Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ja opet moram da ponovim da ti je adresa pogrešna.To je pitanje za upravnike. Zašto? Pa zato što prvo treba da se usaglasi zahtev za dobijanje ponude. Za šta se tražiti ponuda? Maše se raznim nestručnim tumačenjima, traže se mišljenja koja nisu obavezjuća, katogorizacijom... Jedni viču može jedan čovek za FTO i PP. Drugi kažu nije tako i u pravu su. Šta je uskladu sa propisima se ne odlučuje većinom.

Ono što je činjenica - rešenje PP policije od pre nekoliko godina je i dalje na snazi. Važi do dobijanja novog. Lepo si napisao da je naloženo da se obezbedi nadzor PP centrale 24/7. Dakle jedna pozicija PP + jedna FTO. Dobijete ponude pa birajte šta se i u kojoj količini kupuje.

Ako sve ovo ispadne kako bi trebalo da bude vraćamo sa na stanje koje je bilo do 2019. Ko je to urušio i zbog čega?

Ponude za obebedjenje su vrlo jednostavne ponude. Sadrze cenu za jedan radni sat i to je sve.
Ponuda u prilogu moze da ima i ostale detalje, recimo polise osiguranja, politku poslovanja i referenc liste. Kod kuce imam svu tendersku dokumentaciju iz 2016. godine kao i iz 2020. ukupno 14 ponuda ako se dobro secam.
Porcedura angazovanja FTO firme ide ovim redom
Kada se nacleno prihvati cena, onda se pregovara oko detalja angazovanja. Pa ako se detalji dogovore onda se napise ugovor i i nakon sto SZ glasa o tom ugovoru, potpise. Tako to ide.

Povratka na 2019 nece biti. Iz dva razloga i na oba ja ne mogu da uticem.

Prvi je vase postupanje u zgradi.

Drugi, patrola koja je postojala od 2012, pa revidirana 2017. godine podrazumeva da se u njeno finansiranje ukljuce (nekada jos 25) a danas 13 zgrada. U ovom tretntku ja ne vidim da ima zainsteresovanih.

Tvoja upravnica zajedno sa upravnikom iz Mimoze A je pre dve nedelje zavapila da se formira skup SZ za tu patrolui i okupilo se njih 4 koji su bili spremni na takvu saradnju. Ja bih rekao da je to vrlo skromno.

Dakle, nama je ovako udobno. Kada zakruzimo garazu, ostacete vi i mimoza a sami bez tih servisa. Ako imate interesa vi nam se pridruzite i uvek ste dobro dosli.
Ako nemate. onda napravite nesto sto vam radi posao.

Ne zaboravi, jedan covek koji ce da nadzire tu centralu, kao i zelenilo ili ciscenje je nas zajednicki ineres a ne obaveza.
 
Pinokio,

Lepo znači problem može brzo da se reši.

Još da vidimo gde je problem i ko ga pravi?

Prvi je vase postupanje u zgradi.

Naša upravnica nam je prezentoavala rešenje kojim se nalaže neprekidni nadzor PP centrale 24h.Da li je to pokriveno ponuđenim ugovorom - nije?

Da li je u tom slučaju njeno odbijanje da potpiše takav ugovor OK. Ja i još neki zainteresovani stanari smatramo da je to u redu. Da li ima onih koji misle da je takva njena odluka pogrešna - možda ali se niko nije o tome izjasnio. Da li su stanari obavešteni o problemu - jesu.

Kakav ugovor želimo? Onaj koji je u skladu sa važećim PP propisima i koji odgovornost PP zaštite delegira izabranoj firmi. Da li je to ponuđeni ugovor - upravnica nam je objasnila da nije i to argumentovala. Čime rešenjem PP policije i tumačenjem ugovora koji je ponuđen. Gde na sednici SZ.

Da li je upravnica obavezna da prihvati ugovor koji ne odogvara zahtevu PP policije zato što je neka većina tako odlučila? Nije. Da li je neko uspeo da prezentuje valjan dokaz da je taj ugovor OK. Nije - napravljen je pokušaj pribavljanjem mišljenja da se neki objekat može razvrstati u određenu kategoriju. Da li to poništava nalog PP policije - NE.

Ima li ovde nešto pogrešno - nema. Da li želimo da naša i ostale SZ budu ispravne po ovom pitanju - DA. Da li želimo da to rešimo sa ostalim SZ da kao i ostale zajedničke stvari - DA.

Ko to neće - Pinokio. Zašto? Zato što misli da stvari treba da funkcionišu onako kako je on zamislio bez obzira na zakonske obaveze.

Dakle, u ponašanju naše SZ nema ništa nejasno.

Drugi, patrola koja je postojala od 2012, pa revidirana 2017. godine podrazumeva da se u njeno finansiranje ukljuce (nekada jos 25) a danas 13 zgrada. U ovom tretntku ja ne vidim da ima zainsteresovanih.

Eto rezulata delovanja Pinokia. Za nešto što je bilo prihvatljivo za veči broj zgrada sada nema zaintersovanih. Verovatno je Pinokio ponosan na tu činjenicu.

Tvoja upravnica zajedno sa upravnikom iz Mimoze A je pre dve nedelje zavapila da se formira skup SZ za tu patrolui i okupilo se njih 4 koji su bili spremni na takvu saradnju. Ja bih rekao da je to vrlo skromno.

Bar se neko trudi da nešto pametno radi po ovom pitanju.

Dakle, nama je ovako udobno. Kada zakruzimo garazu, ostacete vi i mimoza a sami bez tih servisa. Ako imate interesa vi nam se pridruzite i uvek ste dobro dosli.
Ako nemate. onda napravite nesto sto vam radi posao.

Uživajte u udobnosti kršenja propisa. Ukoliko naša SZ bude odlučivala da vam se u tome pridruži - ja sigurno neću glasati za to.
 
Naša upravnica nam je prezentoavala rešenje kojim se nalaže neprekidni nadzor PP centrale 24h.Da li je to pokriveno ponuđenim ugovorom - nije?

Posto smo se lepo isricali evo ja se odjavljujem.
Samo da razjanism i ovu tvoju 'kljucnu" tezu.

(priblizno govoreci)

nas ima 6 SZ.
to sto znaci da svaka SZ placa 4h usluge dnevno.
nas 4 placamo 16h
kada pridjete vi bice 20h a dolaskom Mimoze A 24h


Dakle, nema razloga za zabrinutsot vase upravnice.

i drugo, tvoje pisanje o tome kako ja odlucujem samostalno o bilo cemu ne samo da nije tacno, nego je duboko uvredljivo i prema svim stanarima koji zive uz zgradam poed tvoje, a narocito upravnicima koji su svi vrlo pristojni i pametni ljudi. doaddtno kao i ja svi su volonteri.

za razliku od tvoje upravnice koja za ove poslove prima platu.

Uzdravlje. Ja sam kazao sve sto sam imao.
 
nas ima 6 SZ.
to sto znaci da svaka SZ placa 4h usluge dnevno.
nas 4 placamo 16h
kada pridjete vi bice 20h a dolaskom Mimoze A 24h

Nisu u pitanju sati angažovanja. Ukoliko se svi prikljče biće 24h.

Ono što ne razumeš ili ne želiš da razumeš je da lista ugovenih usluga ne sme da sadrži usluge koje udaljavaju izvršioca od PP centale.

Te usluge mora da pruži drugi angažovani čovek.

Toliko od mene. Besmisleno je tebi ukazivati na greške.
 
Nisu u pitanju sati angažovanja. Ukoliko se svi prikljče biće 24h.

Ono što ne razumeš ili ne želiš da razumeš je da lista ugovenih usluga ne sme da sadrži usluge koje udaljavaju izvršioca od PP centale.

Te usluge mora da pruži drugi angažovani čovek.

Toliko od mene. Besmisleno je tebi ukazivati na greške.

Ko to kaze? Covek bez imena. KOga briga sta ti mislis.

Ja ti kazem pedeseti put, idi i zaradi flasu vina. Podensi prijavu i dokazi da si urpavu.
Mrzi te?! Onda - vozdra mala raja.
 
Ne. To kaže onaj koji koji je potpisao rešenje PP policije. Pročitaj kako se zove ako te zanima.

I nemoj da se nerviraš.

Što me opet teraš da podnesem prijavu kad je to već uradio tvoj kolega upravnik. (Jel i on dobio lovu za taksi i vino? )

Pokušaj sa istinom. Tada nećeš morati da vodiš računa šta si kad rekao. Kako god titulu si zaslužio - Baron Pinokio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820655#p820655:232ys0k9 je napisao(la):
poznavalac.prilika » 05 Feb 2021 19:13[/url]":232ys0k9]Ne. To kaže onaj koji koji je potpisao rešenje PP policije. Pročitaj kako se zove ako te zanima.

I nemoj da se nerviraš.

Što me opet teraš da podnesem prijavu kad je to već uradio tvoj kolega upravnik. (Jel i on dobio lovu za taksi i vino? )

Pokušaj sa istinom. Tada nećeš morati da vodiš računa šta si kad rekao. Kako god titulu si zaslužio - Baron Pinokio.

Ma zasto bi se nervirao. VI imate problem a ne ja.

Malo sam te provozao okolo da bi prosli kroz suplju pricu koja se promice u vasm kruzoku.
Mnogo stvari ti ne znas ali to ne treba da te uzbudjuje jer nisi odgovorno lice.

Zasnivanje ugovora sa icenciranom firmom koja pruza usluge FTO i PP spada u posebno regulisanu oblast i vodi se po posebnom rezimu opisanom u Zakonu o privatnom obezbedjenju iz 2013.

Ono sto svakog treba da zanima je obostrana odgovornost strana koje sklapaju takve ugovore, gde je zakon strozi prema profesionalcu, firmi koja pruza te usluge. To znaci da ja kao neuka strana mogu da se pouzdam u drugu stranu da ce voditi brigu o zakonitosti ugovora. Stoga su i kazne nepropocionalne. Primera radi, ako bi nasa garaza bila kategoriija II a Securitas zakljucio ugovor gde se radnik udaljava od PP centrale, kazna za firmu bi bila milionska, a u slucaju stetnog dogajaja sa ozbiljnim posledicana, predstavljao bi gubitak licence na neko vreme ili trajno.

Direktor procene rizika u Scuritasu je vrlo detaljno bio izvesten o resenjima iz 2016. koje pominjes kao i ostalim informaciijama jer ga je upravnica zvala vise puta. Securitas je postavio kao uslov da dostavimo misljenje MUP-a u koju kategoriju spadaju nase zgrade i garaza. Kada kazem misljenje, onda moram da kazem da se ne izdaju resenja za kategoriju III jer je to opsta grupa i u nju spada mlion objekata u Srbiji.

Dodatno, svaki ugovor iz oblasti FTO i PP ultimativno se zavodi u evidnciji MUP-u, a bi se izbegli zamracenost tih poslova u odnosu na nadzorni organ
a to je po zakonu MUP.

U svakom slucaju, razlog zasto smo nas cetvorica upravnika mirni i spokojni je sto smo mi svoju odgovornost delegirali na profesionalca - Securitas, upravo zato da ne bismo morali da polemisemo sa google majstorima sa viskom vremena.

Sve ovo o cemu pricamo danima je intelektualna gimnastika da cujemo sta se kod komsija promice a o istom trosku da napravimo malo prometa ka suncookretu.

Vozdra :)
 
I Pinokio čisto da ne ostane bez evidencije.

Direktor procene rizika u Scuritasu je vrlo detaljno bio izvesten o resenjima iz 2016. koje pominjes kao i ostalim informaciijama jer ga je upravnica zvala vise puta. Securitas je postavio kao uslov da dostavimo misljenje MUP-a u koju kategoriju spadaju nase zgrade i garaza. Kada kazem misljenje, onda moram da kazem da se ne izdaju resenja za kategoriju III jer je to opsta grupa i u nju spada mlion objekata u Srbiji

Znači potpisuje se ugovor uz uslov da se pribavi mišljenje naknadno. Nabavićemo mišljenje kasnije. Šta će da piše u tom mišljejnu - videćemo.
Šta nam ovo govori. Čim je pomenuti direktor procena rizika pristao da potpiše ugovor bez mišljenja znači da je ono apsolutno nevažno. U drugom slučaju rekao bi Ugovor je OK, ukoliko pribavite dokument u kome piše to i to - mi počinjemo. Ovako na oću keve mi - ozbiljne firme ne rade.

Zašto je pribavljeno mišljenje nevažno. Zato što su ugovorene usluge FTO. Jedino što ima veze sa PP zaštitom u ovom ugovoru je ovlašćenje da radnik SECURITAS-a resetuje PP centralu ukoliko se javi alarm.

Primera radi, ako bi nasa garaza bila kategoriija II a Securitas zakljucio ugovor gde se radnik udaljava od PP centrale, kazna za firmu bi bila milionska, a u slucaju stetnog dogajaja sa ozbiljnim posledicana, predstavljao bi gubitak licence na neko vreme ili trajno.

Kao što rekoh Securitas nije ugovorio ništa što se tiče PP zaštite tako da ga ovo ne pogađa.

Pinokio i dalje u svakom tvom postu čovek nađe bar jednu neistinu ili manipulaciju.
 
Znači potpisuje se ugovor uz uslov da se pribavi mišljenje naknadno. Nabavićemo mišljenje kasnije. Šta će da piše u tom mišljejnu - videćemo.
Šta nam ovo govori. Čim je pomenuti direktor procena rizika pristao da potpiše ugovor bez mišljenja znači da je ono apsolutno nevažno. U drugom slučaju rekao bi Ugovor je OK, ukoliko pribavite dokument u kome piše to i to - mi počinjemo. Ovako na oću keve mi - ozbiljne firme ne rade.

Zašto je pribavljeno mišljenje nevažno. Zato što su ugovorene usluge FTO. Jedino što ima veze sa PP zaštitom u ovom ugovoru je ovlašćenje da radnik SECURITAS-a resetuje PP centralu ukoliko se javi alarm.

Kao što rekoh Securitas nije ugovorio ništa što se tiče PP zaštite tako da ga ovo ne pogađa.

Uf hteo sam da te zapostavim ali mi je bilo tesko odoleti kada si mi namestio na volej.

Posebne duznosti osoblja Securtiasa su opisane na stranama 8 do 12 ugovora koje su potpisale nase 4 zgrade i zbog duzine ih necu prenostiti u celosti. Deo o PP koji vas (Suncokret A i Mimoza A) najvise zulja nalazi se na strani 11 u kom se kaze, citiram:

PP centrala

1. Po javljanju alarma izvršiti proveru centrale i mesto na koje ukazuje alarm o čemu odmah obaveštava kompaniju zaduženu za upravljanje zgradama na za to određeni broj telefona
2. Odlazi na mesto izbijanja vatre i pristupa gašenju dostupnim ručnim aparatima
3. Ukoliko dođe do eskalacije vatre i ocene nemogućnosti gašenja na napred navedeni način dužan je da odmah zove vatrogasnu brigadu
4. Resetovati alarm ako je sve u redu


Upravo je ovo usluga koja sve nas najvise zanima. Narocito nas upravnike koji smo objktivno odgovorni za organizovanje PP bezbednosti, to znaci bez obzira na utvrdjenje krivice u kkonkretnom slucaju.
To znaci da svako u zgradi ili mi sa kojima delite zid, odnosno vlasnici GM ce od vas potrazivati naknadu stete jer niste organizovali PP zastitu u slucaju stetnog dogadjaja, kako je to uredjeno zakonom. SZ odgovara za to svom svojom imovinom vlasnika zasebnih delova solidarno. Upravnik ce biti krivicno gonjen bez obzira na krivicu u konkretnom slucaju.

Firma Scecuritas je svedska firma i jedna je od najvecih na svetu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Securitas_AB

A ovo oko sklapanja ugovora na dodjem ti i sl. je nizak nivo rasprave - kao sto su sirenje virusa korone putem 5G mreza, cipovanje vakcinama i sl. Ja se tim diskusijama slabo snalazim pa cu to da preskocim.

A tebi jos jedno hvala na trudu :)
Ja mislim da oni koji se do sada nisu smorili vec misle da radimo zajedno :)
 
Taj volej si promašio.

Sve četiri tačke koje si naveo su u stvari ovlašćenje/procedura za resetovanje PP centrale.

Securitas se nije obavezao da će da nadzire neprekidno PP centralu za vreme svog angažmana (16h ili 24h)

Radnik može/mora da bude u i patrolu koji ste ugovorili na stranama od 8 do 12 Ugovora.

Recimo on obilazi 10 sprat tvoje zgrade, požar je (daleko bilo) u Đurđevku A, centrala zvoni, nema ko ka uradi prvi reset i krene u "izviđanje" po istoj ovo proceduri koji si naveo.

Posled 10 minuta on stiže do PP centrale (možda i kasnije) a centrala odradila izvršne komande, stižu vatrogasci koje je pozvao neko od stanara, rešavaju požar, uzimaju izjave i angažovani radnik im na pitanje gde si bio kad se javio alarm odgovovara: "pa u patroli - zatvarao sam prozore u hodnicima".

Misliš da bi Securitas kao svetski poznata firma na ovaj način preuzela odgovornost na sebe.

Kad se već pozivaš na moguće krivično gonjenje - probaj da se unormališ. Ti si odgovno lice ne ja.

Vas 4 upravnika ste odgovorni za rasturanje prethodnog sistema obezbeđenja. Kao zamenu ste ponudli novi sistem kojim ništa od odgovornosti nije pokriveno. Samo su zamazane oči na prvom mestu stanarima vaših SZ da je razlog navodna ušteda nekih para.

Sad je kraj - stvarno.
 
DVOJE vs 300

Mnoge komšije zanima kako je moguće da smo na parceli zapeli oko pitanja obezbeđenja. Evo izvoda iz diskusije upravnika gde pokušavamo da im objasnimo kako nas 300 u garaži želimo jedno, a njih dvoje nešto drugo.

U nedelju 7.2.2021, činilo se da će upravnica iz zgrade Suncokret A da pokaže više fleksibilnosti u rešavanju problema nastalog duga za poslove obezbeđenja u garaži. Vrlo brzo se sve preokrenulo. Sledi izvod iz lanca diskusije gde pokušavamo da oboma upravnika, iz Suncokreta A i Mimoze A, ukažemo na besmisao njihovog ponašanja.

https://www.suncokret.org/2021/02/300/
 
Pre će biti da si ti sam sebi objasnio besmisao tužbe koju si podneo.

Žena ti je kulturno rekla: tužba je podneta - na tu temu samo preko advokata.

Mogao si da ponudiš rešavanje tačke 4 kao prve. Ovako ovo je klasična ucena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821721#p821721:3i30twhd je napisao(la):
poznavalac.prilika » 09 Feb 2021 18:44[/url]":3i30twhd]Pre će biti da si ti sam sebi objasnio besmisao tužbe koju si podneo.

Žena ti je kulturno rekla: tužba je podneta - na tu temu samo preko advokata.

Mogao si da ponudiš rešavanje tačke 4 kao prve. Ovako ovo je klasična ucena.

Koliko ti imas godina?
OK, nema veze.

Kada se podense tuzba u Privrednom sudu, teku rokovi za sud. Medjutim, sve do dobijanja termina za rociste nema dodatnih troskova za obe strane.
Prema tome, ako tvoja komsinica pozeli da se resi bede koja dolazi, najpametnije je da prihvati upravo ono sto zele vlasnici GM i GB koji su ujedno i vlasnici stanova u tvojoj zgradi.

Ovo sa "ucenom" je u najmanju ruku nemoguce, 300 vlasnika koji zele jednu stvar a njih dvoje upravnika nesto drugo. :)

Za ovo dvoje upravnika bice vrlo veslo kada budu posegli za novcanik stamben zajednice da plate troskove.

Kako to izlgeda to najbolje zna upravnik Mimoze A koji je u novembru platio firmi First Facility preko 600.000 dinara nakon izgubljenog sudskog spora.
Pola od tog iznaosa su troskovi suda, advokata i kamate.
 
Једно глупо питање, мислим за лаика и не тако глупо, зар не могу станари да разреше управника који поступа противно њиховој вољи и захтевима? Мада овде је очигледно да се ради о томе да, тобоже држећи се слова прописа, и поред прибављеног мишљења које си добио од МУП-а које одобрава овакав вид обезбеђења колико сам разумео, инсистирају на скупљој варијанти по станаре из неког сопственог уског интереса, за коју, ако се станарима предоче чињенице, не верујем да би пристали. Па може ли онда само појашњење шта се дешава ако управник зграде ради на ”своју руку” што би се рекло, противно ономе како станари желе?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821769#p821769:37u6i07y je napisao(la):
Кила » 09 Feb 2021 21:20[/url]":37u6i07y]Једно глупо питање, мислим за лаика и не тако глупо, зар не могу станари да разреше управника који поступа противно њиховој вољи и захтевима? Мада овде је очигледно да се ради о томе да, тобоже држећи се слова прописа, и поред прибављеног мишљења које си добио од МУП-а које одобрава овакав вид обезбеђења колико сам разумео, инсистирају на скупљој варијанти по станаре из неког сопственог уског интереса, за коју, ако се станарима предоче чињенице, не верујем да би пристали. Па може ли онда само појашњење шта се дешава ако управник зграде ради на ”своју руку” што би се рекло, противно ономе како станари желе?

To je odlicno pitanje. I moram da kazem da je to pre pravilo nego izuzetak. Mali je broj SZ u Srbiji, koji imaju zaista autenticnu demokratsku praksu u svom radu. Razloge za takvu situaciju ne treba traziti samo u nekim lukrativnim motivima upravnika, nego uglavnom u neznanju. Ako vas to zanima mozemo kasnije da razmenimo neku rec i o tome.

Sto se ovog naseg slucaj tice, zaista ne znam sta ce se dalje desiti. Velika vecina stanara i u Suncokretu A je vec dobila link na mail ka ovom (kao i prethodnim postovima) na suncokret.org. Upravnicima ive dve SZ ne pada na pamet da sazovu sednice SZ i rasprave ova pitanja. Narocito sto jedna od njih, Mimoza A ima taj orgoman trosak izgubljenog sudoskog spora iz novembra 2020.

Stanari ne znaju da mogu da sazovu sednicu i sami, bez upravnika i da donesu odluku koja je obavezujuca, odnosno da smene upravnika. Medjutim, sazivanje, evidencija prisustva, odredjivanja kvoruma, zapisnici i sav taj procesni deo je stanarima stran. I onda je lako oboriti odluku takve sednice (pod uslovom da upravnik poznaje Zakon iz 2016).

U sustini jedina mogucnost koja preostaje je da se podnese krivicna prijava tuzilastvu za "nesto". Mnogi bi kazali, zloupotreba sluzbenog polozaja, ali to je insitut koji umire i retko ko se osudjuje. Mozda neko nedozvoljno trosenje sredstava, ali nisam pravnik pa ne znam koji bi krivicni institu bio zgodan.

Ako bih se ja pitao, ja bih zatrazio od upravnika da svu stetu koju su naneli SZ refundiraju i isterao to privatnom tuzbom. Sporo ali bih ih bolelo.

Osnov za to je da su uravnicii potpuno samostalno, protivno ugovoru (Sporazum) koji su SZ medjusobno potpisale, naneli stetu SZ i osteceni imaju pravo na refundaciju. Upravnici nisu smeli da ignorisu odluku vecina na parceli. Ako imaju prigovor na odluku, mogu da traze ili raskid Sporazuma ili da podnesu prijavu za neko nezakonito ponasanje. Ovo sto su sebi dopustili, da sami procenjuju sta je u skladu sa zakonom a sta ne je za njih vrlo opasno.

Ukratko, ovim redom sednica sa ili bez upravnika, zatim odluka SZ, odnosno privatna tuzba jednog ili u agregaciji vise stanara zbog povrede slova ugovora (sporazuma).

Eto, to mi prolazi kroz glavu veceras :)
 
Pinokio,

Prema tome, ako tvoja komsinica pozeli da se resi bede koja dolazi, najpametnije je da prihvati upravo ono sto zele vlasnici GM i GB koji su ujedno i vlasnici stanova u tvojoj zgradi.

Odakle ti znaš šta želi 300 vlasnika GM i GB? Da li ih je neko pitao? Jesu li se obavezali na bilo šta?

Takođe, ti izgleda unapred znaš i šta će sud da presudi i ko će da podnese trošak.

Kako to izlgeda to najbolje zna upravnik Mimoze A koji je u novembru platio firmi First Facility preko 600.000 dinara nakon izgubljenog sudskog spora.
Pola od tog iznaosa su troskovi suda, advokata i kamate

I jesu li ga smenili?

Ti troškovi su i dalje manji od recimo iznosa za koji je preplaćena rasveta u garaži.

Da pitamo komšije sa susedne parcele koliko je koštala rasveta u njihovoj skoro identičnoj garaži. Pa još kad dodamo da je prihvaćena ponuda bila od jedne firme, a da je plaćeno nekom preduzetniku - verovatno paušalcu i to iznos koji odstupa od inicijalne ponude.... Ti si bio inicijator i ovog projekta. Naravno i tada si znao da to želi 300 vlasnika GM i GB.
 
1. Odakle ti znaš šta želi 300 vlasnika GM i GB? Da li ih je neko pitao? Jesu li se obavezali na bilo šta?

2, Takođe, ti izgleda unapred znaš i šta će sud da presudi i ko će da podnese trošak.

3. Ti troškovi su i dalje manji od recimo iznosa za koji je preplaćena rasveta u garaži.

Kao i uvek hvala za pitanja. Ti bas umes. :)

Ti i tvoja upravnica ocigledno ne zalazite u garazu.

Evo ovako.
Svoje obaveze da organizuju i odlucuju tekuce odrzavanje svi vlasnici GM i GB su delegirali upravnicima sest zgrada Sporazumom na parceli. Prema tome tu postoji cvrsta obaveza. O svakom pitanju iz domena tekuceg odrzavanja ili manjeg investicionog, 6 pravnika samostalno odlucuj. Da li oni pre glasanja pitaju svoje komsije usmeno, sprovedu anketu, glasaju ili ne urade nista od toga, to zaista ne znam, niti me zanima. Sto se mene tice ja imam svoje neke metode akvizicije informacija. Tvoja upravnica ne radi nista. Da sam upravu, to se vidi jer inace zasto bi sada polemisali? :)

Ovo sa rasvetom u garazi je zaista sjajna prica. Napravio sam projekat zamene lampi i dodavanje novih lampi sa senzorima po zonama u kom vlasnici nisu ucestvovali sa svojim sredstvima. Dogovor za izvodjacem je bio jednostavan. Razliiku u ceni elektricne enrgije prve godine exploatacije cemo uplatiti izvodjacu, I tako je bilo. Mi smo nakon 12 meseci isplatili komletnu rasvetu koju je izvodjac sam finansirao. (on je stanar iz Nevana)

Evo primera: racun za struju mesta od 12m2 je iznosio 750 dinara u prosecno u jednoj godini. Nakon zamene rasvete, cena za isto mesto je pala na oko 380dinara. Neka GM i GB su vece povrsine (cak i do 22) pa je prosecan cena nesto vise od ove.

Ostalo je lako izracunati 296 x400 x12.

Nakon 12 meseci, mi kao jedna garaza stedimo svakog meseca oko 1000 evra, vec drugu godinu. Taj novac ostaje svakom vlasniku u novcaniku. Sto nije lose jer nisu ulozili ni jedan jedini dinar u projekat.

Takodje, ti ne znas da garaza 4 i 3 nisu identicne. G4 ima skoro 15% manje vozila iako su samo 50m2 manji do nas. Stoga im je trebalo i mnogo manje dodatne rasvete koja se postavljala iznad vozila da korisnici pri prilasku ukkljuce svetlo a ne kao u ostalim garazama pale mobilne telefone.

Sto se tice cene projekta u obe garaze koje se navodno razlikuju, to je lako utvrditi ko je lopov. Uzmu se zapisnici sa primopredaje posla gde pise koliko je ugradjneno lampi, cevi, kablova, senzora, regala,.... i krene peske redom po garazi. Zatim se vrednosti pomnoze sa jedinacnim cenama svake pozicije :)
I ako se drzis narodne "riba i po, dinar i po. Posto pet riba?" verujem da ces da zakljucis isto sto je pre tebe proveravalo bar 10ak ljudi.

Medjutim, hajde da se igram djavoljeg advokata. Ok, prevareni smo. Ko je ostecen? Ako vlasnici nisu dali svoje pare, jer su novac koji bi morali dati EPS-u su usmerili na drugu stranu, oroceno na godinu dana. A svetlo nam je isporuceno tokom tih godinu dana. Ko je pretrpio stetu? Samo EPS.

EPS gubi oko 25.000 evra prihoda svake godine iz nase dve garaze.
Ako si ti zapravno njihov covek, onda sta da ti kazem, tuzi nas :)

Inace, pad potrosenje je bio toliiko veliiki da su nam u oba slucaja poslali kontrolu sa mernom opremomm da provere da li smo "intervenisali" na mernoj grupi koja se nalazi u tvojoj zgradi.

I da, gospodin Stojanovic, upravnik Mimoze A, ni taj posao nije hteo da plati sa tvojim argumentima a uredno je kolektirao novac na racunu SZ. Kada mu je dosla opomena pred tuzubu, odustao je od igranja.

Sto se suda tice, to zaista ne bih komentarisao. Tuzba je vrlo banalna, slucaj je 2+2=4, ali to je sud i svasta je moguce. Neka upravnica proba.
 
I jesu li ga smenili?

Posto ne znam ko si, ako se ne ljutis, zvacu te Nikola. Poznavalac,prilika ti zaista ne stoji.

Postovani Nikola,

ako mislis na Zorana Stojanovica iz Mimoze A. Zaista ne znam sta se tamo desava. Ono sto znam, znaju svi. On godinu dana ne placa obezbedjenje, menadzment, call centar, tehnockko odrzavanje zgrade do pre par meseci i kao i sve ostale vandredne troskove na parceli. Taj upravnik ima i agenciju za izdavanje i prodaju stanova i lokala. Takodje, prema njegovim izjavama on ima ovlascenje za zastupanje za desetine stanova u njegovoj zgradi. Smeniti upravnika sa takvom opremom je ekstremno tesko jer on uvek glasa za sebe. :) Kako drugacije?

Dodatno ni on ni tvoja upravnica skoro godinu i po dana nisu imali sednicu. I to su sve inforacije koje oni sami promicu u pismima drugim upravnicima. Evo ti nam reci kada je bila poslednja sednica? :)

Nikola, dalje od toga je ne znam niti me zanima.
 
Dodatno ni on ni tvoja upravnica skoro godinu i po dana nisu imali sednicu. I to su sve inforacije koje oni sami promicu u pismima drugim upravnicima. Evo ti nam reci kada je bila poslednja sednica? :)

Poslednja sednica je bila 06.03.2020. Dakle pre manje od godinu dana a ne kako ti opet pogrešno tvrdiš.

Nakon toga okupljanje baš i nije bilo uputno.

Sednica planirana za jul nije održana zbog epidemioloških mera. Umesto toga dobili smo email sa svim bitnim informacijama u vezi sa SZ, a u međuvremenu i čitav niz mailova sa finansijskim izveštajima i raznim servisnim informacijama.

Toliko o tvojoj tvrdnji da upravnica ne radi ništa. Verovatno ne radi ono što si zi ti zamislio da treba da radi!

Kad je bila vaša poslednja sednica?

Posto ne znam ko si, ako se ne ljutis, zvacu te Nikola. Poznavalac,prilika ti zaista ne stoji.

Pokušaj ponovo! :?:
 
Poslednja sednica je bila 06.03.2020. Dakle pre manje od godinu dana a ne kako ti opet pogrešno tvrdiš.
Nakon toga okupljanje baš i nije bilo uputno.

Nikola,

to su sve sjajne vesti. Zao mi je sto sam pogresio i mesto godinu kazao godinu i po. Gospodja Jaksic je upravnik-profesionalac i za ocekivati je da tu platu zaradi na nacin kako si kazao. Nije svakome zivot u Belvilu pristupacan.

Sto se nas tice. sve sednice, zapisnici izvodi iz banke, odluke... su online vec 5 godina. Nema potrebe za nagadjanje. :)
 
Ponekad nije lako živeti u tim "elitnim" naseljima u kojima život nije svakom pristupačan.

Grožđe ponekad stvarno zna da bude kiselo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823616#p823616:26z39czi je napisao(la):
bgvozd » 15 Feb 2021 15:55[/url]":26z39czi]Ponekad nije lako živeti u tim "elitnim" naseljima u kojima život nije svakom pristupačan.

Grožđe ponekad stvarno zna da bude kiselo

Grozdje je sasvim ok :)
Ovo dvoje upravnika su talog koji se statisticke gledano uvek pojavi u jednoj velikoj grupi.

Mislim da sva nova naselja, od A bloka, west65, do beograda na vodi ce pre ili kasnije da dodju u fazu u koj se nalazimo mi danas. Tako nesto nije moguce izbeci. Da li ce uspeti na vreme da naprave sistem koji je u stanju da prevazidje ovakve opstrukcije to je drugo pitanje.

Mi u naselju imamo ogrmno iskustvo sa odrzavanjem. Relano, nakon 10 godina naselje i dalje izgleda izvrsno. Takav izgled nije posledica dobrog rada investitora, opstine ili nekog treceg, nego je proizvod akcije nekolicine stanara koji su na vreme shvatili sta se tu desava i preuzeli stvari u svoje ruke.
 
Komplimenti za akciju nekolicine stanara entuzijasta i njihov dugotrajan rad i angažman na otklanjanju uobičajenih i artificijelnih krivih drina u naselju.

Gde nema entuzijasta a ima statistike koja se uvek pojavi u grupi ili u goroj varijanti gde ima početnog nametnutog sistema održavanja, grožđe u većini novih naselja zna baš dugo da bude kiselkasto i skupo.

Dok neko od entuzijasta ne shvati šta se tu dešava i ne preuzme stvar u svoje ruke.

Ukoliko entuzijazam izostane kiselo grožđe je zagarantovano u produženom trajanju.
 
Vrh