Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Primetio sam da se često zaustave ispred rampe. Ovo je baš strašno i treba da odgovara ne samo mašinovođa nego i celo rukovodstvo koje nije u stanju da obezbedi nesmetan prolaz vozova uz bezbednost za drumski saobraćaj. Priča me podseća na voz koji je iskliznuo iz šina kod Bioča. Uvek je kriv mašinovođa. A da su nadređeni odgovorni za bezbedan prevoz se zaboravlja. Nisu oni neposredno krivi za nesreću, ali su i te kako odgovorni.
 
boca-ica":3o4ysy0p je napisao(la):
@2012

Malopre sam prošao pored ž.stanice ... ispred parkirano po trotoarima, travi , blatu oko 60-65 automobila (brojao sam ali su neki dolazili a neki odlazili)
Kako čovek da parkira tu, i ode na posao BGvozom.
Gde da ostavi auto a da bude siguran da nedobije kaznu za nepropisno parkairanje.

Otežan dolazak i odlazak sa busevima, otežano za ostavljanje auta, a bajseve da ne spominjem

Promotivni period prošao ništa dalje se ne radi ... a hoce nove linije a nemogu ni ovo jedno postojece da dovedu u red.
Kad jednu liniju dovedu u tip top ... tek onda nek se nadaju drugoj
jer će bukvalno nerešenu problematiku, da prenesu i na ostale linije, tako da če sve zapravo biti jadno i bedno... :(

ovo jeste prilicno tacno, ali vise je ovde problema u prici od kojih ne zavise svi od grada, stavise malo sta zavisi od grada :) park-and-ride je sistem koji je planiran za bg:voz, i ovo jeste nesto sto ce se dogoditi, ali glavni problem da se to sprovede je zemljiste ispod nadvoznjaka koje ne pripada gradu vec zeleznicama srbije, a tamo je opsti haos, drzava u drzavi, i zategnuti odnosi sa gradom. rezim postojeceg autobuskog saobracaja ce se vremenom prilagodjavati bg:vozu takodje, tako da manji broj autobusa prelazi mostove. bice, bice, polako samo :)
 
Bio sam danas izmađu 18 i 19 na stanici Pančevački most. Cirkus!
Za Pančevo je čekalo mnogo putnika za polazak u 18.40.
Nakon objave o kašnjenju od 50 min većina putnika je napustila stanicu uglavnom sa namerom da se vrate. Voz je došao i za Pančevo krenuo u 19.10 ( kašnjenje 30 min ). Putnici koji su računali na kašnjenje od 50 min su na voz zakasnili. Sledeći polazak u 20.17.

Više večeras ako stignem. Imam i slike i video zapis telefonom.
 
станица Скопље иста као НБГ, само мање руинирана. иначе некако ми лепше РВР-у стоји ова ђубретарска боја
 
Stanica izgleda kao mumbaji bangalore i ostala egzotika,zao mi ljudi sto ih tako maltretiraju.Valjda ce u narednih godinu dana da stave drugi kolosek i produze ga do krnjace,pa ce im tu presedanje biti lakse.

Oko ove stanice u makedoniji,kamo srece da je NBG tako pokriven vidim i sa strane da ima zidice pa je izolovana koliko toliko i od vetra.A RVR je izgleda isti samo sa drugom farbom.
 
Tek sad odgledao sam prilog @vrlenija (naravno +1 )

Kompletan vozni park gradske skupštine Beograda i cipele zaposlenih bi prodao makar i na kilo

a od tih para sredio stanicu
a oni da idu peške i bosi dok se neurede elemetrne stvari u Beogradu
a rasipaju se na crvenu bide fontanu i lajt šou od gradskog osvetljenja pojedinih zgrada :notok: :rant: :notok:
najblaža mera da idu peške i bosi :shok: :rant: :shok:
 
Čekaj bre, pa otkud se voz čeka van stanice? Zar ne staje Beo (BG) voz još dole, kad se prođe kroz onu ogradu i podzemni prolaz?
 
Jest ,ali ovo je novo stajalište uvedeno pre nedelju dve..bilo je na Stb,verovatno da ne bi remetilo BGV
 
Jest ,ali ovo je novo stajalište uvedeno pre nedelju dve..bilo je na Stb,verovatno da ne bi remetilo BGV
 
Juče sam slušao čoveka iz Železnica, nisam znao da li da se smejem ili da ga psujem. Od prilike ovako:

"Zbog situacije nastale brokiranjem puteva oko Pančeva, Železnice Srbije su izašle u susret korisnicima Beo Voza i uvele su 4 vanredna polaska"
i sad ja mislim da to znači da će vozovi da idu bar na svakih sat, kao ono:
"jedan ujutru od Pančevačkog mosta za Pančevo, jedan popodne, kao i u suprotnom smeru"

Ala vera što su su se pretrgli!
 
Vozih se sada i videh dve sutacije gde bi nekome razbio glavu al nista. Posle stanice NBG kad je krenuo za tošin bunar neka baba ustaje i kreće u hodnik zatvori se ona tamo i zapali ona cigaru.... Posle pre stanice zemun neki deda i baba (romi) bez ikakve sramote takodje zapalili u sred vagona gde se sedi....
 
Ovo je u stvari neka vrsta početne stanice, ako sam dobro shvatio, pošto u nastavku te pruge nema više elektrifikacije zbog onog nadvožnjaka koji se vidi u pozadini. BG:Voz tuda ne može da ide, jer je ovo pruga ka kališu a ne ka tunelu.
 
@kopmania wrote ,,...ona tamo i zapali ona cigaru.... ,, :bash:
U toku vožnje , jel bar jedanput prošao kondukter ? ako nije ko je onda kriv ,
ako jeste prošao kako nije regovao ? Cigra ,,traje,, bar 1/3 puta BG voza a one lošije i po 1/2 trase
 
Pušenje je u nekadašnjem Beovozu bila najnormalnija stvar, pa se ta ružna navika sada prebacila i na BG:voz. U narednim nedeljama će u par navrata Sanitarna inspekcija prošetati BG:vozom, biće veselo.
 
boca-ica":18ul9wht je napisao(la):
@kopmania wrote ,,...ona tamo i zapali ona cigaru.... ,, :bash:
U toku vožnje , jel bar jedanput prošao kondukter ? ako nije ko je onda kriv ,
ako jeste prošao kako nije regovao ? Cigra ,,traje,, bar 1/3 puta BG voza a one lošije i po 1/2 trase

Krenulla je kad je pošao voz sa NBG stanice i sišla je na Tošinom bunaru, naravno kad sam ušao u taj hodničić na sledećoj stanici bilo je :shok: :shok:
 
колико треба Беовозу до Панчева? да ли је реално да Беовоз иде П. Мост - Панчево са тактом од сат времена?
 
Mislim da nije jer ima jedan kolosek u ocajnom stanju,mada nek kaze neko ko zna.
 
JohnnyLee":29w8nlx3 je napisao(la):
колико треба Беовозу до Панчева? да ли је реално да Беовоз иде П. Мост - Панчево са тактом од сат времена?

po redu voznje od P. Mosta do Panceva Vojlovica treba 31 do 40 min

Jeste da je pruga jednokolosecna i u losem stanju ali mimoilazenja su moguca u svim stanicama. Takt od sat vremena pa cak i 30 min (maksimium) je moguc ali nema dovoljno garnitura za to.
Gradske garniture ne idu preko mosta a Zeleznice Srbije imaju samo 3 garniture na raspolaganju a opsluzuju Pancevo, Indjiju, Mladenovac i Valjevo. Trebalo bi barem dve stalne garniture na Banatskom potezu kako bi se odrzao takt od 1h.

Od iduceg reda voznje linije za Mladenovac i Valjevo bice skracene do Prokopa a Pancevci mogu samo da se nadaju da ce barem jedan EMV stalno saobracati na Banatskoj trasi sa taktom 1h30/2h. Doduse bilo je prica da ce Pancevo remontovati jednu ili dve garniture koje bi dopunile taj pravac...

vucko":29w8nlx3 je napisao(la):
Stanica izgleda kao mumbaji bangalore i ostala egzotika,zao mi ljudi sto ih tako maltretiraju.Valjda ce u narednih godinu dana da stave drugi kolosek i produze ga do krnjace,pa ce im tu presedanje biti lakse.
Sva sreca da su barem napravili ovaj peron da Beovoz moze da opsluzi stanicu P. Most i okrene se a da pritom ne smeta BG:vozu. Ko zna kada ce drugi kolosek na Pancevcu biti postavljen a BG:voz produzen do Krnjace, uostalom presedanje na P. Mostu je bolje od Krnjace jer ima i BG:voz i autobuse na samoj stanici i u Bulevaru Despota Stefana i nudi daleko vise mogucnosti za planiranje putovanja.

Ipak peron je toliko uzak da je to stvarno sramota, zar je bilo tesko naliti jos malo betona da ljudi ne moraju da cekaju voz na sljunku u siblju. A o klupicama i nadstresnici da ne pricamo.
 
slusajte-ako-udje-kon.jpg
 
Vrh