Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Матеја Бељан":vsfm0r4c je napisao(la):
Не знам како су само успели да скину те тегове?!
Vrlo jednostavno. Sajlu koja nosi tegove zakače iznad tegova i povežu sa stubom kontaktne mreže pomoću druge sajle. Na taj način mreža neće pasti i neće se signalizirati kvar u centru za daljinsko upravljanje a tegovi će biti slobodni i mogu da se skinu bez problema.
Arnorian":vsfm0r4c je napisao(la):
Зар није једноставније да буду од бетона?
Verujem da će se pribeći ovom rešenju. Do sada su na meti bili bakarni kablovi i uređaji koji u sebi imaju bakar,a ovo je prvi put da se kradu ovi tegovi. Kada su bakarni kablovi zamenjeni mesinganim njihova krađa je prestala.
 
Интересантно је колико то организовано раде. Упућују се у посао опасан по живот, али ипак умеју да поступе и да то све прође незапажено.
 
JohnnyLee":36mkw3yq je napisao(la):
Somi303":36mkw3yq je napisao(la):
Једноставно је како спречити крађу... струју са контактне мреже усмерити на тегове па кад неко крене да их скине, засветли :D

хехе, слажем се са тобом

Ја сам озбиљно за то, осим ако после породица "жртве"( иако су ЖС жртва) не буде жалила на не поштовање људских права :D
Зар не могу тегови да се замене са неким механизном који ће се одмотавати и замотавати (на фору метра) кад воз буде у близини. Не знам да ли је ово изводљиво јер нисам упознат како функционишу ови тегови :) ако овде неко ради ЖС или зна нешто више о томе да ли је ово могуће нека да свој коментар :D
 
Negde na tramvajima sam video da su betnoski tegovi i niko ih ne dira
pitanje je samo da li su po medj. standardu, dozvoljeni i na zeleznici :rolleyes:
 
Ljudskoj pogani kraja nema. Predlažem Beobuild radionicu pod naslovom "Kako zavrnuti lopove koji marišu infrastrukturne objekte"! Pa da vidimo ko kosi, a ko čupa ručno. :bash:
 
Somi303":303dsf5b je napisao(la):
Ја сам озбиљно за то, осим ако после породица "жртве"( иако су ЖС жртва) не буде жалила на не поштовање људских права :D

и ја сам озбиљан :)
 
Somi, nećemo tako. Meni je namera da osmislimo način kako da se oni ubiju sami :D A onda samo daš saopštenje za javnost ovakvo: "Ko im je kriv kad ne znaju u šta se pačaju (što bi se modernije reklo - petljaju)." :p
 
303 имаш максималну. донато, они би се у неку руку и убили сами, јер би било тако подешено да шта год да узму да их убије струја :)
 
Ili da se ugrade GPS lokatori u predmete relevantne za krađu, pa da ih prate kao autobuse GSP-a.

Kad smo već kod toga, kakva sličnost: GPS - GSP. :p
 
donato86":7w0dq7nv je napisao(la):
Somi, nećemo tako. Meni je namera da osmislimo način kako da se oni ubiju sami :D A onda samo daš saopštenje za javnost ovakvo: "Ko im je kriv kad ne znaju u šta se pačaju (što bi se modernije reklo - petljaju)." :p
Postoji jedna dogodovština u tom smislu...
U vreme agrasije Nato pakta 1999. godine pogođen je i oštećen most na Savi kod Ostružnice čime je bio prekinut saobraćaj na pruzi prema Surčinu i Batajnici. Naravno, i napon iz kontaktne mreže je bio isključen. To su lopine osetili (saznali?) i vrlo temeljno oplevili vozni vod kontaktne mreže od Surčina prema Ostružnici i na drugu stranu prema Batajnici. Nekoliko godina kasnije pruga je stavljena u funkciju, razvučen je novi vozni vod i napon uključen. Videvši novi vozni vod lopovi su ponovo krenuli u akciju i kada se jedan od njih našao blizu mreže udario ga je strujni luk te je pao sa visine od oko 4 metra sa teškim opekotinama od struje i uspeo da preživi. Preživeo je vrlo srećno ali i dovoljno da tuži železnicu privatnom tužbom za nanošenje teških telesnih povreda opasnih po život usled neobaveštavanja javnosti o puštanju električne struje u vozni vod. Drcizam svoje vrste, nema šta! Ova priča našla se i na Beogradskoj hronici po nazivom ''verovali ili ne'', ako se dobro sećam. Uglavnom posle ovoga nikome više nije palo na pamet da se petlja sa kontaktnom mrežom.
 
@donato
Ово би реално био несрећни случај, али железница треба да тужи тог лика ако преживи за покушај крађе или тако нешто :)
Rile":2keul6lp je napisao(la):
donato86":2keul6lp je napisao(la):
Somi, nećemo tako. Meni je namera da osmislimo način kako da se oni ubiju sami :D A onda samo daš saopštenje za javnost ovakvo: "Ko im je kriv kad ne znaju u šta se pačaju (što bi se modernije reklo - petljaju)." :p
Postoji jedna dogodovština u tom smislu...
U vreme agrasije Nato pakta 1999. godine pogođen je i oštećen most na Savi kod Ostružnice čime je bio prekinut saobraćaj na pruzi prema Surčinu i Batajnici. Naravno, i napon iz kontaktne mreže je bio isključen. To su lopine osetili (saznali?) i vrlo temeljno oplevili vozni vod kontaktne mreže od Surčina prema Ostružnici i na drugu stranu prema Batajnici. Nekoliko godina kasnije pruga je stavljena u funkciju, razvučen je novi vozni vod i napon uključen. Videvši novi vozni vod lopovi su ponovo krenuli u akciju i kada se jedan od njih našao blizu mreže udario ga je strujni luk te je pao sa visine od oko 4 metra sa teškim opekotinama od struje i uspeo da preživi. Preživeo je vrlo srećno ali i dovoljno da tuži železnicu privatnom tužbom za nanošenje teških telesnih povreda opasnih po život usled neobaveštavanja javnosti o puštanju električne struje u vozni vod. Drcizam svoje vrste, nema šta! Ova priča našla se i na Beogradskoj hronici po nazivom ''verovali ili ne'', ako se dobro sećam. Uglavnom posle ovoga nikome više nije palo na pamet da se petlja sa kontaktnom mrežom.
И верујем да је добио одштету :/
 
ja sam digao ruke od beovoza sat vremena do panceva a cak nekad i duze minibusic i bus je zakon
 
Zato je i poenta da beovoz bude na pola sata a bg voz do krnjace na 15 kada se zavrsi pancevac.

Inace,u prostornom planu opstine Surcin iz 2008me godine je ucrtana pruga do Boljevaca od Zeleznicke Obilaznice i aerodroma.I kazu dalje,treba da se ostvari saradnja sa Obrenovcem da se tu napravi zeleznicki most i produzi planirana pruga ka Obrenovcu.

Takodje pominju planiranu rekonstrukciju i izgradnju drugog koloseka na mostu u Ostruznici.
 
To, znaci, nesto priblizno onome sto sam nacrtao na prethodnoj strani?

Nazalost, vucko, to je izgleda buducnost bliska isto tako kao sto je bila i ona sa plakata "Brze pruge Srbije" :rolleyes: Tesko nama nesrecnima :(
 
@savanbg
Hajd napisi nesto vise o tom mini busu koj dopunjuje vremenske nedostatke Beovoza
trebao bih sa komsijom da idem uskoro na Pančevački buvljak
i sve vreme odlažemo upravo zbog daveži Beovoza koje si istakao u postu
verovatno ima još BB koj imaju vec kultne navike jesenje posete tom mestu :)
 
Kakav Bg voz do Krnjace? Na stanici Pancevacki most sam ja cula od zaposlenih da nece ce i Bg voz i Beovoz ici do Pancevackog mosta, pancevacki vozovi nece vise uopste ici dalje odatle tj kroz grad i svi ce kretati sa Dunavskog koloseka.
 
Donato,to je ovo.

surcin_020208.jpg


Uskoro krecu radovi na pancevcu i izgradnji drugog koloseka do panceva iz ruskog kredita.A sa njima ce i raditi stanicu krnjaca.

Beovozovi od decembra,to jest novog reda voznje zelznica ce svi zavrsavati put i kretati iz prokopa.
 
Krnjača - Batajnica će uz Kamendin biti prava linija. Još ako bi se prokop povezao sa Čukaricom, isplatilo bi se da po ceo dan idu na 15 min.
 
@boca-ica

Do Panceva se najlakse dolazi tako sto se sidje na stanici (16, 95, 43...) kod Pancevackog mosta u smeru ka Karaburmi i ode do poslednje kucice gledano ka centru grada (milslim da je neka pecenjara u pitanju.) Tu ce da te saleti jedno pedeset divljih "prevoznika" da udjes bas u njihov minibus - citaj kombi za krompir. Ja ne bih rizikovao. Sacekaj lepo autobus. Tu staje ATP Pancevo ,STUP Vrsac i privatni minibus ali samo sa nalepnicom i oznakama ATP Pancevo. Takodje na stanici GSP-a staje i Jugoprevoz Kovin. I oni su ok. Svi ovi prevoznici voze do glavne autobuske u Pancevu. Odatle ima mapa gradskog u Pancevu pa moze da se stigne direktno do buvljaka. Mislim da voze linije 14, 3 i 9

http://www.jkpatppa.co.rs/userfiles/image/gallery/mapa linija ATP(1).jpg

Karta je valjda oko 100-120 rsd a za gradski u Pancevu ne znam. Valjda oko 35-40 rsd.

Srecan put :D
 
vucko":29mvtgl7 je napisao(la):
Beovozovi od decembra,to jest novog reda voznje zelznica ce svi zavrsavati put i kretati iz prokopa.
Sto znaci da ako hoces od Tosinog Bunara do Vuka moras da presedas na Prokopu? :notok: :bash:
 
Radi se o Beovozu iz indjije,valjeva i ostalih gradova a ne BGvozu.
 
To je savim ok ,valjda će ih "ponukati" da završe Prokop.. :kafa:
 
@Dorcol
Hvala :)

Malo je komplikovano u odnosu na nekadašnji Beovoz
bio je pravi užitak , dosta pristojan dolazak i odmah uranjanje u gungulu
baš kako zamišljam pijace na dalekom istoku i africi prava egzotika
a uvek kupim nešto i ako nije neophodno

Nadam se da ce u Pančevu doči do promena,
kako bi bila uklonjena sprega, koja faforizuje APP na uštrb Beovoza
pa da opet Pančevo bude malo dalji deo Beograda. :)
 
Vrh