Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489170#p489170:11ryrnxv je napisao(la):
direktor » 03 Nov 2017 05:19 pm[/url]":11ryrnxv]Dramaturgija bez potrebe mozda je umjesto kortena trebalo koristiti ciglu ali to se uvjek moze doraditi
Tebi je, sem materjala za ogradu rampe, ovakvo uređenje prostora sasvim u redu? Treba li zaista nabrajati šta sve ovde ne valja?

file.php
 
Zuma ti si veliki konzervator protivnik svih promjena
Sve da ostane zamrznuto u vremenu
Mislis da je trebalo da ostane cesma zatrpana
Da li ti je palo na pamet da je to nasuto iz ko zna kojeg razloga
 
Naravno da nije trebala da ostane zatrpana. Ali između leve metalne ograde rampe i česme ima dovoljno prostora da se otkopa i vidi zadnja strana. A o otvorenoj bočnoj strani, ka bedemima. nisam rekao ništa loše. Problem je što rampa uopšte postoji na mestu koje je ovako kritično i pretrpano. Da nema nje pešačka staza bi mogla biti šira, prostor bi bio skladniji, novi elementi ne bi odvlačili pažnju i zaklanjali ono što je važnije od njih, a opet bi postojao dobar pogled na zadnju stranu otkopane česme. Pa čak i u slučaju da rampa mora da ostane, opet bi bilo mnogo bolje da ona uopšte nema nikakvu ogradu, da bude sa strane nevidljivi usek u zemljištu. Tu nema nista konzervativno niti pokušavam da sprečim da se otkriju novi delovi tvrđave. Ovo jednostavno nije dobro urađeno.
 
Ko kritikuje asfalt, treba da jednom dodje sa dečijim kolicima.
Što se tiče pogleda nekad i sad, morao bih da dođem i da vidim, imam 188 visine, pa možda ja vidim preko zidića.
 
Postoje i neki propisi koji se moraju uzeti u obzir prilikom projektovanja koje ti Zuma ne poznajes
Greska je sto nije ponudjeno vise rijesenja i sto ovi iz zavoda samo primaju platu
 
Svakako da postoje. Samo što ti propisi sasvim sigurno eksplicitno ne zahtevaju ovakvo rešenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489219#p489219:2v3hl2pi je napisao(la):
Zuma » 03 Nov 2017 09:08 pm[/url]":2v3hl2pi]..Tebi je, sem materjala za ogradu rampe, ovakvo uređenje prostora sasvim u redu?..
Ovde je malo rekonstrukcija, a malo i dogradnja Tvrdjave, tako da ima svega i svačega.
 
Pronašao sam još dve moje stare slike lepe predratne i nažalost srušene kućice na Kalemegdanu. Ove dve su iz Decembra 2012. Kad sam bio klinac neodoljivo me je potsećala na kuću od kolača iz bajke o Ivici i Marici. Čak mi i danas na nekom nivou ta ideja deluje prilično ubedljivo. Ove slike verovatno i postoje samo zbog toga.

Pogledajte prilog 1
 
САБОТАЖА СРПСКЕ ПРИВРЕДЕ: СКУПЉЕ ГОРИВО И НЕЕФИКАСНИЈИ ТРАНСПОРТ

Реакција Удружења љубитеља железнице на спиновање о општој користи укидања пруге око Калемегдана

Зашто се не разматра алтернативно повезивње сремске и банатске обале мостом између Батајнице и Падинске скеле?

После укидања пруге око Калемегдана, нафтни деривати из Панчева путоваће или возом око 170 километара дуже преко Новог Сада и Титела, или небезбедније и скупље камионима цистернама.


Пруга досад коришћена за транспорт нафтних деривата и осталих опасних материја се укида половином 2018. без икаквих практичних алтернатива, што је потез без преседана у светској пракси! Последица ће бити поскупљење цене горива, повећање трошкова производње и смањење конкурентности домаће привреде. И то само неколико година после велике инвестиције дуплирања колосека између Београда и Панчева! Онај део транспорта робе, који и даље буде превожен железницом, ићи ће на пругу Нови Сад – Београд. Саобраћај на тој, тренутно већим делом једноколосечној прузи, већ је сада близу границе загушења, а радови на новој двоколосечној прузи трајаће четири године, уколико се не пробију рокови.
Опширније на блогу Удружења љубитеља железнице
 
Kako je sve djelovalo urednije skladnije krajnji dio platoa na zadnjoj fotki su sklonili zbog klizista
 
I sada te terase treba "otvoriti" uklanjanjem visokog drveća, da se vide zidine i Vojni muzej. Sve lepo osvetliti i visoko drveće saditi gore, unutar parka. Taj donji deo i treba da služi za uživanje u pogledu, cvetnim aranžmanima, staviti eventualno neko loptasto drvce u žardinjerama. Ovde su specijalisti da zaguše pogled i da sade drveće i prave džungle gde na treba.
 
file.php

Beogradjanima je satro smetala golotinja pobednika koja bi bila na Terazijama pa stavili na kalis a narod pohrlio tamo.. toliko o poznavanju i tada a i sada vlasti svog naroda, nemaju pojma .
 
Pobednik je postavljen na Kalemegdanu da ne bi previše upadao u oči u centru grada novim sunarodnicima sa druge zaraćene strane. Tako je i onaj prelepi spomenik braniocima završio na Novom groblju umesto na nekom počasnom mestu u gradu, a sve da se neki ne bi našli uvredjeni..a i jedva je podignut i to tek 1931. od priloga preživelih saboraca.
 
Ne postoje "novi ni stari sunarodnici.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da ne izvoljevamo hrvatima madjarima slovencima njemcima uvjek smo se radi drugih i mira u kuci i one cuvene sta ce drugi reci ustrucavali i tako drzavu gradili na losim temeljima
 
Tako je , trebali smo da imamo politiku lepo koja nama odgovara a ne drugima stalo nesto promovisemo miroljubivost dok nas ostali gaze jer nisu poslednjih 100 godina iskusili Srpski bes , a jednom cemo puci da im nece biti dobro, ono sto je bio nacionalizam 90 tih ce biti mala beba onog trenutka kad nam se pruzi prilika da sprovodimo nase interese kako hocemo.
 
Ne treba mi više nikad da "pucamo"-dosta je toga bilo u prošlom veku. Niti su svi drugi zli, niti smo mi nevinašca. A za Lakija-novi sunarodnici u novoj državi su itekako postojali i baš zbog njihovih uvredjenih osećanja je Pobednik završio tu gde je, a što je na kraju i ispalo dobro i sada je pravi simbol Beograda.
 
Vrh