Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Železničar":2vb0rjui je napisao(la):
jlaki":2vb0rjui je napisao(la):
Je l' rade i u tunelima? Šta se desi kada nestane struje u vozu?

Voz ima pomoćno napajanje preko akumulatorskih baterija u slučaju nestanka struje.

Da te ispravim. Napajanje validatora ide preko napona od 220 v. A posto se taj napon dobija samo kada je garnitura startovana,onda znaci da nema nista od rada istih kada nestane napon u kontaktnoj mrezi ili je gl.prekidac iskljucen iz bilo kog razloga. Pozzz.
 
Šta se dešava sa redovnim održavanjem BGvoza ?
Juce sam pocepao pantalone na sedištu :shok:
imam i dr. zpažanja al sve se nadam da ce biti brzo otklonjena :)
 
@boca-ica

Sad je jos i dobro. Grafiti i poneka zastita neonke koja visi sa plafona. Da pohvalim da su poceli da ciste toalete i da se vise ne oseca smrad.
 
Juče sam se vozio BG:vozom. kakvi su to temperaturni tobogani :D

Spoljna temperatura 35 stepeni, ulazim u stanicu K. park, temperatura 25 stepeni. Ulazim u BG:voz, temperatura 40 stepeni, izlazim na Vukovom spomeniku, temperatura 20 stepeni. Izlazim van stanice, temperatura 35 stepeni. Ludilo! :D
 
Bio sam danas na prokopu.Smesno je koliko malo putnika koristi stanicu a mislim da je glavni razlog za to sto sto je ocajno povezana za presedanje na autobuse i trolejbuse.Pogotovu jer su oni u Bulevaru koji je 500 metara uz brdo.

Zato mi pade na pamet ova ideja,da se napravi metalni ili betonski deo sa prokopa od 50tak metara cime bi najbliza stanica trola i autobusa kod Ruda bila na 350 metara od stanice i sto je najvaznije,islo bi se po ravnom a ne uzbrdo.

prokop.jpg
 
Prokleti prokop, pre su ga i u izbornim kampanjima spominjali a sada je definitivno ukopan.
E, prokope da bi se iskopao mora puno vremena da prođe i vala puno para da se iskopa.
Prokop bi pre nazvao UKOP :)
 
spatiotecte":8eom3c18 je napisao(la):
Veliki Vracar":8eom3c18 je napisao(la):
Imam mnogo bolju ideju: Da se konačno završi Prokop! :cool:

Imam jos bolju ideju: Da se zakopa Prokop! :D

Након тога потопити савски амфитеатар и проблема више нема. :rolleyes:
 
Ah...lepota ,ote mi se. :rolleyes: i čuvena rečenica "lebdenje BGvoza iznad Beograda" :rolleyes:
 
Samo da nije ove nakaradne građevine ispod mosta, fotka bi bila savršena.
 
Na žalost, tender za izgradnju stajališta Kamendin je obustavljen i ne zna se kada će biti ponovo raspisan. Ne znam šta se dešava i sa onim tenderom koji je početkom godine raspisan za one dve garniture za potrebe grada. Njega više nema na sajtu ŽS a garniture i dalje stoje u Zemunu...
ten.jpg
 
Zbog ovoga je propao tender?
Достављање записника о отварању понуда
Члан 78.
Наручилац је дужан да у року од три дана од дана окончања
поступка отварања понуда пошаље понуђачима записник о отварању понуда.

Mislim da su male šanse da železnica uredi stajalište.
 
Znači ništa od daljeg širenja BG voza? :o Pa toje stvarno divno...
 
Zaustavljanje na postojecoj trasi baš i nije u pravom smislu širenje kako bi trebalo
Zbog glupavog imaginarnog metro-projekta razvijanje BGvoza nam dave ko zmija žabu
nikako da shvate da jeste to naš metro
Prvi Atinski metro nije bio ništa drugo, do običnog vozica do Pireja - pa i ovo je naš prvi metro
problem je samo u lečenju kompleksa
 
BG-voz nije metro... nego obična i vrlo korisna improvizacija prigradske železnice. Videćemo još da li ovo znači i obustavljanje gradnje stajališta ili postoji način da se završi.
 
Ma koja crna nova stajališta,a koji će vozovi dugoročno da saobraćaju na Bg vozu? ovi nalickani dinosaurusi od po 30god. i više? Ili ćemo da se zadužimo da kupimo nove jedno sto miliona evra zbog Bg voza? Mislim verovatno hoćemo mada 100% nećemo :-D
 
Vrh