Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Nema potrebe da brisem jel jasno je da ti namera nije da propagiras ovakve radnje vec sasvim suprotno. Pitanje je glavno kako se izboriti sa crtacima grafita.
 
Priči o grafitima dodajem sledeći članak.
Dvananaestogodišnjak koji je pre nekoliko dana izgoreo na železičkoj stanici u Nišu u pokušaju da šara po vagonu, je preminuo. Preživeo je nekoliko dana jer ga je radnik obezbeđenja ugasio aparatom za gašenje požara.

Pošto verujem da i vandali prate ove stranice, možda nekome od njih ovo dođe do mozga.


Dečak je goreo kao buktinja i vrištao: „Spasite me!“

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/379118 ... Spasite-me
 
novine bi trebale nas čitaoce da poštede ovako surovih tekstova.....

pogotvu kad su deca u pitanju. mislim da bi sasvim odgovarajuće bilo da su napisali SAMO da je 12-godišnjak preminuo usled strujnog udara.
 
MilisaV":lgaucyfb je napisao(la):
novine bi trebale nas čitaoce da poštede ovako surovih tekstova.....

pogotvu kad su deca u pitanju. mislim da bi sasvim odgovarajuće bilo da su napisali SAMO da je 12-godišnjak preminuo usled strujnog udara.

Pa verovatno ne bi imalo isti efekat u pokušaju sprečavanja uništavanja vozova.
 
Koje je po redu ovo djete da strada prije nekgo sto se nesto ozbilno preduzme po ovom pitanju
1.edukacija djece da nemaju sta da trazer na vagonima
2.cuvarska sluzba i ograda vagona
3.table sa upozorenjima koje govore da su vagoni pod naponom
dodati po zelji
 
Pa koliko god čuvara d abude, to neće sprečiti nikoga da se penje. Jedino edukacija može da pomogne, ali ne u vidu izricanja zabrane, već učenja o posledicama.
 
Неће ово имати утицај на графитере јер они не шарају кровове и није ми јасно шта је овај клинац тражио на вагону.
 
Jutros skretnica izmedju stanica Zemun polje i Zemun nije radila
jedan putniciki i dva Bgvoza su stajala u Zemun puolju čekajuci da se ,,opravi,,
 
Nema tu mnogo priče kako sprečiti, treba jednom neko da mu polomi obe ruke pa nek onda crta, pitam se jel ispod svog prozora crta grafite?
To je klasična srpska priča nikoga nije briga a svima smeta, pa dragi Srbi, kad vam krv dođe do mozga reagujte, sprečite uništavanje vaše imovine, jer za te tramvaje,vozove,autobuse mi plaćamo iz našeg džepa!
 
Meni samo nije jasno da je ovoliko klipova na youtube-u sa ovim "umetnicima" sto saraju vozila, a policija kao ne zna ko su. Da oni za promenu pocnu da obavljaju svoj posao, lako bi se resila ta prica sa zvrljanjem. Kazna bude recimo 100000 din po vozilu koje je zvrljao, pa onda to lepo isporucis roditeljima ovih bilmeza, i nema potrebe niko drugi da mu lomi noge i ruke, odradice to otac i majka. Ako nece da plati, lepo negde da okopova krompir, dan 600 din, pa dok odplati svoju "umetnost", imace tolke zuljeve da nece moci kasiku da drzi a ne sprej...
 
Somi303":1eemw197 je napisao(la):
Неће ово имати утицај на графитере јер они не шарају кровове и није ми јасно шта је овај клинац тражио на вагону.
Ne bih se slozio.Decko je imao sprej u rukama,verovatno je hteo da sara po krovu a nije naucen u skoli sta je opasno a sta nije.

Bas sam pricao sa sestricem,5ti razred osnovne skole,ali nigde im nikada u skoli nije receno da se ne kace na vozove I slicno.Kada vec roditelji ne vaspitavaju svoju decu onda to mora da radi obrazovni sistem to jest skola
 
Преносим објаву са фејсбук групе:

Da marakanu napadne 10 000 grobara, da vidim koliko delija bi je branilo.

Дванаестогодишњи Ђорђе којег је ударила струја од 25.000 волти на железничкој станици у Нишу, борио се за живот 2 дана, преминуо је са преко 90 посто опекотина по телу. Навијао је за Раднички из Ниша, био је талентован за цртање, помагао је Мераклијама цртајући графите. Мајка му је умрла убрзо после порођаја док оца никада није упознао.

НЕКА ТИ ЈЕ ВЕЧНА СЛАВА !

УЛТРАСИ ЖИВЕ ВЕЧНО!
 
vucko":6ohyd9ti je napisao(la):
Somi303":6ohyd9ti je napisao(la):
Неће ово имати утицај на графитере јер они не шарају кровове и није ми јасно шта је овај клинац тражио на вагону.
Ne bih se slozio.Decko je imao sprej u rukama,verovatno je hteo da sara po krovu a nije naucen u skoli sta je opasno a sta nije.

Bas sam pricao sa sestricem,5ti razred osnovne skole,ali nigde im nikada u skoli nije receno da se ne kace na vozove I slicno.Kada vec roditelji ne vaspitavaju svoju decu onda to mora da radi obrazovni sistem to jest skola
За овакве случаје су криви родитељи, не знам зашто би требали у школи да им причају да не треба да се пењу на вагоне кад то треба родитељи да има кажу. Овај дечак није имао родитеље и стварно ми је жао, али за то није крива школа.
 
Eto posta STF-a iznad.Nije imao porodicu,a umro je zbog tog navijackog sljama.

A eto ti I prostog primera zasto skola mora da obrazuje decu a ne samo roditelji.
 
Видео сам то, али кажем да пре школе родитељи у овом случају старатељи морају да им укажу на све опасности. Можда и није велика штета, ако је са 12 година то радио шта би онда радио са 20?
 
boca-ica":1vm9vgum je napisao(la):
Jutros skretnica izmedju stanica Zemun polje i Zemun nije radila
jedan putniciki i dva Bgvoza su stajala u Zemun puolju čekajuci da se ,,opravi,,
Između Z Polja i Zemuna ne postoji ni jedna skretnica, već su sve one unutar tih stanica :grand: . Zastoj je nastao jer je došlo do kratkog nestanka električne struje i samim tim prestanka rada signala, skretnica i uređaja kojima se reguliše saobraćaj. Dizel agregat je odradio svoje ali je signalno - sigurnosni uređaj u stanici Zemun ostao totalno blokiran i nije se moglo ništa učiniti dok nisu došli majstori koji su to popravili.
 
bazinga":61jah0x0 je napisao(la):
Meni samo nije jasno da je ovoliko klipova na youtube-u sa ovim "umetnicima" sto saraju vozila, a policija kao ne zna ko su. Da oni za promenu pocnu da obavljaju svoj posao, lako bi se resila ta prica sa zvrljanjem. Kazna bude recimo 100000 din po vozilu koje je zvrljao, pa onda to lepo isporucis roditeljima ovih bilmeza, i nema potrebe niko drugi da mu lomi noge i ruke, odradice to otac i majka. Ako nece da plati, lepo negde da okopova krompir, dan 600 din, pa dok odplati svoju "umetnost", imace tolke zuljeve da nece moci kasiku da drzi a ne sprej...

Još bolji način bi bio da dobiju četku i kofu u ruke pa da sami peru te svoje žvrljotine!
Prinudni rad u zamenu za zatvorske dane bi preporodio ovu zemlju. 100 puta sam rekao i ponoviću, radne akcije ili u ovom slučaju prinudni rad, bi izgradili Koridor X davnih dana. A i mnogo toga pride.
 
Somi303":2buvwh5h je napisao(la):

И ако си претежно коректан, мислим да си овде изгубио компас!

На овим сликама не видим ништа толико страшно и грозно, колико је то твоја изјава.


Боко ( или како се већ чита твој ник )
Свака част на одмереном коментару, и ако верујем да ти се дигла коса на глави. +
 
Рекох да колико год сурово звучало тако је. А људи се мењају само после неке овакве несреће тако да ће можда она допринети неким његовим ортацима да се промене. А ова тема је одавно изгубила компас па би био ред да станемо :)
 
Ako ono nisu strašne slike ja ne znam šta je. Omladina pali, prevrće, bije, nose kosturske glave...

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Борчанац":13zyyp2i je napisao(la):
На овим сликама не видим ништа толико страшно и грозно
Иако је Шомијева констатација "можда није нека штета" крајње неумесна јер је игубљен живот углавном штета (поготово дечији), ова твоје реченица је такође страшна и забрињавајућа.

Не знам која је слика језивија.
 
Jutros u 07:08 na stanici kod Fransa prilikom izlaska iz BGvoza koj je idelno pristao na peron
jedna starija sugradjanka okliznuvsi se sa vrha stepenica i pala je iz voza.
Tom prilikom nije zadobila vidljive ozbiljnije povrede mada je sam pad bio filmski strasan
Kondukter je odmah priskocio i sa dr. putnicima pomogao da se zena prebaci do klupe gde je i dosla sebi

Veliki plus i pohvala za ljude sa BGvoza :kk:
a trebalo bi ozbiljnije potsetiti nase sugradjanke da prilagode svoju obucu za BGvoz
jer moze da ih kosta glave



Uploaded with ImageShack.us
 
Vrh