Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

To bi i ja pitao gradonacelnika da mogu.

STA CE GRAD UCINITI POVODOM OVOG SLUCAJA???
485624_305342822931896_620116866_n.jpg
 
Morao bih samo da se nadovežem na ovaj slučaj sa kamenicom, jer sam prisustvovao događaju. Devojka nije bila pogođena u glavu i nije bila odvezena u hitnoj pomoći, već je pogođena u predelu abdomena i nije krvarila, samo je bila vidno potresena.
Moram da pohvalim radnike železnice da su veoma profesionalno reagovali na situaciju i da pored poneke usputne psovke ne bih imao šta da im zamerim. Drugi voz (koji nije bio u saobraćaju) je jako brzo stigao sa zemunske stanice i zamenio je oštećeni. Sve se desilo u vozu koji kreće iz batajnice u 17.55h (8083 prema rasporedu vožnje).

Stižu slike
 
Koja je to mala vandalska banda ko ih samo nauci [idte djeco igrajte se kamenujte vozove ] covjece nemaju ni 10 godina a sta rade sta ce kasnije tek da rade strasno Nije mi jasno sto grad to nije raselio na vrijeme nego se ceka da radovi dodju do te lokacije
 
Ja lično mislim da je u ovom slučaju veoma primenjiva teorija "razbijenih prozora" iz krimonologije, u kojoj je suština da će ljudi više uništavati imovinu koja je u lošem stanju i već ima neka oštećenja, nego onu imovinu koja je u dobrom stanju. Teorija je testirana u SADu, tako što su ostavili kola u lošem i u dobrom kraju grada. Naravno u getou je posle dva sata auto ostao na ciglama očerupan, dok su u finom kraju kola stajala netaknuta nekoliko dana, dok se jedan istraživač nije setio da razbije prozor na kolima. Od tog trenutka su prolaznici veoma često koristili priliku da nanesu još neku štetu dok ih niko ne vidi. Na kraju su kola imala popriličnu štetu. To je suština, a koga zanima evo linka.
http://en.wikipedia.org/wiki/Broken_windows_theory

Naravno ova situacija ima i druge faktore, ali suština jeste slična.
 
опет, то није изговор да каменују воз. још се види слика како га гађају. таман добар разлог да их иселе одатле
 
U nove stanove :kafa:
Bolje zid od 4 metra tu pored pruge i bodljikava zica pa ko prodje svaka cast.
 
I sada kao svi treba da budemo zgroženi i kako je humano da im se dodele stanovi, a oni onda više neće da kamenuju vozove.A kada ih rasele,dođu novi koji rade isto..izgleda da ih neko koordiniše,da pred svaki cilj urade akciju koja izazove reakciju i na kraju rešenje.
Odgovornost je na Gradu i Ž.S da se uozbilje i postave video nadzor i kontrolni centar za bezbednost kako na stanicama tako i u vozovima.Gde je obezbeđenje stanice NBG????Zašto stanice BGVoza nemaju obezbeđenje kao svuda u Evropi..Kada će Evropski standardi da se uvedu na BGVoz liniji.Zar nije jeftinije da se uradi ograda na početku nasipa na NBG sa video nadzorom za dugoročnu bezbednsost pruge na NBG. :kafa:
 
mvbg1":9vhlesw2 je napisao(la):
To bi i ja pitao gradonacelnika da mogu.

STA CE GRAD UCINITI POVODOM OVOG SLUCAJA???
485624_305342822931896_620116866_n.jpg

Pa ne samo zbog ovoga, nego i zbog zaštite okolnog stanovništva od buke treba na celom nasipu dodati zvučne zidove. A i izgledaće dosta lepše.
 
Da cini mi se kao dobro resenje. Ne znam zasto se kod nas takva bezbednosna resenja i ograde predstavljaju kao ogromna investicija poput bukobrana i sl.
 
Ovako nešto ne bi bilo preskupo za železnicu ,sve je od domaćih materijala,a duž ogarde na Nbg nekoliko kamera bi pokrile trasu do stanice T,bunar.a Ž.S ionako ima višak zaposlenih pa im spasili neka radna mesta ako bi na stanicama BGVoza ih rasporedili koa fizičko obezebđenje..
 
@2012, tu ogradu će neko kad tad da iskrivi, pokrade mrežu itd itd....

lupiš ovo i gotova stvar
452x213.pm0.bgFFFFFF.jpg
 
^^
Te ograde pre svega sluze za zvucnu izolaciju. Pretpostavljam da je neko naselje u blizini, sa jedne strane pruge je prirodna izolacija, suma, a s druge ova ograda.
 
marrecar":1mn7b3cg je napisao(la):
^^
Te ograde pre svega sluze za zvucnu izolaciju. Pretpostavljam da je neko naselje u blizini, sa jedne strane pruge je prirodna izolacija, suma, a s druge ova ograda.

Tačno, a pruga u BGD prolazi kroz naselje, ono da sprečava bolide da gađaju vozove ti dođe kao bonus.
 
тако нешто треба поставити. ионако није нека велика инвестција. с тим да су бетонске баријере добре (можда ставити комбиновано бетон и плексиглас), јер њих не могу да исеку и продају. ове жичане би можда исекли и продали :)
 
Poenta je da se duz trase kada se postavi ograda i video nadzor duz trase, sa monitiring security centrom,tako da nikom ne bi mogao nista da ukrade duz trase cvora,to nije velika investicija ali jeste odrziva i dugorocna..zaposliti radnike obezbedjenja na svakoj stanici je neminovno ,ako hocemo S BAHN po evropskim standardima. :kafa:

Modernised stations
help-point-security.jpg

Improved lighting
More CCTV
Better management of stations
Visible policing and security patrols
Increased number of Help points
 
Ala si bre navalio sa tim video monitoringom. I sta ces da uradis kad snimis decu? Krivicno da ih gonis? Skoro sam vozila bajs bas tuda gde zive ti ljudi, klincima je dosadno pa gadjaju vozove. Obicna ograda (koja ne moze da se razmontira i proda) bi resila stvar na toj deonici. Sad, da li bi posle toga presli na nadvoznjak i gadjali automobile je vec pitanje...
 
Pa krivicno goniti roditelje. Ne mora nesto preterano rigorozno, ali udar po dzepu je itekako efikasan.
 
Da,videsmo kako u onoj situaciji u spancu pomogose kamere.

Gradska vlast i studio B apeluju da,bla bla bla...
 
A malo struje kroz ogradu a sta rade pruzni radnici i cuvari pruge da malo necije usi vezuu masnu pa im napamet nece pasti
 
Direktore ne obaziru se oni mnogo na to. Kazes im lepo,pa onda malo zustrije i na kraju im i opsujes onako socno ali oni kao da ne postojis. Valjda su i oni vec shvatili da imaju veca prava od svih nas.
 
Ne radi se o pravima vec o impotenciji vlasti.

Iz toga se i javlja rasizam umesto da krive gradsku vlast i policiju koji dobijaju novac da rade svoj posao a ne zele da ga rade sve dok ne bue neizbezno a i onda to zaviju u pricu o ljudskim pravima da bi dobili parice od nekog EU kredita za raseljavanje.

Svi smo ravnopravni,ali drzava tako ne misli.
 
Vrh