Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@13 @hedonist


Zelim da stavim dvostruka vrata i tako zatvorim otvor prema trpezariji u dnevnom boravku 2-sob. stana, jer nam je sve sto treba stalo u dnevnu sobu, i to lepo, i jer bih ja tu onda dobila svoj kutak. Stvar je u tome da je otvor sirok 160 cm, i pitanje je, trebalo bi da proverim, da li bi se mogla ta vrata malo preraditi - bravice pretpostavljam - da bi sve bilo kako treba. Sve to ja bih mogla na jesen, jer idu godisnji odmori i silno sam smorena uredjivanjem stana, a i zbog finansija.
Nadam se da me neko nece preteci i uzeti vrata do jeseni.
Pozz.:):)
 
BRISOVNE DOZVOLE CE BELVIL DOSTAVITI KATASTRU NEPOKRETNOSTI (ZAJEDNO SA SVIM OSTALIM STO JE NEOPHODNO) ZA SVE STANARE IRISA OKO 1. JULA, I PREOSTAJE SAMO DA ODEMO DA UKNJIZIMO SVOJE STANOVE. REKAO PRAVNI ZASTUPNIK BLVL NA SASTANKU KUCNOG SAVETA.

PRETPOSTAVLJAM DA JE TO SLUCAJ I SA OSTALIM ZGRADAMA. DAKLE, NECE SLATI POJEDINACNO, VEC CE ZA SVE STANARE IZ SVIH ZGRADA BRISOVNE DOZVOLE BITI POSLATE DIREKTNO U KATASTAR.

IZGLEDA DA JE STIGLA UPOTREBNA DOZVOLA ZA CEO BLVL.
 
ZokyNBGD":ngjtnz58 je napisao(la):
hmmm, meni su preneli da upotrebna neće pre kraja avgusta!
Na sastanku na kome smo izabrali predsednika kucnog saveta, pravni zastupnik (jedan od onih kojima smo davali ovlascenja) je rekao kako sam navela. Sve ce biti spremno u katastru vec pocetkom jula.

Ko ti je rekao kraj avgusta?


E sad, kada bude.....
 
Mozda ce vam koristiti info...

Danas sam prijavio porez na stan (opstina NBG). Od dokumentacije vam treba:

- Popunjena poreska prijava
- Fotokopija kupoprodajnog ugovora (i anexa, ako ste ih imali)
- Fotokopija primopredajnog ugovora/zapisnika
- Fotokopija licne karte, ako u njoj stoji adresa. Ako imate LK sa cipom - oni tamo imaju citac
(ja sam sam odstampao podatke iz licne karte pomocu citaca kod kuce, na sajtu MUP-a postoji aplikacija "Citac Elektronske Licne Karte - CELIK" :) )

Fotokopije ne treba overavati. Treba doci tamo pre 8.00h - vec u 7.30 je tamo gomila ljudi koja ceka da se otvori ulaz.

Ako nakon toga planirate da zahtevate i povracaj PDV-a (Tosin Bunar), odmah, kada vec prijavljujete porez, izvadite i potvrdu o porezu za potrebe refundacije PDV-a.

Ako dodjete i pre vas je 10 ljudi - zaboravite sve i dodjite sutra (osim ako vam se ne ceka 3-4 sata, ako ne i vise)
 
goxyz":3om7lmaf je napisao(la):
Moje objasnjenje je upuceno ljudima

bla bla bla

U svakom slucaju ...
Opet primeni ono sto sam ti rekao jos pre - sve to oko klime si znao pre nego sto si kupovao stan - u onom prospektu jasno pise da su klime kapaciteta 9000 BTU...

http://www.belville.rs/download/Vodic za useljenje.pdf

Ne znam sto sada dizes galamu oko klime - ako ti 9000 BTU nije odgovaralo nije trebalo ni da kupujes stan (ako si kupio). Niko te nije prevario - ja sam bas iz tog razloga, sto sam jos pre kupovine stana procitao da je ugradjena klima od 9000 BTU, narucio jos u martu (kada je bilo jeftinije) 12-icu i dogovorio zamenu.

Mada, mislim da bih preziveo i sa tom 9-tkom...
 
lily of the valley
Ova vrata sto ja imam su sa jednim krilom, tako da bi ti bila malo, jedino kada bi ova vrata spojila sa vratima sti ima @hedonist, mozda bi mogla nesto da smislis :) jedna da fiksiras a druga da budu klizna :) razmisli
 
13":2cpbtgrl je napisao(la):
lily of the valley
Ova vrata sto ja imam su sa jednim krilom, tako da bi ti bila malo, jedino kada bi ova vrata spojila sa vratima sti ima @hedonist, mozda bi mogla nesto da smislis :) jedna da fiksiras a druga da budu klizna :) razmisli
Pa na to sam i mislila! Tacno bi trebalo da imam dvoja vrata, i to su tacno vrata koja mi odgovaraju (tvoja i od @hedoniste), jedino ne znam kako da resim pitanje bravica, jer su im bravice na istom mestu, zar ne? To su otprilike vrata sa istih stanova. Stavila bih jedna vrata kao fiksna, a druga da se otvaraju. Moram da se oko toga malo angazujem.
 
:) Ljudi javite mi se na PM treba da razjasnimo sta je levo i desno i kakva su i kojih dimenzija, da ne gnjavimo druge :)
 
Izgleda da je Dom zdravlja koji se pravi u maloj poslovnoj zgradi privatni i u vlasnistvu Delta Generalija, tako barem kaze predstavnik Bloka67.
 
Nevenkovic":2affn4fy je napisao(la):
Друго, у вези Империала, данас сам био, веровала или не са власником, Драганом Никчевићем, и он ни једног тренутка не спомену неке непродате станове у Блоку 63. Остало му је нешто мало оних јефтиних у Блоку 11А и у Цара Никољаја. Засигурно знам да је крајем 2008 у Б63 био на располагању једноцифрен број непродатих станова. Ако судиш по неусељеним то је друга ствар. Гомила инвеститора ко у Белвилу. А ако те баш занима да ли стварно нешто има , видећу се за који дан поново са њим па ћу се распитати.
Позз
Mozda ti vlasnik to nije pomenuo, ali na drugoj zgradi, onoj dalje od ulice se vijori ogromna reklama *stanovi na prodaju* sa brojevima telefona. E sad koji investitor ili suinvestitor ih prodaje nemam pojma, niti me se tice, cinjenica je da je dosta stanova u toj drugoj zgradi neprodato, ne neuseljeno.
Imperijal zvanicno prodaje samo jedan, ostali idu preko agencija ali *direktno od investitora*. Pa sad ko je taj investitor ne znam, niti je bitno, ali stanova ima dosta neprodatih i traze oko 1900e za njih po kvadratu.
 
jela011":18ubgjyq je napisao(la):
Imperijal zvanicno prodaje samo jedan, ostali idu preko agencija ali *direktno od investitora*. Pa sad ko je taj investitor ne znam, niti je bitno, ali stanova ima dosta neprodatih i traze oko 1900e za njih po kvadratu.
Pa valjda ako prodaju samo 1 stan onda toliko imaju neprodato. Ako mislis da su gadljivi na pare i da nece da prodaju, nisu.
Za ostalo sto ne znas sta je, ko je, gde je i nije bitno ne treba ni da pises.

Tj Blok 63 je totalno nebitan za ovu temu. Niti po bilo cemu moze da se poredi sa Belvilom. U svemu je gori.
 
Drage komsije,

Da li je neko od vas slucajno adaptacijom svog stana ostao sa viskom kuhinjskih kliznih vrata (1-soban, tip 1). Rado bih ga oslobodio tog viska (naravno uz razumnu novcanu nadoknadu da se lakse preboli rastanak :))
 
RUJP Novi Beograd (čuvena soba 31 na I spratu Opštine NBG) je produžila radno vreme do 20h!

To je odlična vest za sve koji još nisu prijavili imovinu, i one kojima treba uverenje o izmirenom porezu (potrebno za povraćaj pdv-a).
 
Mrvica":3ggzkw3b je napisao(la):
Drage komsije,

Da li je neko od vas slucajno adaptacijom svog stana ostao sa viskom kuhinjskih kliznih vrata (1-soban, tip 1). Rado bih ga oslobodio tog viska (naravno uz razumnu novcanu nadoknadu da se lakse preboli rastanak :))
Pogledajte prosle strane teme,neke od vasih komsija su pomenule da imaju viskove vrata na prodaju.
 
Vodila se polemika oko toga koliko je neprodatih stanova u Belvilu. Pa, evo rešenja. Prebrojte natpise na poštanskim sandučićima u vašem ulazu i znaćete koliko ima praznih stanova. Pre nekoliko dana su iz Firme ubacili u sve sandučiće umesto broja imena kupaca. Pri tom su sve prethodne natpise koje su stanari sami zapisivali izvadili i stavljali su ona imena koja su na kupoprodajnom ugovoru. To znam pošto je moj stan u vlasništvu preduzeća pa tamo sad stoji umesto mog prezimena koje sam sam postavio ime preduzeća koje je kupilo stan. Na blic sam video da ima dosta "praznih" sandučića na kojima nema imena dakle ti stanovi nemaju vlasnike. pa me je to dalje zainteresovalo da izbrojim sandučiće. I evo kakav je rezultat u mom ulazu u Jorgovanu. 38 stanova nema vlasnika, 58 stanova ima. Od tih 58 sigurno pola nije još usljeno. Sudeći po mom ulazu situacija je 40% neprodatih stanova.
 
Da li neko zna da li će pustiti interfon u funkciju.?I kako rade to održavanje kada je jedan od ulaza u Jorgovan mesec dana bez stakla? I gde su premešteni oni kontejneri što su bili između Jorgovana i Ciklame kod ulaza u podzemnu garažu?
 
Djoxy":2p7cg74r je napisao(la):
Da li neko zna da li će pustiti interfon u funkciju.?I kako rade to održavanje kada je jedan od ulaza u Jorgovan mesec dana bez stakla? I gde su premešteni oni kontejneri što su bili između Jorgovana i Ciklame kod ulaza u podzemnu garažu?
U mom ulazu interfon radi odavno.
 
Mozda ce vam koristiti info...

Danas sam prijavio porez na stan (opstina NBG). Od dokumentacije vam treba:

- Popunjena poreska prijava
- Fotokopija kupoprodajnog ugovora (i anexa, ako ste ih imali)
- Fotokopija primopredajnog ugovora/zapisnika
- Fotokopija licne karte, ako u njoj stoji adresa. Ako imate LK sa cipom - oni tamo imaju citac
(ja sam sam odstampao podatke iz licne karte pomocu citaca kod kuce, na sajtu MUP-a postoji aplikacija "Citac Elektronske Licne Karte - CELIK" )

Fotokopije ne treba overavati. Treba doci tamo pre 8.00h - vec u 7.30 je tamo gomila ljudi koja ceka da se otvori ulaz.

Ako nakon toga planirate da zahtevate i povracaj PDV-a (Tosin Bunar), odmah, kada vec prijavljujete porez, izvadite i potvrdu o porezu za potrebe refundacije PDV-a.


Komsija, jedno pitanje...
Od kad do kad radi Tosin bunar i kad je najbolje da se dodje?
Evo pripremam se vec par dana za povracaj PDV-a ali nikako da krenem...
 
Buduci":3otpdbr9 je napisao(la):
Komsija, jedno pitanje...
Od kad do kad radi Tosin bunar i kad je najbolje da se dodje?
Evo pripremam se vec par dana za povracaj PDV-a ali nikako da krenem...
8-12h, nisam siguran da li rade petkom.
 
Buduci":2sv98hyh je napisao(la):
Mozda ce vam koristiti info...

Danas sam prijavio porez na stan (opstina NBG). Od dokumentacije vam treba:

- Popunjena poreska prijava
- Fotokopija kupoprodajnog ugovora (i anexa, ako ste ih imali)
- Fotokopija primopredajnog ugovora/zapisnika
- Fotokopija licne karte, ako u njoj stoji adresa. Ako imate LK sa cipom - oni tamo imaju citac
(ja sam sam odstampao podatke iz licne karte pomocu citaca kod kuce, na sajtu MUP-a postoji aplikacija "Citac Elektronske Licne Karte - CELIK" )

Fotokopije ne treba overavati. Treba doci tamo pre 8.00h - vec u 7.30 je tamo gomila ljudi koja ceka da se otvori ulaz.

Ako nakon toga planirate da zahtevate i povracaj PDV-a (Tosin Bunar), odmah, kada vec prijavljujete porez, izvadite i potvrdu o porezu za potrebe refundacije PDV-a.


Komsija, jedno pitanje...
Od kad do kad radi Tosin bunar i kad je najbolje da se dodje?
Evo pripremam se vec par dana za povracaj PDV-a ali nikako da krenem...
Ja jos nisam isao tamo - ne stizem od posla, ali planiram u utorak da se pozabavim i tom problematikom. kada sve zavrsim, napisacu kako je proslo. u principu imam sve od poznate dokumentacije, samo mi fali ta neka izjava da kupujem prvi stan. cuo sam da to moze u belvillu da se dobije (tamo, kao i za overu kupoprodajnog ugovora, dolazi predstavnik suda da overi izjavu... zna li neko nesto o tome?
 
"Belvil" vraća domare
I. JAKOVLJEVIĆ | 04. jul 2010. 21:20 | Komentara: 0
Stanari stambenog kompleksa u 67. bloku plaćaju održavanje. Osamdeset zaposlenih brine o instalacijama, zelenim površinama i zajedničkim prostorijama

SRODNE VESTI

Sve mreže u jednom paketu
U Belvilu prvi stanari
U "Belvil" pre roka
Novi kreveti za desetku
Ceo Beograd studentima

NASELJE "Belvil" počelo je da živi. Prvi stanari su se uselili, većina oprema stanove, mnogi lokali su otvorili vrata posetiocima... Ono po čemu će ovaj blok biti drugačiji od ostalih je briga i način održavanja. Stanovnici "Belvila" imaju "unutrašnju kontrolu" koja o njima i njihovoj imovini, odnosno okolini brine non-stop, 365 dana u godini.
"Unutrašnja kontrola" podrazumeva tehničko održavanje instalacija, redovno sređivanje zelenih površina, čišćenje zajedničkih spoljnih i podzemnih prostorija, pružanje svih vrsta pomoći od strane domaćina parcela... Za ovu udobnost plaća se nadoknada od 0.4 evra po metru kvadratnom stana što je u proseku oko 2.000 dinara mesečno. Vlasnici lokala plaćaju 1,2 evra po kvadratu dok je cena za gražno mesto četiri evra.
- Odlučili smo se na ovakvu ponudu, na koju se kupci stana i lokala obavezuje kupoprodajnim ugovorom, jer želimo da naselje i za deset godina izgleda kao novo - objasnio nam je Miloš Stanojević, direktor prodaje u asocijaciji "Blok 67". - Na održavanju 14 objekata angažovano je 80 ljudi koji brinu o stavkama kojih nema u "Infostanu" - od pranja saobraćajnih znakova, preko čišćenja snega i šišanja trave, do sređivanja fasada .
Sistem je prepisan iz inostranstva i prilagođen domaćim standardima. Poštovanje obaveza iz ugovora garantuje i zakon.
- Svi stanari i zakupodavci lokala upoznati su sa tim da u slučaju ne plaćanja mesečne nadoknade za održavanje snose posledice. Protiv njih se podnosi tužba, a zakonom je definisano da kazna bude novčana. U Americi se, zbog zanemarivanja te obaveze, oduzima stan, u našem regionu o dužnicima brine komunalna policija koju najavljuju i kod nas od septembra - jasan je Stanojević, koji najavljuje da će prvi računi stići uskoro i nema ni malo sumnje da stanari "Belvila" neće plaćati lokalno održavanje.



FUNKCIONALNO
PREMA tvrdnjama Stanojevića kupce stanova u "Belvilu" je privukao gotov, svetao stan, uvek čista i redovno održavana okolina, dok je bezbednost bio dodatni adut. Liftovi u zgradama, pri nestanku struje, pale se automatski na agregat, svaki alarm "budi" čuvare, postoji protivpožarna zaštita (700 hidranata u naselju), deca na igralištima su sigurna, obezbeđeni su i invalidski izlazi iz podzemnih garaža...

http://novosti.rs/vesti/beograd.74.html:291070-quotBelvilquot-vraca-domare
 
Vrh