Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

zidar":2oq8wogw je napisao(la):
Bolesni sadrzaj crteza na stranu, ovaj dogadjaj pokazuje vise nego zabrinjavajuci propust u bezbednosti putnika. Zakazao je celokupni komandni lanac.

Ako je neko imao vremena da neometan odradi ovako detaljni crtez, sta bi ga sprecilo da sabotira voz?

Verovatno je najlakša stvar sabotirati voz. Način čuvanja vozova je nedopustiv. Kada sam fotografisao vozove u depou Zemun, jednostavno sam otvorio vrata depoa i ušao u njega. U sred dana unutra nije bilo nikog. Bez ikakvog problema sam mogao da podmetnem požar, iscrtam grafite ili napravim bilo kakvu drugu štetu na garniturama BG:voza.
Neverovatno !
 
Људи, Београд није једини град који има градску железницу, такође није једини који има проблеме са графитима :)
Берлин
Full_train_graffiti_-_Anhalter_Bahnhof.jpg

Париз
nosm-paris-train.jpg

Лондон
fa7d7_eine-graffiti-street-art-london-urban-art-train-graff.jpg

Њујорк
24BygoneJp.span.jpg

Мадрид
4687783204_36a1550604.jpg

Беч
3833547664_299fbc5d08.jpg

Стокхолм
1872772.jpg

Зашто Београд мора да има возове без графита? :rolleyes: :D :p
 
Jednostavno rečeno, BG voz je toliko išaran grafitima da nko nije primetio jedan grafit više.
kada je cela strana voza išarana, ko će da primeti svastiku ili nasmejanog Adolfa?

Glupo je tražiti glave konukterima, otpavnicima vozova, mašinovodjama, sitnoj boraniji u tom monstumu od firme. Diša je taj od koga treba sve da počne, riba smrdi od glave!
 
Треба тражити главу дише од фирме која је задужена за уклањање графита :)
 
Cestitam na 200toj strani sa zeljom da na 300toj dobijemo nova vozila,bg voz do panceva i drugu liniju bg voza :kk:
 
Razmmišljam, ako je 10 minuta neizvodljiv takt, onda je 12 fino kompromisno rešenje - to je okruglo 5 polazaka po satu, umesto dosadašnjih 4. Ja bih pre učinio to nego uvodio liniju za Resnik koja bi bila presedačka, neka iskoriste prednosti trojke
 
Povodom Hitlera se oglasio i izraleski ambasador, u Železnicama hoće da kazne odgovorne... opet se problem rešava naknadno. Nisu kažnjavali što vozovi svaki dan izlaze išarani, ali pošto je neka bu**** nacrtala Hitlera sad se digla prašina. Pa nisu Železnice nacrtale. I što se jevrejska omladina nije udružila i nacrtala neki drugi grafit preko tog, samo znaju da nam zameraju
 
Матеја Бељан":lvozg2sj je napisao(la):
Trebalo bi to posmatrati i ovako: neonacizam postoji i ima svoje sledbenike, ovo je samo manifestacija toga, i neće se rešiti brzinskim isključenjem voza iz saobraćaja. Možda baš i treba da se vidi da to i te kako postoji kod nas.

Uostalom, na svakom ćošku, pa i u vozu stoje natpisi Ubiti pedera, Pedere u blendere i slično, pa nisam napuštao vagon niti tome pridao ikakav značaj.

E Mateja ja juche videh i kontratezu u BG vozu: "Homofobichne u peci obichne", tako da.. :lol:
 
^Još gore mi je to što kažu da pljušte kazne zbog toga, a ono suspendovni kondukteri, otpravnici vozova i mašinovođe, koji nisu videli i na vreme prijavili...Nije nego....kao da je to prvi grafit koji je trebalo skinuti, kao da se ne zna da se ne može povući iz saobraćaja tek tako....digla se veća buka pa se setili. !@#$%^&( sad može da se javi i bogotac...

Sramota, zna se uvek ko je najodgovorniji, treba glavonje da lete! Ne rade zaposleni organizovanu opstrukciju, ona je u sistemu i počinje od glave.
 
Video sam ja i "Srbi p... k... Romima". Takve svari ne treba shvatati ozbiljno, one su samo idikator nekih odnosa i procesa na koje bi trebalo reagovati na drugačiji način od paničnog skrivanja!!!!
 
Juche je bila kontrola u BG vozu, prvi put da je ushla kad sam se vozio! :p :lol:
Ulaze li oni u vozove uopshte?
 
Матеја Бељан":1vov279z je napisao(la):
AAaA ja sam video to pre 6 meseci, i sad se vozim bez karte:p

Prichuvaj se, mada vidish da izgleda se deshava jednom pa ko zna kada, za razliku od buseva gde je bash uchestalo..
Meni se juche popodne prishunjala jedna zena, i zatrazila kartu (u BG vozu)! :lol:
 
I što se jevrejska omladina nije udružila i nacrtala neki drugi grafit preko tog, samo znaju da nam zameraju

Zato što su ih nacisti, ustaše i kolaboratori poubijali pre nekih 60tak godina. U Beogradu jedva ima 100tinak Jevreja, ako i toliko - omladine još i manje.

Tolerisali smo kad su hteli da ubijaju pedere. Kad pređu na druge, biće kasno. Slažem se, inače, panično skrivanje nam ne treba.
 
tumblr_lvmqxh3DO11qhcw4ro3_250.jpg


Ovo stoji na stanici Novi Beograd već 3 (slovima: tri) godine. Sve su drugo na stanici prefarbali do sad, samo tu kutijicu nisu.
 
Kao što sam već pomenuo, bilo je reči o tome da grad plati remont još dve garniture za svoje potrebe, konkretno za relaciju Bgd Centar - Resnik, pa su te pare, najverovatnije, nemenjene za to. To su ove dve garniture, jedino one su ostale da čekaju remont.
120620111629.jpg
 
Матеја Бељан":mg6tilus je napisao(la):
Razmmišljam, ako je 10 minuta neizvodljiv takt, onda je 12 fino kompromisno rešenje - to je okruglo 5 polazaka po satu, umesto dosadašnjih 4. Ja bih pre učinio to nego uvodio liniju za Resnik koja bi bila presedačka, neka iskoriste prednosti trojke
Treba imati na umu još jednu jako bitnu stvar a to su putni prelazi, pogotovo onaj prvi između Z Polja i Batajnice. On je jako frekventan čak i 708 ili 709 ide tuda. Ako bi gradski vozovi išli na 12 minuta i ako njima dodamo i ostale vozove doći ćemo u situaciju da su intervali vremena za prelaz drumskih vozila preko pruge minimalni, tu bi bile velike gužve i dugo bi se čekalo na prelaz.
 
To je tačno, ali onda bi trebalo pravitzi neku dugoročnu strategiju, kad i gde da se dupliraju koloseci, izgrade podvožnjaci i slično.
 
Када се погледа укупан износ инвестиција које су потребне за железницу, денивелација најкритичнијих пружних прелаза представља мизерну суму. Добит која би се добила у безбедоносном смислу је непроцењива. Такође тиме и друмски и железнички саобраћај не би били суочени са изненадним застојима.
 
stranac":g2oc9jbw je napisao(la):
O sačuvaj bože, je li to platforma što je popucalo?
Nije ništa popucalo nego su Cigani izrovarili celu stanicu u potrazi za bakarnim limovima koji se stavljaju izmedju dva betonske ploče... :-/
 
Vrh