Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Cobretti":ic04g0we je napisao(la):
Oni su svoj posao zavrsili...

Brosovnih dozvola i dalje nema...
Da, sve je gotovo, u smislu odabira i TK kompanija i firme za odrzavanje i ciscenje ( Beovrt ali neka firma cerka ). Pretpostavljam da je i taj privremeni KS vec formiran tako da ne vidim nikakav poseban problem oko toga da li potpisivati ili ne punomocje.

Da li si ih kontaktirao ponovo u vezi brisovne? Moja je bila overena pocetkom februara a stan sam primio u decembru.
 
ima nas raznih, neki su kupili pa su zadovoljni i brane svoju investiciju, neki su kupili pa se ispalili pa pljuju, neki nisu kupili i sviđa im se cela priča, a neki nisu kupili i takođe pljuju.
Da odmah razjasnimo, ja sam kupio stan i ne mislim da sam se ispalio, jedina stvar koja mi smeta je pregrađivanje stanova(ne da smeta nego je užasna), sve ostalo su sitnice, osim parketa koji konačno menjaju tako da ćemo i to da shvatimo kao privremenu boljku-bolnu za kupce ali ipak sa srećnim krajem.

Ne sumnjam da će sve organizacione manjkavosti doći na svoje kako vreme bude prolazilo, pogotovo oko održavanja naselja, jer moramo da shvatimo da tako funkcioniše razvijeni svet, nema više imaginarnih institucija koje "kao" održavaju zgrade, ustvari se možda pojave kad neki lift propadne u podrum. Takođe je i bilo komentara "šta ima da se održava u novom naselju", e pa to shvatanje nas i mnogo košta, to je ista situacija kao kada bih kupio nov Mercedes i vozio, vozio, vozio, bez menjanja ulja, filtera, kaiševa i onda kad stane, ŠTA BI?!
Belville kapiram kao pilot projekat što se investicionog održavanja stambenih objekata tiče u ovoj zemlji i treba mu dati šansu.

A kad razmišljam o ovim pljuvačima ne mogu a da ne razmišljam o nama kao narodu. Imamo problem da shvatimo da postoje i prava i obaveze, pa kad krenete ulicom svuda ružni primeri našeg mentaliteta, smeće na sve strane, totalni haos u vožnji, niko ne ferma pešake na zebrama, crvenim kad vidim zbunjene strance kad im proleti neki manijak na pešačkom, primer: pre neki dan majmun iz golfa izbacio zgužvanu paklicu, dam gas, stanem pored njega na semaforu, spustim prozor i kažem da mu je nešto "ispalo" iz kola, a on shvati da je primitivan i slegne ramenima, u fazonu "je*******i ga, kad sam ljakse".
Ne poštujemo nikakva pravila (možda je to ono shvatanje da ih ne poštuje država pa neće ni on), ali zato su nam ponekad očekivanja kao da smo svi rođeni na dvoru.
Imao sam nekih sitnih primedbi u stanu(nešto otkonjeno a nešto sam morao sam, mrzelo me da se smaram sa radnicima), odlazio i kod komšija da vidim na šta se oni bune, pa i kod prijatelja u druge dve zgrade i moram priznati da smo po nekim pitanjima razmaženi. Kad sam video za šta se bune shvatio sam da bi me bilo sramota da se cimam za takve sitnice, a neki su kupovinu od 2000 evra shvatili kao extra luksuz u rangu Savograda, ali on košta 3500 pa naviše. Još jedan detalj, nije Belville jeftin, ali cenu od 2k evra u najvećoj meri čini lokacija, pa garaže, pa održavanje, nađite mi sličan primer u Beogradu i ćutaću!

pozdrav razumnima!
 
she-boy":d4f24avg je napisao(la):
Eventualno smanjenje cena po kvadratu za pregradjene stanove je nuzno jer niko normalan ne bi kupovao tako pregradjen stan.Ako budete imali prilike da ih vidite shvaticete o cemu pricam.
Pozdrav
Pa nisam baš siguran da je tako. Najpre, uvek su cene malih stanova veće od cena velikih (bar na slobodnom tržištu). Dalje, u slučaju pregrađivanja 3s stana, onaj gornji 1s (sa velikim kupatilom) ima odličan raspored i nema veliku kvadraturu (38+4), mnogo je funkcionalniji od bilo kog od ona originalna dva tipa 1s stanova. Kuhinja je velika, može da služi i kao dnevni boravak, a što se tiče ventilacije, potpuno je odvojena od sobe, ima prirodnu svetlost i provetravanje, dovoljno je velika da pored stola stane i neka sofa i televizor (većina ljudi koji žive u 1s stanovima kuhinju i trpezariju koriste i kao dnevni boravak), a može i da se pregradi uzduž pa da se trpezarijski prostor potpuno odvoji od kuhinjskog koji bi imao svoj prozor.
Onaj donji 1s ne bi komentarisao, a da se ja pitam tu bi bile dve garsonjere. Ima li nekih insajderskih informacija na koji način se pregrađuju 4s stanovi?
Ta specijalna punomoćja koja potpisujete njima služe da danas-sutra ne moraju vlasnike stanova ništa da pitaju kada budu nešto rušili i zidali u delu zajedničkih prostorija, dizali krov i nadograđivali potkrovlje npr, pravili lokale i stanove u prizemlju ili podrumu i tome slično. A što se tiče uređenja, košenja i onih silnih cvetića, to će se održavati dok se ne proda većina stanova, a posle će tu biti divlja parkirališta jer je prostora oko zgrada jako malo i kad neki baja sa džipom zauzme svoje mesto, čik neka proba neko da ga pomeri. Vi kao da živite u Norveškoj, pa ovde je sve sam lopov, mafijaš i prevarant, a i država je institucionalno mafijaška. Samo da od celog tog projekta održavanja na kraju ne ostane samo onih 0.4 e/m2. Ali nema veze, lepo je nadati se. Vidim da su svi uzeli neka cvetna imena, neki čak i latinska pa ću u to ime Nevenkovića preimenovati i ubuduće ga zvati Calendulaković :)
A sada jedno direktno pitanje i to za one najbučnije članove foruma: da li je po vašem mišljenju nepošteno, nehumano, nenormalno i nemoralno ako se ja kao potencijalni kupac nadam, navijam i čekam pad cena tih stanova? Čini mi se da svaki put kada ja ili neko drugi spomene pad cena neki to ovde doživljavaju kao da vam mi otimamo nešto iz vašeg džepa :/
Btw, što se tog sniženja tiče, jesu li to još uvek samo glasine ili neko zna i nešto konkretno o tome. Na kraju moram da primetim da ima i onih koji malo preteruju sa kritikama tih stanova - stanovi su sasvim prosečni, ništa specijalno. Glavna mana su gusto natrpane zgrade jedna do druge, bez dovoljno svetlosti i sa akustikom kao na stadionu punom ljudi (videćete kad neko malo jače odvrne muziku).
 
Evo posle 3 i po meseca neke utiske da napišem.

-to čuveno održavanje od 20e mesečno još nije počelo da se naplaćuje pa samim tim ni higijena u ulazu nije neka, da ne kažem užasna je. liftovi su i dalje obloženi stirodurom a ulaz je sav prašnjav iako su radovi na pregrađivanju stanova odavno završeni.
-ključ od ulaza u garažu iz zgrade još ne daju iz ne znam kog razloga(može se ući kroz kolski ulaz samo). samim tim još uvek ne funkcioniše kontrola pristupa garažama i plaćenom parkingu a evo već je četvrti mesec
-protivpožarna vrata na svakom spratu nisu u funkciji i to ne mogu da razumem šta im je problem da ih uključe. u međuvremenu se vrata pridržavaju pp aparatima
-zgrada ima dva ulaza i pošto je moj stan na levoj strani ja imam ključ samo od levog ulaza što je po meni kretenizam. mislim gde je logika da stavljaju različite brave?
-generalno utisak mi je da se mnooogo malo ljudi uselilo u stanove, da li čekaju nameštaj, ne žuri im se, kupili da iznajmljuju, nemam pojma ali ovo je moj utisak. od lokala otvorena je kladionica, kafić i minimarket ne znam ima li još šta.
-ima jako malo parking mesta koja su slobodna za sve, za sad nije gužva, ali ako se ikad bude uselilo 80% ljudi to će biti katastrofa.
-romsko naselje kod holidej ina se svaki dan sve više i više širi i kada dolazite iz tog pravca kao da dolazite u ciganmalu. nazi đilas još mora da uči kako se rešavaju problemi...

Da li sam razočaran kupljenim stanom? Ne, u suštini meni je za sad super, osećam se kao da sam sam u zgradi, lokacija mi je odlična, solidno je sagrađen(nemam velike primedbe na završne radove), jeste preskupo plaćen, ali u trenutku kada sam ja to kupovao(jun 2008e) je tada bila solidna ponuda(kvadrat soc gradnje kod arene je bio 3000e).
 
@grado

Posto sam ja pretpostavljam jedna od bucnih...

A zasto je lose da ja zelim da platis isto kao ja, BAR ISTO kao ja? Ja sam potpisala ugovor o kupovini u toku gradnje, za jos nezavrsen objekat, a ti sada ulazis u gotovu zgradu. Trebalo bi sada da bude skuplje, zar ne? Pa ako uzmes u obzir ekonomsku krizu itd., da bar bude isto. Sta ima lose u tome?

Ali ti ocigledno tooooliko zelis da stanujes ovde, da ti zelim da uspes u tome, na ovaj ili onaj nacin. Iskreno.
 
grado":115h6nqr je napisao(la):
A sada jedno direktno pitanje i to za one najbučnije članove foruma: da li je po vašem mišljenju nepošteno, nehumano, nenormalno i nemoralno ako se ja kao potencijalni kupac nadam, navijam i čekam pad cena tih stanova?
Grado, definitivno nisam najbucniji clan foruma ali redovno pratim pa cu ti odgovoriti kao neki posmatrac. To sto se nadas padu cena stanova kao potencijalni kupac, to je sve ok, imas pravo na to kao i svi ostali, a sam si spomenuo u postu da se uvek treba nadati. Iskreno, zelim ti da to i docekas. Buni me samo tvoja prevelika kontradiktornost. Ja da sam napisao sve ovo sto si ti do sada napisao o naselju (ukljucujuci i ova predvidjanja u poslednjem postu), i da stvarno to i mislim, nikada ne bih kupio stan u Belvillu pa cak i da ga prodaju 500EUR po kvadratu.

nhf
 
Pretpostavljam da oni kojima se ne svidja naselje, a cekaju da padne cena, kada bi eventualno razmislili o kupovini, to rade sa namerom da posle te stanove iznajmljuju, a ne da zive u njima. Verujem da su kriterijumi kada se kupuje stan za zivot za sebe i kada se iznajmljuje vrlo razliciti.

U neku ruku, i ja sam se lako odlucio za kupovinu jer sam uvek mislio da ce za iznajmljivanje Belville biti vrlo pogodno naselje, ako meni i porodici ne bude odgovaralo. Sada se plasim da sam u tome pogresio sto zbog toga sto su mnogi tako mislili pa je velika ponuda, a sto zbog trenutne ekonomske situacije gde valjda malo ljudi moze da priusti da zivi odvojeno.

Koliko god, iz vrlo sebicnih razloga, ne bih voleo da cene stanova padnu, jer zelim da mi se odrzi vrednost imovine i da mogu da prodam za onoliko za koliko sam kupio, realno gledano mislim da je sadasnja cena od 1950e pa cak i tih 1850e sa pocetka prodaje vrlo visoka za trenutnu situaciju.

Veliki stanovi koji se sada prepravljaju nikad nisu ni podignuti na 1950 nego su ostali na 1850e/m2 i tako se nisu prodali. Prepravke se prave da bi se taj prostor napravio laksim za prodaju ali to B67 gubi vec u startu jer imaju manje kvadrata za prodaju pa je moguca nadoknada toga kroz nesto visu cenu kvadrata, ako zele iste pare. S druge strane ima jos uvek originalno jednosobnih stanova u ponudi (koji se verujem slabo prodaju zbog velike kvadrature za mali stan tj 1s) a koliko vidim i ovi novi ce biti slicnih kvadratura pa ne vidim neku posebnu logiku, osim ako zaista ne postoji neki dogovor sa nekom institucijom za prodaju ovih stanova za resavanja stambenog problema nekim grupama.

E sad, takodje verujem da se cena celog projekta vec isplatila realizovanim prodajama do sada tako da sve sve sto se sad proda je samo profit. Mozda gresim. Ali ako ne onda se moze doneti odluka da se taj profit smanji da bi se dobio u sto kracem periodu i rezultat toga bi bila snizena cena. A mozda nekome i odgovara da drzi visoku cenu i moze da ceka na profit, pa kad se proda, proda se, jer pricalo se i o lizing varijanti za neprodate stanove. U tom slucaju ce drzati cene, makar prema javnosti, a mozda i povecati, ako se i kada ostatak trzista oporavi.

Ne bi me iznenadilo ni jedno ni drugo. Zanimljivo je videti sta ce se desiti. I ne verujem da ce na odluku uticati zacarani krug manjka kes kupaca i skupih i besmislenih stambenih kredita, do sada bi se vec videlo.

A svaki proizvod ima svoju cenu. Pitanje je ko je koliko za sta spreman da plati. Oni koji kupuju kao investiciju sigurno gledaju za koliko im se to moze isplatiti, a isplativost ce zavisiti od visine rente koja ce opet zavisiti od toga sta za tu rentu dobijate.
 
Ne verujem da su isplatili uloženo, ima dosta neprodatih kvadrata a znam da su računali da će prodati i dve poslovne zgrade ali koliko vidimo od toga nema ništa, bar do sad. Po meni će morati da spuštaju cenu kvadrata, bez obzira po kojoj je neko ceni kupio u ranijoj fazi, jer ovako je to zarobljen kapital a nešto ne verujem da se prodaje nešto ovih dana i meseci.
 
Realnost je da stanovi u "blokovima" imaju osetan pad cene 25-30%. Par poznanika je skoro uzimalo stranove u 45 i u 70om.
Meni ima neke logike da se pad cena u Bellvilu desi vec u maju. Bar u ovoj varijanti pregradjenih stanova.

Ovo sto su zamislili ne daje rezultata.

To ce biti ispala za nas koji smo stanove vec kupili, ali objektivno ja sam i tada znao, da to prosto ne vredi te pare, kao uostalom ni "Arena" i ostala cudesa ;)
 
ta vrednost će biti tek za deset godina, kada ne budete imali preko puta tako lep pogled :D (mislim na blok ceo ne na zgradu)
 
Archangel":33ggl14j je napisao(la):
ta vrednost će biti tek za deset godina, kada ne budete imali preko puta tako lep pogled :D (mislim na blok ceo ne na zgradu)
Bio mi je jedan "njihov" majstor pre par dana i u priči o Belvilu mi je rekao da imaju 400 raskinutih:shok: ugovora! + oko 400 još uvek neprodatih.
 
belgrey":28buymka je napisao(la):
Archangel":28buymka je napisao(la):
ta vrednost će biti tek za deset godina, kada ne budete imali preko puta tako lep pogled :D (mislim na blok ceo ne na zgradu)
Bio mi je jedan "njihov" majstor pre par dana i u priči o Belvilu mi je rekao da imaju 400 raskinutih:shok: ugovora! + oko 400 još uvek neprodatih.
Pa kreteni, ne daju za nižu cenu, radije hoće da im zuje prazni stanovi nego da spuste za 200 evra po kvadratu
 
Upravo sam dobio mail sa pozivom za utorak i potpisivanje ugovora. Zanima me, da ne ispadnem naivan, da li penali idu od 31.decembra 2009.god ili od dana potpisivanja aneksa ugovora. Radi se o Šeboju. Posle svega sam jaaako razočaran i mislim da sam napravio loš potez kupovinom stana, ali tada je to bilo povoljno. Ne znam kako ću uspeti plaćati dažbine, jer sam sve što sam tada imao uložio u stan.
 
Archangel":b9op1z31 je napisao(la):
belgrey":b9op1z31 je napisao(la):
Archangel":b9op1z31 je napisao(la):
ta vrednost će biti tek za deset godina, kada ne budete imali preko puta tako lep pogled :D (mislim na blok ceo ne na zgradu)
Bio mi je jedan "njihov" majstor pre par dana i u priči o Belvilu mi je rekao da imaju 400 raskinutih:shok: ugovora! + oko 400 još uvek neprodatih.
Pa kreteni, ne daju za nižu cenu, radije hoće da im zuje prazni stanovi nego da spuste za 200 evra po kvadratu
Pa nije cika mrka sisao vesla,prodace on taj stan za uracunatim profitom pre ili kasnije ;)
 
macaktosa":2dz9x43m je napisao(la):
Upravo sam dobio mail sa pozivom za utorak i potpisivanje ugovora. Zanima me, da ne ispadnem naivan, da li penali idu od 31.decembra 2009.god ili od dana potpisivanja aneksa ugovora. Radi se o Šeboju. Posle svega sam jaaako razočaran i mislim da sam napravio loš potez kupovinom stana, ali tada je to bilo povoljno. Ne znam kako ću uspeti plaćati dažbine, jer sam sve što sam tada imao uložio u stan.
penali se uvek placaju od datuma neispunjene obaveze, dakle u ovom slucaju jedino se mogu placati od 31.12.2009. jer koliko se secam u ugovoru stoji da ce stanovi biti predati "najkasnije do" tog datuma.....
 
vucko":35g74q9p je napisao(la):
Archangel":35g74q9p je napisao(la):
belgrey":35g74q9p je napisao(la):
Bio mi je jedan "njihov" majstor pre par dana i u priči o Belvilu mi je rekao da imaju 400 raskinutih:shok: ugovora! + oko 400 još uvek neprodatih.
Pa kreteni, ne daju za nižu cenu, radije hoće da im zuje prazni stanovi nego da spuste za 200 evra po kvadratu
Pa nije cika mrka sisao vesla,prodace on taj stan za uracunatim profitom pre ili kasnije ;)
po meni je potpuni raskorak izmedju aktuelne cene i potencijalnih kupaca tih manjih stanova koji se sada prave.... ko je hteo da plati 90k za jednosoban stan mogao je do sada i bez tih novih malih stanova... a ocito nema dovoljno zainteresovanih jer originalno jednosobnih jos ima u ponudi..... dakle neka ekonomsko poslovna politika bi nalagala smanjenje cena ako je cilj da se prodaja zahukta.....da bi se to desilo po meni bi morale pasti cene za vise od tih 200 po kvadratu... s druge strane vise verujem da je vucko u pravu i da ce se cene drzati na ovom nivou pa makar se prodavalo i dugi niz godina ili da ce se vec naci neki "drzavni program" koji ce utopiti te stanove nekome po tim cenama.....

veliki plus belvilla je, pored garaza i parking mesta u vlasnistvu, i to planirano odrzavanje i kontrola celog naselja.....nazalost, plasim se da sa ovh novih oko 170 malih stanova, ako sam dobro izracunala ce doci do promene balansa u strukturi stanovnistva u smislu da ce mnogima biti mnogo da placaju to odrzavanje pa ce isto i vrlo brzo propasti......narocito sto, ako se opet dobro secam, b67 vodi odrzavanje samo 2 godine, a posle toga ono spada pod nadleznost individualnih kucnih saveta....dakle, bez centralnog odlucivanja, vec po principu dogovora ks....
 
Dobili smo kljuceve!!!!!!
Posle horor pisanja na forumu mi smo vise nego zadovoljni.
 
Archangel":k97jzran je napisao(la):
Pa kreteni, ne daju za nižu cenu, radije hoće da im zuje prazni stanovi nego da spuste za 200 evra po kvadratu
И даље би остајо скуп квадрат. Пре ће сачекати да се ситуација стабилизује, па ће станови отићи и по овој цени.
 
Pa dobro bre smrtnici, dokle cete da se bavite glupostima? Jel sam sishao medju vas, otvorio vam oci, dao vam vremena da mozgate, a vi opet trabunjate o parketu i slicnim tricarijama? Vidim da mi nema druge nego da posaljem Nibiru, da vam prekratim muke oko tog parketa :))) Kao prvo, cinjenica je da se brisovne dozvole se ne izdaju u roku koji je predvidjen ugovorom, mnogi ih nisu dobili ni posle nekoliko meseci od isplate u celosti, ali cak i da se rok postuje, dobijanje same dozvole nista ne znaci, jer i onaj ko je dobije, pravno gledano time ne resavaja konacno pitanje vlasnistva nad nekretninom, niti se obezbedio od eventualnih pravnih zavrzlama koje se hipoteticki mogu desiti do trenutka knjizenja. Mozda nekome hipoteka od strane Hypo deluje "bezbednije" nego recimo kupovina u sivoj fazi kod sumnjivih malih preduzimaca, ali neki mali rizik definitivno postoji (da ne pominjem opet istragu u Hypo, eventualni stecaj i moguce posledice). A do sigurnosti je dug put, jer knjizenje nece biti u skorijoj buducnosti, plus do tada treba pribaviti upotrebnu dozvolu, sto mozda i ne deluje kao potencijalni problem, ali posle izlazenja iz gabarita i svih drugih prepravki koje su uradjene (ili ce tek biti uradjene), postoji promil sanse da se ona ne odobri ili mozda da bude neko poravnanje, recimo kao u slucaju Pink-ovog studija, sto znaci dodati kesh (kao sto je to tada bilo kod poreza na extra profit, tj. kvadrate), jer to sto bi Jul nekad odobrio nisu htele demokrate (mislim, ne za dz). Ne kapiram odakle dolazi to veliko poverenje u prodavce (b67, hypo, delta) i totalna bezbriznost nekih osoba ovde, ali sumnjam da se pre radi o nerazmisljanju. Zato bih molio personu pod nick-om "Nevenkovic" da ne siri zabludu, tipa "bez brige", jer razlog za brigu ipak postoji, a biti zabrinut za svoj kapital nije nista lose. On covek bukvalista ocigledno ne moze da shvati sustinu problema (iako sam pokusao da ga navedem na logicne zakljucke), nego jos i pametuje o necemu o cemu blage veze nema niti se u medjuvremenu informisao. Slazem se ja da papir u ruci daje neku sigurnost i sigurno bi znacio u slucaju eventualnih komplikacija, ali sam takodje siguran da 99% ljudi ovde ne bi inace kupovalo stan koji je pod bilo kakvom hipotekom, jer kao sto je uobicajeno, kupac angazuje svog advokata (prodavcu je obicno dovoljan advokat agencije), a on onda ukaze na hipoteku, pa se svi lepo razidju. E ovde toga nije bilo, nego su ljudi dolazili u salon sami i onda pazarili bez pitanja i na osnovu lepog osmeha... recimo one mrsave dugokose crnke sa krupnim ocima :)))

Ali kad vidim kakve lozane zive u Shabanvilu, tipa "pametni" Nevenkovic ili ova svadjalica Lily, pa jos umisljaju da su neki japiji, pa su kao investitori, pa su neka elita, pa se sve nesto hvale kupovinom, a omalovazavaju druge, pa ih jos i caste prilicno pogrdnim izrazima... strasno! Dodje mi zao sto imam bilo kakve veze sa celom ovom pricom i takvim ljudima. Cast izuzetcima koji su kultuni, otvoreni i realni, kao suncokret67 i jos neki, ali ovo dvoje gore pomenutih su prava bruka za "elitni Belville", pa i za sam forum. Krajnje je vreme da ovi naduvani Kupci malo olade i prestanu sa vredjanjem drugih, koji ce tek kupiti ili samo razmisljaju o kupovini ili ocekuju pad cena ili bilo sta drugo. Ljudi ko sto su stanisa i grado zele da cuju i dobre i lose strane kupovine, sto je sasvim normalno i tome sluze forumi kao beobuild, a ne prepucavanju ko je "elita", a ko nije. Kao upozorenje, nisu nekulturni samo ovo dvoje, imao sam prilike u nekoliko navrata da se licno uverim u prilicno razocaravajucu strukturu stanovnika buduceg Shabanvila, bice tu svega i svacega, mada moram priznati, ima i finih ljudi.

A cinjenica je da je Belvil precenjen u ovom trenutku, mora se priznati. Takodje je cinjenica da prodaja ne ide, a mnogo je i raskinutih ugovora, tako da ce cene verovatno ici dole, sta drugo... cisto sumnjam da su spremni na visegodisnje cekanje. Uvaljivanje kroz razne lutrije i slicne "programe" je takodje moguce. Sto se kvaliteta gradnje tice, kad se sabere i oduzme, recimo da je negde ispod proseka, a evo i zasto: sve unutar stana moze da se promeni uz neka manja ulaganja, ali zidovi, sama zgrada i naselje ne. Imam iskustvo sa svim mogucim vrstama gradnje, a trenutno sam okruzen duplim (sandwitch) zidovima od prirodne cigle (znaci cigla/izolacija/cigla), pa mi je prica o "kvalitetnom" Ytong-a vise nego smesna. Znaci, taj Ytong je verovatno najgori/najjeftiniji materijal za gradnju (ne racunajuci daske, kartone i najlon koje koriste komsije ispod mosta). Gole betonske ploce u starim blokovima su bolje, jer bar imaju cvrstinu. I za pregradne zidove je opet bolji gips (dobar je zvucni izolator), pogotovu kao pun zid. Takodje nisam bas siguran u to koliko je Ytong zdrav, to bi trebalo proveriti, a konkretno za siporex je bila prica da je toksican. Dalje, zgrade su prevelike/prenaseljene za moderne standarde humanog zivljenja, naselje je prenatrpano i zgrade su previse blizu jedna drugoj, 80% stanara ce imati pogled u druge zgrade. Nehumaniji je jedino novi deo 29-og bloka, svi stari blokovi su bolje projektovani. S druge strane, meni vizuelno blok prilicno lepo izgleda, fasade su ciste i svetle, a verovatno ce lepe biti i one male zelene povrsinice. Kao sto rekoh, ono sto se nalazi u stanu nije toliko bitno, jer uvek moze da se zameni za bolje. Secam se price prodavca iz perioda pre Univerzijade, kao "ugradicemo najkvalitetnije bojlere", ja pitam "koje, Bosch, AEG, Siemens, Gorenje?", kaze "ne, Ariston", a ja u smeh znajuci da je Ariston najjeftiniji na buvljaku. Slicno je bilo i za druge "sitnice", al' dobro, nije toliko bitno.

Ajd uzdravlje, vidimo se kod mene na ispovesti, kad vas strefi Nibiru :)
 
Boze.

Kao prvo cinjenica je da je ugovorni rok za brisovne dozvole negde u junu.
U mejlu o primopredaji su na kvarno naveli da ce biti prilikom primopredaje, a to su slagali, mada su jos u okvirima ugovora..

Sto se ostalog tice, ima razloga za zabrinutost, ali sta covek moze tu da uradi,sem da se brine, tako da je bolje pustiti mozak na ispasu ;)
 
……..Secam se price prodavca iz perioda pre Univerzijade, kao "ugradicemo najkvalitetnije bojlere", ja pitam "koje, Bosch, AEG, Siemens, Gorenje?", kaze "ne, Ariston", a ja u smeh znajuci da je Ariston najjeftiniji na buvljaku. …….

Lepo kada si imao priliku direktno da pitas, verovatno na nekoj konferenciji za stampu. Inace, moj bojler je marke Gorenje.
 
lily of the valley":a9msfh6d je napisao(la):
Dobijamo autobusku stanicu, tacno izmedju djurdjevka i Delta sitija. Postavili vec stajaliste.
ja ga ne videh juce, izgleda da je postavljen samo za ono snimanje filma :)
 
Hvala dragom @bog-u!
Svaka Vam je na mestu :kk: . Posebno mi je drago da ste pokazali prstom na "Brutalnog @Nevenkovica" :rant: i "Zlokobnu @lily of the valley" :lool: . Nadam se da su shvatili poruku i da ce postovati ovo "BOZIJE UKAZANJE". Nisam mogao a da ne primetim isticanje zdravijeg dela populacije medju kojima se nasla i moja malenkost, kao i gospodin @grado :kk: koji mi je u mnogome otvorio oci (ima u tome i bozije milosti).
Nadam se da cete navratiti ponovo i malo udariti "Brutalnog@Nevenkovica" po prstima, a "Zlokobnu@lily of the valley" licno molim da "pomilujete svojom miloscu". :)
 
Vrh