Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Nemojte se puno zanostiti sa otpisom RVR, jer ionako nemamo dovoljno garnitura ni sa ovim što su poručene. Verujem da će se voziti bar još 10 godina. Sama klima nije nikakva nauka, može da se ugradi na baraku samo ako je tehnički isplativo i ako ima "tehničke mogućnosti" u smislu dovoljno prostora za ventilacione tunele i izmenjvače. @mvbg1 kaže da nema mogućnosti.
 
Leti se otvore svi prozori u vagonu i bude super.

Vožnja autobusom, stani kreni, pizdim u sebi svaki sekund, preklinjem što sam ušao, sa ili bez klime, svejedno mi je... Pola sata mi treba do Ade 23-ojkom od centra grada... Tu je bezbroj semafora, zbog svake stanice ne može da uhvati zeleni talas nego kači sva moguća crvena svetla... Blokirana raskrsnica, svi trube, nervozni vozači, nervozni putnici, slivanje znoja sa svih strana (ne vrede otvoreni prozori ako nema klime, jer autobus ne ide dovoljno brzo da bi strujao vazduh kao u vozu) buka, gužvanje...

Ili je ledara, 16 stepeni, temperarurni šok kao pre neki dan u jednoj 65tici sa troje vrata ili klime nema kao u dosta vozila, pogotovo ovim zamenskim 3A, 9A ili ne radi ili je namerno isključena kod nekih privatnih prevoznika...

Mučenje su mi autobusi najgore vrste... Jedino kvalitetno što imamo od gradskog prevoza je BG:VOZ i sad je problem klima... Nama treba metro, makar gradili nalik onom iz 1900. u Parizu. Sve ostalo je šminka.

Baš me briga što nema klime, barem brzo stignem gde hoću... Presedne mi dan kad nešto moram da obavim busom, tramvajem ili trolom, a ne mogu BG vozom...
 
Pa to kažem, shvatio si skoro.. al znaš sta je čudno.. da to nisi shvato ranije tebra 😄
 
Питање је где би могли да га стационирају. Једино да се негде поставе нове шине. Ја сам имао замисао да се нагурају 3-4 расходоване гарнитуре у тунел Бетон хале и да се направи ноћни кулб под именом Метро :D
Идеја је симпатична, ипак мислим да је у случају пожара катастрофа загарнтована. Морало би да се направи много излаза.
 
Jesu li se stabilizovali ovi polasci iz Lazarevca, mislim jel idu po redu vožnje... Odgovaraju mi ujutru da ih čekam u Kneževcu, ali kašnjenja su krenula od kad je pruga do Valjeva pokradena...
 
Pre par nedelja je asfaltirana ulica koja povezuje stanicu Jajinci i glavnu ulicu u naselju Suncani breg, samo stotinak metara od Kruznog puta, gde se ukljucuje neposredno pre novog nadvoznjaka. Kompletna infrastruktura za povezivanje javnim prevozom po principu sa busa na voz za sve na Miljakovcu, zapadnom delu Resnika pa i Jajincima je tu, samo da dodju minibus i voz. Za minibus je lako u pitanju je nekih 200 metara do same stanicne zgrade, ali vozove treba nabaviti, mogu da terminiraju tu ili u Belom Potoku, ali sve je sa strane nisogradnje kako puteva tako i pruga spremno.
 
Bg voz za Ovču (prvi polazak iz Batajnice) ovog jutra nije stao u stanici Vukov spomenik... uz obaveštenje na stanici Novi Beograd i kondukter je obavestio u samom vozu... not sure why
 
Juče sam snimio stanje sedišta u jednom od vagona... Loše jeste, al ne da lepo duva.. uopšte ne treba klima, doduše vozio sam se uveče...

 
Pesacki podvoznjak napravljen tokom rekonstrukcije pruge, nalazi se odmah posle stanice Kamendin gledano iz pravca grada. Zarastao u korov i ogradjen. U njemu nema vode koliko sam mogao da vidim. Steta to bi bila odlicna veza Zemun Polja/Kamendina sa stanicom. Ovako mora okolo do nekadasnje rampe pa u podzemni prolaz pa na stanicu sto dosta usporava.Fali manje od 100 m trotara da se poveze sa naseljem. Ima li neko ideju kome da pisem da probam da se ovo uredi?
20220722_075953.jpg
 
Ovo mi ne deluje kao pešački podhodnik.

Ovo je slikano 7. Avgusta 2021. Tada mi je delovalo da ce to biti pesacki podhodnik. Mozda su se predomislili? Ne znam. Tu je i lokacija gde je u odnosu na stanicu
20210807_171205.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20220723-174719_Maps.jpg
    Screenshot_20220723-174719_Maps.jpg
    184,7 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
Ma i da jeste i da nije zvanični pothodnik (ne treba nam velika tabla kao u Resniku da ćirilično i latinično označi šta je) nema razloga da se ne očisti i ta ograda skloni ako ljudima koristi da tuda prođu...
 
У добро. Нек остане онда трава
Naravno da ne treba da zaraste u travu i šiblje. Prvenstveno iz bezbednosnih razloga.
Ali ne možeš ni lupiti za nešto što je namenjeno za odvod atmosferskih voda da je pešački pothodnik.
I dalje se pokušava progurati priča od strane pojedinaca da je sve ovo nedovršeno,nelogično i krajnje bespotrebno i da ništa ne valja u vezi ove pruge.
 
Naravno da ne treba da zaraste u travu i šiblje. Prvenstveno iz bezbednosnih razloga.
Ali ne možeš ni lupiti za nešto što je namenjeno za odvod atmosferskih voda da je pešački pothodnik.
I dalje se pokušava progurati priča od strane pojedinaca da je sve ovo nedovršeno,nelogično i krajnje bespotrebno i da ništa ne valja u vezi ove pruge.
Apsolutno mi nije bila namera da kazem da je nedovrseno, vec mi je bilo nelogicno da je taj propust/podhodnik zatvoren. Mada ako je propust onda je zapravo i nedovorsen, jer pod propusta je iznad nivoa zemlje plus zaraslo je u korov i tu voda proci nece (osim neke bas velike popvave) Dosta stvari jeste nedovrseno, npr: liftovi vecina ne radi, ima tu jos sitnijih stvari, ali da ne se ne pretvori u hejt ovde cu stati.
 
Karađorđev Park 8009, 8013, 8017, 8021, 8023, 8027, 8031, 8035, 8039, 8043, 8045, 8051, 8057, 8059, 8063 u 7:25, 7:55, 8:25, 9:05, 9:25, 9:55, 10:25, 11:25, 12:25, 13:10, 13:25, 14:25, 15:10, 15:27, 15:55 što izađe interval sleđenja 30, 30, 40, 20, 30, 30, 60, 60, 45, 15, 60, 45 minuta. Od 15min ni govora.

Bravo! Nisu uspeli da upropaste prvu liniju za dve, ali zato jesu posle 12 godina kada su konačno ukinuli taktni red vožnje. Očito posledica prevazilaženja mogućnosti. Otvaranje novih, dužih linija sa šačicom skrndavih sovjetskih šklopocija.

BG:Voz je jedno veloko razočarenje za mene. Setite se kad ste mi 2010 govorili da sam previše pesimističan. Dosta je i trajao. Novcem poreskih obveznika finansiraće se marginalna nepraktična usluga sve dok ne ulože dovoljno sredstava na infrastruktu i vozni park i prestanu da zavise od Srbijavoza jer onda im neće biti svejedno.
 
Vrh