Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Grad apeluje moli da se ne kradu kablovi jer bmoze doci do ugrozavanja ljudi. Ukradeno 80m kabla od bakra koji je u sistemu telekomande wise na www.beograd.rs oni idalje apeluju umjesto da pohapse bagru osude na vise godisnje zatvorske kazne ugrozavanja javnog saobracaja oni ih terete za stnu kradju kad ih uhvate :bash: :bash:Kabal je brzo zamjenjen pa nije doslo do vecih poremecaja u radu bgvoza
 
Kako sitno delo a izazivanje (opšte ili veće kako se vec zove) opasnosti to je teže KD a ne sitno... :rant:
ili treba da se rasprodaju nove narukvice :laugh: :lool: :laugh:
 
direktor":rneni589 je napisao(la):
Grad apeluje moli da se ne kradu kablovi jer bmoze doci do ugrozavanja ljudi. Ukradeno 80m kabla od bakra koji je u sistemu telekomande wise na www.beograd.rs oni idalje apeluju umjesto da pohapse bagru osude na vise godisnje zatvorske kazne ugrozavanja javnog saobracaja oni ih terete za stnu kradju kad ih uhvate :bash: :bash:Kabal je brzo zamjenjen pa nije doslo do vecih poremecaja u radu bgvoza
Lepo im kažemo pokrijte celu trasu video nadzorom i kontrolnim centrom,polepite upozorenje o nadzoru na stubove i nema krađe..i to košta koliko samo jedna krađa..:kafa:
 
2012":2qnf7v1q je napisao(la):
Lepo im kažemo pokrijte celu trasu video nadzorom i kontrolnim centrom,polepite upozorenje o nadzoru na stubove i nema krađe..i to košta koliko samo jedna krađa..:kafa:
Па да краду и каблове за напајање и пренос слике камера видео надзора?
 
U BG Vozu je postalo veoma neprijatno. Gužva je. Jedva mesto za sedenje može da se nađe. Voz je "vakumiran" tj. nikada nijedan prozor nije otvoren. Unutra je neprijatna vrućina i težak smrad. U jutarnjem polasku u 0822 sa NBG, puštaju i neku radio stanicu na kojoj neka dva lika komentarišu aktuelne teme. Njihov glas je veoma iritantan a atmosfera u vozu liči na pakao. Sva sreća pa vožnja kratko traje.
 
Pa otvori prozor xD ili ako ti nije pri ruci pitaš nekog da otvori prozor
 
kopmania":oxl3m11h je napisao(la):
Pa otvori prozor xD ili ako ti nije pri ruci pitaš nekog da otvori prozor
:blah: Baš ti hvala na savetu. Da nije tebe ja ne bi znao da je to moguće.
Ovde se ne radi o tome da li sam ja otvorio ili nisam otvorio prozor. Hteo sam da kažem da su vozovi loše održavani i da strašno smrde.
 
jel :D
inače danas u Karadjordjevom parku stoji obezbedjenje, ne znam kako je na drugim stanicama
 
direktor":285sden5 je napisao(la):
Grad apeluje moli da se ne kradu kablovi
belgrey":285sden5 je napisao(la):
Hteo sam da kažem da su vozovi loše održavani i da strašno smrde.
MaRkOs":285sden5 je napisao(la):
ali opet su ih sve izvrljali... :bash:
Hmm javlja mi se tajna veza izmedju ovih naizgled nevezanih zapazanja:

tesko je spreciti saranje vozova, uvek ce biti kandidata za umetnicko izrazavanje na limenoj povrsini, ali isti ti bice i kandidati za drustveni visestruko koristan rad:

pola ekipe pere vozove spolja i iznutra a druga polovina nocu patrolira duz pruge, pa sutradan obrnuto :D
 
belgrey":2ngjqoj0 je napisao(la):
U BG Vozu je postalo veoma neprijatno. Gužva je. Jedva mesto za sedenje može da se nađe. Voz je "vakumiran" tj. nikada nijedan prozor nije otvoren. Unutra je neprijatna vrućina i težak smrad. U jutarnjem polasku u 0822 sa NBG, puštaju i neku radio stanicu na kojoj neka dva lika komentarišu aktuelne teme. Njihov glas je veoma iritantan a atmosfera u vozu liči na pakao. Sva sreća pa vožnja kratko traje.
Znaci BG:Voz polako pocinje da lici na GSP, dakle ima svetlu buducnost :D
 
Evo kako je danas izgledala stanica novi beograd.

img1219.jpg


Kako bi izlgedao zivot nakon ljudi, ovo je pravi prikaz situacije
img1232.jpg

img1220.jpg

img1230.jpg

img1233.jpg


Ne da su majstori uboli pravac, Linija je prava kao strela
img1235.jpg

img1239.jpg

img1241.jpg


Mali tuzni zuti kamencic
img1245.jpg

img1248.jpg


guzva na stanici
img1258.jpg

img1262.jpg


Kreacije mladih umetnika Beogada, na vozu gradske zeleznice
img1264.jpg

img1267.jpg
 
Zar ne može da sa napravi depo za ovih par BG:vozova pa da tako spreče grafite? To bi se kroz par godina isplatilo.
 
Meni se čini da, ipak, ima oko 30% manje putnika, nego za vreme promotivnog perioda. Inače, BG voz je faktički besplatan, ne postoji kontrola, a konduktera sam samo jednom video kako prolazi i pita da li neko nema kartu.

Ali, primetio sam takođe da je potrebno nekada i više godina da bi se putnici naviukli na novu liniju. Mnogi koji žive u Batajnici još ne znaju kuda ide nova linija. A mnoge linije koje su u početku bile poluprazne posle godinu - dve postaju dosta punije. Tako da trebaće dosta napora da se promene navike. I dalje sam pri stavu da 73 treba podeliti na 73 i 73L.
 
Oni snimci NBG stanice na kojima nema žive duše me podsećaju na dana kad sam igrao STALKER, konkretno dok sam se kretao kroz grad Pripjat :D Ne bi ih ubilo da malo srede barem tu stanicu.
 
Rekoh ranije a i Siemens se slaže samnom da ovakvi sistemi ne trpe improvizacije mora sve da se odradi kako treba.. :kafa:
 
Pa dobro, zar baš toliko mnogo košta da se ovaj ispucali asfalt sa perona oguli i postavi novi? Katastrofa. Pa na ovome se niko ne bi ni usudio da potrči da u poslednji momenat uhvati neki voz - ima veće šanse da se spotakne o kojekakve rupe i grbe, nego da čitav stigne do voza.
 
Imaju na nekim spojevima i ogromne rupe gde se vide dole romi...
 
Ronche":32x1wqw1 je napisao(la):
Oni snimci NBG stanice na kojima nema žive duše me podsećaju na dana kad sam igrao STALKER, konkretno dok sam se kretao kroz grad Pripjat :D Ne bi ih ubilo da malo srede barem tu stanicu.
Jasno je da cekaju da se bg cvor izgradi iz ruskog kredita narednih 2-3 godine,a do tada ce ostaviti nbg da se raspadne jer treba da se radi iznova stanica sa krovom i ostalim sadrzajima.
 
Svejedno, makar ove rupe neka poprave ili očiste od šuta, to nije velika investicija. Samo bi smanjili ili uklonili rizik od povređivanja ljudi.
 
Na stanici Novi Beograd ima nova najava vozova a ona glasi : ¨BE GE do mosta dolazi na 5 kolosek¨ :)
 
Vrh