Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Da li je RegioPanter kompatibilan sa visinom perona na svim stanicama između Karađorđevog Parka i Pančeva Vojlovice ?

Vozovi se proizvode po narudžbi svugde u svetu. Naručilac određuje za koju visinu perona ulazni prostor treba da bude proizveden. Takođe, postoji mogućnost naručivanja gde se ulazni prostor prilagođava za dve ili više različite visine perona, tako da se u isti voz može ući udobno sa perona različitih visina. Ništa novo i revolucinarno.
 
Daj bože samo da opet nije prazna priča... Bili su oni i u poseti Siemensu u KG.
 
To se i ja pitam za gomilu nekih stvari u Srbiji gde je potrebno uraditi neke minimalne do osrednje radove i napore i da se završi veliki projekat ili reši neki veliki problem.
Najgore mi je kad čujem ljude kako pričaju da ne može, i često zbog nekih besmislenih razloga.

''Ne može da se promeni zakon jer...'', ''ne može da se spusti peron jer...'', ''ne može da se proširi ulica jer...'', ''ne može da se pusti ulica kod Autokomande u rad jer...''

Uvek neki izgovori. Ne mislim na forum nego na birokratiju i državu, a i te ljude koji na slova na papiru gledaju kao na nešto uklesano u kamen, pa veli nemoj nikad ništa da koriguješ, daleko bilo, možda nam postane bolje, možda nekad rešimo nešto... pu pu daleko bilo...
Zato što niko nema direktni interes. Kad je recimo BG na vodi u pitanju onda može i nafta kroz podzemnu.
 
Pre par dana je bila naša delegacija u poseti fabrici Škode u Češkoj sa ciljem nalaženja novih vozova za BGvoz, po slikama mi se čini da im je prikazan RegioPanter.
Možemo li trole da završimo za početak? 😂
 
I, šta ćemo sa ovom kontrolom kada se jednog dana postave liftovi? Jer ove četvrtaste rupe ograđene ogradom su upravo za njih.
 
Verovatno mogu dodati pre lifta za kontrolu karata.

Jel može neko da mi kaže gde su slike tih automata?
 
Screenshot_2022-08-13-17-07-58-644_com.google.android.youtube.png
 
Dakle ne treba uvoditi kontrolu pristupa jer će ljudi preskakati perone... Argument bože sačuvaj, nek stave čuvara koji će da pazi da ne preskaču
Kad ne bi u zadnjih mesec dana u proseku otkazivali po 5 BG Vozovih polazaka dnevno zbog kvarova nastalih neodržavanjem, možda bi narod češće i plaćao kartu.
 
Dakle ne treba uvoditi kontrolu pristupa jer će ljudi preskakati perone... Argument bože sačuvaj, nek stave čuvara koji će da pazi da ne preskaču
Dakle, staviće ga.. i dakle, računao sam da će ga staviti svuda kao na 3 stanice na kojima već postoji kontrola..

Neće preskakati ispred njega.. i nema policije na mnogim stanicama/stajalištima... pokazaću ću im staru kartu na telefonu i reći "za Novi Sad..." sigurno neće zagledati datum... niti bih im dao da zagledaju detaljno...

Bože sačuvaj je taj sizifov posao koji rade...
 
Dakle, staviće ga.. i dakle, računao sam da će ga staviti svuda kao na 3 stanice na kojima već postoji kontrola..

Neće preskakati ispred njega.. i nema policije na mnogim stanicama/stajalištima... pokazaću ću im staru kartu na telefonu i reći "za Novi Sad..." sigurno neće zagledati datum... niti bih im dao da zagledaju detaljno...

Bože sačuvaj je taj sizifov posao koji rade...
Nisam shvatio, ne možeš nikome pokazati staru kartu jer se očitava QR kod, ako je stara karta neće te pustiti. A da uzmeš kartu za voz za drugu relaciju i prođeš sa njom opet nisi ništa uradio jer može da te sačeka kontrola u vozu (U BGvozu povremeno u ostalim vozovima stalno).
Drugim rečima, neko bi morao da preskače prugu kako ne bi platio kartu, al još uvek rizikuje da ga kazni kontrola u vozu. Ukoliko je istina da ugrađuju kontrolu pristupa na svim stanicama od Beograda do Novog Sada, onda onaj ko nema kartu u vozu znači da je preskočio barijeru, dakle kazna 2000din po tarifniku Srbijavoza
 
Ja neću koristiti BG:Voz ukoliko ne budem mogao da povremeno uvezem bicikl u njega...
Može, što ne bi moglo. Naravno sa RVR je malo komplikovano ali kad stignu novi niskopodni vozovi imaće dosta mesta, eventualno mogu zabraniti u špicu zbog gužve. Što se peolaska kroz barijere tiče 99 posto sam siguran da će biti široka barijera posle lifta za bicikl/kolica...
 
Može, što ne bi moglo. Naravno sa RVR je malo komplikovano ali kad stignu novi niskopodni vozovi imaće dosta mesta, eventualno mogu zabraniti u špicu zbog gužve. Što se peolaska kroz barijere tiče 99 posto sam siguran da će biti široka barijera posle lifta za bicikl/kolica...
Ja ga unosim trenutno, iako je maksimalno otežano na svakoj stanici. U liftove ne može ili staje jedva, stepeništa što više to bolje (to je izgleda logika kojom se vode), kanalice su naučna fantastika izgleda i sad rotatori. Ja npr koristim najčešće bg voz i bajs ne zato što je mnogo brže, jer nažalost nije, nego zato što me ponekad mrzi da pedalam uzbrdo ili da pedalam uopšte. Ako moram još da se cimam nešto dodatno oko unošenja u voz...
 
Vrh