Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Uskoro barijere kod železničke stanice Novi Beograd. Počeli su da kopaju za postavljanje barijera kod liftova.
 
I Tošin bunar takođe. Slike su sa Tvitera.

Fa_6M3xWYAAdZqo.jpg
Fa_6M3xXgAAeetO.jpg
Fa_6M3xXwAAz6ox.jpg
 
Manje cimanja oko procedure, uključujući i plaćanje karte, a vremenski ti dođe na isto, kad se uzme u obzir i čekanje voza.
 
Hoće li staviti barijere i kod holideja in i na ulazu na Prokop kod one izdvojene stanične zgrade ili tamo ka trolama kad se spustiš nizbrdo pa uđeš na peron koji hoćeš... Treba će im puno barijera da pokriju sve rupe, formalne i neformalne ulaze, i sve moguće zaobilazne puteve... ;)
 
Barijere, barijere... podsetilo me na pesmu od Green daya - Warning...

Ništa moraću da krenem da plaćam kartu, ne vidim drugo rešenje... ;) što sam izigravao delinkventa izigravao sam, mator čovek, moram da se uozbiljim...
 
Naravno kome je baš stalo da ne plati kartu ili nije u mogućnosti može naći rupu i izigrati sistem naplate. Ali ako išta vredi platiti u okviru Bus Plus-a to je baš BG Voz u odnosu na autobuski prevoz.
 
Možda onda da menjamo sistem naplate, da ne bude hermetičko zatvaranje nego kontrola u vozilu, kako i jeste u svim ostalim vidovima prevoza, pa još uz komunalnu miliciju, pa piši kazne, pa deluje odvraćujuće i na potencijalne nove prekršioce...

Ali barijere, barijere, nekako izazivaju da ih preskočiš, zaobiđeš 😄
 
Da li vredi za BG:VOZ plaćati.. možda za onaj nekada koji je išao na 15 min u špicu, pa mi se zgrada svako malo tresla jer sam tačno iznad linije od Vuka ka Pančevcu... mogao sam sat da namestim po njima koliko su bili izvesni i tačni... a sad svako malo neke promene, otkazane vožnje... nisam siguran koliko je sad trenutak za revnosnu naplatu 🙂
 
Бус плус у глобалу покрива све видове јавног превоза између осталог и БГ воз. Мада бих ја увео да БГ воз и трамваји буду бесплатни чисто зарад мотивације путника да више користе шинске системе већег капацитета уместо аутобуса.
 
@filipcukovic


Kad kreće opasavanje Prokopačkih liftova?

@solecar
Liftova koji ne idu do perona bg voza? 😂

Idu. Spuštaju se na 10 - ku. ;)


Liftovi se spuštaju na 10tku što nije peron BG voza, a posle možeš podzemnim prolazom dalje do bilo kog drugog perona, tj. koloseka

Besmisleno je stavljati barijeru kod lifta koji i ne vodi do perona odakle kreće BG voz...

Koja je svrha tu staviti barijeru ako neko ide u Novi Sad na primer, treba tek da kupi kartu?

Ti se osvrćeš na daleko važnije pitanje od besmislenih barijera da li je nepokretnima omogućeno da stignu do svakog perona?

Ne znam ali nadam se da mogu.
 
10tka nije peron BG voza
Ali odatle može da se dođe do BG; voza. ;)

Liftovi se spuštaju na 10tku što nije peron BG voza, a posle možeš podzemnim prolazom dalje do bilo kog drugog perona, tj. koloseka

Besmisleno je stavljati barijeru kod lifta koji i ne vodi do perona odakle kreće BG voz...

Koja je svrha tu staviti barijeru ako neko ide u Novi Sad na primer, treba tek da kupi kartu?

Ti se osvrćeš na daleko važnije pitanje od besmislenih barijera da li je nepokretnima omogućeno da stignu do svakog perona?

Ne znam ali nadam se da mogu.
Onda jedino da se postavi ograda duž onih koloseka gde staje BG; voz, celom dužinom, od jednog do drugog tunela / podvožnjaka, kao i da se onemogući korišćenje podhodnika. Mada, ako mogu da onemoguće liftove na NBG, zašto to ne bi mogli i na Prokopu? Nema neke razlike. A da li je to sve moglo drugačije, moglo je, ali kako je inteligencija prosečnog zaposlenog u tim nekim državnim institucijama na "zavidnom" nivou, to je druga stvar. E sad, šta će i nakon koliko vremena da menjaju, ostaje nam samo da vidimo.
 
Poslednja izmena:
@solecar

Je l' moguće bez stepenica da se dođe sa koloseka 10 na ostale koloseke?

Znam da ima deo koji se onako u kosini spušta u podzemni prolaz, lagano kao nizbrdica, znači bez stepenica, ali ne mogu da se setim da li se odatle, iz tog prolaza, može bez stepenica na svaki peron?
 
Može i bez stepenica na ploči i bez liftova da se priđe kolosecima. Zato sam i napisao da mora ograda od tunela do podvožnjaka.
 
Vrh