Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704218#p704218:3er531it je napisao(la):
Дошљак » 02 Feb 2020 11:48 am[/url]":3er531it]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704193#p704193:3er531it je napisao(la):
relja » Нед Феб 02, 2020 10:24 am[/url]":3er531it]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704186#p704186:3er531it je napisao(la):
Дошљак » 02 Feb 2020 10:02 am[/url]":3er531it]Eто кошеви се демонтирају, још да склоне ограде и фарбу са терене (као на првој фотографији) и биће ок. И објекат да се врати у изворно стање наравно. Све може да се естетски прилагоди, кад се хоће.


Šta će da "bude OK"? Kome? Gledaocima fotografija na internetu koji tud aprođu jednom u 3-4 godine?
Prvobitno stanje? Blato, šupe i štale?
I tribine da se sruše i da se bedem ponovo zazida?
I onda - šta? Ićićete obavezno dva - tri puta nedeljno da šetate kroz cvetne leje i da gledate "oslobođene bedeme"?
To pretpostavljam ste radili i do sada delu u kojem nema terena?

Čemu ovolika destrukcija i neozbiljnost?
A овако је закључано ограђено и обојено у црвено и црно супер? Шта је супер у пустим теренима? Зашто се деца ту не би играла?

Zato što su to - klubovi. I koliko ja znam - najmlađe kategorije tu imaju treninge po lepom vremenu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704219#p704219:2wfx5wi5 je napisao(la):
direktor » 02 Feb 2020 11:49 am[/url]":2wfx5wi5]Relja poredis ono sto nije za porediti ovdje nemozes da unistis podlogu patikama
Takodje soba sa peharima KK cz moze da se vidi eventualno u noci muzeja
Mogu terene kad ne koriste terene za treninge mogu simbolično naplaćivati a pare da koriste za odrzavanje istih tipa 300 din sat npr
I da sa zgrade poskidaju sve nadogradnje ....

Ako ti je baš stalo, za obilazak piši i predlaži Čoviću, ne meni.
 
Kad sam ja bio mali, nije bilo zaključano. Može i da se otključa.

Ali cvetna leja preko koševa - e to ne može.
 
Зато ја и предлажем да се терени откључају и склоне ограде :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704174#p704174:2dguvpgy je napisao(la):
direktor » 02 Feb 2020 08:59 am[/url]":2dguvpgy]Spacio objekat se nalazi izmedju kosarkaskih terena samo je unakazen do neprepoznatljivosti ....

Hvala Direktore, bas sam se pitao da li je moguće da postoji takav objekat na Kalemegdanu a da ga nisam nikad video, sto kažeš izmenili su ga do neprepoznatljivosti.
 
E, ovi Azijati bi dali stražnjicu da umeju da igraju košarku... To mogu sa lica mesta da ti potvrdim.

I odložite vašu hipervisokokulturnu estetomaniju makar u danu kada je naš momak napravio još jedan korak ka statusu najvećeg tenisera u povesti. Važnija je istorija sporta u Srbiji od jedne isprazne kič cvetne leje... na mestu na kojem nikad nije raslo cveće. A jesu heroji. I šampioni.
 
Пантограф":1j3fw5j6 je napisao(la):
E, ovi Azijati bi dali stražnjicu da umeju da igraju košarku... To mogu sa lica mesta da ti potvrdim.

I odložite vašu hipervisokokulturnu estetomaniju makar u danu kada je naš momak napravio još jedan korak ka statusu najvećeg tenisera u povesti. Važnija je istorija sporta u Srbiji od jedne isprazne kič cvetne leje... na mestu na kojem nikad nije raslo cveće. A jesu heroji. I šampioni.
Nadam se da je ovo sarkazam
 
20538860525d453b5de91f1450984885_w640.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704336#p704336:27k6qty9 je napisao(la):
Zuma » 02 Feb 2020 07:49 pm[/url]":27k6qty9]
20538860525d453b5de91f1450984885_w640.png

Ваистину добродошао.
 
Svaka njemu čast, ali su ti bedemi ranije ipak manje posmatrani kao još jedan veliki Alma Quattro panel.

The_death_of_Vasa_%C4%8Carapi%C4%87_at_the_Stambol_Gate.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704339#p704339:9jxg0jo6 je napisao(la):
Zuma » 02 Feb 2020 08:02 pm[/url]":9jxg0jo6]Svaka njemu čast, ali su ti bedemi ranije ipak manje posmatrani kao još jedan veliki Alma Quattro panel.

The_death_of_Vasa_%C4%8Carapi%C4%87_at_the_Stambol_Gate.jpg


Kakav "panel" su danas ti bedemi?
 
Pa pogledaj sliku. Ne samo da su ogradili i za potrebe jednog klupa privatizovali veliki deo horizontalne površine tvrđave, učinivši je nedstupnom svima ostalima, nego su sada prisvojili i okolne zidove, pa počeli da FARBAJU tvrđavske bedeme stare stotinama godina kako bi ih sveli na nivo svog reklamnog displeja.
 
A kineski turisti: 'Lolenzo Blaun?! Tolonto Leptols! NBA Clvena zuezda Džonguo Š!'

Beograd je svet, Zuma.
 
Komentarisao sam fotografiju koja izgleda prilično autentično. Naravno, kao sve druge slike, i ova je možda rađena u Fotošopu. Ne bih mogao reći da sam to lično video jer 99% Beograđana tamo ne ulazi čak i u retkim situacijama kad bi mogli da krišom gledaju bedeme glumeći crveno-bele košarkaške fanove u iskopanim bedemima koje glume tribine. Pa ako nije farbano, onda je kopano. Treba li da nam zbog toga bude lakše? Bez obzira na to, za spomenik kulture najvišeg reda ovo je ogroman prostor da ga neko jednostavno prisvoji, podigne ograde, postavi čuvare, istera sve ostale i zatim tvrdi da je to "tradicija". Nekad nije bilo para, čak ni za mreže, pa su bedemi služili da odbijaju izbačene lopte, ali danas ovome ipak služe namenski građeni sportski centri i tereni sa daleko boljim uslovima za igru, a ne vekovima stari istorijski spomenik i jezgro od koga je nastao čitav grad.

 
Ja se raspravljam sa likom koji postavi Photoshop montažu slike Lorenca Brauna na bedemu beogradske tvrđave kao dokaz uništavanja tvrđave????

:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
Ne, raspravljaš sa likom koji nije ostrašćeni navijač jednog kluba i jednog sporta, nego pokušava da bude objektivan i razume potrebe svih i potrebe OVOG vremena. Koji razume da "životnost" danas nikako ne može da se odnosi samo na ono što košarkaški podskup Crveno-Belih navijača naziva "životom" ili "životnim potrebama". Treba li da nabrajam koje bi sve prednosti DANAS imala tvrđava sa lepo urađenim, zelenim i multi-namenskim kružnim putem oko njenih bedema u odnosu na prastare terene JEDNOG od mnogih sportova, jednog od mnogih klubova? Šta je "životnije", korisnije i kulturnije? Imaš li ikakvu predstavu realnih "životnih" odnosa, koliko ljudi dnevno koristi slobodni deo Kalemegdana a koliki te privatizovane terene?
 
Životnije je rodno mesto srpske košarke (i jugoslovenske, i beogradske) - i drugi klub je tu pored, ni njega ne treba dirati - nego neki 'kružni put' kroz rov.

Čak i pod uslovom da te sve to uopšte ne zanima, morao bi to da priznaš.
 
Zuma, nisu to "potrebe ovog vremena".
To je samo tvoja fiks-ideja.
Jedna od mnogih. Dotle ideš da tražiš uzaludno po intrenetu agrumente da podrže tvoje fiks ideje, u zanosu ne prepoznaješ očiglednu montažu, vidi se koliko dugo nisi bio na tom mestu, u svojoj tvrgolavosti da moraš da budeš u pravu se zaneseš pa ne možeš ni odmah da prihvatiš da si - jednostavno zabrljao.

Shvati, daleko veći i važniji ljudi od tebe (i od mene) su podigli te terene, uradili su da se dogode neke velike stvari.
Tereni i tribine koje su oni podigli i tako promenili budućnost. neće pomerati odatle zbog nekog anonimnog i u odnosu na te ljude - marginalnog lika koji kuca na tastauri kako više voli da gleda u fotografije cveća nego u fotomontaže slike Lorenca Brauna na bedemu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704385#p704385:1p8gudgj je napisao(la):
Пантограф » 02 Feb 2020 10:10 pm[/url]":1p8gudgj]Životnije je rodno mesto srpske košarke (i jugoslovenske, i beogradske) - i drugi klub je tu pored, ni njega ne treba dirati - nego neki 'kružni put' kroz rov.

Čak i pod uslovom da te sve to uopšte ne zanima, morao bi to da priznaš.
Naravno da mi nije problem da priznam da bi bilo lepo sačuvati i taj deo istorije našeg sporta. Nevolja je što se on nalazi baš na Kalemegdanu koji ima JOŠ veći značaj u još daleko većem broju oblasti. U početku sam napisao da su ovakve odluke uvek komporomis. Što znači da su neki gubici uvek neminovni. Ali moramo zvati šta je važnije. Imam utisak da vi zamišljate neki prazan rov u kome nema ničega niti tamo iko ide, pa se pitate da li se to isplati. Ali uopšte ne bilo tako, bar pod nužnom pretpostavkom da neko najzad shvati kakav je stvarno ogroman potencijal čitav Kalemegdan, pa krene da ulaže pare u njegovo uređenje. Čak i sada. posle decenija zapuštenosti, kad jedan improvizovani krov od ter papira ne mogu da zamene 10 godina, Kalemegdanom teku čitave reke ljudi, a leti na svakom, i najzabačenijem bedemu i klupi, sede stotine ljudi. Ne može se više dozvoliti da čitav istočni deo tvrđave takvog značaja i potencijala ostane van tokova zato što je deo bukvalno ograđen i privatizovan, a ostatak pretvoren u slepo crevo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704387#p704387:3id8upp4 je napisao(la):
relja » 02 Feb 2020 10:22 pm[/url]":3id8upp4]Zuma, nisu to "potrebe ovog vremena".
To je samo tvoja fiks-ideja.
Jedna od mnogih. Dotle ideš da tražiš uzaludno po intrenetu agrumente da podrže tvoje fiks ideje, u zanosu ne prepoznaješ očiglednu montažu, vidi se koliko dugo nisi bio na tom mestu, u svojoj tvrgolavosti da moraš da budeš u pravu se zaneseš pa ne možeš ni odmah da prihvatiš da si - jednostavno zabrljao.
Već sam napisao, ali mogu i da ponovim na jednostavniji način, da bi lakše razumeo: Montažu nisam prepoznao zato što kao i 99% ostalih Beograđana nemam normalan pristup privatizovanom i ograđenom delu tvrđave, pa su u ovom slučaju slike sve na šta mogu da se oslonim. Što već samo za sebe dovoljno govori svima koji žele da razumeju šta je osnovno a šta periferno.

Shvati, daleko veći i važniji ljudi od tebe (i od mene) su podigli te terene, uradili su da se dogode neke velike stvari.
Tereni i tribine koje su oni podigli i tako promenili budućnost. neće pomerati odatle zbog nekog anonimnog i u odnosu na te ljude - marginalnog lika koji kuca na tastauri kako više voli da gleda u fotografije cveća nego u fotomontaže slike Lorenca Brauna na bedemu.
Bolje za sve da preskočim odgovor na ovo što je tebi "argument" o velikim i malim ljudima.
 
Vrh