Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Pa belo je idealno za grafite,koliko li će dugo izdržati ovi vozovi :rolleyes:
 
Ja opet ne idem tom logikom, nego, vec ako se i crtaju grafiti, ovi iz zeleznica bi mogli lepo da se potrude da grafite koji su danas osvanuli, uklone (ociste) do sutrasnjeg polaska voza iz depoa, a to nije tesko ako postoji antigrafitni sloj, i ako bi se ovoga pridrzavali jedan period mislim da bi se grafitmajstori smorili.. a ne kao sad da grafit koji sam video prekljuce vidim i danas na vozu :notok:
 
"rile"":238ereeq je napisao(la):
Ni jedna od garnitura BG:VOZA nije dobila grafite u depou u Zemunu. Prema izveštajima
konduktera po dolasku u Zemun, 083-084 išarana je u Ripnju u roku od dva minuta i to
prilikom promene komandi izmazani su motor i prikolica sa strane, 017-018 išarana je u
st Panč. Most i to motor 018 sa strane za nepun minut, 073-074 sa zadnje strane( čela)
dok je stajala kao rezerva u Bgd Centru, 091-096 na Novom Beogradu.
Ovako izgleda skidanje grafita sa 017-018 koja ima onu zaštitu. Na žalost pored ove garniture
tu zaštitu ima još jedino 079-082 i samo jedna strana na 083-084.
91mnav.jpg
http://www.railserbia.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=3798&st=0&sk=t&sd=a&hilit=beovoz&start=500


Takođe, na forumu govore da je počela da se skida antigrafitna zaštita zbog stalnog skidanja grafita.
 
Dobro poznata stavka u uspešnosti u grafičkom dizajnu je "monohromija", samo jedna boja + crno/belo... U slučaju da ima više boja, onda je pravilo NIKAKO DODIRIVATI IH! Pogotovo ako su slične nijanse ili analogne (kao ova žuta i narandžasta kod braće crnogoraca, mislim da su baš fejlovali)! A čak iako su komplementarne bodu oči strašno.. Trebale bi biti odvojene belom..
 
amm8990":1ar3btie je napisao(la):
"rile"":1ar3btie je napisao(la):
Ni jedna od garnitura BG:VOZA nije dobila grafite u depou u Zemunu. Prema izveštajima
konduktera po dolasku u Zemun, 083-084 išarana je u Ripnju u roku od dva minuta i to
prilikom promene komandi izmazani su motor i prikolica sa strane, 017-018 išarana je u
st Panč. Most i to motor 018 sa strane za nepun minut, 073-074 sa zadnje strane( čela)
dok je stajala kao rezerva u Bgd Centru, 091-096 na Novom Beogradu.
Ovako izgleda skidanje grafita sa 017-018 koja ima onu zaštitu. Na žalost pored ove garniture
tu zaštitu ima još jedino 079-082 i samo jedna strana na 083-084.
http://i53.tinypic.com/91mnav.jpg
http://www.railserbia.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=3798&st=0&sk=t&sd=a&hilit=beovoz&start=500


Takođe, na forumu govore da je počela da se skida antigrafitna zaštita zbog stalnog skidanja grafita.
Majku im j***m!!!Polomio bih im ruke,kad procitam za koliko malo vremena ti imbecili unistavaju zajednicku imovinu ne znam sta drugo da kazem!
 
Imao sam prilike da upoznam te ljude. To su propali umetnici, koji piju pivcugu uglavnom ispred Palasa, imaju u proseku 25 godina, nemaju nameru od zivota ista da naprave, dizajnerske konkurse ne rade ``jer je to sve sranje``, i dalje se markerima potpisuju po trolejbusima, tj ``bacaju tagove``, smatraju da je njihova umetnost najbolja, jer je nekomercijalna. Nisu se prijavili za Guaranino organizovano ``grafiterizovano`` oplemenjivanje autobusa, jer je i to komercijalno..... i tako u krug, dan za danom.....

Sta mislis Vucko, da li oni zaista imaju zvest o javnom dobru?
 
Naravno da ne,otprilike znam neke nesretnike kod palasa,spaja ih sto su svi propaliteti,kvazi anarhisti/komunisti/whatever i po defaultu neki umetnici i naravno vare.Naravno da nemaju u potpunosti si u pravu,samo kamere i fizicko obezbedjenje mogu pomoci.
 
Pitam se što su ovo nazvali BG: Voz... Kad već ima BEOvoz... Baš maštovito, nema šta.. BEOvoz' little brother.. Kao da je osuđen na propast pa se nisu trudili da smišljaju...
 
vucko":2rripjg8 je napisao(la):
amm8990":2rripjg8 je napisao(la):
"rile"":2rripjg8 je napisao(la):
Ni jedna od garnitura BG:VOZA nije dobila grafite u depou u Zemunu. Prema izveštajima
konduktera po dolasku u Zemun, 083-084 išarana je u Ripnju u roku od dva minuta i to
prilikom promene komandi izmazani su motor i prikolica sa strane, 017-018 išarana je u
st Panč. Most i to motor 018 sa strane za nepun minut, 073-074 sa zadnje strane( čela)
dok je stajala kao rezerva u Bgd Centru, 091-096 na Novom Beogradu.
Ovako izgleda skidanje grafita sa 017-018 koja ima onu zaštitu. Na žalost pored ove garniture
tu zaštitu ima još jedino 079-082 i samo jedna strana na 083-084.
http://i53.tinypic.com/91mnav.jpg
http://www.railserbia.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=3798&st=0&sk=t&sd=a&hilit=beovoz&start=500


Takođe, na forumu govore da je počela da se skida antigrafitna zaštita zbog stalnog skidanja grafita.
Majku im j***m!!!Polomio bih im ruke,kad procitam za koliko malo vremena ti imbecili unistavaju zajednicku imovinu ne znam sta drugo da kazem!
Bejzbolku u ruke, i sa nekoliko prijatelja stani na stanice i sacekaj dok jedan pocne. I onda mu lepo bejzbolkom u koleno, i kad padne na pod mu lepo izdrobis sve kosti u obe ruke pa da vidimo kako ce onda da crta grafite.

Vrlo jednostavna stvar.
 
Naravno, jer crtanje grafita i nečija estetika čistoće zaslužuje da se nekom izlome kosti, i čovek osakati za ceo život. Nedajbože da razgovaramo sa tim ljudima, da vidimo zašto sede u parku i cirkaju pivo, i da vidimo kako možemo da ih uključimo u društvo... ma lomi samo sve što ne razumeš, to će rešiti problem!
 
A zašto bi vozovi uopšte morali da budu ofarbani u šerpa-plavu?
Da li postoji neki propis koji zabranjuje da vagoni i lokomotive ne smeju da budu oslikani? Ne mislim na grafite, već da vlasnik/korisnik po želji oslika kompoziciju, kao što to rade aviokompanije sa svojim letelicama (Quantas, za početak).

Pade mi na pamet - a zašto kompozicije BG voza ne budu "izbrendirane" kao što su gradski autobusi, trolejbusi, tramvaji?
Em bi se uzela neka kinta, em bi se iz daljine jasno razlikovali od ostalih vozova. U svetu, metro vagoni nose reklame.
BG voz nije metro, ali jedim dobrim delom vozi po površini i reklame bi bile vidljive ne samo na stanicama.
Naravno, sve zavisi ako je do dozvoljeno.
 
MareCar":21utgyg8 je napisao(la):
Bejzbolku u ruke, i sa nekoliko prijatelja stani na stanice i sacekaj dok jedan pocne. I onda mu lepo bejzbolkom u koleno, i kad padne na pod mu lepo izdrobis sve kosti u obe ruke pa da vidimo kako ce onda da crta grafite.

Vrlo jednostavna stvar.
ti to pretpostavljam redovno praktikuješ u minhenu :rolleyes:
 
relja":b78s66xj je napisao(la):
A zašto bi vozovi uopšte morali da budu ofarbani u šerpa-plavu?
Da li postoji neki propis koji zabranjuje da vagoni i lokomotive ne smeju da budu oslikani? Ne mislim na grafite, već da vlasnik/korisnik po želji oslika kompoziciju, kao što to rade aviokompanije sa svojim letelicama (Quantas, za početak).

Pade mi na pamet - a zašto kompozicije BG voza ne budu "izbrendirane" kao što su gradski autobusi, trolejbusi, tramvaji?
Em bi se uzela neka kinta, em bi se iz daljine jasno razlikovali od ostalih vozova. U svetu, metro vagoni nose reklame.
BG voz nije metro, ali jedim dobrim delom vozi po površini i reklame bi bile vidljive ne samo na stanicama.
Naravno, sve zavisi ako je do dozvoljeno.
Slažem se da bi nekako trebalo istaći jedinstvenost prevoza tako što bi se raspisao konkurs za umetnike koji bi oslikali unutrašnjost i pa i spoljašnjost vozova.

Nije vezano za vozove, no u Lisabonu su dali poznatim umetnicima da oslikaju stanice metroa:

http://www.metrolisboa.pt/Default.aspx?tabid=377
http://www.golisbon.com/photo-gallery/metro.html

(u stvari su oslikane pločice, pošto je to njihova tradicionalna umetnost)
 
vucko":1cu1ecfi je napisao(la):
Naravno da ne,otprilike znam neke nesretnike kod palasa,spaja ih sto su svi propaliteti,kvazi anarhisti/komunisti/whatever i po defaultu neki umetnici i naravno vare.Naravno da nemaju u potpunosti si u pravu,samo kamere i fizicko obezbedjenje mogu pomoci.
Da to su likovi koji su išarali ceo kraj pa sad izgleda kao geto :(

Inače juče bg voz sa novog beograda umesto u 21.32 krenuo u 21.47 i stajao u stanici vukov park 15 min.
Ja se više ne vozim,ovo je strašno koliko su nesposobni :rant:
 
Sigurno jesu.

Ovo je prvi put da cujem da kasni bg voz,bas me zanima da li su platili penale za to
 
Sto se saranja vozova tice, hajde da damo deci iz obdanista da oslikaju vagone, po jedno obdaniste da dobije po jednu stranu vagona. Ko sme protiv dece. Em ce BG:VOZ time postati drag gradjanima i prisvoji ce ga kao svog a ko pokusa da sara preko decijih crteza mora da je stvarno zesce isfrustriran i poremecen a eksponirace se cistom lincu od strane putnika.
 
bgexplorer":1dbpwl98 je napisao(la):
Ja se više ne vozim,ovo je strašno koliko su nesposobni :rant:
Ne razumem zasto odma to? Jel kad kasni GSP Autobus sa terminusa sto se u 70 % slucajeva sigurno desava, da ne krene na vreme, jel kazes necu vise da se vozim posto kasni.. Pa svako valjda ima pravo za neku gresku. Sigurno se i u nekim velikim metroima isto desava da dnevno jedan - dva voza zakasne. A ovde ako jednom u 2 nedelje zakasni 10 minuta odma kritike.
 
BadMan":2hsdqtq6 je napisao(la):
relja":2hsdqtq6 je napisao(la):
A zašto bi vozovi uopšte morali da budu ofarbani u šerpa-plavu?
Da li postoji neki propis koji zabranjuje da vagoni i lokomotive ne smeju da budu oslikani? Ne mislim na grafite, već da vlasnik/korisnik po želji oslika kompoziciju, kao što to rade aviokompanije sa svojim letelicama (Quantas, za početak).

Pade mi na pamet - a zašto kompozicije BG voza ne budu "izbrendirane" kao što su gradski autobusi, trolejbusi, tramvaji?
Em bi se uzela neka kinta, em bi se iz daljine jasno razlikovali od ostalih vozova. U svetu, metro vagoni nose reklame.
BG voz nije metro, ali jedim dobrim delom vozi po površini i reklame bi bile vidljive ne samo na stanicama.
Naravno, sve zavisi ako je do dozvoljeno.
Slažem se da bi nekako trebalo istaći jedinstvenost prevoza tako što bi se raspisao konkurs za umetnike koji bi oslikali unutrašnjost i pa i spoljašnjost vozova.

Nije vezano za vozove, no u Lisabonu su dali poznatim umetnicima da oslikaju stanice metroa:

http://www.metrolisboa.pt/Default.aspx?tabid=377
http://www.golisbon.com/photo-gallery/metro.html

(u stvari su oslikane pločice, pošto je to njihova tradicionalna umetnost)
Na Prokopu je to već počelo da se radi ako niste čuli:
http://www.beogradcvor.rs/aktuelno/12.html
 
Da, ja sam video murale kroz prozor voza! Kad sam čuo da će to da rade bio sam malo skeptičan, ali moram da priznam da izgleda lepo.

Bio sam tipa negde u aprilu na Prokopu i bio je total Chernobil! Mrak ispod one ploče, nezavršeni peroni, promaja, ladno. Nigde nikoga. Samo da izgmiže neki snork iz onih rupčaga da te pojede :D

Sad je već mnogo bolje, osvetljeno je i liči na stanicu a ne napušteni sovjetski bunker :)

Inače, ima li šta novo gore na ploči?
 
Video sam jedan motokultivator gore na ploci,to ti govori kako radovi idu punom parom :)
 
Kamere .kamere za grafitere kazne hvatanje pa kod dez sudije za prekrsaje pa sest mijeseci drust vkorisnog rada pa ribaj svih 1000 vozila gspa zaljeznice itd pa da vidis da li bi mu poslije 6 mjeseci palo napamet ponovo :bash:
 
Meni uopste ne smetaju grafiti... ni po gradu, ni po vagonima, ni potpisi na zidovima. Bas bi voleo da vidim voz koji izgleda kao hipi kombi :D.

Bitna mi je preciznost, pouzdanost, cistoca, bezbednost i osnovna udobnost.
 
Treba postaviti kamere, ali i one lažne uočljive i natpise da je objekat pod video nadzorom. Kod mene u zgradi u liftu je bilo dosta žvrljotina otkad nisu postavili "kameru" i natpise da je lift pod video nadzorom, iako znam da nije, jer stoje samo kutije kamera, ali mnogi nisu stručni da provale to :D

azbuki":d7wbfg9k je napisao(la):
Bas bi voleo da vidim voz koji izgleda kao hipi kombi :D.
Voleo bi da ih vidiš? Pa zar ih nisi dosada video? Skoro sve garniture Beovoza su kompletno išarane!

IMG_8468.jpg

http://412emvbeovoz.com/galerija.htm
 
haha mozda da izlepimo mi te nalepnice za svaki slucaj
 
Da znaš da to uopšte nije loša ideja, makar u unutrašnjosti garnitura :)
 
Vrh