Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

boca-ica":2fonww4p je napisao(la):
Hm ... možda može ovako....
S' obzirom da je na tom prelazu pruga vec malo izdinuta na uobičajen pružni nasip ,
ostaviti kako jeste za kamione i autobuse
Pešaci, biciklisti i putnička vozila (zbog visine) levo i desno od postojeceg kolovoza, provuci po jednu saobracajnu traku ispod pruge kroz oniži -plici podvožnjak uz dobru kanalnu drenažu ka postojecem obližnjem (oko 10-15 met) drenažnom kanalu.
Ма да направимо и подвожњак и надвожњак и да оставимо пружни прелаз, и да ту химеру назовемо "Летећи циркус Монтија Пајтона", па да долазе странци да се ту сликају.
 
Матеја Бељан":3d3c97rl je napisao(la):
@Zidar bravo, odlično si uradio ono što sam zamislio da se sa shematskom mapom kombinuju i mape delova naselja. :kk:
ja sam se doduse posvetio pesacima, nema park and ride-a i saobracajnih pravaca, ali tvoja sema je bila inspiracija, jos sa redom voznje i komplet mapom mreze imamo korisni info letak

boca-ica":3d3c97rl je napisao(la):
Predlog : Turistički savez je pre 10-15 godina delio putnicima ABa mapu Beograda
Mapa ne samo što bi domaćim i stranim turistima bila od koristi
na mapi sam poceo da radim pre neko vreme a TOB je vise nego zainteresovan nego nema se vremena za sve

boca-ica":3d3c97rl je napisao(la):
nego i našim klincima koj ne baš često skrecu sa slovnovskih staza ,kad su van svog kraja. Skoro sam se sit nasmejao dogodovštinama mladjih tinejđera a rodjenih ovde
najveci deo krivice za tu situaciju snose gradske sluzbe, ni klinci u Parizu ne zanju centar grada a kamo li ogromno predgradje, ali zato znaju da na svakoj stanici il cosku imaju na raspolaganju mapu pa malo po malo upozanju grad.
 
Danas kupujući markicu na Slaviji, primetih da je određeni broj ljudi zainteresovan za rad BG:Voza, te su od radnika na šalteru tražili red vožnje. Naravno, oni ne da nisu imali red vožnje, nego su gledali belo ne znajući šta ovi žele :rolleyes::bash:
 
На Зеленом венцу је било реда вожње БГ-воза, додуше, пре 6-7 дана.
 
Da podelim svoje iskustvo s BG vozom. 30. aprila (subota - dan kada su najavili da ce jos vise suziti usko grlo na Gazeli) isao sam od Surcina do Vuka. U 16.45 posao od kuce, ulovio BG voz u prilicno tacnih 17.21 i u cirka 17.40 bio na platou kod Vuka (voznja eskalatorom obuhvacena :D). Savrsenstvo!

Dodao bih i da je voz bio prilicno "popunan" :p Pomislio sam cak na momenat da ce biti i frka: hocu sednem - necu sednem...
 
Pa dobro, je l' im je zadatak da rade kao kondukteri ili kontrolori? Ako je ovo drugo, onda i možemo da razumemo :laugh:
 
Један можда небитан детаљ али да га нагласим. Осветљење у вагонима је јако добро тако да комотно може да се чита књига.
 
I ja sam zadovoljan dosta bg vozom, iako nemam neku preku potrebu da ga koristim. Jedini problem mi se desio pre neki dan kada sam sa stanice na Tosinom bunaru usao u BG:VOZ (ima prepoznatljiva slika na njemu) i zavrsio u Rakovici umesto na stanici Vukov spomenik. Skapirao sam da je to BEOVOZ, ali i pored najave preko razglasa koja se nije nista bas razumela (jedino sam razumeo rec "be ge voz") nije se moglo doci do zakljucka da je to BEOVOZ. Pored mene jos troje od petoro ljudi koliko nas je bilo u vagonu se naslo u istoj poziciji. Iz svega ovoga sledi zakljucak da je NEOPHODNO uvesti displeje, ili barem najobicniji papir sa oznakom linije, na BGVOZovima kao sto je i predlozeno sa ovog foruma. :gobb:
 
Jedan mali predlog: na stanici TB uvesti oznake za smer koloseka! Ja sam se skoro zamalo ispalio...
 
Ovako je danas u pola četiri izgledao Karađorđev park :kk:
2hdxwev.jpg


Neke moje starije fotke
rciv47.jpg


97k089.jpg


eun57r.jpg


14ttova.jpg


2romadw.jpg


2rfauex.jpg
 
Evo danas je radni dan a putnika je sve manje,baš sam gledao u onima popodne koji idu na 15min. na početnoj stanici u Batajnici uđe tek desetak ljudi ,a o ovim večernjim i da ne govorimo,zvrje prazni ! Jedini način je da se redukuju autobusi 73 i 706 ali mrka kapa od toga izgleda tako da videćemo do kada će da Bg-voz zvrji i troši struju za dzabe.Izgleda da su ljudi probali voz,kao super je,ali neka hvala sad kad se plaća nastavićemo da se švercujemo u autobusu :D
 
Ja sam se danas vozio i ne čini mi se da je manje. To sve zavisi od polazaka. A čini mi se da su klinci na raspustu, a oni su u špicu 30-40% putnika. Plus, posle 2 sata nema putnika ka gradu, nego iz grada.

73 bih ja redukovao da saobraća na 15 minuta, a dva vozila stavio na 700 u smeru B. Ali dok se ne urade stanice Kamendin i Altina to ne treba raditi jer je moguće da posle neće biti mesta:D
 
Ne znam, danas kada sam uslikao prvu sliku u vozu nisam imao gde da sednem, bar u prvoj polovini garniture. Sve je bilo popunjeno! Da vas ne bune, ostale forografije su od ranije, dok voz još nije išao do Bataje.
 
b_tuta":38r8ab3i je napisao(la):
Jedan mali predlog: na stanici TB uvesti oznake za smer koloseka! Ja sam se skoro zamalo ispalio...
Ja takodje nisam primetio iste oznake na stanici Vukov spomenik... tu je zeznutije da se izvali u kom smeru je sta :)
 
Na Vukovom spomeniku pise voz Pancevacki most-Batajnica kolosek 1.Tu znas koji gde ide,jasno da je zeznuto na ostalim stanicama.Zato ko sto drug 2012 pominje treba da se uvede monitorig sa GPS-om u vozila BG voza i da se tacno zna za koliko dolazi voz i na koji kolosek,kao sto je trenutno na Vuku.
 
A ok, nisam dobro video onda... :) Valjda ce uvesti to u skorije vreme...
 
Riske":35mlsx5v je napisao(la):
b_tuta":35mlsx5v je napisao(la):
Jedan mali predlog: na stanici TB uvesti oznake za smer koloseka! Ja sam se skoro zamalo ispalio...
Ja takodje nisam primetio iste oznake na stanici Vukov spomenik... tu je zeznutije da se izvali u kom smeru je sta :)
Ima tu oznake, pogledaj sa strane. Ja koji sam toliko koristio voz počeo sam da se zbunjujem na Vuku jer su uveli oba koloseka u opticaj. Pa na brzinu pogledam gore. To stoji od 1995. još
 
b_tuta":22en5zrx je napisao(la):
Jedan mali predlog: na stanici TB uvesti oznake za smer koloseka! Ja sam se skoro zamalo ispalio...
dok se nadlezni ne sete to da urade, moze barem kredom da se ispise pravac na zidu ili asfaltu, ionako na Tosinom Bunaru vozovi uvek staju na isti peron u istom smeru.
 
BGvoz putnike privlači svojim prednostima kao što ih odbija svoim manama
Predlozi tipa redukovacemo autobuski saobracaj (73) pa ce biti više putnika za voz, to su sileđiska i sramna rešenja :bash:

Bg voz vec ima svoje prednosti a rešenje je da smanji broj mana i kvalitetom privuče putnike
a ako neko ima vremena neka ovde iznete mane-nedostatke poređa na jednom mestu
i jednu po jednu otklanjati, pa ce s a m k v a l i t e t d a o d r a d i s v o j e. :)
 
Off:
I samo da dodam za drugare koji su navalili da se smanji broj buseva na 73 :) da je to često i jedina linija koja povezuje Zemun / S. Merkator sa blokovima kroz O. Brigada. Ali svejedno, kao što kaže Boca (Kovinac?) siledžijski bi bilo uraditi tako nešto, bar za sada.
 
Vrh