne znam jel prikladna tema za ovo, naime perači šajbni na uglu Bulevara i Takovske su postali nepodnošljivi, do te mere, da mi dođe da se fizički obračunam sa istima, pošto od nadležnih očigledno nema vajde.

Ja razumem nemaštinu, i poštujem to što odlučiš i time makar da se baviš, svakako bolje nego da kradeš, ali druže, ako ti sugerišem na miran način da neću da mi pereš šajbnu, pa se ti zakačiš da je oribaš, uprkos mom protivljenju, stvarno nije korektno.

Naime, primetio sam da gospoda čim vide da u kolima prevoziš i neki žensku osobu, odmah se bacaju u akciju, računaju valjda da nećeš da se blamiraš pred ribom za 50 kinti...

Danas kreće majmun da pere, iako sam prvo na miran način rekao da nisam zainteresovan, doleće i neki majmun junior šatro da riba, ja šta ću, kud ću, kulturno dam 50 dinara starijem, da bi onda posle par minuta mlađi došao da moli za pare, tu kreće njegovo negodovanje, gde mu se priključuje i onaj prvi, vidim ja da je vrag odneo šalu, jer kreću da gestikuliraju i molim se da ne krenu da grebu auto, srećom upali se zeleno i izgubiše me iz vida.

Izuzetno nekorektno i bezobrazno ponašanje, na koje nisam nailazio nigde osim na toj raskrsnici, vrlo rado bi ih prijavio, jer im nije prvi put, samo ne znam kome, a i ne znam koliko ima vajde.
 
Svakodnevno sam na toj raskrsnici ili na onoj iz Juznog Bulevara sto se spusta na AP (slicna ekipa "peraca"). Apsolutno nikad nisu krenuli ka meni. Mislim da je tu najbitniji faktor da ti se pogled ne sretne ni slucajno ni sa kim od njih. Ako to nije razlog zasto me redovno preskacu, postoje mozda jos 2 verovatna: uvek cist auto i ne izgledam im friendly :D
Ali slazem se da to nasrtanje treba spreciti, pogotovo su agresivni prema zenama i starijima.
 
Mali Roki na Juznom je ubijao dnevno minimum 50 evra. Pre par godina mi je jedno vreme(skoro godinu dana) posao zahtevao da prolazim tuda vise puta dnevno zbog lokacije firme pa smo se vremenom "sprijateljili". Trazio mi cigaru prvi put, a jedan sam od nepusaca koji cesto ima upaljac kod sebe, pa sam mu poklonio upaljac koji je za divno cudo cuvao. Raspon je bio od 50 do 100 evra za dan, ne mozete da verujete. "Problem" je samo sto ima "sefa" koji vozi crni a6, i s vremena na vreme ga obidje i pokupi harac. I sam sam prisustvovao par puta. Po njegovoj prici, na kraju dana mu je za njega ostajalo oko par soma dinara, dovoljno da pojede, popije i uzme lepak ili vutru ili sta god(ovo nagadjam ali mislim da dobro nagadjam). Tako da je to sve jedna mnogo sira prica i organizacija nego sto na prvo oko deluje. Verujem i da se oni izmedju sebe kolju ko ce sta da drzi

Najbahatiji u celom gradu, poslednji put pre 2 god su bas smarali. Kazem mu, je*******ote, pa ja nisam stigao ni da doruckujem, a kamoli da popijem pivo, a ovaj tvoj drugar vec cirka niksicko. Kod njih je stvar jasna, cim se tako ponasaju znaci da imaju love znatno vise nego sto im je dovoljno

Da ne pricam da su se ocito i matore konjine od po 20-30 godina umesale u pricu kad su videli kakva je lova, pa tako na Medaku, na semaforu gde se ceka levo za Plavi most, videsmo konjine koje umesto da uzmu da rade nesto misle da ce da isprose love koliko i klinci, jer ocigledno ne veruju klincima


Takodje, mali Moldavci ili koje su vec nacionalnosti su izbacivani svakog jutra na dnu Drajzerove, videlo se da deca ne znaju srpski, doduse, to je bilo pre 10 godina ali seca se jos neko sigurno

Da ne duzim sad u sirinu i kako bih probao da resim taj problem, posto svi koji treba da ga rese vrlo dobro znaju kako se to resava

Eto, ispisah ovu ispovest na temi za koju nisam ni znao da postoji, nego se pojavila u aktivnim ali ko zna zasto je to dobro :vops:
 
@Zezeljko
Dok sam sedeo jedanput u Starbucksu baš sam ih posmatrao i apsolutno isto zapažanje imam. Ja jednostavno zaobilazim to skretanje. Ioanko je uvek gužva :)
Ima jedan čovek na Bulevaru-Sindjelićeva . Tako je kulturan i fin, da mu uvek dozvolim da mi opere.
 
Svakodnevno sam na toj raskrsnici ili na onoj iz Juznog Bulevara sto se spusta na AP (slicna ekipa "peraca"). Apsolutno nikad nisu krenuli ka meni. Mislim da je tu najbitniji faktor da ti se pogled ne sretne ni slucajno ni sa kim od njih. Ako to nije razlog zasto me redovno preskacu, postoje mozda jos 2 verovatna: uvek cist auto i ne izgledam im friendly :D
Ali slazem se da to nasrtanje treba spreciti, pogotovo su agresivni prema zenama i starijima.
Nema šta nisam probao, priđu svaki put. Kad si sam, većinom odustanu, kad im kažem. Ali čim je neka ženska osoba u autu, možeš da mlatiš do sutra, jednostavno će krenuti da brišu.

Pritom auto stvarno ne bude prljavo, juče su mi maltene čisto auto razmazali, jer je mali klinac krenuo da pere i farove...

Da se razumemo, i ja često dam novac i pustim ih da operu, kad je auto prljavo, al druže, em čisto auto, em ti kažem nemoj i ti kao sivonja se nakačiš i još kreneš da negoduješ jer ti je malo 50 dinara za nešto što uopšte nisam ni tražio da uradiš...

@kopmania I ja sam dosta često počeo da izbegavam tu raskrsnicu, delom zbog njih, delom zbog toga što uvek neko zaspe na semaforu, ali eto nekad me put nanese i onda redovno upadnem u navedenu situaciju.
 
За ту децу што перу прозоре на раскрсницама треба да реагује центар за социјални рад. За те маторе што исто раде треба да интервенише саобраћајна мурија, пошто шетају где се не сме шетати, баш на тој семафор-петљи ка Јужном и Устаничкој. Ја да прошетам било где као они одмах би ми написали казну. Проблем је што МУП а посебно центар за социјални рад баш брига. А то дечије прошење је најгрубље кршење дечијих права.
 
ja samo upalim brisace. Prvo sam palio dok du pokusavali da kao peru, sada ih palim preventivno. Ponekad pustim i vodu
 
За ту децу што перу прозоре на раскрсницама треба да реагује центар за социјални рад. За те маторе што исто раде треба да интервенише саобраћајна мурија, пошто шетају где се не сме шетати, баш на тој семафор-петљи ка Јужном и Устаничкој. Ја да прошетам било где као они одмах би ми написали казну. Проблем је што МУП а посебно центар за социјални рад баш брига. А то дечије прошење је најгрубље кршење дечијих права.
За све њих треба лепо да реагује посебна организација при одговарајућем министарству где ће исти одмах бити послати у посебне државне радионице и ту да имају смештај и посао - решен проблем
 
За све њих треба лепо да реагује посебна организација при одговарајућем министарству где ће исти одмах бити послати у посебне државне радионице и ту да имају смештај и посао - решен проблем
Srbija je siromasna drzava i socijalna pomoc ne pokriva ni 10% troskova. Drzavne institucije ne pokazuju nikakav interes da resavaju probleme, cak i sa to malo novca sto imaju. Obzirom da Romi imaju najveci natalitet u Srbiji, problem prosnje, nehigijenskih naselja i kradja, ce samo da raste u buducnosti.
 
Може то да се реши, али морају сви да раде. Нехигијенска насеља рушиш, правиш контејнерска, деца морају у школу, исплата дечије помоћи иде преко школе, нешколовани одрасли да добију посао у комуналним службама, да се у контејнерским насељима направе и школе за одрасле, нулта толеранција за просјачење, претурање по смећу и сл. (да не помињем горе). Да се укључе активно држава-град, МУП, социјално, здравство, школство, привреда, невладин сектор, црвени крст, религијске заједнице, национално веће мањине, естрада. Да иде пропаганда против просјачења и скитања деце.
Срамота је да деца живе без пијаће воде, да удишу паљење гуме, да гину од струјног удара или гажења деца млађа од школског узраста. Поражавајуће.
 
Kako je proleće krenulo ranije i sve što ide sa njim, tako su i prosjaci krenuli ranije. U prethodnih desetak dana sam 5 puta imao susret sa njima, samo u gradskom prevozu. Ove na ulici ne računam. Inovativnost im nije na nivou, ali im je zato nivo agresivnosti povećan.

Jedan je ponavljao da mu treba za lekove, i sa nekoliko njih koji nisu hteli da mu daju pare, svađao se. Jedan mu rekao da nema ni za sebe, drugi tražio da kaže koje lekove pije, treći da mogu zajedno da odu do apoteke da kupe, a četvrti da mu ništa ne veruje i da misli da je narkoman. Svaki od tih puta je bila rasprava tako da je ceo autobus mogao da čuje.

Drugi put neka žena tražila pare za operaciju. Naletela na čoveka koji joj je ranije dao pare. Pitao je na koju to operaciju sad ide kad je već bila na jednoj.

Treći put žena tražila da joj daju da može da kupi da jede. Kada joj je žena ponudila kiflu umesto para, ova odbila i izašla na sledećoj stanici.

Četvrti put bio čovek koji je komentarisao da oni koji žele da mu zaista pomognu a ne da ga se reše, ne daju siću, i to preko one stvari. Pa počeo da komentariše kako je dobio 1.000 dinara od žene sa detetom na Terazijama. Kada je naišao na čoveka sa štapom koji je stajao (nuđeno mu je da sedi, ali je rekao da mu za nogu više odgovaralo da stoji), prokomentarisao je kako neće od njega ni da traži jer je njemu potrebnije. Na to se čovek sa štapom uvredio i krenuo da vadi pare uz komentar: "Ko nema pare?". Nije se smirio dok prosjak nije uzeo pare. Dao mu je 200 din. Scena je zaličila na "Ko to tamo peva" i kupovinu karata.

Peti put dete cigan prosilo sa ćupom.​
 
,,Kako je proleće krenulo ranije i sve što ide sa njim, tako su i prosjaci krenuli ranije... ,, 🤣

Da... krenule su i ulične vracare 🐝
 
Vrh