Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

zidar":2jnldcv4 je napisao(la):
Posto bg:voz ne moze da izlazi iz administrativnog podrucja Beograda iz razloga poznatim samo gradskim sluzbama, ne mozemo ocekivati da ce skoro ici dalje od Krnjace, eventualno Ovce.

Zeleznica nema taj problem, za nju granice opstina (bilo to Pancevo ili Vozdovac) ne postoje i paradoksalno u stanju je da pruzi mogucnost pouzdanog prevoza stanovnicima periferije Beograda.

Zeleznica danas ima priliku, posle uspeha gradskog bg:voza na njenoj infrastrukturi, da pokaze da i ona moze da obavlja kvalitetan i pouzdan prevoz.

Taktna linija BGD (NBGD ili Rakovica) - Novi Sad bila bi sjajan presedan a uz taktnu liniju za Pancevo iz Rakovice/Resnika dobila bi se i veza juga Beograda sa centrom i Banatom.

Beovoz ima buducnost paralelno sa bg:vozom, to su dva razlicita sistema koji opsluzuju razlicite potrebe.
Buducnost razvoja BG:voza je u visokotaktnoj zeleznici (7min/15min) na podrucju poluprecnika 15km oko Beograda a Beovoza u oblasti poluprecnika 70 km (NS, Sremska Mitrovica, Valjevo...) i slabijim taktom (1h).

Grad je svoje zapoceo, sada je zeleznica na potezu.

Kad bi te chuli bilo bi divno..i kad bi verovali da moze biti rentabilno..
 
Onaj tvoj plan na sajtu Imamo plan, me je odushevio...chak ukljuchuje i liniju NBG - NS na 1,5 h! :kk:
 
Mareeram":1y6xbent je napisao(la):
Moram jednom da odem ujutru da vidim ovaj shto ide od Rakovice do Indjije direktni jel ishta popunjen..nikad me ne nanese put na Prokop tako rano ujutru, jednom cu da se probudim i da krenem da vidim, moram to da uradim pre no shto promene red voznje jer ce verovatno i taj ukinuti... Ako zna neko nek mi kaze... Hvala..

Na zalost taj voz na relaciji Bgd Ranzirna-Indjija od novog reda voznje nece saobracati! :(
 
mvbg1":tcqybmt5 je napisao(la):
Mareeram":tcqybmt5 je napisao(la):
Moram jednom da odem ujutru da vidim ovaj shto ide od Rakovice do Indjije direktni jel ishta popunjen..nikad me ne nanese put na Prokop tako rano ujutru, jednom cu da se probudim i da krenem da vidim, moram to da uradim pre no shto promene red voznje jer ce verovatno i taj ukinuti... Ako zna neko nek mi kaze... Hvala..

Na zalost taj voz na relaciji Bgd Ranzirna-Indjija od novog reda voznje nece saobracati! :(

Hej cao! :)
A jel korishcen ishta? Ipak ide u udarnom terminu ujutru oko sedam!
 
Mareeram":1k3rqssp je napisao(la):
Moram jednom da odem ujutru da vidim ovaj shto ide od Rakovice do Indjije direktni jel ishta popunjen..nikad me ne nanese put na Prokop tako rano ujutru, jednom cu da se probudim i da krenem da vidim, moram to da uradim pre no shto promene red voznje jer ce verovatno i taj ukinuti... Ako zna neko nek mi kaze... Hvala..

Ja sam imao to zadovoljstvo da ga jutros vozim! :) Garnitura 063/064
 
mvbg1":3kcbl5z0 je napisao(la):
Mareeram":3kcbl5z0 je napisao(la):
Moram jednom da odem ujutru da vidim ovaj shto ide od Rakovice do Indjije direktni jel ishta popunjen..nikad me ne nanese put na Prokop tako rano ujutru, jednom cu da se probudim i da krenem da vidim, moram to da uradim pre no shto promene red voznje jer ce verovatno i taj ukinuti... Ako zna neko nek mi kaze... Hvala..

Ja sam imao to zadovoljstvo da ga jutros vozim! :) Garnitura 063/064

Heheheheheheh, stvarno? :D

A to je koja garnitura, sa kakvim sedishima? Plavi plastikaneri bez tapacirunga ili tapacirani, ili mozda velika plishana plava sedishta?
 
Mareeram":2crpvxh3 je napisao(la):
mvbg1":2crpvxh3 je napisao(la):
Mareeram":2crpvxh3 je napisao(la):
Moram jednom da odem ujutru da vidim ovaj shto ide od Rakovice do Indjije direktni jel ishta popunjen..nikad me ne nanese put na Prokop tako rano ujutru, jednom cu da se probudim i da krenem da vidim, moram to da uradim pre no shto promene red voznje jer ce verovatno i taj ukinuti... Ako zna neko nek mi kaze... Hvala..

Na zalost taj voz na relaciji Bgd Ranzirna-Indjija od novog reda voznje nece saobracati! :(

Hej cao! :)
A jel korishcen ishta? Ipak ide u udarnom terminu ujutru oko sedam!

Popunjenost do Bgd centra nekih 10%! A dalje kao i BGVOZ!
 
Hvala na odgovoru! :cool: :kk:

A jel moze neko da udje na primer u Bgd ranzirna?

Ranije je pisalo u redu voznje ovom shtampanom da ide od Bgd ranzirna, a sada pishe samo od Rakovice, a vidish on ide od ranzirne..
 
Mareeram":3plzlklm je napisao(la):
Hvala na odgovoru! :cool: :kk:

A jel moze neko da udje na primer u Bgd ranzirna?

Ranije je pisalo u redu voznje ovom shtampanom da ide od Bgd ranzirna, a sada pishe samo od Rakovice, a vidish on ide od ranzirne..

Naravno da moze! U Bgd Ranzirnu dolazi kao voz 6091 sa polaskom iz Indjije u 5.15! Od Rakovice saobraca kao tzv. sluzbeni za prevoz radnika u Ranzirnoj stanici "Makis"
 
mvbg1":1c7vjf5v je napisao(la):
Mareeram":1c7vjf5v je napisao(la):
Hvala na odgovoru! :cool: :kk:

A jel moze neko da udje na primer u Bgd ranzirna?

Ranije je pisalo u redu voznje ovom shtampanom da ide od Bgd ranzirna, a sada pishe samo od Rakovice, a vidish on ide od ranzirne..

Naravno da moze! U Bgd Ranzirnu dolazi kao voz 6091 sa polaskom iz Indjije u 5.15! Od Rakovice saobraca kao tzv. sluzbeni za prevoz radnika u Ranzirnoj stanici "Makis"

E ima jedno jutro da odem do Ranzirne i da udjem na voz majke mi da vidim!! :lol:
 
Ako imate zelju morate to uraditi do 10.12. kada RVR prestaje da ide u Makis!
 
Hoće li u novom redu vožnje ostati šinobus za ZR? Ja bih inače šabački šinobus produžio do Batajnice, samo 3 putnička voza postoje na sremskoj pruzi iz pravca BG
 
Autobus za Lazarevac, kaže mi drugarica, a trebalo bi proveriti košta 340 dinara! Voz je 100, pa je to objašnjenje zašto je valjevski toliko pun.

Eto, govorimo o ukidanju druge zone, a neki beogradjani plaćaju kartu kao da žive u Novom Sadu!
 
Мислим да је разог релативно мале цене аутобуске карте за Лазаревац то што Град Београд дотира Ласти трошкове горива за линије у границама града.
 
Da to je skupo do Lazarevca...rekoh ti ja Valjevski beovoz je pun upravo zbog toga...ali nema smisla da zbog toge se vozish kao st***..

Mladenovachki je prazniji iako je i on jeftiniji od busa, jer se za Mladenovac bash brzo stize autoputem dok je Ibarska shto se guzve tiche katastrofa, pa se do Valjeva i Lazarevca ne stize tako brzo ni busom.. eto zato se isplati ici Beovozom tamo..
 
Матеја Бељан":1rxfitb2 je napisao(la):
Samo što od Sopota ide 20 na sat

:D ufff..nishta novo, navikao bi se ti moj Mateja da idesh chesto za Panchevo pa prelazish most an Tamishu 10 na sat.. sad se malkice ubrzao na toj deonici ali tokom oktobra na primer je mileo prema stanici Panchevo glavna.. zbog toga su onoliko i kasnili za Mladenovac i Valjevo posle.. :lol:
 
Mileo je jer su bili ukradeni kontrategovi za mrežu, sad su stavili betonske. Jaoj ja u Pančevo, vala, idem autobusom
 
Vrh