Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Kad budem imao vremen pogledaću još jednom skenove starih fotografija koje imam sačuvane, možda se taj magacijn / "crkva Marica" vide na još kojoj.
 
20170615_205554.jpg


Sad kad bi ofarbali asfalt u zeleno ili plavo i onda iscrtali linije
 
Uf dobro je ... ja pomislih teniski :lol: a ono basket tereni :lol: :kk:
Da pojasnim zabunu a za Teniske podloge
Trava, Šljaka/zemlja, Tvrde podloge (u osnovi napravljeni od asfalta ili betona presvučenog višeslojnim akrilom ili nekim drugim sintetičkim materijalom.), Tepih podloge....

Fala +1 :)
 
Te sportske terene treba izbaciti iz tvrdjave,
teniske pogotovu.
 
Ja ne zna sta je vama sto vam smetaju tereni sportski pogotovo teniski
Jel imate nesto pametnije tu da stavite prica koja se ciklicno ponavlja
 
Ni ja ne vidim problem sa terenima. Koliko samo klinaca je tu počelo da trenira košarku?
 
Jesam ja za to da javna mesta sluze ljudima na razne nacine, jer su to mesta za ljude, a ne da bi se pravile lepe fotografije...
moj problem je to sto mi ti tereni prosto ne deluju estetski, a i za sve ove godine stvarno sam retko sretao ljude da se igraju na tim terenima, uglavnom zvrlje prazni.
 
Od vajkada pre Tenisa u Kalemegdanskim šančevima bili su konji...
a ni jedne dečije škole jahanja :(

samo guraju koje kakve lopte i loptice ...
a besplatan stajnjak bi bio izuzetno koristan za cvetne aleje i razno zelenilo ...
 
Teniski tereni su tamo od prije rata drugog koliko se meni cinin E sad sto tebi estetski smetaju to je vec do tebe veoma cesto vidim terene zauzete pogotov teniske .Partizanove kosarkaske veoma rijetko dok se kod komsija cesce vide igraci
 
Јадран врши реконструкцију Мехмед-пашине чесме и Дамат Али-пашино турбе, изнад чесме су раскопане степенице које су водиле ка бедему.
 
Ne bih se složio da tereni stoje prazni. Ja često vidim ljude kako igraju i treniraju na onom velikom što se nalazi ''na ćošku''. Leti su posebno aktivni, kad se igraju klinci i kad se čak prave koncerti i festivali. Takođe, ma kako čudno izgledali, meni su ti tereni, posebno teniski i oni Zvezdini, skroz desno, pod krošnjama drveća, uvek bili nekako gotivna mesta. E sad što jes jes, tačno je da bi mogle neke stvari malo da se srede, i neke druge da se malo bolje i češće održavaju.

Inače juče baš opet prođoh kroz Vojni muzej i definitivno stoji ono što sam pričao ranije, da se Neva uopšte ne uklapa u ostatak postavke oko nje.
 
Da pojssnim ne smetaju tereni za lopte i loptice
al kad moze ceo zoo da tu postoji mogla bi da se ozivi i neki prazan sanac za deciju skolu jahanja
jer u njima od vajkada su i bili konji.
A pride se obogacuje sam Kalemegdan. :)
 
Терени ту у опште не сметају, чак су и пожељни, а на њима су многи наши кошаркаши започели своју успешну каријеру, Капиџић, Славнић, Симоновић, а и Боба Живојиновић је ту исто започео своју успешну тениску каријеру. Тако да ти терени, на неки начин, имају чак и своју историјску вредност. :)
 
http://rs.n1info.com/a276802/Vesti/Vesti/Obnova-malog-stepenista-na-Kalemegdanu.html
Uskoro obnova Malog stepeništa na Kalemegdanu

Krajem jula počeće obnova Malog stepeništa, na ulazu u Kalemegdan iz Pariske ulice. Rekonstrukcija se obavlja zahvaljujući donaciji od 139.000 evra turske Agencije za saradnju i koordinaciju "TIKA".

Četvoromesečnu obnovu kamenog stepeništa u stilu neobaroka, proglašenog za spomenik kulture, priprema Gradski zavod za zaštitu spomenika kulture.

"Ugovor je potpisan i novac je obezbeđen", rekao je gradski menadžer Goran Vesić i dodao da preostaju formalnosti sa izdavanjem građevinske dozvole.

"Malo stepenište je podignuto 1903. godine po projektu prve žene-arhitekte u Srbiji, Jelisavete Načić", rekao je Vesić i zahvalio partnerima iz Turske čijim donacijama se na Kalemegdanu obnavljaju Damat Ali-pašino turbe i česma Mehmed-paše Sokolovića.

On je najavio da će sledeće godine biti završen projekat za Muzej grada Beograda, u preuređenoj zgradi Vojne akademije u Resavskoj 40, iz 1899. godine.

"Tako će Muzej grada Beograda koji je osnovan 1903. godine i koji ima 132 hiljade zvaničnih eksponata koji predstavljaju istoriju našeg grada dobiti novi prostor", rekao je Vesić i najavio da će iduće godine početi i uređenje stare zemunske četvrti Gardoš.

Ostaje nepoznato, da li ce vratiti izvorni izgled ili izgled kakv je bio nakon WW2.
 
Sumnjam da sa 140.000 mogu da prave neke vece rekonstrukcije, tako da ce ga verovatno samo utegnuti.
 
A sto se tice zgrade vojne akademije, bilo je i vreme da se nesto uradi sa tom lepoticom. Svakako je sve bolje od hipi komune koja se sjati za vreme oktobarskog salona.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459685#p459685:2fjma98b je napisao(la):
Galeks » Ned Jun 18, 2017 11:28 am[/url]":2fjma98b]
Ostaje nepoznato, da li ce vratiti izvorni izgled ili izgled kakv je bio nakon WW2.

Mene jos zanima hoce li se baviti onim grafitima na zidicu ispod cesme...pretpostavljam da ce to ostati tako da strci. :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459630#p459630:pr8m1i0y je napisao(la):
Гага » 18 Jun 2017 12:40 am[/url]":pr8m1i0y]Терени ту у опште не сметају, чак су и пожељни, а на њима су многи наши кошаркаши започели своју успешну каријеру, Капиџић, Славнић, Симоновић, а и Боба Живојиновић је ту исто започео своју успешну тениску каријеру. Тако да ти терени, на неки начин, имају чак и своју историјску вредност. :)
Ako mislis na Ducija Simonovica, on bi prvi preorao te terene, zapravo ukinuo bi profesionalnu kosarku i sport. :)
 
Vrh