Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Ima par mesta gde se prelazi pruga i tu će uvek da se napravi rupa od "znamo već koga".
Naravno da bi bilo dobro ograditi je, ali kod nas pešaci ginu na autoputu, tako da se to teško može sprečiti.

Poslato sa telefona
 
astrodule":6vtaco2h je napisao(la):
ali kod nas pešaci ginu na autoputu

Kada su na jednom medjunarodnom kongresu o bezbednosti saobracaja nasi predstavnici izneli pregled statistike o stradalima u saobracajnim nezgodama, u kome se nalazila stavka "pretrcavanje autoputa", Nemci su mislili da je u pitanju greska u prevodu i zamolili nase za objasnjenje. Kada su shvatili da je sa prevodom sve u redu, samo su se medjusobno zgledali u neverici.
 
Шта се десило, није ваљда неко настрадао? :o
 
Јесте... :(

Dečaka voz udario dok je pretrčavao prugu na NBG
Desetogodišnji dečak teško je povređen dok je pretrčavao prugu na ulasku u železničku stanicu Novi Beograd kada je na otvorenoj pruzi na njega naleteo "BG voz".

IZVOR: BLIC, TANJUG PONEDELJAK, 28.09.2015. | 11:11 -> 13:08
 
Побогу.. шта ли ће дете само на станицу? А ако није било само, још горе. Могу мислити какве су повреде у питању. Јадно дете.
 
Тужно :( То на насипу ка мосту или ка Тошином?
 
између Тошиног и ЖСНБГ. искрено, мени није жао детета. исто као што ми није жао ни једне једине особе која страда на прузи од удара воза. куд је кренуо? шта је гледао? што није сачекао да прође воз?
 
De de Dzoni dete je to, kakve to komentare citam od mnogih forumasa ovih dana.
 
Igor":376042ws je napisao(la):
De de Dzoni dete je to, kakve to komentare citam od mnogih forumasa ovih dana.

немој погрешно да ме разумеш. ја том детету желим да се опорави и да настави свој живот нормално. али не могу да жалим некога ко свесно улази у опасност. а свесно је ушло. њих још од малена уче у вртићима и школама како и где се прелази улица и железничка пруга, а са 10, 11 година итекако зна куда и како се прелази пруга/улица, нарочито ако наилази воз/возило
 
Ау шта све овде пише. Не бих улазио у дубљу анализу овог смећа које си написао али ћу ти рећи да је свако нормално дете на овај или онај начин свесно улазило у опасност. То је део одрастања и дубоко је укорењено у свести сваког детета. Слични принцип, само скроз инстиктиван се види и код младунаца скоро свих сисара где је суочавање са страховима/баријерама једини начин оспособљавања јединки за преживљавање у природи. Свако дете воли да се пентра по дрвећу, кеша по гелендерима, скаче са којекаквих зидића, степеништа, глуми мангупа, безглаво трчи около...Укратко свако дете воли да вилени.

Ако теби то није јасно и ако можеш да осуђујеш ово дете онда учини услугу човечанству и природи и добро размисли да ли ћеш имати децу.
 
Djeca se cesto, na zalost, igraju "pretrcavanja pruge u zadnji cas" ili neceg slicnog. Cest je i slucaj samoubistava na ovaj nacin. Ono sto se u javnosti cesto previdja su masinovodje...Jedna statistika kaze da u prosjecnom radnom vijeku jedan masinovodja u Njemackoj dozivi dva smrtna slucaja na sinama. Kako li je tim ljudima ne smijem ni da pomislim.

Mucna tema, ali izuzetno ozbiljna i vazna.
Na zalost, siromasno drustvo okrenuto drugim problemima, vjerovatno nece moci ni naci snage i volje da se ozbiljnije pozabavi ovim.
 
Људи, смирите се побогу. Јадан малиша, ваљда ће бити добро.
 
Delija":on1ym1qt je napisao(la):
Ако теби то није јасно и ако можеш да осуђујеш ово дете онда учини услугу човечанству и природи и добро размисли да ли ћеш имати децу.


не осуђујем само дете, осуђујем сваког ко тако нешто ради. и за твоју информацију, имам двоје
 
Romska djeca uopste nisu naucena na opasnost od voza kao i neke stvari koje znaju ostala 10 godisnja djeca .Nek se klinac oporavi .Prugu treba ograditi
 
и ја само да затворим моју причу на ову тему. ја разумем децу од 3 до 7 година, и све што ви овде говорите има смисла о детету у том раздобљу. али ово је дете од 10, 11 година, које је довољно паметно да иде само од куће до школе и по пола сата и да ради многе друге компликованије ствари, тако и да разуме опасност од воза и да не треба претрчавати пругу. тако да, немојте молим вас да га браните. и није само оно криво. криви су и родитељи исто толико, ако не и много много више
 
Na žalost ni jedan od nas mašinovođa ne ode u penziju a da nije imao vanredni događaj sa smrtnim ishodom. Jeste teško i veoma stresno ali silom prilika moramo nekako preći preko toga i nastaviti život koliko toliko normalno. Kako je kolegi juče bilo samo on to zna. Pogotovo što je dete u pitanju. :(
 
JohnnyLee":3tb1m25b je napisao(la):
не осуђујем само дете, осуђујем сваког ко тако нешто ради. и за твоју информацију, имам двоје
Па онда знаш како су деца својеглава. Кад се сетим само где сам се ја све завлачио и пентрао. Па архитектуру сам заволео тако што сам се пентрао по локалним градилиштима недељом кад нема никог од радника. По скелама, неограђеним степеницама, етажама...
 
Ja ću samo da navedem jedan primer ludačkog popnašanja odrasle osobe koja treba da bude uzor tom detetu.
Pre tri nedelje sam išao autoputem prema Bubanj potoku. Baba sa detetom (ne starijim od 6 godina) čeka da pretrči auto put u visini Kaludjerice (ona kuća sa ogromnim bilbordom na vrhu)
Bio sam u suprotnoj traci, da sam bio u istoj izašao bi napolje, išamarao kretenušu, uzeo joj dete i odvezao do prve policijske stanice.
I posle se čudimo što se klinci šetaju ulicama, prugama, još ih samo na aerodromskoj pisti nisam video.
 
Baš i ja htedoh nešto slično da napišem. Maltene svakodnevno viđam babe , dede , ili roditelje kako pretrčavaju ulicu sa decom. I šta na kraju može da nauči to dete , nego da to isto radi. A da ne spominjem koliko samo odraslih nastrada zato što pretrčavaju ulicu van pešačkog , na crveno ... , i to samo da bi stigli negde kraćim putim , ili da bi stigli autobus ...
Nedavno je čovek kod opštine Savski venac prelazio Kneza Miloša van pešačkog , jer ga je mrzelo da ide do pešačkog prelaza. I još na kraju pokazuje nešto rukama i psuje jer automobili neće da mu stanu da pređe ulicu , te je u jednom trenutku stao na sred ulice i nije se mrdao , čekao je da kola prođu. Šta je na kraju bilo , ne znam , naišao mi autobus.
 
Ја сам пре само месец дана присуствовао погибији девојке код Делта Ситија. Мислим да је то најкритичнија црна тачка за пешаке у целом граду. Будале, које се броје у хиљадама дневно претрчавају ту улицу мимо пешачког.

Девојка је била запослена у ситију и трчала је око пола 11 увече за аутобусом 95 преко улице а испред трамвајске станице. Налетео је неки ауто и покупио је тако да је несрећна девојка пролетела на само два метра од мене. Нисам могао да се саставим цело вече, још сам требао да возим неко друштво то вече којекуде по граду. Одмах смо звали хитну која је дошла брзо али узалуд.

Ови кретени из делте су тамо код такси станице поставили импровизовану стазу преко зеленог појаса која упућује народ директно на улицу а мимо пешачког прелаза. Следећи дан сам послао мејл тржном центру да уклоне ту стазу а у зеленом појасу посаде неко растиње, жардињере мале живе ограде и томе слично. Као и да контактирају надлежне у граду да поставе ону ограду у средини трамвајске баштице како људи више не би могли да претрчавају ту улицу. Наравно, ништа нису урадили.
 
Delija":3538pp7q je napisao(la):
Ови кретени из делте су тамо код такси станице поставили импровизовану стазу преко зеленог појаса која упућује народ директно на улицу а мимо пешачког прелаза. Следећи дан сам послао мејл тржном центру да уклоне ту стазу а у зеленом појасу посаде неко растиње, жардињере мале живе ограде и томе слично. Као и да контактирају надлежне у граду да поставе ону ограду у средини трамвајске баштице како људи више не би могли да претрчавају ту улицу. Наравно, ништа нису урадили.

res.jpg


Strasno. Ovo je za krivicnu prijavu, pogotovo jer je sa smrtnim ishodom.
 
direktor":2xz79n0z je napisao(la):
Romska djeca uopste nisu naucena na opasnost od voza kao i neke stvari koje znaju ostala 10 godisnja djeca .Nek se klinac oporavi .Prugu treba ograditi

Pa pet puta su opasnije ulice i bulevari gde automobili prolecu svake sekunde nego sine kojima voz prolazi na svakih 10 minuta, dobro se cuje i vidi... Mislim da preterujemo sa tim "preventivnim merama" u vidu ogradjivanja i slicno...

Sto se tice dece, ja sam bio najludji u periodu 9-13 godina... Mogao sam da poginem desetine puta... Ko to ne razume, onda se ne seca detinjstva svog... Spustao se rolerima od pet solitera na Banjici do Pere Velimirovica, preticao autobuse, pentrao se na tornjeve u Dzona Kenedija i blejao na "terasi" na vrhu, Stari merkator pretrcavao po gredama na vrhu centra, skakao salto sa garaza, da skratim, mnogo prilika da se pogine...

Sad imam sina i jeza me prodje kad se setim sta sam radio... U tom periodu samo visa sila cuva decu...
 
Vrh