Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Pa recimo ja bih ukinuo Tošin Bunar ,tu je i onako neobično mesto za stanicu odmah po izlazku iz tunela a i pod nagibom (uvrnuto) i stanicu bi postavio kod Airport C. puno logičnije! a feedovanje tramvajima već postoji ispod stanice nbg super izgleda, da nije deponija u blizini! i recimo tramvaje uvesti na stanici Airport C. čak je ispod Bulevar i podvožnjak(nema puno posla!)
 
Mislim da je stanica Tošin Bunar na jako dobrom mestu. Walking distance odatle je - dobar deo Bežanijske kose, nekoliko NBG blokova, Studentski grad, a kad se preseli IMT, biće i to novo naselje a i Airport City nije daleko. A samim tim što je na izlazu iz tunela, lako može da se nadkrije...
 
Све што имам да кажем на ову тему јесте да је свако, али баш свако, поређење Београда са Дубаијем потпуно неумесно. Тако да уопште нема потребе да улазимо у појединости њиховог приступа. Не знам коју то ствар имају заједничку, осим да су оба места где живе хомо сапијенси. Тако можемо да се поредимо и са истраживачком станицом на Антарктику - исто заједничких тачака имамо са њима.

Калибар за Београд могу да буду Софија или Праг а никако не 100 х копи-пејст Батајнице - градови у САД/Канади осим пар највећих, пустињски дивелопмент у Дубаију, којекаква виногорја по Француској, и сл. Напросто, велики европски градови су другачији.
 
Cini ti se JohnnyLee, mozda zato sto se radi o pruznom prelazu, tu moraju vozovi sporije da idu.
 
800px-RER-Paris-ligne-E-Rame-Z225.jpg
RER Regionalni Metro u Parizu pandan našem Beovozu i Vuku
 
vozio sam se ovim vozom, kul je.
bilo bi lepo videti ovakav voz u BG-u, samo je pitanje da koliko bi trajao pored ove naše stoke
 
Higijena u RERu nije bas nesto na nivou - naprotiv. Vozio sam se i bilo mi je cak malo, onako, scary...
 
Sta ja ne razumem, jel su zbog ugleda na "ovu nasu stoku" na novim ikarbusevima stavili samo plasticna krs sedista umesto platnenim?
 
train-Roslagstag.jpg

Stokholmski Beovoz i glavna stanica RM,pa onaj naš i nije tako loš,a tek stanica.......
 
Ovo u Stokholmu je Rosalgsbanan, ima tri linije i kolosek 891 mm. Eto kako i uski kolosek moze da posluzi :) Obozavam ovu liniju.
 
MareCar":24vfi7ri je napisao(la):
Sta ja ne razumem, jel su zbog ugleda na "ovu nasu stoku" na novim ikarbusevima stavili samo plasticna krs sedista umesto platnenim?
pa da. videli ste šta se desilo sa Japancima. pokidali su sav onaj tapacirung, i ovi posle menjali sedišta za druga. jednostavno, kod nas se ne isplati stavljati dobra sedišta
 
Sta su kidali ono platno sa sedista? Mislim u cemu je poenta? Sta se dobije od toga? Ajde da cvrljaju po autobusu to sam vec video, i da lepe zvake ali da namerno cepaju sedista? Koji je njima k*****?
 
Oni plastična sedišta zovu anti-vandal!A u vozu Beovoza meni izgledaju sasvim ok,plave boje i ok dizajna,na one platnene fotelje mi se ne sedi ,toliko su prljava i ulepljena ,strava....
 
MareCar":143hyf3t je napisao(la):
Sta su kidali ono platno sa sedista? Mislim u cemu je poenta? Sta se dobije od toga? Ajde da cvrljaju po autobusu to sam vec video, i da lepe zvake ali da namerno cepaju sedista? Koji je njima k*****?
To se i ja pitam svaki put kada vidim nesto slicno...odakle dolazi ta destruktivna potreba? Ja to uopste ne razumem.
 
Hm,pokusacu da pojasnim.Kod mene u kraju uglavnom ima normalne omladine,ali postoji jedan deo koji nije ili je jedva zavrsio srednju skolu,i sada se bave sitnim kriminalom(kradje,poneka pljacka i sitno dilvoanje droge),naravno svi voze neke uzasne skutere i po celu noc samo rasturaju parkove,lome stakla po ulazima i inventar u gradskom saobracajnom.I naranvo svi tripuju da su scarface ili neki mafijas i da ce postatit baje.Jedino sto je sigurno da su niko i nista,ali da rade za lokalnog glavnog dilera pa im sada ne sme nista policija a oni imaju po 15-16 godina.Mogu misliti kako li je to tek izrazeno u ruralnijim sredinama kada se ovo desava naocigled policije na Zvezdari :notok: :bash:

2.Imamo i bednike koji krive druge za svoj neuspeh i zele da sve bude unisteno i bedno da bi se oni osecali bolje...

Malo oftipicih sa teme o beovozu ali u principu to je to...
 
Ma panduri sto ne hapse tog "glanog" dilera od bedna 3 kg nedeljno?
 
Išao sam večeras da se vozim beovozom da proverim da li na novom železničkom mostu postoje oba koloseka.

Tošin bunar-kada sam stigao bio je mrkli mrak

rvzrr7.jpg


2vsrdkm.jpg


Airport city izgleda odlično noću : )

2nk87iv.jpg


A pred dolazak voza svetla su se upalila?Nemam pojma u čemu je fora.

hte55i.jpg


Ovi semafori su neispravni skroz,inače je bilo 22.00 h i voz za Pančevo

34ybokj.jpg


24zvp05.jpg


Opet airport city

a5cphu.jpg


belville

rayqgj.jpg


stanica novi Bgd,kao što vidite gužva je.

2meqsly.jpg


28jjtzb.jpg


64qcz9.jpg


33a5lzo.jpg


Evo ga prilaz mostu kao što vidite dva koloseka

16bhwyo.jpg


Most

55m2rt.jpg


2mnheyr.jpg


Pogled na sajam

intmj4.jpg


Prilaz prokopu

72akok.jpg


34o26c8.jpg


Prokop

2lcp4lu.jpg


Ulaz u tunel

352p1c6.jpg


Unutrašnjost voza

2sacj9c.jpg


Kod vetrinarskog fakulteta

qxt54x.jpg


Stanica Karađorđev park

id9o9x.jpg


bg2vt3.jpg


Još malo tunela : )

4rw00x.jpg


Stanica Vukov park

t5mz5j.jpg


k3qesp.jpg


I na njoj je bila gužva.

Toliko od mene : )
 
bgexplorer":1k1l5zpn je napisao(la):
Išao sam večeras da se vozim beovozom da proverim da li na novom železničkom mostu postoje oba koloseka.

Tošin bunar-kada sam stigao bio je mrkli mrak
bgexplorer lepa reportaža, ali nije bilo dvojbe za novi železnički most (on provereno ima dva koloseka), problem je bio u pančevačkom mostu, svejedno, lepa je reportaža.
 
A pa super onda se izvinjavam :)
A inače vožnja je super : )
 
i koliko treba da se stigne od tošinog bunara do vuka?
 
Vrh