Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Па зар је могуће да је толико лоша ситуација да из Шида саобраћа само један вагон иако је прилично попуњен а ред вожње десеткован. Ево и чланак везан за проблем у Новој Пазови.
 
Moguće je, nedostaje im vagona. I na putničke kače sad prvu klasu. Što e i bolje, ima više mesta za stajanje
 
Vozih se danas oko 16h.stanica Vuk krcata kao i BGVozovi,idila za Beobuildovce :kafa:
 
Jee čuli me :) Ma ne menjam nik ,2012 je trade mark Beobuilda... ;) i bi eto izborismo se da od 2012 počinje realizacija..p<a gradnja. :cool:
 
Tako je treba da kažu šta će da se uradi sa stanicama,kada će rekonstrukcija,gradnja novih,uvođenje info sistema,nabavka novih vozova.
Također, da li se novim zakon o železnici,može formirati gradsko preduzeće za prevoz putnika ili ne ili je to pravo isključivo železnice ?
Šta je sa novcem koji je grad Beograd ulagao u gradnju čvora,da li je grad suvlasnik?
Ko je vlasnik stanica,vozova?
Da li je moguće uvesti novog operatera?
Ajde neka nam pomognu novinari pa neka postave ovakva pitanja ,železnicama i gradu.. :kafa:
 
prvo ide citat spatiotecte-a :laugh:
dotični novinar je mogao da pomeri svoje lenjo cenjeno dupe i da se bar provoza BGvozom
i tako otkrije neverovatnu istinu
da se nije samo učetvorostručio broj putnika na ,, Vukovoj stanici ,, nego
na svim stanicama i svakodnevno se taj broj putnika uvećava :kk:

samo zbog pozitivnog trenda
sve vreme uredno se uzdržavam jer očigleno zaposleni BGvoza daju sve od sebe
a nadležni ne ulažu ni dinara u minimum uređenja svih stanica ,
sve dadoše GSPu

Direkcija će morati da izvrši preraspodelu kolača u korist BGvoza
Jutros sam u roku od 25 minuta video više od 10 ,,jednookih,, autobusa :shok: (fali im sijalica u faru-nema se )
Pa kad im BGvoz bude ,,maznuo,, parče kolača
lepo če se njihovo sito za prosejavanje protresti. :vops:
boim se da ce im onda faliliti i više od sijalica
 
Spacio dobro de nije bas morao takav post nije red mada poenta jeste saljiva i jasna ;)
 
Zvinte zvinte, mala sala, hehehe! :D

Pa eto ja hteo Rokitansky-u da pokazem kako da mu izbrisu post brzo i efikasno!

Vidite da je uspelo! :p

Vucko protiv tvog bana se ne moze nista, priznajem! ;)
 
Hvala, hvala... Mada sad od mog jednog posta nastade red od 10+ postova offtopicenja. Al dobro, najvaznije je da je moj post obrisan! :D
 
Ontopic,primetno je da puno ljudi koristi bg voz u zadnje vreme cak i van spica.

Mozda i zato sto je to jedini prevoz za koji se zna kada stize i koliko mu treba sa jednog na drugo mesto.
 
Ovo je super stvar :kk:
Inace da li se zna da li ce jos garnitura iz zemunskog depo-a ici na remont posto se nesto suskalo o tome.
Na sajtu railserbia su rekli da mogu jos nekoliko njih da budu popravljene ali je taj broj ogranicen, sapravo ih nema toliko puno koje bi mogle da budu vracene u saobracaj.
 
Krajem maja bilo je 18 hiljada putnika, a moja procena je da je to sada 23 000 dnevno. Od decembra biće malo više putnika zbog presedanja na Prokopu, a kada se završi Kamendin približićemo se 30 000 :pob: Simetrično opterećenje na severnom kraku biće kad se linija produži do Krnjače.

Inače, pošto mnogo ljudi koristi BG-voz za prevoz po gradu a ne samo ka periferiji, vozovi su retko prazni: u popodnevnom špicu oni polaze prazni iz Batajnice ali se napune od Zemuna ka gradu; u Batajnicu dolaze tada puni. Pretpostavljam da u jutarnjem šopicu dolaze prazni u Batajnicu, ali se koriste na relaciji BG - NBG, a iz Batajnice odlaze puni ka gradu. I tako voz ide prazan max 2 stanice.
 
žao mi je što za bg voz postoje, kako je to zidar lepo formulisao, "administrativne granice".
voleo bi da se jednog dana produži i van beogradskih opština, prevashodno mislim na staru pazovu i pančevo, ali samo po završetku drugog koloseka da bi mogao da se održi pouzdanost i tačnost.

ali postoje beogradske opštine koje postoje mogućnosti da se spoje bg vozom. pre svega mislim na mladenovac i lazarevac. lično mislim da ako bi za mladenovac išao bg voz do prokopa da bi autobusi mogli da ugase 90% procenata.


dalje treba da se postavi pitanje kada će da krene da se gradi pruga od zemuna do obrenovca preko surčina što je ucrtana u gupu pa da se uvede jedna linija od obrenovca. a to su sve beogradske opštine tako da bu tu bg voz mogao da saobraća.
 
spatiotecte":a47mec4r je napisao(la):
Ovo je super stvar :kk:
Inace da li se zna da li ce jos garnitura iz zemunskog depo-a ici na remont posto se nesto suskalo o tome.
Na sajtu railserbia su rekli da mogu jos nekoliko njih da budu popravljene ali je taj broj ogranicen, sapravo ih nema toliko puno koje bi mogle da budu vracene u saobracaj.


Na predhodnoj strani je već Rile rekao nešto o tome.

Na remont je upućeno sve što se moglo remontovati. Te garniture će biti završene do proleća i koristiće ih železnica.
Za grad nema raspoloživih dodatnih garnitura za remont, sem da preuzmu gole trule ljušture koje ne vredi više remontovati. Jedino rešenje da se krene u nabavku novih vozova.
 
MilisaV":3mfmbjj1 je napisao(la):
žao mi je što za bg voz postoje, kako je to zidar lepo formulisao, "administrativne granice".
voleo bi da se jednog dana produži i van beogradskih opština, prevashodno mislim na staru pazovu i pančevo, ali samo po završetku drugog koloseka da bi mogao da se održi pouzdanost i tačnost.

ali postoje beogradske opštine koje postoje mogućnosti da se spoje bg vozom. pre svega mislim na mladenovac i lazarevac. lično mislim da ako bi za mladenovac išao bg voz do prokopa da bi autobusi mogli da ugase 90% procenata.


dalje treba da se postavi pitanje kada će da krene da se gradi pruga od zemuna do obrenovca preko surčina što je ucrtana u gupu pa da se uvede jedna linija od obrenovca. a to su sve beogradske opštine tako da bu tu bg voz mogao da saobraća.
Ниси ни први ни последњи који је заборавио једну општину. ГРОЦКА БРЕ!!
И Гроцка би могла да се споји БГ:Возом. Ако се икада изгради мост на Винчи он ће имати ваљда 2 колосека што значи да ће морати некако да се споји са градом. Успут би могли да продуже до Гроцке и даље. Становницима Дражња,Пударца... би добро дошао брз и поуздан превоз до града :)
 
Inace, @Mateja je spominjao kapacitet - kapacitet lakog metroa je bio planiran sa opterecenjem od oko 17 000 putnika u vrsnom satu. Sad razmislite da li je to realno i pametno za Beograd koji vec sad prevazilazi te okvire.
 
Most u vinci ce imati samo jedan kolosek.Zasto?To jedino CIPiripi zna...
 
Danas sam prvi put saznao ( verovatno postoji po odavno) linija sa stanice Vukov spomenik

Polazak VUKOV SPOMENIK Dolazak u VALJEVO
16:09 18:07
23:19 01:16

Za koja mesta van Beograda je u funkciji Vukov spomenik
 
vrlenija":31emc5pz je napisao(la):
spatiotecte":31emc5pz je napisao(la):
Ovo je super stvar :kk:
Inace da li se zna da li ce jos garnitura iz zemunskog depo-a ici na remont posto se nesto suskalo o tome.
Na sajtu railserbia su rekli da mogu jos nekoliko njih da budu popravljene ali je taj broj ogranicen, sapravo ih nema toliko puno koje bi mogle da budu vracene u saobracaj.


Na predhodnoj strani je već Rile rekao nešto o tome.

Na remont je upućeno sve što se moglo remontovati. Te garniture će biti završene do proleća i koristiće ih železnica.
Za grad nema raspoloživih dodatnih garnitura za remont, sem da preuzmu gole trule ljušture koje ne vredi više remontovati. Jedino rešenje da se krene u nabavku novih vozova.

Hvala Vrlenija, nisam video riletov post, tek sada kad si ga spomeo sam ga pogledao.
Super je sto se popravljaju garniture, imacemo sad ozbilniji broj vozova u sistemu.
 
Vrh