Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pinkio opet manipuliše i obmanjuje.

Nije mi poznato da je neko insisitrao na bilo čemu osim na poštovanju propisa.

Takođe, nije tačno ni da su razmarane tri ponude.

Za potrebe PP zaštite potrebno je obezbediti stalno dežurstvo kod PP centrale. To je i navedeno u rešenju PP policije na koju Pinokio upućuje.

Ugovor kojim se čovek angažuje da malo dežura i malo šeta po naselju nije u skladu sa PP propisima. Kategorizacija je irelevantna.

Verovatno je to razlog zašto neko odbija da potpiše takav ugovor.

Dakle jedan čovek kod PP centrale se mora angažovati. Dodatni u patroli je po želji - nije obavezan ali ga je korisno imati ukoliko stanari to žele da plate. Ja želim i poznajem veliki broj komšija koji se slažu.

PP zaštita koja se ugovorom delegira nekoj firmi nije samo puko dežurstvo pored centrale već i još po neka radnja (odogovornost za admnistraciju i kontrolu ispravnosti PP sistema).

Firma koja preuzme poslove PP zaštite preuzima i odgovornost za istu. SECURITAS nije preuzeo to na sebe.

Ništa od toga nije pokriveno ni za SZ koje su potpisale ugovor koji trenutno imaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820366#p820366:bg9nf4a1 je napisao(la):
poznavalac.prilika » 04 Feb 2021 16:45[/url]":bg9nf4a1]
Nije mi poznato da je neko insisitrao na bilo čemu osim na poštovanju propisa.
Takođe, nije tačno ni da su razmarane tri ponude.
Za potrebe PP zaštite potrebno je obezbediti stalno dežurstvo kod PP centrale. To je i navedeno u rešenju PP policije na koju Pinokio upućuje.
Ugovor kojim se čovek angažuje da malo dežura i malo šeta po naselju nije u skladu sa PP propisima. Kategorizacija je irelevantna.
Verovatno je to razlog zašto neko odbija da potpiše takav ugovor.
Firma koja preuzme poslove PP zaštite preuzima i odgovornost za istu. SECURITAS nije preuzeo to na sebe.

Dakle jedan čovek kod PP centrale se mora angažovati. Dodatni u patroli je po želji - nije obavezan ali ga je korisno imati ukoliko stanari to žele da plate. Ja želim i poznajem veliki broj komšija koji se slažu.

Obrsaio sam sum iz poruke iznad.

Kako ti znas o cemu je bilo reci na sastanku na kom nas je bilo samo sestroro? :)) Da i si ti ozenjen sa gospodjom Jaksic? :)

Nego da ja tebe pitam nesto. Zasto ti ne podneses prijavu PP policiji? :)

I drugo,ova rasprava sa tobom je potpunu besmislena. Ti tvrdis da za centralom treba da bude dezurstvo 24h. i plus jedan u patroli po zelji stanara.
Pa sta vas u zgradama Mimoza A i Suncokret A sprecava da ih angazujet? :)))) Zaista ne razumem u cemu je problem.

Evo mi gresni, ne znamo sta radimo. A zasto vi ne radite kako treba?

Evo i to da akzem, danima se aktivira alarm u vasoj zgradi, gase se liftovi i pale sirene i covek kog placamo mi vam aistira da povratite kontrolu nad zgradom. Da li su vam danas proradili lifotvi? :)

ALi mi smo drugari, mi razumemo da ne znate sta radite pa cemo vam pomoci kad mozemo.

I jedno logicko pitanje. Da sam u svoju kucu postavio PP centralu da li bi morao da angazujem radnika da gleda u nju 24/7?

ako su pitanja teska moze i u dve poruke.

I da odmah resimo sve probleme, ako je tacno ovo sto sam boldovao, zasto sutra ujutro ne potpisete ugovor sa Securitasom i momentalnno predjemo na 24/7h, do ponedeljka ja dam sve od sebe da nagovorim ostale sa parcele da sednemo za sto i vidimo da li imamo novca i za tu dodtanu patrolu koju svi toliiko zele?

Refundirate nas za sve nastale torskove i nema vise sudjenja ni frke.
Evo ruke!?
 
Ako sam razumeo vama se stalno pale dim detektori koji aktiviraju alarm, pitam se kako je to moguće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820383#p820383:3auy2zjm je napisao(la):
Igor » 04 Feb 2021 17:44[/url]":3auy2zjm]Ako sam razumeo vama se stalno pale dim detektori koji aktiviraju alarm, pitam se kako je to moguće.

Problem je sto u svim zgradama u Belvlu ugradjen Siemensov sistem za dojavu pozara koji je jos 2010 dobio status end of life product.
Sistem je vrlo kompleksan jer ima i dojavu i izvrsne funkcije o kojima mogu da pisem (ako te zanima).

Ti stari detektori pozara detektuju samo dim i to optikom i vrlo lako zamene vodenu paru sa dimom. Posto u loakalima koji se nalaze u sutrenu zgrada vrlo cesto se pojavi neka cajna kuhinja (tu ne racunam 3 ozbiljne podzemene restoranske kuninje) prilikom kuvanja supe ili pecenja kobasice aktivira alarm.
Posto svaka lamela (zgrada ima dve lamele) ima jedan krak koji povezuje sve detktore onda njeno aktiviranje rezultuje komletnim zataranjem zgrade (PP vrata na spratovima, klapne se otvaraju na stepenistu, krovna ventilacija otvara, PP predkomore ka garazama se dekomplreuju, liftovi iskljucuju, aktivira sirena itd.)

Mi smo hteli rposle godine da radimo zamenu tog sistema kojie je u losem stanju ali evo zbog "nerazumevanja" par ljudi nista se nije desilo.
 
Jasno, u suštini imate neadekvatne zakupce lokala pošto obavljaju delatnost koja pravi problem detektorima. Naravno i detektori su stari ali nisam siguran koliko će noviji u potpunosti rešiti problem lažnog javljanja ako imate kako kažeš čajne kuhinje. Sa novim sistemom je moguće verovatno drugačije regulisati zone i akcije ali oni u kuhinji teško da se neće aktivirati. Poželjno je imati dual detektore koji beleže i rast toplote pored dima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820395#p820395:1qbjusyp je napisao(la):
Igor » 04 Feb 2021 18:39[/url]":1qbjusyp]Jasno, u suštini imate neadekvatne zakupce lokala pošto obavljaju delatnost koja pravi problem detektorima. Naravno i detektori su stari ali nisam siguran koliko će noviji u potpunosti rešiti problem lažnog javljanja ako imate kako kažeš čajne kuhinje. Sa novim sistemom je moguće verovatno drugačije regulisati zone i akcije ali oni u kuhinji teško da se neće aktivirati. Poželjno je imati dual detektore koji beleže i rast toplote pored dima.

Na postojecu mrezu ne mogu da se montiraju noviji automatski detektori pozara. Zamenoom centrale, mi zadrzavamo postojece detektore, dok rade, ali nam to omogucava da u tim lokalima gde su cajne kuhinje potavimo nove koji su termosenzibilni. i naravno, da kreiramo nove zone koji bi u celosti eliminisali problem sa uzbunjivanjem zgrade jer ne postoji vertikalna prohodnost kroz sahtove za jaku i slabu struju pa nema ni razloga da se zvgrada zatvara.

Mi smo cak zamenom centrala hteli da povezemo vise centrala u mrezu tako da jedan covek nadlgeda dve ili tri parcele, ali retrogardne snage (4 upravnika od 14) bili protiv i stvar tavori dok se ne okonca ovaj sudski proces koji je upravo poceo a o kom pricamo ovde. :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820371#p820371:34a71t97 je napisao(la):
pinokio » Čet Feb 04, 2021 4:05 pm[/url]":34a71t97]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820366#p820366:34a71t97 je napisao(la):
poznavalac.prilika » 04 Feb 2021 16:45[/url]":34a71t97]
Nije mi poznato da je neko insisitrao na bilo čemu osim na poštovanju propisa.
Takođe, nije tačno ni da su razmarane tri ponude.
Za potrebe PP zaštite potrebno je obezbediti stalno dežurstvo kod PP centrale. To je i navedeno u rešenju PP policije na koju Pinokio upućuje.
Ugovor kojim se čovek angažuje da malo dežura i malo šeta po naselju nije u skladu sa PP propisima. Kategorizacija je irelevantna.
Verovatno je to razlog zašto neko odbija da potpiše takav ugovor.
Firma koja preuzme poslove PP zaštite preuzima i odgovornost za istu. SECURITAS nije preuzeo to na sebe.

Dakle jedan čovek kod PP centrale se mora angažovati. Dodatni u patroli je po želji - nije obavezan ali ga je korisno imati ukoliko stanari to žele da plate. Ja želim i poznajem veliki broj komšija koji se slažu.

Obrsaio sam sum iz poruke iznad.

Kako ti znas o cemu je bilo reci na sastanku na kom nas je bilo samo sestroro? :)) Da i si ti ozenjen sa gospodjom Jaksic? :)

Nego da ja tebe pitam nesto. Zasto ti ne podneses prijavu PP policiji? :)

I drugo,ova rasprava sa tobom je potpunu besmislena. Ti tvrdis da za centralom treba da bude dezurstvo 24h. i plus jedan u patroli po zelji stanara.
Pa sta vas u zgradama Mimoza A i Suncokret A sprecava da ih angazujet? :)))) Zaista ne razumem u cemu je problem.

Evo mi gresni, ne znamo sta radimo. A zasto vi ne radite kako treba?

Evo i to da akzem, danima se aktivira alarm u vasoj zgradi, gase se liftovi i pale sirene i covek kog placamo mi vam aistira da povratite kontrolu nad zgradom. Da li su vam danas proradili lifotvi? :)

ALi mi smo drugari, mi razumemo da ne znate sta radite pa cemo vam pomoci kad mozemo.

I jedno logicko pitanje. Da sam u svoju kucu postavio PP centralu da li bi morao da angazujem radnika da gleda u nju 24/7?

ako su pitanja teska moze i u dve poruke.

I da odmah resimo sve probleme, ako je tacno ovo sto sam boldovao, zasto sutra ujutro ne potpisete ugovor sa Securitasom i momentalnno predjemo na 24/7h, do ponedeljka ja dam sve od sebe da nagovorim ostale sa parcele da sednemo za sto i vidimo da li imamo novca i za tu dodtanu patrolu koju svi toliiko zele?

Refundirate nas za sve nastale torskove i nema vise sudjenja ni frke.
Evo ruke!?

Kad te već interesuje:

Šta je bilo na sastanku stoji u zapisniku koji si objavio ovde: https://www.suncokret.org/2020/03/o...isnik-sa-sastanka-upravnika-parcele-2-3-2020/

Tu piše i koliko je ponuda bilo. Tri kao što tvrdiš nije bilo.

Da li sam oženjen i sa kim nije bitno za ovu priču. Kad već pitaš - nisam.

Prijava PP policiji? To ni tebi nije u interesu a i nije lepo tužakati komšije kao što neki rade.

Na pitanje šta nas sprečava da angažujemo obezbeđenje u skladu sa propisima. Nije šta (da budem korektan) nego ko. To si ti.

Danas taj vaš čovek nije bio prisutan kada se aktivirala centrala. Sve je sređeno i sve radi. Bez vas i vašeg čoveka.

Kada je u pitanju alarm od pre neki dan (vikend) radnik SECURITAS-a je resetovao centralu i to kad je centrala odradila sve izvršne komande (znači kasno). Pitanje je samo da li je postupio po proceduri i otišao da obiđe mesto dojave pošto nema ključ i pristup našoj zgradi. To je ipak pitanje za njegove nadređene.

Što se tiče PP centrale i tvoje kuće. Odgovor je DA ukoliko je prilikom projektovnja, izgradnje i dobijanja upotrebne dozvole primenjen tehnički propis koji to zahteva.

Za ovo boldovano to je tačno. Jedan pored centrale dežura. Tu pozciju napušta samo kad ide u "izviđanje" mesta dojave alarma. Ukoliko si shvatio da taj ne može da obilazi zgrade, diže limitatore, itd adresa za te dogovore su upravnici - i to svih 5. Zašto SECURITAS? Tri ponude kao što si napisao, ali ovaj put stvarno tri ponude.
 
Kad te već interesuje:

Šta je bilo na sastanku stoji u zapisniku koji si objavio ovde: https://www.suncokret.org/2020/03/o...isnik-sa-sastanka-upravnika-parcele-2-3-2020/

Tu piše i koliko je ponuda bilo. Tri kao što tvrdiš nije bilo.

Da li sam oženjen i sa kim nije bitno za ovu priču. Kad već pitaš - nisam.

Prijava PP policiji? To ni tebi nije u interesu a i nije lepo tužakati komšije kao što neki rade.

Na pitanje šta nas sprečava da angažujemo obezbeđenje u skladu sa propisima. Nije šta (da budem korektan) nego ko. To si ti.


Za ovo boldovano to je tačno. Jedan pored centrale dežura. Tu pozciju napušta samo kad ide u "izviđanje" mesta dojave alarma. Ukoliko si shvatio da taj ne može da obilazi zgrade, diže limitatore, itd adresa za te dogovore su upravnici - i to svih 5. Zašto SECURITAS? Tri ponude kao što si napisao, ali ovaj put stvarno tri ponude.

Par hintova koji bi mogli bili zanimljivi bilo kome. MUP kada izda resenje nekom licu da postupi u skladu sa nekim izdatim resenjem ne zanimaju odnosi tog lica sa drugima. Dakle, kada dobijete resenje da postavite coveka za PP centralu MUP ne zanima kako ste do tog ugovora dosli, sa kim i ko je to platio i zasto.
To znaci da li imamo jednu centralu i 6 zgrada koji placaju jednog coveka ili imamo sestoricu koji sede na jednoj stolici, njih to ne zanima. Njima treba dostaviti 6 ugovora o tom angazmanu u skladu sa Zakonom.

Ako bi stao u tvoje cipele, kada bi dosli danas zatekli bi dve zgrade koje nemaju nista i dve koje imaju nedovljno.
Iz mojih ciepla zateklei bi dve zgrde koje namju nista i dve uskladjene sa normama.

Posto sam ja napisao prijavu PP inspekciji i bili smo predmet nadozra MUP-a 2016 godine onda to mogu odgovorno da tvrdim. Sve zgrade sa parcele a2, 3 i 4 su tada dobile resenja a neke firme su i bile kaznjenje.

Tako da sam taj zanat ispekao iz prve ruke.

Sto se sadasnje situacije tice ova rasprava sa tobom mi je samo gimastika da se proverim da nisam nesto zaboravio i da se poveca saobracaj prema suncokret.org u cemu mi ti pomazes. Hvala ti.

Kada se kompletira finansiranje garaze mI cemo tada da prosirimo usuglu na 24h

Vasa zgrada - vas problem i ja u to istinski verujem. Zato je i napraveljn sporauzm da svaka zgrada moze da radi sa hoce.

uzgred u zapisniku na koji sam referises linkom, pise u prvom paragrafu koje doneo ponudu G4S-a. Treca ponuda je bila nepotpuna i nismo je razmatrali jer nije imala naznacene iznose polise obezbedjenja od stete nastale prema imovini ugovaraca. :)

a i zakon o zastiti od pozara se promenio 2018 :) pa procitaj i to. vezano za status nasih objekata, ima tu jos jedan pravilnik koji je izmenjen pre godinu dana a tice se naselja ali ostavicu ti da o tome citas kasnije :)

I molim te, to sam kazao i tvojoj, hm, komsinici, odmah podenesite prijavu MUP-u. Ne ponasajte se kao deca.

Sto se tice prespekive. Kao sto rekoh podnesak je otisao u sud i ja necu komentarisati bilo sta sto bi moglo da ugrozi nasu stranu kao tuzioce.
Ono sto mi se cini kao izvesnim je da cete nakon sudskog spora morati da platite sve troskove, refundaciju i da cete nastaviti da placate obezbedjenje garaze, a da cete i dalje kao zgrada biti bez te usluge. Sto se mene tice, meni je to svejedno da li vi u zgradi imate tu uslugu ili ne. To je vase suvereno pravo. Ako vam to ne treba a vi sedite i uzivajte.
 
Prijava PP policiji? To ni tebi nije u interesu a i nije lepo tužakati komšije kao što neki rade.

Pusti lepotu i moje interese.
Moj inetres je da sve bude u skladu sa zakonom. Za razliku od tebe ja sam odgovorno lice a ti si bluzer. Ne zna se ni ko si i gde si. No, nije to ni vazno.

Dakle, molim te da posaljes prijavu MUP-u SVS u Mije Kovacevica 2-4. Imas na webu tacnu adresu.

Ne postoji u zgradi niko drugi sem mene koji bi za to mogao da odgovara. Nudim ti placene troskove za podnosenja prijave. Ako ces da odes taksijem, uzmi racun, slikaj i posalji mi na private i placam sve. Placanje moze i preko PayPal-a ako ne zelis da saznam ko si.

Ima li bolje ponude a proverimo sve tvoje navode?
 
Pa kad si tako siguran u ispravnost tvog postupanja a imajući u vidu da ti troškovi nisu problem, zašto ti ne podneseš tu prijavu.

To si već radio pa će ceo postupak ići mnogo brže nego da ja to radim.

Da si siguran u ono što govoriš/pišeš sigurno bi to uradio - ponovo. Ovako samo blefiraš.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820472#p820472:geg4o7b1 je napisao(la):
poznavalac.prilika » 04 Feb 2021 22:31[/url]":geg4o7b1]Pa kad si tako siguran u ispravnost tvog postupanja a imajući u vidu da ti troškovi nisu problem, zašto ti ne podneseš tu prijavu.

To si već radio pa će ceo postupak ići mnogo brže nego da ja to radim.

Da si siguran u ono što govoriš/pišeš sigurno bi to uradio - ponovo. Ovako samo blefiraš.

Prijatelju, komsijo, druze bezimeni.

Prijava podnesena 22.6.2020. Proces okoncan.

Hajde sada ti.
Placam taksi.

i flasu vina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820476#p820476:1yqx0g99 je napisao(la):
pinokio » Čet Feb 04, 2021 9:39 pm[/url]":1yqx0g99]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820472#p820472:1yqx0g99 je napisao(la):
poznavalac.prilika » 04 Feb 2021 22:31[/url]":1yqx0g99]Pa kad si tako siguran u ispravnost tvog postupanja a imajući u vidu da ti troškovi nisu problem, zašto ti ne podneseš tu prijavu.

To si već radio pa će ceo postupak ići mnogo brže nego da ja to radim.

Da si siguran u ono što govoriš/pišeš sigurno bi to uradio - ponovo. Ovako samo blefiraš.

Prijatelju, komsijo, druze bezimeni.

Prijava podnesena 22.6.2020. Proces okoncan.

Hajde sada ti.
Placam taksi.

i flasu vina.

Ja lepo kažem da ti neznaš šta pričaš:

Kažeš podneo si prijavu - a u stvarnosti si podneo zahtev za mišljenje. https://www.suncokret.org/2020/07/u-pravoj-smo-kategoriji/

Po prijavi se dobija zapisnik i rešenje - a ti si dobio mišljenje (kao što i tražio): https://www.suncokret.org/wp-content/uploads/docs/misljenje_PP_policije-garaza-072020.pdf

Pa objavio si na svom portalu šta si radio, a ovde pišeš nešto sasvim drugo. Znači opet raste nos Pinokio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820488#p820488:17dc6str je napisao(la):
poznavalac.prilika » 04 Feb 2021 23:14[/url]":17dc6str]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820476#p820476:17dc6str je napisao(la):
pinokio » Čet Feb 04, 2021 9:39 pm[/url]":17dc6str]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820472#p820472:17dc6str je napisao(la):
poznavalac.prilika » 04 Feb 2021 22:31[/url]":17dc6str]Pa kad si tako siguran u ispravnost tvog postupanja a imajući u vidu da ti troškovi nisu problem, zašto ti ne podneseš tu prijavu.

To si već radio pa će ceo postupak ići mnogo brže nego da ja to radim.

Da si siguran u ono što govoriš/pišeš sigurno bi to uradio - ponovo. Ovako samo blefiraš.

Prijatelju, komsijo, druze bezimeni.

Prijava podnesena 22.6.2020. Proces okoncan.

Hajde sada ti.
Placam taksi.

i flasu vina.

Ja lepo kažem da ti neznaš šta pričaš:

Kažeš podneo si prijavu - a u stvarnosti si podneo zahtev za mišljenje. https://www.suncokret.org/2020/07/u-pravoj-smo-kategoriji/

Po prijavi se dobija zapisnik i rešenje - a ti si dobio mišljenje (kao što i tražio): https://www.suncokret.org/wp-content/uploads/docs/misljenje_PP_policije-garaza-072020.pdf

Pa objavio si na svom portalu šta si radio, a ovde pišeš nešto sasvim drugo. Znači opet raste nos Pinokio.

Poznavaoce prilika, moj anonimni prijatelju,
kao sto razlikujem levicu od desnice, tako razlikujem zahtev od prijave.

Prijava je podneta odmah posto mi je izdato resenje koje pominjes iznad (zaista nisam toliko glup). Prijavu je podneo drugi upravnik sa parcele jer bi bilo glupo da im ja dve nedelje kasnije obracam i prijavljem sam sebe. Pomislili bi da ih zezam.

Ne objavljujem ja sve sto se desava te orginal odgovora MUP-a po prijavi cete da dobijete u sudskom spisu. Malo strpljenja nije zgoreg :)

Dakle, da pravimo sutra tvoj ispracaj u pravcu Mije Kovacevica ili ces da odes diskretno? :)
Ponuda za refundaciju i dalje stoji.

I jos jedn hint. Najbolje je da vas podje vise, ti, tvoja upravnica i jos jedno ili dvoje koliko vas ima u tom kruzoku, da zakazete sastanak za nekim inspektorom. Lepo da im ispricate sve po redu kako je bilo. Od raskida ugovora sa starom firmom, preko sirotog G4S-a, nepostovanju pravilnika iz 93, resenja iz 2016 i svega cega se setite. Vidite sta ce vam covek kazati. To je bolje nego da se dopisujete. Sastankom necete izgubiti emotivni trenutak kad shvateite kako stvari zapravo funkcionisu.
 
Dragi Pinokio, ovo zamlacivanje i obaveštavanje javnosti kako cete vi nekoga da tuzite je besmisleno...Uvek svako moze svakoga da tuzi,pa vam predlažem da to uradite, ako smatrate da je to nacin da svoje ciljeve sprovedete i da nas ostale ne maltretirate svojom agendom koja god da je...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820502#p820502:1py955r2 je napisao(la):
DV10 » 04 Feb 2021 23:51[/url]":1py955r2]Dragi Pinokio, ovo zamlacivanje i obaveštavanje javnosti kako cete vi nekoga da tuzite je besmisleno...Uvek svako moze svakoga da tuzi,pa vam predlažem da to uradite, ako smatrate da je to nacin da svoje ciljeve sprovedete i da nas ostale ne maltretirate svojom agendom koja god da je...

Dragi DV10.
Page down je mocno oruzije protiv mene.
 
Stanar sam u tom istom Belvilu i slucajno znam sta se desava na parcelama i apsolutno je velika Laz da se sadasnji upravnik u Sunc.A nalazi u nekom prijateljskom odnosu sa nekom od tih pomenutih i sta vise da je to neki interes...Nikoga ne optužujem,ali ta ekipa dugogodišnjih upravnika koji se toliko zalazu za saradnju sa nekima je u najmanju ruku problematicna ...Kad neki zasednu u tu stolicu, vrlo zanimljivo da ne zele da odu...Uzmite ponistite tender, tj. resetujte situaciju,prethodno definišite sta zelite svi zajedno,sta su zakonski minimumi i onda pozvati sve firme pa tako svake 2godine....A savet, budite dzentlmen, ponudite koleginici koja je kratko "na vlasti" pomoc, savet, a ne tuzbu....
 
Koje dim detektore imate i koji su vam opcija?
 
I Jos jedna stvar, bio sam svedok nebrojeno puta da su ti Vasi iz obezbedjenja zbunjeni,jer ste im dali instrukcije koji kamen da gledaju,koji da ne gledaju i nemate osnov da trazite pare od bilo koga,jer je stotine svedoka koji ce potvrditi da se tim ulazima ta usluga i ne pruza, cak sta vise,strogo im je zabranjeno bilo sta u vezi istih
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820505#p820505:14pksght je napisao(la):
Igor » 05 Feb 2021 00:03[/url]":14pksght]Koje dim detektore imate i koji su vam opcija?
SBT nam je nudio centrale FC2060-AA SINTESO Centralna jedinica koja podrzavaju.

- FD20 uređaji iz Sinteso serije
– Kolektivni detektori iz MS7/9/24, DS11 serije
– Adresabilni detektori iz MS9i serije

Dalje od toga nismo otsisli :(

Koji su trenutno ne znam. Znam samo raspored.
Optički javljači požara predviđeni su u elektro prostorijama, hodnicima, lokalima.
Detektori plamena su predviđeni u liftovskim oknima.
 
Pinokio,

Što ja da idem u MUP kad je taj tvoj kolega upravnik već to odradio.

Još kad bi ti prezentivao taj dokument pa da svi znaju da Pinokiju ne raste nos i da poznavalac prilika i nije neki poznavalac.

Što se sastanka koji preporučuješ tiče - moguće je da je već odrađen.

Nego da nisi ti već stukao to vino što si nudio.?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820506#p820506:m9tpmauu je napisao(la):
DV10 » 05 Feb 2021 00:04[/url]":m9tpmauu]I Jos jedna stvar, bio sam svedok nebrojeno puta da su ti Vasi iz obezbedjenja zbunjeni,jer ste im dali instrukcije koji kamen da gledaju,koji da ne gledaju i nemate osnov da trazite pare od bilo koga,jer je stotine svedoka koji ce potvrditi da se tim ulazima ta usluga i ne pruza, cak sta vise,strogo im je zabranjeno bilo sta u vezi istih

Dragi DV10,
vi zapravo slabo pratite o cemu se ovde pise. Ovde niko ne pominje zgradu.


U pitanju je garaza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820508#p820508:1isfx7ux je napisao(la):
poznavalac.prilika » 05 Feb 2021 00:15[/url]":1isfx7ux]Pinokio,

Što ja da idem u MUP kad je taj tvoj kolega upravnik već to odradio.

Pa to se i ja pitam. Mi smo i ostalo odradili ali vam to jos nije upalo u oci.

laku noc, Vino ostaje kod mene.
 
Za ovo boldovano to je tačno. Jedan pored centrale dežura. Tu pozciju napušta samo kad ide u "izviđanje" mesta dojave alarma. Ukoliko si shvatio da taj ne može da obilazi zgrade, diže limitatore, itd adresa za te dogovore su upravnici - i to svih 5. Zašto SECURITAS? Tri ponude kao što si napisao, ali ovaj put stvarno tri ponude.

Evo da ti odgovorim i na ovaj vazan predlog.
Pribavi ponude koje zelis. Imamo azuriranu G4S, Sigurnost i Securitas kod nas, ali trazi im nove ili uzmi jos od nekoga. Skeniraj i posalji svim upravnicima na parceli. Zakazacemo sastanak zumom veceras ili sutra. Donesemo zakljucak, potpisemo zapsinik i u ponedeljak mozemo da realizujemo dogovor. Sta jos mozemo da uradimo za vas? :)

I ova ponuda je bila otvorena i pre 7 meseci i bice uvek otvorena u buducnosti. Vasi problemi nikada nisu bili formalne prirode, kako ti pokusavas ovde da prestavis. Sto se mene tice, sastanak mozemo da strimuujemo javno preko FB. Bilo bi mi osobitno zadovoljstvo da podelim informacije o svemu sa komsijama.
 
Evo da ti odgovorim i na ovaj vazan predlog.
Pribavi ponude koje zelis. Imamo azuriranu G4S, Sigurnost i Securitas kod nas, ali trazi im nove ili uzmi jos od nekoga. Skeniraj i posalji svim upravnicima na parceli. Zakazacemo sastanak zumom veceras ili sutra. Donesemo zakljucak, potpisemo zapsinik i u ponedeljak mozemo da realizujemo dogovor. Sta jos mozemo da uradimo za vas? :)

I ova ponuda je bila otvorena i pre 7 meseci i bice uvek otvorena u buducnosti. Vasi problemi nikada nisu bili formalne prirode, kako ti pokusavas ovde da prestavis. Sto se mene tice, sastanak mozemo da strimuujemo javno preko FB. Bilo bi mi osobitno zadovoljstvo da podelim informacije o svemu sa komsijama.

Ja opet moram da ponovim da ti je adresa pogrešna.To je pitanje za upravnike. Zašto? Pa zato što prvo treba da se usaglasi zahtev za dobijanje ponude. Za šta se tražiti ponuda? Maše se raznim nestručnim tumačenjima, traže se mišljenja koja nisu obavezjuća, katogorizacijom... Jedni viču može jedan čovek za FTO i PP. Drugi kažu nije tako i u pravu su. Šta je uskladu sa propisima se ne odlučuje većinom.

Ono što je činjenica - rešenje PP policije od pre nekoliko godina je i dalje na snazi. Važi do dobijanja novog. Lepo si napisao da je naloženo da se obezbedi nadzor PP centrale 24/7. Dakle jedna pozicija PP + jedna FTO. Dobijete ponude pa birajte šta se i u kojoj količini kupuje.

Ako sve ovo ispadne kako bi trebalo da bude vraćamo sa na stanje koje je bilo do 2019. Ko je to urušio i zbog čega?
 
Vrh