Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

boca-ica":211azzx4 je napisao(la):
spojevi hodnika ul-iz na perone ima osvetlenje u obliku reflektora
smeštenih van visine plafona hodnika tj na visini tavanice stepeništa h = 3 - 3,5 m

sam prolaz ( tavanica i zidovi ) nema ni jedno sijalično mesto h = 2 - 2,5 m

Kao osrednje palanačko rešenje je sasvim uredu
ali u palankama nema toliko opasnosti koliko u BGDu i još na žel. stanici u takvom stanju i okruženju
Ranijih godina taj pothodnik je bio odlično osvetljen, na sredini svakog zida, između stepeništa, bio je po jedan reflektor sa žutom svetlošću, kao ovi što su sada iznad stepeništa. Na žalost, zbog niske tavanice, ti reflektori bili su stalna meta učenika srednje tehničke škole Zmaj, koja se nalazi u blizini, kao i štićenika vaspitno popravnog doma Vasa Stajić, koji je kasnije izmešten negde. Da bi se prenebreglo razbijanje, reflektori sa zidova su uklonjeni ali su ostali oni iznaznad stepeništa. Evo kako to sada izgleda.
Na prvoj slici vidi se mesto gde je bio reflektor.
15082011143.jpg


15082011141.jpg


15082011142.jpg


15082011144.jpg
 
uhhh,kakav prolaz!!!!Za horor filmove dusu dao,ima jedan slican negde na bezaniji blizu okretnice 77 ispod auto puta.Horor zivi!
 
@Rile
+1 :) za sličice , to je TO !
Broj putnika BGvoza koj koriste stanicu Zemun nije veliki ali stalno je u porastu upravo zbog Rode i Disa
a ti marketi rade 24 h i omogucavaju Beograđanima da bez obzira na nj. radno vreme, mogu da pazare u svako doba

E sad zamislite kako to izgleda kada predveče povedete svoje BGvozom u porodičnu kupovinu :shok:
a po završetku kupovine nakon 1,5 -2 h napolju je mrak pa hajde na stanicu.

Rile je to uslikao po danu , a dočarajete sebi veče i tako da je problem o kome sam pisao daleko jasniji
a time nadam se i bliži rešavanju :)

Takođje treba ukazati Merkatoru -Rodi i Disu da su im pristupne staze u kompleksu
ne osvetljene blatnjave pune rupa i zarasle u šipražije u kome ima previše đubreta :rant:
tako da odbijaju kupce koj bi mogli doci BGvozom

Baš me zanima u slučaju povrede nekog potrošaća u tom kompleksu i isti ih tuži , koj bi bio ishod
(situacija kao kad zimi ne očiste ispred prodavnice, pa neko slomije nogu i po tužbi bude plaćena velika otšteta i kazna)
 
boca-ica":1pgii05e je napisao(la):
... a dočarajete sebi veče i tako da je problem o kome sam pisao daleko jasniji
a time nadam se i bliži rešavanju :)
Ko pogleda ovaj filmić, ili šta je već, biće mu jasno o čemu boca-ica piše. Film, doduše, ima neku sumornu sliku, realnost je malo svetlija ali bez obzira na to problem osvetljenja postoji i moraće da se rešava.
Od 4:00 vidi se i pothodnik..
http://www.youtube.com/watch?v=6_1Di85eklE
 
Često koristim BG:Voz i to stanicu Karađorđev park pa sam primetio nešto što mi je nelogično. Autobusko stajalište u neposrednoj blizini koriste sve linije GSP-a osim linije 31. Shvatio sam da je to zbog toga što je otežano prestrojavanje autobusa iz krajnje desne trake gde je stajalište u krajnju levu traku gde je skretanje ka Ustaničkoj. Ako bi se ovo stajalište pomerilo unazad i postavilo ispred tramvajskog stajališta za smer ka Slaviji onda bi se i omogućilo da autobusi na liniji 31 staju na njemu. Mada mi nije jasno zašto i sada ne staje bus na toj stanici kada od nje do semafora ima preko 100 m što je valjda dovoljno da se prestroji. Uostalom na bulevaru kod Vuka bus 27 staje na stanicu sa koje se odmah prestrojava u levu traku na rastojanju od samo 50-tak metara. Zašto onda ne bi moglo i ovde.
Time bi se značajno poboljšala povezanost bg voza sa centrom grada i sa Šumicama i Konjarnikom. Na taj način bi i oni koji rade na Terazijama mogli veoma zgodno da koriste voz. Ujedno bi trebalo pomeriti i ostala stajališta tramvaja i autobusa bliže ulasku u podzemni kako bi se poboljšalo presedanje.

Evo da ilustrujem kako bi moglo: narandžasto su postojeća stajališta, crveno su podzemni prolazi a žuto bi mogle da budu nove pozicije stajališta.
263kby8.jpg
 
Posle rekonstrukcije stabnica je zaista bila pomerena, iscrtano je ono žuto BUS, ali kada su postavili oznaku stajališta (onu staklenu), postav ili su je na staro mesto, i tako je ostalo. 31 ne staje baš na svakoj stanici, verovatno da bi išao brže, ne verujem da bi mogao bilo ko da ubedi Direkciju da se 30 i 31 zaustavljaju tu. Uostalom, oni i staju na Autokomandi samo je potrebno spustiti se i proći kropz prolaz
 
Ako bi se stavile pokretne stepenice na karadjordjevom parku,da li mislite da bi vise ljudi koristilo bg voz?
 
Ne, ali trebalo bi to da se odradi, ipak jako puno ljudi tu izlazi. Pa makar da se postave pokretne samo za izlaz bilo bi super
 
Koje rasulo sa bg-vozom,strasno!!!

Cekah sa drugom da bi mu prvi put pokazao voz.Stize neki skroz isarani voz u stanicu karadjordjev park,nema sanse da je bg voz vec beovoz.Kad videh da ima aparate za karte shvatih da je bg voz.

I taj je bio isaran,a i onaj u drugom smeru.

Dakle vecina rekonstruisanih bg vozova je isarana :rant:

Za pohvalu je da ima neverovatno puno ljudi u bg vozu i da je stanica karadjordjev park osvetljena i sredjena maksimalno!

Ja bih je jos spojio na polu nivou sa podzemnim prolazom koji je ka autoputu i ubacio bih pokretne stepenice i to je to.
 
vucko wrote : ,,. . . Ja bih je jos spojio na polu nivou sa podzemnim prolazom . . . . ,,

Ne znam kako je to uopšte i ispušteno , ali nikad nije kasno
za realizaciju ne treba ni krtica
treba samo dobro volja, i gotovo pre zime ,
imali je, to jeste pitanje ili čuvaju priliku za izbore :laugh:
 
vucko":18t0qg5a je napisao(la):
Koje rasulo sa bg-vozom,strasno!!!

Cekah sa drugom da bi mu prvi put pokazao voz.Stize neki skroz isarani voz u stanicu karadjordjev park,nema sanse da je bg voz vec beovoz.Kad videh da ima aparate za karte shvatih da je bg voz.

I taj je bio isaran,a i onaj u drugom smeru.

Dakle vecina rekonstruisanih bg vozova je isarana :rant:
.
И овај је рекао бих скоро ремонтован, али ишаран :mad:
http://www.youtube.com/watch?v=2rojY8RVfIw
 
јуче сам се возио од П. моста до Тошиног бунара. док сам чекао да крене воз са П. моста прошао је један за Рипањ, онда је дошао један из Батајнице и овај са којим сам ишао. е сад, не зна се који је био ишаранији споља. страшно :shok:

vucko":1iqndi8x je napisao(la):
Ako bi se stavile pokretne stepenice na karadjordjevom parku,da li mislite da bi vise ljudi koristilo bg voz?

плтика је доста станица, нема потребе за тим
 
Pa išarani će biti dok se ne ogradi depo. Al meni to ne smeta, važno da su iznutra čisti
 
Ček i ja da opalim..a pokretne stepenice na Vuku koje i dalje ne rade!! :rant:
 
Матеја Бељан":1p5o4rrl je napisao(la):
Pa išarani će biti dok se ne ogradi depo.

Na Railserbia se o tome diskutovalo da su male šanse da se to radi u depou, već mahom kada stignu na krajnje stanice ili dok stoje kao rezerve u Prokopu.
 
Postavljaju kamere svuda i gde treba i gde ne treba
a tamo gde je vrlo vredna javna (naša) imovina - to nije važno

može neko i da ih polije benzinom i zapali - saznaće samo po stubu crnog dima

aktivnost ,,šaranja,, voza nije ni mala nit brza - videlo bi se i iz aviona a kamoli kamerom
imamo dve završne stanice i jedan depo - koliko je to minimalni broj kamera ?
 
Ево вам листа снимака Train Bombing-а. Односно група графитера у сред бела дана у сред станице ишара 1-3 вагона метроа. :mad: Тако да то није ништа чудно поготово код нас. Надам се да се тако нешто неће дешавати код нас! :| Мислим на метро возове, ЖС возове ко шиша ионако су лепши са графитима :D
http://www.youtube.com/watch?v=U0BuunkcV9s&feature=mh_lolz&list=PLC8D2C2A43786E5C5
 
@Somi303
lep dokumentarac
Ma ne bih im branio ni oduzimao sprejeve, neka se deca igraju ,
jedino bih indetifikovao i pustio da svaki dan šaraju koliko god mogu
a svakii račun (za obnovu) naravno nj. tata da namiri
e to bi bilo pravedno. :cool:
 
Можда би ЖС могле да стану на пут том шарању возова који возе. Пошто дао бог постоји гробље возова у Земуну, ЖС би могле да позову те графитере на дан два да се "иживе" на тим "мртвим" возовима. Звучи глупо, али можда би имало ефекта. :D
 
Saznaćemo septembra da li će biti nastavka gradnje... :kafa:
 
Ja bi lepo sacekao sve te sto saraju pratio ih do kuce i onda im isarao svu njihovu imovinu ( tanove, kola, motore,...) pa da vidim dal bi posle sarali.
 
Vrh