Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Vi mahom pricate posto gledate sebe i svoje stavove, ali malo se osvrnite ima ljudi kojima taj prevoz znaci a sistem nas je navikao da bude besplatan, ne ide to da se sad pravimo kako ne moze vise

Pa ako ti toliko voz znaci, ti ga plati. Ako hoces besplatno eno ti autobus pa se klackaj. Mislim da se subvencionise prevoz cigana iz batajnice u grad i nazad, pusenje po vagonima i slicno stvarno ne znam ko podrzava. Ja prva sam protiv bus plusa, gsp-a jer znam kako rade i ko tamo sedi, ali voz je zaista posebna prica i zasluzuje da zazivi kao najbolji prevoz u bg. Naravno, treba da se dovede na pristojan nivo, ali nazalost to moze tek kad krene naplata.
 
E, evo da nam se Dex i ekipa ne potresaju, upravo uđoh u Karađorđev park i barikade nisu aktivne.
 
Mada, ako se pažljivo pročita tekst na "Politici", stoji 1. septembra novi red vožnje i elektrobusevi, a početkom septembra rampe na ove tri stanice.
 
(kontam da će to od ponedeljka, ali hajde da vidimo da li će opet da padne odlaganje)
 
DzonTravolta":19ymi27s je napisao(la):
Mada, ako se pažljivo pročita tekst na "Politici", stoji 1. septembra novi red vožnje i elektrobusevi, a početkom septembra rampe na ove tri stanice.
Dex koristi relaciju Pancevacki most - Vukov spomenik.
I da ako vazi za sve onda i za rome vazi bus plus naplata.
 
Naravno. Šta si rešio, ako to uvedu, hoćeš platiti kartu, ili ćeš na bus, pa na blef?
 
Šverc je mrtav, Ridža je pobedio, to vam kažem kao dugogodišnji švercer 'u penziji'. Ridža je naučio da se kamuflira, mimikriše, prikriva, stvara kao utvara, niotkud. Sledeća faza je da se aparati više ne nalaze kod ridže nego kod vozača odakle ih oni uzimaju ili da validatori služe kao aparati čim ridža prisloni svoju blok karticu. Tu se Ridžina evolucija završava. Sada je besplatan prevoz moguć jedino na okrajcima linija oko perifernih terminusa gde je Ridži predaleko da se zavlači. Ali sada će se razmnožiti i zauzeće novu teritoriju. Švercu je došao kraj.
 
Bas si optimistican u korist Bus Plusa. Ne delim tvoj defetizam, sverc je ziv i nikad jaci (osim u vozu, jel ) :D
 
......Ridža je pobedio....
Ridža je u Bgvozu uvek gubitnik
zbog ne mogucnosti primenjivanja selektivne kontrole
jednostavno
ako neceš ,, onima,, neceš ni meni :lol:
 
Код Вука прорадиле барикаде. Од понедељка не може без карте. Ја и даље не знам како ће функционисати временска карта.
 
Ukoliko se putnici budu validirali pre ulaska u voz bice svakako na gubitku.
 
Zna li se kad ce proraditi stanica BG voza u Krnjači ?
 
Igor":cienthn5 je napisao(la):
Ukoliko se putnici budu validirali pre ulaska u voz bice svakako na gubitku.
Cist lopovluk za jednu stanicu da dam 89din.
 
Dodjes vozom iz panceva do p mosta i udjes u bg voz gratis a u suprotnom pravcu moraces od prokopa za dz voznju
 
Уђох данас у воз сачекоше ме и контрола и рампа. :shock: :o

Него не знам којој бу**** је пало на памет да стави рампу после покретниих степеница на станици Вуков споменик? Па ваљда рампе требало би да стоје пре покретних степеница... :shock: :bash:
 
direktor":fltl6izj je napisao(la):
Dodjes vozom iz panceva do p mosta i udjes u bg voz gratis a u suprotnom pravcu moraces od prokopa za dz voznju
Da, ali kada krene Bg voz iz Vojlovice odgovarace.
E sad pitanje je da li ce biti i koliko polazaka dnevno... Cekamo decembar.
 
A šta će kontrola u vozu ??
Ako udju na novom beogradu, kako će kartu da mi pregledaju ? Gde da se otkucam
 
Valjda je kontrola u stanici, ne u vozu. A rampe, valjda idu gore pre pokretnih, mislim kod pametnih i normalnih sistema.
 
To nije bezbedno zbog moguceg gomilanja ljudi do pokretnih stepenica. Potrebno je te validatore postaviti gore bez obzira sto se izgubi i vreme u spustanju ali svakako je bezbednije.
 
Ili su ih mogli pomeriti za još jedan red stubova napred ka sredini perona a bočne prolaze zatvoriti ogradom kakva je i sada odmah pored pokretnih stepenica
 
Vrh