Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Најобичније бахаћење, као мала деца кад ижврљају зид фломастерима.
 
U njujorku su angažovali grafitere da urade murale i tako rešili problem. Ako ne u potpunosti, onda u velikoj meri.
 
И код нас су (Београдизујмо Београд беше), па су им други (ја бих рекао наркомани) графитери ишарали радове неким небулозним текстовима.
 
Treba zabraniti prodaju i posedovanje spreja maloletnicima (još bolje do 21 godine). Kasnije ih uglavnom prođe ludilo, ako ne bar ih možeš poslati u Padinjak malo da okopavaju njive.
 
Kao i prodaju cigareta... mada je to već zabranjeno... kao što je i zabranjeno pušenje u vagonu... pogotovo zimi kad su prozori zatvoreni, meni kao bivšem pušaču ni malo ne odgovara kad dva klinca zadime ceo vagon...

Dvoje su izašli iz vagona čim su mladići zapalili pljuge.. jedan stariji gospodin je negativno reagovao ali u sebi, videlo se da mu dim ne prija... ja sam uključio kameru da ih snimam... a jedan lik koji je ličio na beskućnika je jeo sendvič i nije ga bilo briga...



Ipak od duvanskog dima i uličnih umetnika više mi smeta kad je gužva a neko zdiba koliko se prljav i neokupan usmrdeo... često to bude leti ali i zimi ima beskućnika koji se sklanjaju u BG voz od hladnoće... No imam razumevanja i za njih...
 
Inače, izgleda da polasci koji po redu vožnje saobraćaju Resnik - Lazarevac - Resnik ustvari saobraćaju Ovča - Lazarevac - Ovča, samo su u Resniku podeljeni kao dva voza u redu vožnje.

Elem, danas sam išao iz Lazarevca BG vozom za Resnik u 16.50, koji je kasnio sa dolaskom u Resnik 18 minuta, zbog ukrštanja sa 13 minuta zakasnelim 711 Beograd - Užice u Beloj Reci i stajanjem par minuta na ulaznom signalu Resnik potpuno bez razloga jer je minut kasnije iz smera Mladenovca došao teretni, koji je isto stao na signalu.

Pripremih se u Resniku da izađem iz voza ko zapeta puška, da bih preseo na BG voz Resnik - Ovča koji po redu vožnje treba da krene u 17.52, a mi stižemo u 17.54, nadajući se da će sačekati vezu par minuta. Izlazim iz vagona, kad vidim da putnici ulaze u voz i otpravnik se sprema da da znak za polazak. Vratih se nazad u voz, skontajući ono što sam i pretpostavio, a to je da je ista kompozicija ustvari nastavlja odmah za Ovču. Što je najgore, mogao sam se ne vratiti, što se možda i desilo nekom putniku...

E sad dolazi ono glavno. Ovo nije prvi put da Srbija Voz
Utera vam skroz
na ovaj način "polomi" ili "podeli" jedan voz na dva voza i samim tim deo potencijalnih putnika otera. Baš me je jedan stariji čovek u Lazarevcu pitao: "Jel ovaj ide za Beograd?", na šta sam mu ja odgovorio "Ide, ali samo do Resnika gde treba da se pređe u drugi voz ka centru", gde je on nezadovoljno odmahnuo i verovatno nije ušao u voz. Još sam se posle ja osetio krivim, jer sam sve vreme pomišljao da će ista kompozicija nastaviti ka Ovči. Srbija Voz kao da ima želju da rastera putnike!
 
Oteraće oni ljude kašnjenjem. Taman su se svi navikli na poštovanje reda vožnje Resnik-Ovča i zato koriste BG voz, a sada će prestati jer će svaki koji polazi iz Lazarevca da kasni
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689985#p689985:2l9lb6e9 je napisao(la):
WLABmz » Уто Дец 17, 2019 8:27 pm[/url]":2l9lb6e9]

Pripremih se u Resniku da izađem iz voza ko zapeta puška, da bih preseo na BG voz Resnik - Ovča koji po redu vožnje treba da krene u 17.52, a mi stižemo u 17.54, nadajući se da će sačekati vezu par minuta. Izlazim iz vagona, kad vidim da putnici ulaze u voz i otpravnik se sprema da da znak za polazak. Vratih se nazad u voz, skontajući ono što sam i pretpostavio, a to je da je ista kompozicija ustvari nastavlja odmah za Ovču. Što je najgore, mogao sam se ne vratiti, što se možda i desilo nekom putniku...


O томе вам и причам. Нема пресадања исти је воз него имамо безобразну власт која жели да направи линију неренталбилном како би је укинули као што су направили срамам ред вожње Овча-Панечево Војиловица били. Суштина је да кажу, видите пошто нам не верујете ми смо вам показали да линије немају смисла. Другог објашњена за овај безобразлук и бахатост немам.

Још једанпут МОЛИМ НАДЛЕЖНЕ ДА АЖУРИРАЈУ РЕД ВОЖЊЕ И ДА СТАВЕ ДА ЈЕ ТО ИСТИ ВОЗ У РЕДУ ВОЖЊЕ.
 
O tome kako se jedna, u načelu, dobra linija, može dobrim delom obesmisliti, pisao sam i ja pre nekog vremena. Uvedu liniju BG~VOZ-a za Mladenovac, a sa takvim redom vožnje i brojem predviđenih polazaka, da malo kome može zaista koristiti. Pride je predviđeno vreme putovanja jako dugo za relaciju Beograd centar - Mladenovac. I na kraju je problem što ide samo do Prokopa. Zato posle čitam kako su ukinuli i neke stanice, uključujući tu i onu u Ralji. Još jedna besmislica. Do Rakovice, Resnika i Ripnja je voz stvarno izuzetna alternativa, al je zato na dalje mnogo manje koristan, pa otuda i nema mnogo putnika nakon što prođe Ripanj. Šteta zaista. Za Lazarevac bi i u ovom obliku BG~VOZ bio i te kako korisniji, al avaj, opet taj red vožnje. Uvedu nešto reda radi, pa zahvaljući tome što se ne može iskoristiti u nekom ozbiljnijem obimu, to se nešto vrlo brzo pokaže kao nerentabilno, pa eto njima sreće i povoda da, opet, to nešto sutra jednostavno ukinu. Nadam se da se to neće desiti, al kako se ovde može pročitati, ne planira se kupovina novih garnitura u skorije vreme, pa iako ne pratim toliko stvari vezane za železnicu, kapiram da se bez pomenute nabavke BG~VOZ ne može ozbiljnije unaprediti. Bolje i dve dobre i svrsishodne linije, nego li četiri ovakve kakve danas imamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690082#p690082:3l3uwmkl je napisao(la):
Norexan » Sre Dec 18, 2019 4:58 am[/url]":3l3uwmkl]

Још једанпут МОЛИМ НАДЛЕЖНЕ ДА АЖУРИРАЈУ РЕД ВОЖЊЕ И ДА СТАВЕ ДА ЈЕ ТО ИСТИ ВОЗ У РЕДУ ВОЖЊЕ.

Nadležni su Grad Beograd, Srbija Voz i Infrastruktura Železnice Srbije. Pouzdano ti kažem da to neće uraditi sigurno do decembra 2020. jer je novi red vožnje nedavno stupio na snagu i njih zabole da išta menjaju, jer rade u državnoj firmi.
 
Jutros u vozu iz Batajnice gužva kao pre promene reda vožnje, ništa dramatično. Ili je narod masovno uzeo slobodan dan pred slavu ili je šidski voz imao veeeliko kašnjenje pa ljudi nisu stigli...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690208#p690208:sodh9pvy je napisao(la):
WLABmz » Сре Дец 18, 2019 2:01 pm[/url]":sodh9pvy]

Nadležni su Grad Beograd, Srbija Voz i Infrastruktura Železnice Srbije. Pouzdano ti kažem da to neće uraditi sigurno do decembra 2020. jer je novi red vožnje nedavno stupio na snagu i njih zabole da išta menjaju, jer rade u državnoj firmi.

Наше је да дамо све од себе а то да ли ће они учинити или не то је до њих. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690191#p690191:3myqkm1y je napisao(la):
Kesha » 18 Dec 2019 01:06 pm[/url]":3myqkm1y] Zato posle čitam kako su ukinuli i neke stanice, uključujući tu i onu u Ralji. Još jedna besmislica.
Ko li je samo ovde plasirao ovu notornu laž???
Mislim, čemu laganje???
Svi vozovi iz sistema BG:VOZ-a, staju u Ralji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690375#p690375:2j9mj6k7 je napisao(la):
mvbg1 » Сре Дец 18, 2019 9:54 pm[/url]":2j9mj6k7]
Ko li je samo ovde plasirao ovu notornu laž???
Mislim, čemu laganje???
Svi vozovi iz sistema BG:VOZ-a, staju u Ralji.

Према првом реду вожње није писало да стаје у Раљи али видим да су исправили.

BGvoz-red-voznje-2020-cir-page3.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687241#p687241:1mil0trq je napisao(la):
rvr » Pon Dec 09, 2019 6:03 pm[/url]":1mil0trq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687190#p687190:1mil0trq je napisao(la):
Noki » Pon Dec 09, 2019 2:27 pm[/url]":1mil0trq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686869#p686869:1mil0trq je napisao(la):
rvr » Ned Dec 08, 2019 5:45 pm[/url]":1mil0trq]Mane opet iz mog ugla su polasci na svaki sat, jeziva unutrašnjost vozova i po meni jako loše informacije kao što je pomenuo čovek pre mene. Em na Vukovom spomeniku su oni info panoi nečitljivi, em razglas zabaguje.

To se vidljivo menja na bolje. Koristio sam BG voz i pre 3,4 godine.. i kako su tada neki vagoni bili išarani iznutra, nije bilo mesta gde da staviš novo slovo :) Sad je to sve dosta bolje brisali su puno puta i prozore i unutra + remontovane kompozicije koje se cakle koliko su lepo održavane.. Ne mogu baš da se složim da je unutrašnjost jeziva, naprotiv..

Ostalo se slažem, jedva čekam da se vrate polasci na 15 min u špicu, ako to bude moguće s obzirom na broj kompozicija, nadam se..

Od tih koliko toliko pristojnih ja sam jedino naboo 412-095/101 ostali nemam pojma koji su bili nisu im se ni videli brojevi od grafita ali unutra su pojedini primerci jezivo izgledali i još gore mirisali. Duša me boli kad vidim koji potencijal ima BG voz i koliko bi bolje mogao da izgleda i funkcioniše na korist namučenih građana a kako se iskorišćava samo mizeran deo tog potencijala. Sa trenutnim pa čak i sa nekim budućim optimističnim stanjem RVRova teško da će moći nešto kvalitetnije da se ponudi u pogledu broja polazaka i raznovrsnosti linija.

Verovatno dugo nisi koristio BG voz čim ti je ostao u tako lošem sećanju... Stalno izlaze nove remontovane kompozicije, danas sam se prvi put vozio u remontovanoj ali sa sivim sedištima i malo je reći da je PREČISTO, apsolutno sva svetla rade, ništa nije neprijatno mirisalo... baš mi je bilo drago što sam se noćas vozio u njemu... Nažalost ne znam broj ove kompozicije... Meni je ovo za gradski voz savršeno i baš lepo što se recikliraju postojeće kompozicije a ne bacaju u staro gvožđe...

Pogledajte prilog 1

Druga stvar - zapuštene stanice, tu je baš problematično bilo stanje wc-eva pojedinih stanica o čemu sam ranije pisao i slikao, kao i ovaj zadnji deo stanice u Karađorđevom parku, novina je da su tu barem stavili rasvetu, nije više onako mračno i opskurno a i jaka svetla obeshrabruju ljude da taj zadnji deo stanice koriste za vršenje nužde... Mada ne sasvim reklo bi se...



Stoji naravno da sav potencijal nije iskorišćen, da ima javašluka i propusta u železnicama, pogotovo tamo gde ništa ne košta da ih bude, ali popravljaju se stvari, nije sve ni tako crno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689985#p689985:sqruevwl je napisao(la):
WLABmz » 17 Dec 2019 08:27 pm[/url]":sqruevwl]
Elem, danas sam išao iz Lazarevca BG vozom za Resnik u 16.50, koji je kasnio sa dolaskom u Resnik 18 minuta, zbog ukrštanja sa 13 minuta zakasnelim 711 Beograd - Užice u Beloj Reci i stajanjem par minuta na ulaznom signalu Resnik potpuno bez razloga jer je minut kasnije iz smera Mladenovca došao teretni, koji je isto stao na signalu.
Колосечна ситуација у Железничкој станици Ресник је остала потпуно непромењена и неприлагођена функцији. Воз из Беле Реке је стао сигурно због неког воза који улази из смера Раковице. У пут вожње се урачунава и "пут претрчавања" а то је заштитни део пута вожње испред места заустављања. Пут претрчавања је по прописима 100-300 метара. Уколико не постоје слепи колосеци (извлачњаци) на које се усмерава пут претрчавања, неки индустријски колосек или споредна пруга, усмерава се на главну пругу онемогућивши улазак возова из супротног смера или отпрему за супротан смер са неког другог колосека.

Односно, већ у Реснику смо лошим пројектом реконструкције упропастили велики део могућности приградских железница.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690651#p690651:2801tikj je napisao(la):
Karlo del Ponte » 19 Dec 2019 09:31 pm[/url]":2801tikj]
Колосечна ситуација у Железничкој станици Ресник је остала потпуно непромењена и неприлагођена функцији. Воз из Беле Реке је стао сигурно због неког воза који улази из смера Раковице. У пут вожње се урачунава и "пут претрчавања" а то је заштитни део пута вожње испред места заустављања. Пут претрчавања је по прописима 100-300 метара. Уколико не постоје слепи колосеци (извлачњаци) на које се усмерава пут претрчавања, неки индустријски колосек или споредна пруга, усмерава се на главну пругу онемогућивши улазак возова из супротног смера или отпрему за супротан смер са неког другог колосека.

Односно, већ у Реснику смо лошим пројектом реконструкције упропастили велики део могућности приградских железница.
Kolosečna situacija i pripadajuće skretničko područje u stanici Resnik se veoma promenila u odnosu na pre rekonstrukcije. Barem što se tiče koloseka za prijem i otpremu vozova za prevoz putnika.
Prvi i drugi kolosek su sada podeljeni na dva kolosečna odseka postavljanjem "graničnih kolosečnih signala" ispred nove kolosečne veze koja se nalazi u visini stanične zgrade.
Takođe, sada postoji i skretnica koja na bloku 2 vodi sa prvog koloseka ka budućem depou radnika ZOP-a i tu se sada omogućava ulazak voza sa putem pretrčavanja koji ne vodi ka jednoj od dve pruge dalje ka jugu.
Takođe na ulaznim signalima sada postoje pokazivači za brzinu, pa se sada omogućava redovan ulazak vozova na 1 i 2 kolosek do graničnog kolosečnog signala koji pokazuje sz. da je vožnja preko njih zabranjena,što ranije to nije bilo moguće.
Ranije, prvi kolosek u stanici Resnik se koristio samo za robno manipulativne poslove dok sada to nije slučaj.
Da je moglo bolje, moglo je.
Da je situacija katastrofalna, pa baš i nije.
Sada je moguće npr. primiti dva uzastopna voza na 1. kolosek i istovremeno primanje dva voza sa Niške i Barske pruge bez neminovnog čekanja jednog od ta dva na ulaznom signalu. "Niški" ulazi na 2.kolosek a"Barski" na 4.(putevi vožnje im se ne seku).
To pre rekonstrukcije nije bilo moguće.
 
Сад гледам па њему треба од Панчевца до Барајева мање од сат времена што ја до Сремчице могу само сањам. Доказ колико је БГ Воз ефикасан.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690681#p690681:1jd6za52 je napisao(la):
mvbg1 » Pet Dec 20, 2019 12:38 am[/url]":1jd6za52]
Sada je moguće npr. primiti dva uzastopna voza na 1. kolosek i istovremeno primanje dva voza sa Niške i Barske pruge bez neminovnog čekanja jednog od ta dva na ulaznom signalu. "Niški" ulazi na 2.kolosek a"Barski" na 4.(putevi vožnje im se ne seku).
To pre rekonstrukcije nije bilo moguće.

Zašto je onda u ovoj situaciji BG:voz iz Lazarevca stao na ulaznom signalu, sačekao 2-3 minuta teretni voz iz smera Mladenovca, koji je takođe stao na ulaznom signalu i tek kad je teretni voz stao, posle oko 30-60 sekundi je BG:voz dobio ulaz u Resnik?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691211#p691211:1v813fd9 je napisao(la):
WLABmz » 21 Dec 2019 05:31 pm[/url]":1v813fd9]

Zašto je onda u ovoj situaciji BG:voz iz Lazarevca stao na ulaznom signalu, sačekao 2-3 minuta teretni voz iz smera Mladenovca, koji je takođe stao na ulaznom signalu i tek kad je teretni voz stao, posle oko 30-60 sekundi je BG:voz dobio ulaz u Resnik?
Moglo je biti mali milion razloga. Kvar SS uređaja, kvar PP, rad manevre...
To što sam gore napisao se odnosilo na situaciju kada sve radi.
O5, ne znamo da li je otpravnik prvo dao ulaz za teretni dok je BG voz još bio u Beloj reci. Ko zna koliko se teretni "vukao" od Pinosave ka Resniku. Pa kada je video da će Lazarevački stići pre, opozvao(oborio) je ulaz teretnom i dozvolio ulaz putničkom.
Sve te radnje oduzimaju određeno vreme pa otud i stajanje na ulaznom signalu koje si ti doživeo kao čekanje da teretni stane da bi vi krenuli.
Opet napominjem, sve je to pod znakom pitanja jer ne znamo stanje u stanici Resnik u datom momentu.
 
Jutarnja kataklizma u vozu Batajnica-Ovča se nastavlja... Juče visio na vratima do Novog Beograda, tu je pola voza izašlo. Ko ide od Novog Beograda u smeru ka Ovči uopšte nema predstavu kolika je gužva i koliko je teško i ući u voz...
 
Za razliku od kataklizme na Batajnica Ovča, na novoformiranoj (noćnoj) liniji za Mledenovac nema gužve ;) Zapravo, bio sam sam samcat i to ne u vagonu, nego u celoj kompoziciji i još u mraku da avantura bude veća ;)



https://streamable.com/84ovi
 
Najavili su da će nakom revitalizacije pruge Jajinci- Mala Krsna biti vrećen i putnički saobraćaj.
Zna li neko da li u tim planovima ima i BG voza?
 
Vrh