Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Svakodnevno koristim Bg voz od Vuka do Batajnice vec 5 meseci. Vracam iz batajnice se onim u 16:32 ili 16:50 i napuni se tek kad stane na stanicu Novi Beograd (i to ne svaki put) ali vec na Karadjordjevm parku 70% izadje. Kad kazem napuni mislim da budu sva mesta popunjena i 10-ak ljudi u vagonu stoji

Jedini put kad sam se vozio a da je stvarno bio pun je kad prethodni polazak u popodnevnom spicu nije bio ostvaren.

Najvecu brzinu koju je ostvario, po mom skromnom gps-u je 99kmh, izmedju batajnice i zemun polja :)

Inace 15 min celodnevno je ok red voznje.
 
Ja kada voz ide na 15 minuta ni ne gledam kada ide, već samo dodjem na stanicu pa kad dodje. Jel mi uopšte nije problem sačekati 15 minuta.
 
Ja ne idem cesto BG vozom, ali kada se potrefi da mi odgovara, imam u naucaniku red voznje, pa bacim pogled. Inace, po mom skromnom iskustvu, dobro je biti na stanici 5 minuta ranije. :)
 
kopmania":28b2ji3u je napisao(la):
Ja kada voz ide na 15 minuta ni ne gledam kada ide, već samo dodjem na stanicu pa kad dodje. Jel mi uopšte nije problem sačekati 15 minuta.


Ово је најјачи аргумент предлогу да не постоји шпиц већ да воз има такт од 15 мин. Једноставно цимање са редом вожње је силом прилика блиско само грађанима који живе у предграђу док сви остали једноставно крену на станицу са проценом времена које је потребно од тачке А до тачке Б.
Наравно не чека се увек 15 мин, просечно се чека 7-8 мин.
 
treba uvesti stanicu SAJAM nek prenese to neko ovima iz direkcije.
 
Sajam , ako izgrade liftove MOZDA, ali uz ukidanje Prokopa, kakav bi to bio voz koji staje na svakih 700 metara? Ideja je nerealni, prvenstveno s obzirom na visinu mosta.
 
tragac":2xota357 je napisao(la):
Barkley":2xota357 je napisao(la):
tragac":2xota357 je napisao(la):
Mislim da zaista nema potrebe za vecom frekvencijom od 15 minuta, s obzirom da "gorbacov" moze da primi putnika koliko 7-8 zglobnih buseva, dakle to je kao da zglobni bus dolazi na svaka 2 minuta pritom ne stajuci ni na jednom semaforu i ne zaglavljujuci se u guzvama. Treba prvo otkloniti sitne nedostatke kao npr ulaz u stanicu NBG iz pravca Prokopa.

Прво сам хтео да напишем да очигледно ниси путовао бг:возом у шпицу у последње време, а онда сам видео твој следећи пост у коме говориш да га редовно користиш у време гужви. Ниси приметио какав је кркљанац око 16-17 часова поподне? :) Један додатни полазак би то рашчистио.

Vozna vremena se tehnicki mogu smanjiti na 12 minuta, ali pod uslovom da se na celoj duzini pruge uspostavi Vmax=80 kmh, a za sad ta brzina postoji samo izmedju Prokopa i NBG preko mosta - s tim sto pred sam NBG postoji ili spora voznja, ili zauzece rasputnice posto je NBG sada najprometnija stanica u Srbiji. A sto se tice krkljanca, pa ako zelis da uvek imas mesto za sedenje u spicu, preseli se u Novi Sad ili Kragujevac. U svakom milionskom gradu u Evropi je krkljanac u spicu, cak i u gradovima koji imaju "najtezi moguci" metro. Evo ti recimo, pogledaj London http://www.youtube.com/watch?v=jKnhT9JDv1s&feature=related
Brzine na potezu izmedju P.mosta i Batajnice su vec sada u proseku vece od 80 km/h.
P.most-Karadjordjev park 90 km/h
Karadjordjev park-Beograd centar 70 km/h
Beograd centar- Novi Beograd 90 km/h
Novi Beograd-Zemun 95 km/h
St.Zemun 50 km/h
Zemun-Zemun polje 95km/h
Zemun polje- Batajnica 95km/h

Na ulazu u st.Novi Beograd je uvedena lagana voznja zbog sredjivanja skretnickog podrucja.

Pozzz ;)
 
@трагач, под ''кркљанцем'' сигурно не подразумевам да нема места за седење, за шест минута од К. парка до П. моста мени то сигурно није проблем, а верујем да је тако и онима што иду од НБГ-а до града, где је за сада највећа гужва. За сада, кажем. Само се бојим да бг:воз ускоро не изгледа као беовоз 90-тих.

Ствар је у томе што се воз развија, све више људи га користи, веруј ми, пораст броја путника је енорман, возим се од самог почетка. Ако добије нове станице и једног дана се продужи до Крњаче, сви ћемо се изненадити колико ће тек да буде оптерећен. Наравно, завршетком мостова, део путника ће се вратити на друм али многи неће. Због свега тога, мислим да треба на време мислити о развоју мреже, па је моје почетно питање о техничким могућностима да се време боравка у почетној станици смањи на 12 минута било управо због тога. А и поменуо сам да знам да постоји још других ограничења у систему да би се тако нешто остварило.

Такође, знам како изгледа саобраћај у шпицу у многим градовима у Европи. Осетио на својој кожи. :) Али, тамо немају могућности да уведу чешће поласке (јер већ иду на по три-четири минута). Али, ако једног дана доживимо да имамо констатно сличну гужву у шпицу у бг:возу, а да имамо могућности да уведемо чешће поласке, онда ту нешто не ваља.
 
Ja bas nesto i nisam za uvodjenje novih medjustanica postojeceg bg-voza jer se time poveceava vreme putovanja od pancevca do batajnice. Sadasnje vreme od 35min se donekle uklapa u svrhu "metro-a" cije je cilj dolazak sa bilo kojeg dela u centar grada za najvise 30min. Uvodjenjem novih stanica vreme putovanja bi odmah skocilo za 10-15 min na gore a onda se vec preklapa sa putovanjem autobusa(taman i gazela gotova) i po meni gubi smisao brzog prevoza sa periferije.
 
Definitivno da se ukine spic i da polasci budu na 15 minuta,i onda ce umesto voza ovo postati zapravo deo gradskog prevoza koji znas koliki ima interval,a ne da gledas kada je koji polazak kao sa vozom.
 
Bilo je priče ovde o uređenju nadzemnog dela stanice Vukov Spomenik, danas sam prolazio tuda pa sam ukratko uslikao kako to delimično izgleda.
fotografija1787-tile.jpg
 
Pa ako si se viozio u poslednje vreme ,naći i mesto za stajanje je postalo problem.. :rolleyes:
 
предлог:
"радно време": 05:00-23:30
понедељак-петак: 05:00-06:30 на 30 минута, 06:30-21:00 на 15 минута, 21:00-23:30 на 20 минута
субота: 05:00-08:00 на 30 минута, 08:00-21:00 на 20 минута, 21:00-23:30 на 30 минута
недеља и празници: 05:00-07:00 на 60 минута, 07:00-23:30 на 30 минута

мислим да би се оваквим или сличним редом вожње повећао број путника за минимум 50%
 
Bostos":uqj9o9uz je napisao(la):
Bilo je priče ovde o uređenju nadzemnog dela stanice Vukov Spomenik, danas sam prolazio tuda pa sam ukratko uslikao kako to delimično izgleda.
fotografija1787-tile.jpg

Jedino resenje da ovo ne bi dalje propadalo, stati na put bagri koja vozi rolere unistavajuci mermerne ploce i grafitera koji zvrljaju.

Ostre novcane kazne i oduzimanje rollera pa nek iskersiraju jos 150 evra za nove rollere uz kaznu. :D
 
Није неко могао ролерима да откине целу плочу мермера, а ни графити нису велики проблем они се лако могу уништити(обрисати) или префарбати једноставно :)
 
kingmanowar":1yo69rmy je napisao(la):
Ja bas nesto i nisam za uvodjenje novih medjustanica postojeceg bg-voza jer se time poveceava vreme putovanja od pancevca do batajnice. Sadasnje vreme od 35min se donekle uklapa u svrhu "metro-a" cije je cilj dolazak sa bilo kojeg dela u centar grada za najvise 30min. Uvodjenjem novih stanica vreme putovanja bi odmah skocilo za 10-15 min na gore a onda se vec preklapa sa putovanjem autobusa(taman i gazela gotova) i po meni gubi smisao brzog prevoza sa periferije.

To nije tačno, zadrzavanje će biti jedan minut više sa dve nove stanice, jer se tada ukida Zemunsko polje. Drugo, vozovi će putovati 36 a ne 38 minuta od decembra (vidi red vožnje koji je postovao Rile)
 
Увођење нових стајалишта неће продужити трајање путовања јер је ред вожње лабав и возови не иду пуном брзином. Не верујем да ће укинути стајање у Земун Пољу док се не отвори и стајалиште Алтина, а и тада.
 
Матеја Бељан":2yn8mn7a je napisao(la):
kingmanowar":2yn8mn7a je napisao(la):
Ja bas nesto i nisam za uvodjenje novih medjustanica postojeceg bg-voza jer se time poveceava vreme putovanja od pancevca do batajnice. Sadasnje vreme od 35min se donekle uklapa u svrhu "metro-a" cije je cilj dolazak sa bilo kojeg dela u centar grada za najvise 30min. Uvodjenjem novih stanica vreme putovanja bi odmah skocilo za 10-15 min na gore a onda se vec preklapa sa putovanjem autobusa(taman i gazela gotova) i po meni gubi smisao brzog prevoza sa periferije.

To nije tačno, zadrzavanje će biti jedan minut više sa dve nove stanice, jer se tada ukida Zemunsko polje. Drugo, vozovi će putovati 36 a ne 38 minuta od decembra (vidi red vožnje koji je postovao Rile)

Sve sto si rekao je tacno osim toga da se ukida Zemun polje!
Od novog reda voznje bice kraca vozna vremena tako da se nece dogadjati da vozovi cekaju vreme na pojedinim stanicama.
 
Drago mi je da nece biti cekanja na stanicama.To je bilo pomalo dosadno.

Zanima me kada ce biti ukinuta lagana voznja na skretnicama izmedju novog mosta i stanice NBG?To je prva stvar koja mi je zasmetala jos prvih dana BG voza pre godinu i kusur dana,a i dalje nije resena.
 
Ja sam čuo da kad se urade Altina i Kamendin, Zemun polje će se verovatno ukinuti
 
vucko":255y4zd6 je napisao(la):
Drago mi je da nece biti cekanja na stanicama.To je bilo pomalo dosadno.

Zanima me kada ce biti ukinuta lagana voznja na skretnicama izmedju novog mosta i stanice NBG?To je prva stvar koja mi je zasmetala jos prvih dana BG voza pre godinu i kusur dana,a i dalje nije resena.
Ta lagana voznja na skretnicama od strane prokopa po desnom koloseku je uvedena otp.pre mesec dana.
A ceo 4 kolosek(drugi od stanicne zgrade) ima laganu voznju od 20 km/h jos od pustanja bg voza.
A kada ce sve to biti uradjeno znaju samo ljudi iz sekcije za odrzavanje pruga!
 
JohnnyLee":1ugvk402 je napisao(la):
предлог:
"радно време": 05:00-23:30
понедељак-петак: 05:00-06:30 на 30 минута, 06:30-21:00 на 15 минута, 21:00-23:30 на 20 минута
субота: 05:00-08:00 на 30 минута, 08:00-21:00 на 20 минута, 21:00-23:30 на 30 минута
недеља и празници: 05:00-07:00 на 60 минута, 07:00-23:30 на 30 минута

мислим да би се оваквим или сличним редом вожње повећао број путника за минимум 50%

ili jos bolje

Radni dan (krajnje relativan pojam danas), vikend i praznici :

5h30-24
takt 15 min

24-5h30 takt 30 min ili 60min


Koliko god dansnji takt 15min delovo revolucionarno, na gradskoj zeleznici je to zapravo slab takt to jest onaj koji se koristi vikendom i praznicima. Zato bi bilo sasvim normalno da svakim danom vozovi u toku dana idu na 15 minuta.

Nocni voz ne bi trebao da bude problem, narocito sa taktom 60min, zeleznica ionako radi 24/24.
 
Nedeljom koristi od bg voza imaju ljudi samo kojima je on baš na trasi. Recimo ja od Auto komande do ušća koristim voz samo kad su velike gužve kao danas, jel mi je posle brže od buvljaka do ušća tramvajem nego tramvajem od autokomande preko slavije itd.. sve do ušća. Ali nedeljom mi je 10 x brže tramvajem jel nema nigde gužve.
 
Матеја Бељан":3or5yoj5 je napisao(la):
kingmanowar":3or5yoj5 je napisao(la):
Ja bas nesto i nisam za uvodjenje novih medjustanica postojeceg bg-voza jer se time poveceava vreme putovanja od pancevca do batajnice. Sadasnje vreme od 35min se donekle uklapa u svrhu "metro-a" cije je cilj dolazak sa bilo kojeg dela u centar grada za najvise 30min. Uvodjenjem novih stanica vreme putovanja bi odmah skocilo za 10-15 min na gore a onda se vec preklapa sa putovanjem autobusa(taman i gazela gotova) i po meni gubi smisao brzog prevoza sa periferije.

To nije tačno, zadrzavanje će biti jedan minut više sa dve nove stanice, jer se tada ukida Zemunsko polje. Drugo, vozovi će putovati 36 a ne 38 minuta od decembra (vidi red vožnje koji je postovao Rile)


Si zaboravio da voz treba da ukoci i da posle krene sa stanice? Sta mislis kolika je vremenska razlika od voza koji pici preko 90kmh i ne staje, do voza koji mora da ukoci, primi putnike i posle opet da se zaleti.
 
Vrh