Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Prenosim atmosferu sa stanice Beograd Centar danas u 16ч.
Ljudi čekaju beovoz za Valjevo koji polazi u 16:02 sa perona br.6. Cuje se najava da Beovoz za Valjevo kasni 15 minuta i svi psuju naravno. Onda nova najava da voz za Ripanj dolazi na 4. kolosek i vecina ljudi koji cekaju Beovzo za Valjevo kreće da juri po Prokopu da stigne na peron 4. A onda posle deset sekundi opet najava i izvinjenje da nije reč o Beovozu za Ripanj već iz Ripnja.....eto, totalni haos u Prokopu!
Mislim da ću se ipak držati dobrog starog tramvaja br. 3 a kombinacije sa vozovima ipak kad se malo stabilizuju ovi u zeleznici :D
 
Ovi ne pominju prokop iz ruskog kredita!

Ako je to zeznuo mrkin CIP treba direktora CIP-a i Mrku otpustiti da ne kazem nesto gore .
 
stormbg":rl2calsg je napisao(la):
Prenosim atmosferu sa stanice Beograd Centar danas u 16ч.
Ljudi čekaju beovoz za Valjevo koji polazi u 16:02 sa perona br.6. Cuje se najava da Beovoz za Valjevo kasni 15 minuta i svi psuju naravno. Onda nova najava da voz za Ripanj dolazi na 4. kolosek i vecina ljudi koji cekaju Beovzo za Valjevo kreće da juri po Prokopu da stigne na peron 4. A onda posle deset sekundi opet najava i izvinjenje da nije reč o Beovozu za Ripanj već iz Ripnja.....eto, totalni haos u Prokopu!
Mislim da ću se ipak držati dobrog starog tramvaja br. 3 a kombinacije sa vozovima ipak kad se malo stabilizuju ovi u zeleznici :D

Danas su psovali na Prokopu i oni koji chekaju za Batajnicu BG voz, nije problem u zeleznici nego u par mrcina na Prokopu koje rade i koje ili ne chitaju kad voz dolazi ili mrmljajuu bradu i jako tiho govore!! UZAS! :mad: Nekad chak ostane malo i ukljuchen, na tiho, taj razglas i chuje se nekakav smeh i zamor! Budi Bog s' nama! :rolleyes:

OK trojka ide do Knezevca, znash koliko ljudi ide za Mladenovac i Ripanj, a narochito Valjevo! Nema smisla to shto rade! :rolleyes: :notok:

I nadam se da ce za Vojlovicu uskoro doci sa remonta garnitura!
 
zidar":2v6k92e6 je napisao(la):
Jednostavno resenje bio bi autobus Prokop-Autokomanda-Slavija-Trg Republike koji bi bio uskladjen sa polascima/dolascima Beovoza. Ima ih 14 dnevno (2 para za Valjevo, 3 pari za Ripanj i 2 para za Mladenovac) , nije neki problem.

Još jednom, glasam za trolejbusku okretnicu kod Prokopa, i onda za liniju do Studentskog trga..

Ne vidim previše svrhe da linija o kojoj pričaš ide preko Autokomande jer već postoji BG voz od Karađorđevog Parka, i mnogo je lakše presedati s voza na voz nego silaziti na stanicu kod Prokopa. Logičnije mi dođe da se poveže nešto što je dalje od stanica.
 
Mareeram":2wx1mjh3 je napisao(la):
nije problem u zeleznici nego u par mrcina na Prokopu

Valjda bg:vozovi uvek dolaze na isti peron, treba dobro obeleziti taj peron, kao kod Vuka i to je to.

Ako je najjuzniji od 4 kolosek broj 1, onda je to

- kolosek 1 pravac Batajnica
- kolosek 4 pravac P. Most

Pretpostavljam da Beovoz dvosmerno koristi zapadnu cev dedinjskog tunela kako ne bi doslo do konflikta sa bg:vozom na Prokopu, znaci moze da udje na koloseke 2 i 3 sto nam daje

- kolosek 2 pravac Valjevo
- kolosek 3 pravac Mladenovac/Ripanj
(ili obrnuto)

Makisanci prolaze kroz kolosek 2 (Valjevski) koji je slobodan u tom trenutku.

Najava onda sluzi samo da najavi kasnjenja, peron je uvek isti i oznacen tablom.


podpitanje, sta radi Valjevska garnitura od 7h36 (dolazak u Prokop) do 16h02 (polazak za Valjevo) ? nije valjda da cuci 8 sati u Prokopu?

podpitanje 2, isto pitanje za Mladenovacku garnituru od 6h32 do 9h55 (dovoljno vremena za voznju do Ripnja i nazad)?


medjutim":2wx1mjh3 je napisao(la):
Još jednom, glasam za trolejbusku okretnicu kod Prokopa, i onda za liniju do Studentskog trga..

Ne vidim previše svrhe da linija o kojoj pričaš ide preko Autokomande jer već postoji BG voz od Karađorđevog Parka, i mnogo je lakše presedati s voza na voz nego silaziti na stanicu kod Prokopa. Logičnije mi dođe da se poveže nešto što je dalje od stanica.

Trola na samom prokopu, sto da ne, ali za to je potrebno par stotina metara nove kontaktne mreze, bg:voz na Prokopu bi napokon imao smisla.

Sa druge strane a autobus moze da se uspostavi sutra.

Predlozio sam trasu preko JNA kako bi se uhvatile Autokomanda (trg Oslobodjenja) i Slavija.
Trasu preko Kneza Milosa vec pokriva trola, fale samo stepenice do nje.
 
Било би најлакше да тролејбус 40 свраћа до Прокопа.
 
@ zidar

Ne chuche one za to vreme tamo, ja ih nisam video!

Inache video sam da voz iz Ripnja dolazi na 9. kolsek uvek! To je ovaj pored koloseka na kojem staju vozovi u pravcu Panchevacskog Mosta! To je 10.
 
Inache ne kasne ovi iz Ripnja uopshte, iz Valjva je jednom zakasnio 15 min.. tako da barem je to OK zasad! Malo je pocheo i da se povecava br. putnika, ipak je potrebno malo vremena da se svi oni koji su koristili beovoz za ML, VA i RI kad je ishao od Vojlovice preko Vuka i Karadjordjevog parka, shvate da sad krece od Prokopa i da se naviknu i organizuju tako da mogu da ga koriste..postoji solidna veza sa BG vozom shto se ovih dnevnih polazaka za Ripanj i Valjevo tiche, i sa jedne i sa druge strane..
 
КК...
Hitler na Beovozu
Autor: M. K. 15.12.2011. - 10:19 Komentara (0)
Vagon “Beovoza” na kojem je iscrtan lik Adolfa Hitlera i kukasti krst poslednja dva dana “krstari” Beogradom. Beograđani koji su juče i prekjuče čekali Beovoz kod Vukovog spomenika bili su šokirani time što vide, a mnogi nisu ni želeli da uđu u tako iscrtani vagon. U preduzeću “Železnice Srbije” nisu bili upoznati da imaju vagon sa likom jednog od najvećih zlotvora 20. veka, ali obećavaju da će ga što pre prefarbati.


214775-bghitler.jpg


Fotografiju sa grafitom na kojem su nacrtani Hitler i kukasti krst na “Beovozu” načinio je naš čitalac, inženjer Petar B. na stanici Vukov spomenik. Kaže da nije mogao da poveruje u to šta vidi, kao i da zato nije želeo da se vozi “Beovozom”.

- Dva dana gledam Hitlera i kukasti krst na “Beovozu” i to obično oko 16 sati, koji ide u pravcu Pančeva. Mnogi putnici zaobilaze taj vagon i neće da uđu na ta vrata. Ovo je više nego skandalozno da neko može da pusti vagone sa simbolima nacizma u saobraćaj. Video sam da se i drugi ljudi zgražavaju. A o počiniocu ovog nedela nemam komentar - kazao je Petar B.

U preduzeću “Železnice Srbije” kažu da prvi put čuju da su im nacistički simboli iscrtani na vagonu voza.

- Sve vozove proveravaju stručne službe i neverovatno je da se takav propust desio. Naravno da će taj vagon biti prefarban. Na mnogim našim vozovima nalaze se grafiti i te stvari ne možemo da predupredimo jer ne postoji video-nadzor, a u toku noći čuvari ne mogu da obiđu sve vozove, što pojedinici i grupe koriste za pisanje, šaranje, pa i pravljenje grafita - priča za “Blic” Nenad Stanisavljević, direktor Medija centra preduzeća “Železnice Srbije”.
Пазите ово"Mnogi putnici zaobilaze taj vagon i neće da uđu na ta vrata"... као да ће графит да их поједе. -.-
Кретени!
 
,, . . . .U preduzeću “Železnice Srbije” kažu da prvi put čuju da su im nacistički simboli iscrtani na vagonu voza.. . . ,, :bash:

Prefarbace . . . dešava se
ali
ova rečenica je strašna
Tolika sredstva uložena bar zaslužuju da se o njima zna u kakvom su stanju svakog minuta
a oni nemaju pojma dva dana :shok: zainteresovanost nula :notok: :shok: :notok:
 
Somi303":20qwdy7e je napisao(la):
Пазите ово"Mnogi putnici zaobilaze taj vagon i neće da uđu na ta vrata"... као да ће графит да их поједе. -.-
Кретени!
Zar ti verujes novinama tek tako? Vidis da su napisali da inzenjer nije hteo da udje u voz zbog grafita... :bash:
 
Po cenu da budem dežurni moralista ali...
"Пазите ово"Mnogi putnici zaobilaze taj vagon i neće da uđu na ta vrata"... као да ће графит да их поједе. -.-
Кретени!" ako je ovo tačno onda tu ne bi trebalo ništa da bude čudno. Ako pitaš zašto, razmisli još jednom.

Po meni je ovo strašnije
"U preduzeću “Železnice Srbije” kažu da prvi put čuju da su im nacistički simboli iscrtani na vagonu voza."
 
Dve napomene: Nije to baš običan grafit, drugo - gotovo da mogu da potpišem da su novinari preterali oko reakcija ljudi.

Kažem najstrašnija je reakcija Železnice.
 
Somi303":bilb28p7 je napisao(la):
Пазите ово"Mnogi putnici zaobilaze taj vagon i neće da uđu na ta vrata"... као да ће графит да их поједе. -.-
Кретени!
Извини, за кога кажеш да су кретени? За путнике који не желе да се возе у нацистичком вагону? Зашто су кретени?
 
Па кр**** је онај ко неће да уђе у вагон јер је на њему нацртан графит хитлера. :rolleyes:
 
Auuu sada moram da morališem. Somi nije to grafit, nije to samo neki čika sa brčićima, nemoj da ti mi crtamo... Razmisli malo... nije to samo ni svastika... tu je još jedan simbol, jednog naroda, koji je precrtan .... aman....
 
Ја не бих ушао у тај вагон ако икако могу то да избегнем. Јесам ли и ја кр****?
 
Ово није графит који се нацрта за 1 мин, битно је да су објавли слике клинки које цртају срце у трамвају и представили их као највећи олош а колеге дискутанти дали свој допринос у тој пљувачини :violina:
 
:shok: То нисам видео, али ми нисмо тај народ ( не желим свађу) и ми не треба да се толико плашимо тог вагона да не смемо да уђемо у исти. Не подржавам такве људе, али до некле разумем такав покрет у Србији због свакаквих (политичких) дешавања. Овај графит не подржавам јер исказује мржњу према народу који нам ништа лоше није урадио и једва чекам да се уклони!
 
Онда немој ни да будеш тако брз прозивајући некога кретеном.
 
Izvinjenje za off - ovo je jače od mene.

Nije bitno što mi nismo taj narod, nismo ni mi bili u milosti (šta da je neko to napisao za nas...), ali i da jesmo kakve to opet veze ima?! Van pameti je...

Zadrži se na ovoj rečenici ovo ostalo briši - bez ikakve zle namere ali to ti podupire ovu jednu pametnu.

Овај графит не подржавам јер исказује мржњу према народу ... и једва чекам да се уклони!
 
Za ovo je licno odgovoran direktor direkcije za prevoz putnika jer je cekao dva dana da reaguje.
Plus, za izjavu da ce vagon biti ofarban, neko treba da snosi konsekvence, jer svi ti vagoni imaju na sebi antigrafitnu zastitu, tako da farbanje ne dolszi u obzir.
 
Vrh