Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Ово је слика и прилика односа власти према Београду. Само Трг републике и Славија су битни, а остатак Београда нек се сналази како уме.
 
Нису ни Трг и Славија битни. И ту је јавни превоз обесмишљен.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696488#p696488:1gdsv9v2 je napisao(la):
@Aca » Сре Јан 08, 2020 12:09 pm[/url]":1gdsv9v2]Ово је слика и прилика односа власти према Београду. Само Трг републике и Славија су битни, а остатак Београда нек се сналази како уме.

Славија је нешто најгоре што се десило градском превозу у Београду у последњих 10 година. Преседање је лакше и удобније на Мостару него тамо.
 
Реконструкција Славије, која је иначе функционисала одлично, била је приоритет јер се знало да ће нахранити џепове Весића.
 
И зато што је добра пропаганда кад се нешто ради у центру.
 
Pa baš i nije dobra propaganda. Fijasko sa pešačkom zonom i parkom Vojvode Vuka, fijasko sa Trgom republike, fijasko sa potezom Vukov spoomenik - Zoo vrt, fijasko sa Ruzveltovom, fijasko sa Slavijom, fijasko sa Autokomandom, fijasko sa Cvetnim trgom...
 
Nisam primetio bilo kakav fijasko sa pešačkom zonom i parkom Vojvode Vuka. Za ostao bih se složio.

Bg voz je postao fijasko kada su zarad populizma upropastili pouzdan sistem.
 
Kocke u Knez Mihailovoj koje su popravljali, onda oni protesti vezani za sam izgled parka, pa ono nesrećno uređenje Skadarlije i Kosančićevog venca sa onom kaldrmom gde se "lome" noge, a krenulo se na te dve lokacije sa super rešenjem...
 
Slavija je jedno najbezličnije sivilo koje teško da i najnetalentovaniji urbanista može da smisli uz sav trud... i to samo u estetskom smislu, a da li se tek postavljene ploče lome i kakva je funkcija onakvog trga je posebna priča... Prosto je ružan kad ga pogledaš... I ona fontana da ne može u 21. veku nešto bolje da se smisli, neki zanimljiv oblik, sivi krug... Ko se tu sve ugradio i koliko na nameštenim tenderima, ko to zna... Bruka koliko nam ruže grad...

Nego bih malo da okrenem priču na nešto pozitivno... To mi je bio jedan od najlepših trenutaka u protekloj godini, negde na proleće...

Sedim ja u BG vozu i kod K. parka ulazi otac sa sinom, sin možda ima 4, 5 godina.. Sednu oni i dečak sav ushićen kaže: "Tata meni je danas najlepši dan u životu!" I pita ga ćale: "Zašto sine?" I dečak odgovara: "Zato što putujem vozom!" :D

Meni se to toliko dopalo i on je to tako slatko izgovorio, onako maksimalno iskreno... Oči su mu sijale, samo je gledao okolo po BG vozu sav srećan što se vozi :D Najlepši dan u njegovom životu... :) Toliko je neiskrenosti, pokvarenštine i samo vlada interes u ovom našem životu odraslih, da mi je to što je taj 5-ogodišnjak rekao bilo stvarno nešto najlepše što sam čuo u prethodnoj godini...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696430#p696430:1xilcxvc je napisao(la):
Noki » Сре Јан 08, 2020 5:48 am[/url]":1xilcxvc]

Eklatantan primer nebrige su prilazi toj stanici koja je 5 puta zvanično otvarana do sad :D

Ovo je najblizi put od stanice do trola, malo kroz šiblje, a onda 'stepenicama' (u odsustvu boljeg izraza) do stanice :D

Pogledajte prilog 1

file.php

file.php



Па то је пречица. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697112#p697112:32o0hxhc je napisao(la):
Noki » Pet Jan 10, 2020 3:32 am[/url]":32o0hxhc]Slavija je jedno najbezličnije sivilo koje teško da i najnetalentovaniji urbanista može da smisli uz sav trud... i to samo u estetskom smislu, a da li se tek postavljene ploče lome i kakva je funkcija onakvog trga je posebna priča... Prosto je ružan kad ga pogledaš... I ona fontana da ne može u 21. veku nešto bolje da se smisli, neki zanimljiv oblik, sivi krug... Ko se tu sve ugradio i koliko na nameštenim tenderima, ko to zna... Bruka koliko nam ruže grad...

Nego bih malo da okrenem priču na nešto pozitivno... To mi je bio jedan od najlepših trenutaka u protekloj godini, negde na proleće...

Sedim ja u BG vozu i kod K. parka ulazi otac sa sinom, sin možda ima 4, 5 godina.. Sednu oni i dečak sav ushićen kaže: "Tata meni je danas najlepši dan u životu!" I pita ga ćale: "Zašto sine?" I dečak odgovara: "Zato što putujem vozom!" :D

Meni se to toliko dopalo i on je to tako slatko izgovorio, onako maksimalno iskreno... Oči su mu sijale, samo je gledao okolo po BG vozu sav srećan što se vozi :D Najlepši dan u njegovom životu... :) Toliko je neiskrenosti, pokvarenštine i samo vlada interes u ovom našem životu odraslih, da mi je to što je taj 5-ogodišnjak rekao bilo stvarno nešto najlepše što sam čuo u prethodnoj godini...
Bravo batice. Hvala što si ovaj doživljaj podelio sa nama. Malo je potrebno za sreću, sačuvaj samo dete duboko unutar sebe. To je najvrednije što imaš.
 
Да ли неко зна разлог због ког, конкретно за линију 2 бг:воз-а, воз, када стигне на њу, чека на почетној станици преко 20 минута до наредног поласка? По реду вожње поласци су на сат времена (сем у јутарњим и поподневним часовима), али претпостављам да тада саобраћа више композиција. Да ли могу поласци да се реализују на бар 45 минута? По даљинару са сајта busevi.com возу треба 36 односно 37 минута са једног краја до другог. Не би ово ни писао да немам увид у тачност линије, често користим ову линију и можда се десило једном да закасни а једном и да не дође, али углавном у станицу “Кијево” коју и сам најчешће користим долази у наведеном времену по горе поменутом сајту.
 
Nisam godinama bio tamo, ali svojevremeno sam često koristio Prokop. Bila je jedna lepa staza i stepenište ka stajlištu trolejbusa kod Rudog.
Bio je to nastavak jednog perona. U međuvremenu, tamo je još građeno i ne znam u šta se to pretvorilo.
Taj plan iz devedesetih o kom sam pričao podrazumevao je da ceo objekat ima 4 nivoa, od kojih bi 2 zauzela železnica. Trolejbusi bi trebalo da siđu pod posledmju ploču i da njihovo stajalište bude natkriveno. Sve ostalo je po zamisli izgledalo blještavo, kao što je tada izgledao u Vukov spomenik. Šta je od toga ostalo, znamo i vidimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697140#p697140:2kto07c5 je napisao(la):
fraivan » Pet Jan 10, 2020 11:09 am[/url]":2kto07c5]
Bravo batice. Hvala što si ovaj doživljaj podelio sa nama. Malo je potrebno za sreću, sačuvaj samo dete duboko unutar sebe. To je najvrednije što imaš.

Nema na čemu druže :) Slažem se sa tobom.. Nadam se da će tog klinca roditelji usmeriti na pravi put.. Želim da verujem da će takvi nadahnuti mališani jednog dana stasati u ljude koji će menjati ovaj naš grad na bolje!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697432#p697432:1yxvqxz9 je napisao(la):
Noki » 11 Jan 2020 09:06 am[/url]":1yxvqxz9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697140#p697140:1yxvqxz9 je napisao(la):
fraivan » Pet Jan 10, 2020 11:09 am[/url]":1yxvqxz9]
Bravo batice. Hvala što si ovaj doživljaj podelio sa nama. Malo je potrebno za sreću, sačuvaj samo dete duboko unutar sebe. To je najvrednije što imaš.

Nema na čemu druže :) Slažem se sa tobom.. Nadam se da će tog klinca roditelji usmeriti na pravi put.. Želim da verujem da će takvi nadahnuti mališani jednog dana stasati u ljude koji će menjati ovaj naš grad na bolje!
Možda i najlepši segment ovog posla kojim se bavim.
Kada roditelji, bake, deke dovedu mališane na vrata upravljačnice dok čekamo polazak, i tihim, skoro sramežljivim glasom pitaju da li njihovo čedo može da pogleda "kabinu gde čika vozi voz", je za mene nešto najlepše.
A dečiji nevin, neiskvaren pogled, pun uzbuđenja usmeren prema meni čekajući da potvrdno klimnem glavom je nešto što se nikada ne zaboravlja.
Znam da će sada pojedini krenuti sa pričom kako je to van svih propisa i kako ne bi smeo puštati druge osobe u
upravljačnicu. Ali ja jednostavno ne mogu da budem imun na dečiju sreću i veoma često izlazim u susret roditeljima i dozvoljavam taj "minut sreće" njihovim mališanima.
Tako sam i ja kao klinac vukao ćaleta za rukav da me dovede do lokomotive kako bi gledao to "čudo" na šinama, pa znam kako se deca u tom trenutku osećaju.
 
Ma što bi ti ko zamerio sa pričom da je van propisa :) Nije to boing pa da važi pravilo o 'sterilnom kokpitu' hehe.. :p Ja sam nepropisno ulazio, nisam nikog pitao i hvalio se ovde :D to je bilo za osudu, ali čak i tad je osuda izostala... Sve iz istog razloga, kao i ti mališani, a to je znatiželja, kako izgleda sama upravljačnica kao i vožnja iz te perspektive... od tada vidim da uredno zaključavate upravljačnice... :)

Šalu na stranu, ti si najbolje upućen ovde u rad železnice i najviše doprinosiš ovoj temi kao neko stručan, kad nekom nešto nije jasno, lepo objasniš, laiku razumljivo.. Tako da ne samo da si iskusan železničar nego imaš i tu moć da preneseš znanje.. pa bih iskoristio ovaj post da to pohvalim :kk: Naravno i drugi daju svoj doprinos, ali ako me nešto zanima oko železnice, znam gde i koga da pitam..
 
Da li je van propisa ili ne, ne znam, ali znam da su neke od mojiih najlepsiih uspomena iz detinjstva bile voznja RVR-om za Pozarevac ranih 90ih i upravo ta voznja u upravljacnici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698744#p698744:3o4n8sw1 je napisao(la):
mvbg1 » 14 Јан 2020, 22:43[/url]":3o4n8sw1]Tako sam i ja kao klinac vukao ćaleta za rukav da me dovede do lokomotive kako bi gledao to "čudo" na šinama, pa znam kako se deca u tom trenutku osećaju.

неки се и данас тако осећамо :) и учимо децу томе
 
Сећам се једном, током радова на прузи Београд-Шид, наш воз стао у Голубинцима и чекао 20 минута укрштање са теретњаком од Руме, неки људи одвели децу да уђу у локомотиву, њихова срећа стварно неописива :)
 
Da li igde postoji informacija kada se planira vracanje reda voznje BG voza od Batajnice do Pancevca na 15 minuta? Da li ona vest od pre par dana (koju je saopstio onaj sto je sada u mardelju) da ce jedan kolosek do Stare Pazove biti gotov do kraja marta ima veze sa Bg vozom i da li ce se bar malo poboljsati?

Zbog trenutnog stanja u gradskom prevozu ogadilo mi se i jutro i popodne i samo molim boga da ne moram zbog neceg ponovo da se uputim ka gradu.
 
Нажалост, мислим да нема никакве нормализације следећих годину дана. На већем делу пруге су тек уклонили старе колосеке и туцаник.
 
Ne znam samo za koga je postavljen red vožnje BG voza iz Ovče za Resnik koji polazi sa Karadjordjevog parka u 16:11h?????
Ko može stići na taj voz?
I da trčimo sa Slavije, a radimo do 16h, nema teprije da stignemo.
Bruka i sramota....zašto nije ostavljen red vožnje kao i ranije u 16:22h i u 16:37...To su nila idealna vremena za povratak.
Ovo sada je užas.
Vesiću idi ti ovim vozom ako uspeš stići
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699391#p699391:sh8fg5m4 je napisao(la):
clandestino » Čet Jan 16, 2020 4:54 pm[/url]":sh8fg5m4]Da li igde postoji informacija kada se planira vracanje reda voznje BG voza od Batajnice do Pancevca na 15 minuta? Da li ona vest od pre par dana (koju je saopstio onaj sto je sada u mardelju) da ce jedan kolosek do Stare Pazove biti gotov do kraja marta ima veze sa Bg vozom i da li ce se bar malo poboljsati?

Zbog trenutnog stanja u gradskom prevozu ogadilo mi se i jutro i popodne i samo molim boga da ne moram zbog neceg ponovo da se uputim ka gradu.

Ne bih se nadao ničemu pre jeseni 2021.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699409#p699409:wx1pgjaq je napisao(la):
Vanja213 » 16 Jan 2020 04:26 pm[/url]":wx1pgjaq]Ne znam samo za koga je postavljen red vožnje BG voza iz Ovče za Resnik koji polazi sa Karadjordjevog parka u 16:11h?????
Ko može stići na taj voz?
I da trčimo sa Slavije, a radimo do 16h, nema teprije da stignemo.
Bruka i sramota....zašto nije ostavljen red vožnje kao i ranije u 16:22h i u 16:37...To su nila idealna vremena za povratak.
Ovo sada je užas.
Vesiću idi ti ovim vozom ako uspeš stići
Vanja,imate voz u 16.41 To je samo 4 minuta kasnije od onoga što tražite.
 
Слика и прилика Бг Воза, а барем да тај воз растерети, него само у два поласка, а сад због радова на Савском Тргу, треба барем од 6 до 19, или 20 да иде за почетак на пола сата... Нимало пријатан осећај у Блоку 42 до 21... Није 95 света крава, да ли то овде капирате? 11 су додали само један дупли трамвај у композицији, а до та надомести 40 трамваја на 7 и 9?
 
Vrh