Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Primetio sam u zadnjih par dana nesto sto me pojacano nervira, smrdi ventilacija iz kupatila / WC.

Posto se ovo desava u jos jednoj novogradnji sa kojom sam imao iskustva, iskreno sam se nadao da do ovoga nece doci :(

Ima li leka ovom problemu i zasto se desava?

Lose projektovani ventilacioni odvodi?

Takodje sam primetio da u garazama ima problema sa vlagom i da su zidovi u zadnjih 20 cm od zemlje razlistani.
 
Cobretti":6h3d76fo je napisao(la):
Primetio sam u zadnjih par dana nesto sto me pojacano nervira, smrdi ventilacija iz kupatila / WC.

Posto se ovo desava u jos jednoj novogradnji sa kojom sam imao iskustva, iskreno sam se nadao da do ovoga nece doci :(

Ima li leka ovom problemu i zasto se desava?

Lose projektovani ventilacioni odvodi?

Takodje sam primetio da u garazama ima problema sa vlagom i da su zidovi u zadnjih 20 cm od zemlje razlistani.
:(

ako se secas ja sam pisala da se to osecalo jos u toku gradnje i nadala sam se da ce to resiti do useljenja.. ono sto ti mozes da probas da uradis u svom stanu jeste da proveris da svaki element tipa lavabo, sudopera, kada itd ima vodeni cep .. kod kade ce ti mozda biti teze ako ne postoji prilaz za ispod ali kod lavaboa i sudopere je to lako... sifon nekog oblika gde je non stop voda.... uz redovno koriscenje to je dovoljno ako odatle dolaze mirisi ili cep iz bilo kog razloga ne funkcionise... ako mirisi dolaze iz ventilacionog sahta onda jedino sto ti mozes uraditi a mozda pomogne jeste da, u slucaju da je resetka na sahtu bez ventilatora da instaliras neki ventilator, obavezno sa klapnom, da kada on ne radi, vazduh iz sahta ne moze da udje nazad u prostoriju.... ventilator ti moze biti povezan na svetlo ali bolje ne da bi moga oda funkcionise samostalno.....najobicniji kupi u merkuru za par hiljada dinara samo mora da se poveze struja.... ventilator ce ti onda izvlaciti vazduh iz prostorije nazad u saht a ne bi trebao da propusta vazduh iz sahta nazad u prostoriju... sahtovi se uglavnom prave da vuku vazduh samo u jednom smeru dakle iz prostorije van.....

e sad ovo je sve kako zakrpiti problem lokalno...i trebalo bi da resi problem kod tebe u stanu, kod mog prijatelja u stanu je bilo dovoljno, ali mozda kod tebe nece ako je izvor mirisa najverovatnije problem u samoj instalaciji a moze da bude na mnogo mesta i to moras prijaviti.... ipak pozovi i nekog majstora pa poslusaj sta ce on na licu mesta reci...

najverovatnija dva razloga za vlagu u garazi jesi ili da dolazi iznutra, sto je bolji scenario jer se moze relativno lako sanirati a pojavljuje se kao recimo poplava u slucaju da je neka cev prsla, ili upala kisa i sl.... ili da dolazi kroz zidove dakle da zidovi "vuku" vlagu iz zemlje sto je mnogo veci problem..... bilo je glasina o poplavljivanju garaza belvila prosle godine usled onih jakih kisa .. mozda to jos nije sanirano.... u principu, sve podzemni prostorije se u zavisnosti od kolicine podzemne vode i zemljista stite od njih.. najcesce je ili okolna perimetarska drenaza, ili hidroizolacija svih ukopanih delova, ili kombinacija.....ako ovo nije u startu dobro uradjeno, jedino pravilno resenje je to popraviti.. iako sada ima materijala koji dozvoljavaju naknadnu hidroizolaciju tih zidova ali sa unutrasnje strane i koliko sam ja videla u praksi to je obicno krpljenje i nije permanentna solucija.....

pazi, sve ovo gore je vrlo sturo i bazirano na pretpostavkama, tako da se problem ipak mora pogledati i ustanoviti odakle dolazi da bi se osmislilo resenje... ovo je vise za tebe, da steknes neku ideju....
 
Hvla na savetima, provericu situaciju sa vodenim cepovima.
Ventilator imam u taoletu, ali ne i klapnu koja ga zatvara kad ne radi, rekao bi da iz njega dolazi smrad, probacu to da namontiram dodatno.
 
izvinjavam se svima na forumu što sam pao u vatru i dozvolio da me neko ko sebe naziva "bog"(nisam imao nameru da vređam ali mi takvo poimanje samog sebe deluje malo psihotično) i ko voli da pretrčava autoput(pa kad shvati šta je napisao pokušava da izokrene sopstvene reči) uvuče u besmislenu raspravu i oduzme i moje i vaše vreme! I pride izazove reakciju moderatora.

a sad malo o temi, jeste lep i dobro pozicioniran 30. blok, ali pitanje kvaliteta instalacija i nemanje dovoljnog broja garažnih mesta, kao i haotična situacija oko održavanja tih istih instalacija su me odvratili od starije gradnje. Dao sam 8000 evra za gm ali ni sekunda nisam zažalio, jer povratak kući sa saznanjem da postoji 12 kvadrata koji samo mene čekaju je olakšavajuće u ovakvoj situaciji sa parking prostorom u Beogradu. Imati 12 kvm na koje ne pada ni kiša ni sneg, niti ih prži sunce su meni mnoooooooogo vredni.
 
@ Igor : Hvala sto si se pojavio, licno sam te molio da intervenises jos od prvih postova, bilo je tu off topic-a i flejmovanja bez ikakvog razloga i smisla.

@ lily : Verovala ti meni ili ne, cisto "tehnicki" gledano, ja bih trebao da pripadam "tvom taboru"!!! Da, da, draga moja, ziva istina. A jel znas zasto nisam sa vama? Pa samo zbog vaseg ophodjenja prema drugim ljudima - flejmovanja! A evo i jednog malog pravila za ponasanje na forumima generalno:

1. Isterivanje pravopisa kod drugih postera - NIKAKO!
2. Pazljivo citanje posta na koji replaises - OBAVEZNO!

I za kraj, chill out! Niko te ne ugrozava ovde niti zeli da ti napakosti, nemas od cega da se branis, evo ja se prvi ne osecam ugrozeno, niti sam se uvredio, mada me strasno iritira kada mi neko stavlja u usta nesto sto nisam rekao (ustvari, jedino to moze da me izvede iz takta). Zato se opusti i ajde zaista pricamo o zanimljivijim stvarima. Evo pruzam ti mali prst - mir, mir, mir, niko nije kriv :)
 
pufna69":1iyho2og je napisao(la):
..... bilo je glasina o poplavljivanju garaza belvila prosle godine usled onih jakih kisa .. mozda to jos nije sanirano....
nisu to bile samo glasine, imaš na Youtubu akciju gde volonteri pokušavaju da kantama izbace vodu iz garaže, bile su poplavljene garaže ispod Ciklame i Šeboja, kao i ispod Jorgovana, Zumbula, Ruže, Lale i Krina. Kako to obično biva više faktora se poklopilo, prvi je ona nenormalno oblina kiša kada je ceo grad bio paralisan, a drugi za ovaj deo grada bitan je što "majstori" na Galovici nisu spustili branu i dozvolili vodi da otekne nego je ceo Novi Beograd postao bazen, ostaje nada da se neće ponovo dogoditi isti nemar.
 
Bla Bla Bla":1zu44k6o je napisao(la):
izvinjavam se svima na forumu što sam pao u vatru i dozvolio da me neko ko sebe naziva "bog"(nisam imao nameru da vređam ali mi takvo poimanje samog sebe deluje malo psihotično) i ko voli da pretrčava autoput(pa kad shvati šta je napisao pokušava da izokrene sopstvene reči) uvuče u besmislenu raspravu i oduzme i moje i vaše vreme! I pride izazove reakciju moderatora.

a sad malo o temi, jeste lep i dobro pozicioniran 30. blok, ali pitanje kvaliteta instalacija i nemanje dovoljnog broja garažnih mesta, kao i haotična situacija oko održavanja tih istih instalacija su me odvratili od starije gradnje. Dao sam 8000 evra za gm ali ni sekunda nisam zažalio, jer povratak kući sa saznanjem da postoji 12 kvadrata koji samo mene čekaju je olakšavajuće u ovakvoj situaciji sa parking prostorom u Beogradu. Imati 12 kvm na koje ne pada ni kiša ni sneg, niti ih prži sunce su meni mnoooooooogo vredni.
Brate, ajde please iskuliraj i ti, pa shvati da je "bog" samo nick i nista vise! Pa ja sam bre ateista LOL! Jos jednom, da si pazljivo citao sta sam napisao shvatio bi jos nesto - nisam ja taj koji "voli da pretrcava autoput" (damn!). Mada ne vidim sta je problem ako je neko bas to voleo da radi. Nadam se da ces moci da prezivis to sto sad ne mozes da me nazivas psihopatom :)

A za blok 30 mogu da potvrdim da su instalacije uradjene vrhunski, po krutim standardima koji su vazili u doba komunizma. Nije bilo potrebe davati 8000 za garazu, isle uz gajbu.
 
Bla Bla Bla":2wsjiof3 je napisao(la):
Imati 12 kvm na koje ne pada ni kiša ni sneg, niti ih prži sunce su meni mnoooooooogo vredni.
cekaj, nemoj mi reci da su garaze 12m2, to nije moguce, pa jel su ih projektovali za trotinete? Koje su tacno dimenzije?
 
Evo ga tacan podatak:

Garažna mesta (GM) – od 11,00 do 15,00 m²
Garaže (G) – od 15,28 do 25,27 m²

Pa nije bas sjajno, konkretno ja moju makinu nisam mogao nikako da uparkiram u garazu od 16m2, izadjem iz kola i jos zatvorim vrata od garaze :)
 
niki":30o8a1yk je napisao(la):
A tema je gde se na NBG mogu pronaci funkcionalni trosobni stanovi u visem kvalitetu gradnje iz 80-90tih? Tu su kockice u bloku 30, kockice oko hotela YU, sad vidim da hvalite blok 23 kod Hayata, mada je po meni prevelik saobracaj u okruzenju, ne znam ima li i buke?
Gde bi se jos mogle razmatrati neke lokacije, unapred zahvalan za svaki komentar i preporuke?
vrlo slabo poznajem nbg i gledala sam stanove samo u 21,22,23 i bloku 30... vrlo brzo sam nasla ono sto mi odgovara u jednom od tih blokova pa dalje nisam ni gledala, pogotovo sto nisam htela da se "zavlacim" duboko u nbg..... 21 mi se najmanje svidja jer ne volim solitere ali funkcionalno stanovi nisu losi i naravno ako vec ides na visok sprat, onda neka makar puca pogled preko brankovog ili ka hramu.....stanovi u meandrima su nesto bolji.... buka poprilicna ako nisi dublje u bloku

22 mnogo bolji ako ti ne smeta sto ne mozes spojiti wc sa kupatilom jer su sa suprotnih strana hodnika, a kupatilo nema solju i nema mogucnosti da se ubaci bez velikih zahvata, jer nema 100 vertikale.....osim toga vrlo funkcionalni iako treba obratiti paznju da ne gledaju na auto put ili na uzi deo izmedju zgrada ... i nisu dvostrani (vecina) i gustina u bloku nesto veca nego recimo 23

23 za blok, savrsen... bog je vec pisao o onima koji gledaju na autoput i to treba izbegavati.. po meni treba izbegavati i one koji su u milutina milankovica a gledaju na buvljak buducu zel/aut stanicu... oni koji gledaju ka dvoristu, jos ka jugu ili istoku odlicni.. i tu kupatilo ima i prirodnu ventilaciju i solju a odvojeno blizu ulaza i gostinjski wc .... buka od gazele u 5 se cuje u delovima okrenutim ka milentija popovica... i ja nesto ne mislim da su jeftiniji..iako vidim da se po nesto povoljnije pojavi, cene se drze na oko 1.8-2k/m2.. ali se valjda ni ne prodaju

30 kockice, malo dugacki hodnici u stanu ali nije lose, def za razmatranje....

posle odustajanja od belvilla, ja sam se odlucila za stari stan i potpuno renovirala, rusila i pomerala zidove, dizala parket i kosuljicu, menjala struju i vodovod i deo kanalizacije, stavila podno grejanje, novu podnu zvucnu izolaciju, alu/drvo prozore (a ima ih puno), puna vrata, iskljucivo italijansku keramiku made in italy, gletovala 3x sve zidove, novi parket od egzoticnog drveta.... i dobila stan kojim sam presecna za isto onoliko para koliko bih inace dala za belville po m2 da nisam odustala.... velika mana sada jeste sto nemam svoje parking mesto pa makar i na otvorenom...ali je sa moje strane to bila svesna zrtva za kvalitet stana koji sam htela... da parkiram isped zgrade uvek mogu, uvek ima mesta iako je nekad blize nekad dalje odulaza, a sto mi je dovoljno
 
pufna69":2aughn9a je napisao(la):
..iako vidim da se po nesto povoljnije pojavi, cene se drze na oko 1.8-2k/m2.. ali se valjda ni ne prodaju
Upravo tako, ti stanovi i nisu u prodaji, prakticno gledano. Svako ima pravo da zabode cenu, pa ako se neko upeca super, ako ne nikom nista. Priznajem, i ja sam tako uvek radio kad god sam prodavao. Samo da je 1.8-2k bar blizu realnosti, Belville bi bio rasprodat. Sto se tice razlike u ceni u odnosu na stanove sa strane autoputa i suprotno, ona se vidi samo kada trziste funkcionise punom parom, pa se stanovi i kupuju i prodaju u vecem broju, tako da se moze izvuci neka aproksimativna srednja vrednost za kvadrat jednih i drugih. Ta razlika je negde oko 100E/m2. Ona se sada ne vidi, jer je trziste jos uvek u stanju hibernacije, pa se kupoprodaje samo sporadicno desavaju. Imali smo informaciju od suncokret67 da je jedan otisao po 1300E/m2, a ovamo ih cene po 2k (mozda cak neki i ode po toj ceni), ali na osnovu takvih extrema, nemoze da se izvuce neki prosek generalno gledano.

Cestitam na sredjivanju pufno, sad prakticno imas nov i vrhunski sredjen stan. Citao sam da tako rade i bogatasi na zapadu sa starim kucama na periferiji, kupe imanje sa starom kucom od opeke, pa onda unutra stave sve najmodernije od instalacija i izolacije pa do optickih kablova i tehnike na glasovne komande. Reci mi jel skupo prepraviti radijatore na podno grejanje i koliko debljine poda to nosi?
 
"posle odustajanja od belvilla, ja sam se odlucila za stari stan i potpuno renovirala, rusila i pomerala zidove, dizala parket i kosuljicu, menjala struju i vodovod i deo kanalizacije, stavila podno grejanje, novu podnu zvucnu izolaciju, alu/drvo prozore (a ima ih puno), puna vrata, iskljucivo italijansku keramiku made in italy, gletovala 3x sve zidove, novi parket od egzoticnog drveta.... i dobila stan kojim sam presecna za isto onoliko para koliko bih inace dala za belville po m2 da nisam odustala.... velika mana sada jeste sto nemam svoje parking mesto pa makar i na otvorenom...ali je sa moje strane to bila svesna zrtva za kvalitet stana koji sam htela... da parkiram isped zgrade uvek mogu, uvek ima mesta iako je nekad blize nekad dalje odulaza, a sto mi je dovoljno"

Ako nije tajna koji blok je prevagnuo, rekao bih da nije blok 30 vec neki od drugih blokova. Kako izgleda podno grejane koje ste ugradili, jeli vezano na toplu vodu koja ide od toplana, kolika je investicija to bilo ili za ovakvo renoviranje "kao za sebe" sto bi rekli koliko ispadne po kvm i je li bilo lako pronaci raznorazne majstore da sve to urade kvalitetno?
Inace se veoma zahvaljujem na trudu i detaljnim informacijama, zbog postova kao sto je ovaj vredi citati forum.
 
onome koji je u isto vreme i ateista i bog i koji više ne voli da pretrčava autoput ;) sledi pitanje: jel i autoput građen po krutim standardima gde su ga "stručnjaci" suzili za valjda 15 cm koji se ne primećuju, ali na 442 km do Zagreba daje mnoooogo materijala koji je negde morao da završi....

12 kvm za gm nije malo, još ako znaš da odabereš da nemaš komšiju koji može da te zagradi, 16 kvm u principu i jeste malo za garažu.

a što se stare gradnje tiče, ako zanemarimo dodatne radove na sređivanju samog stana, ono što mene odvraća su očajni i često mračni, prljavi i smrdljivi ulazi, i ne vidim kako bi se to promenilo u dogledno vreme, i okolina koja je isto tako zapuštena, sa recidivima prošlosti u vidu starih penzionera koje ne možeš ubediti da nešto treba da se promeni, popravi, osavremeni itd.
 
Neverovatno, lily, i posle opomene moderatora ista prica.

Pa koja BRE pakost i ljubomora? Oni koji su kupili pa im se ne svidja na cemu imaju da ti zavide? A oni koji nisu, makar vecina onih koji su ovde na forumu, nisu zato sto ne zele a ne sto nemaju para. Koliko shvatam manje vise svi ti koji se premisljaju bi ovde kupili kao investiciju. Oni koji hoce da kupe mogu jos uvek, i dalje mogu da biraju, cak ako traze manje stanove imace uskoro veci izbor. A mozda ce cak moci i uskoro i za manje para od nas. Sta onda da pobudi "pakost i ljubomoru"?

Stvarno neverovatno.
 
Cobretti":er39ohen je napisao(la):
Primetio sam u zadnjih par dana nesto sto me pojacano nervira, smrdi ventilacija iz kupatila / WC.

Posto se ovo desava u jos jednoj novogradnji sa kojom sam imao iskustva, iskreno sam se nadao da do ovoga nece doci :(

Ima li leka ovom problemu i zasto se desava?

Lose projektovani ventilacioni odvodi?

Takodje sam primetio da u garazama ima problema sa vlagom i da su zidovi u zadnjih 20 cm od zemlje razlistani.
Koja zgrada je u pitanju?


Da li se neko raspitivao za garantni rok od kada se racuna, da li od dana useljenja ili od dana kada je pocela univerzijada, zanima me za bojler, ostale uredjaje itd. konkretno. Lily je pominjala da su joj rekli da je garantni rok 2 godine ali ja to nisam nigde videla ni u ugovoru ni u aneksu, kako je kod vas, javite!
 
Odrasla sam u bloku 23.... arhitekta je svojevremeno dobio nagradu za taj blok....zasluzio je.... neki od tih stanova su zaista prelepi , lepse stanove nisam do sad videla ...ali nazalost... sta vredi da izrenoviras stan ( sto su moji i uradili) , kad ne mozes izrenovirati ulaz u zgradi , kako promeniti liftove koji se raspaduju, zivis u luksuzno izrenoviranom stanu, ali kad koristis lift , moras prstom da drzis magnet na vratima,....komsije koji takodje renoviraju stanove po svom licnom ukusu: menjaju oblik prozora, boje roletni...neki menjaju spoljnu boju zidova
Moguce je da ce i Belville ce biti takav za dvadesetak godina, a kad to vise ne bude... idemo dalje
:gobb:
 
Anabela je ubola suštinu, hoću sad da živim u sređenom okruženju, a ako kojim slučajem Belville završi isto kao ostali blokovi ima da bežim. Ali hoću da verujem da je ovo održavanje koje nudi Belville a na koje nismo navikli nešto što će čak i u Srbiji biti realnost za koju godinu, ustvari ne realnost nego obaveza. Ma bre mora da se plaća i tačka, ko ne može neka ne živi u civilizaciji.
 
bog":1mcfwagv je napisao(la):
Reci mi jel skupo prepraviti radijatore na podno grejanje i koliko debljine poda to nosi?
Posto studiram arhitekturu,uza struka, enterijer, moram ti dati savet. Ukoliko imas malu decu, ili planiras da ih imas, ni slucajno ne ugradjuj podno grejanje. Mozda je to fensi, ali je nezdravo i za odrasle, a kamoli za malu decu. Naime, zagrevanjem poda, odredjene vrste bakterija se izdizu sa poda do visine od 80cm do metar, a to je visina na kojoj mala deca direktno udisu te bakterije. Dokazano je i da podno grejanje lose utice i na krvne sudove na nogama, pogotovo vene, pa je stoga lose i za starije stanare.
Iskreno, ne vidim neku svrhu podnog grejanja, jer ti ono nece bolje grejati ukoliko stan nije dobro izolovan, a dizajn radijatora je zaista u ekspanziji, pa moze da bude i lep modni akcenat u enterijeru stana.
Ukoliko planiras renoviranje, za iste pare mozes kupiti skupocene i prelepe radijatore, a cevi provuci kroz pod do zida i time ih sakriti, ukoliko su ti ruzne.
Pozdrav!
 
bog":2fzbe7mm je napisao(la):
Reci mi jel skupo prepraviti radijatore na podno grejanje i koliko debljine poda to nosi?
samo cu ukratko jer se plasim da je ovo off topic.....nisam bila dovoljno jasna... nisam stavila podno grejanje kao alternativu cg vec kao dopunsko za prelazni period... dakle ostavila sam cg, koje, btw, savrseno funkcionise na bilo kojoj temperaturi, cak je pretoplo u stanu, a podno sam stavila za prelazne periode kada toplane ne rade...i nisam se odlucila za vodeno podno (koje po meni jeste bolje, ali kod renoviranja se javlja niz problema tipa, nova visina, poda, povezivanje plasticnih ili mekih bakarnih cevi sa postojecim cg cevima, temperatura (toplana max 70, a podno trazi max 50) i kvalitet vode koju toplana pusta, samim tim i kontrola temperature u stanu itd itd.... naravno moguc je i potpuno odvojen sistem podnog grejanja sa sopstvenim kotlom ali je to tek komplikacija za stan u zgradi) ....dakle ja sam isla na elektricno podno grejanje i tu ima dosta zezancija ako se istovremeno stavlja i ispod plocica i ispod drveta jer su zahtevi unekoliko drugaciji.....a sto se tice debljine poda, to ce zavisiti od toga sta i kako polazes, ali uglavnom moras obratiti paznju na termoizolaciju, kako ne bi grejao komsiju i na sloj za akumulaciju toplote.... ja sam podizala postojecu kosuljicu pa sam imala vecu slobodu

da se osvrnem i na komentar da je podno opasno po zdravlje .... ovo nije tacno ako se ispravno koristi tj ako se kontrolise temperatura poda koja se preporucuje max valjda do 24stepena, ali moze da bude opasno za vene ako se ovo prekoraci..... temperatura se mora ograniciti i kod polaganja ispod drveta zbog tendencije drveta da se susi itd.. ima gomila parametara koji uticu na krajnu specifikaciju rasporeda i debljine slojeva.... a sto se bakterija tice, takodje prvi put cujem za ovo, iako je moguce... podno grejanje se uglavnom promovise bas kao vrlo pogodno za zdravlje, zbog nacina grejanja odozdo na gore, zbog manje izlozenosti bakterijama i susenju vazduha koji su karakteristicni za klima uredjaje i sl.... dakle, ko zeli, neka se dobro informise ili konsultuje nekog masinca koji se bavi grejanjem....

i da dodam... mislim da je za nase podneblje i uslove podno grajanje kao jedini izvor grejanja nedovoljno...bilo da je vodeno cevno ili elektricno

neko je pitao koliko je mene konkretno renoviranje kostalo.. pa gotovo duplo od klasicnog renoviranja od oko 200-250/m2 ...citavo renoviranje je trajalo par meseci, danonocno i bilo je pravi pakao... svakodnevna borba sa majstorima povodom bukvalno svega... dogovor ne vazi cak i ako je napismen....potpuna i non stop kontrola savrseno neophodna....
 
Anabela":37v7pz3p je napisao(la):
Odrasla sam u bloku 23.... arhitekta je svojevremeno dobio nagradu za taj blok....zasluzio je.... neki od tih stanova su zaista prelepi , lepse stanove nisam do sad videla ...ali nazalost... sta vredi da izrenoviras stan ( sto su moji i uradili) , kad ne mozes izrenovirati ulaz u zgradi , kako promeniti liftove koji se raspaduju, zivis u luksuzno izrenoviranom stanu, ali kad koristis lift , moras prstom da drzis magnet na vratima,....komsije koji takodje renoviraju stanove po svom licnom ukusu: menjaju oblik prozora, boje roletni...neki menjaju spoljnu boju zidova:
sve ovo je tacno..... ja sam imala srece da sam nasla stan u zgradi sa 20 stanova, relativno cistog ulaza, sa ocajnim liftom (funkcionise skroz ok, ali je prljav i iskraban)....lift koristim samo kad nosim kofere, inace idem peske, stepenisni prostor ima prozore pa je sve malo bolje, ali ono sto je presudilo kod mene jeste da u tom prostoru provedem par minuta dnevno, a u stanu mnogo vise....
 
Anabela":1igsasqf je napisao(la):
Odrasla sam u bloku 23.... arhitekta je svojevremeno dobio nagradu za taj blok....zasluzio je.... neki od tih stanova su zaista prelepi , lepse stanove nisam do sad videla ...ali nazalost... sta vredi da izrenoviras stan ( sto su moji i uradili) , kad ne mozes izrenovirati ulaz u zgradi , kako promeniti liftove koji se raspaduju, zivis u luksuzno izrenoviranom stanu, ali kad koristis lift , moras prstom da drzis magnet na vratima,....komsije koji takodje renoviraju stanove po svom licnom ukusu: menjaju oblik prozora, boje roletni...neki menjaju spoljnu boju zidova
Moguce je da ce i Belville ce biti takav za dvadesetak godina, a kad to vise ne bude... idemo dalje
:gobb:
Liftovi stvarno mogu da budu ruzni i razdrndani, ali ima liftova u 23-em koji izgledaju kao novi. U svakom slucaju, kupac uvek moze dati koju hiljadu EUR vise i kupiti stan na 1. ili 2. spratu, tada mu lift nece ni trebati - problem resen! Ipak su te zgrade stare skoro pola veka, a 100 godina se racuna kao period totalne amortizacije. Koliko ce Belville da se beli - videcemo.

Dobra je ideja da se odrzavanje placa, ako to sve bude uopste funkcionisalo kao sto je zamisljeno. Ovo kazem zato sto ne vidim kako neko (ko? deltina expozitura? kucni savet? ekipa bastovana i cistacica?) misli da natera stanare da placaju odrzavanje? Isti problem postoji sa infostanom, a sudski procesi traju godinama i na kraju obicno nista. Jednog dana stan promeni vlasnika, a stari ode, predmet ostane u sudu i na kraju zastari. Moguca posledica ovoga je zapusten Belville, i to gore nego drugi blokovi, jer je ce ovo odrzavanje biti skupo u odnosu na infostan. Nema para - nema odrzavanja. Video sam pre neku godinu na Zlatiboru u jednoj novo sazidanoj zgradi na ulazu stoji velika molba, kaze "Mole se vlasnici stanova da plate cistacicu, sijalice, zajednicku struju i sl, jer su bili spremni da skupo plate stanove, a sad izbegavaju ove sitne troskove. Sramota!", u potpisu predsednik kucnog saveta. Znaci u toj zgradi, u to vreme, ljudi su placali novogradnju preko 2kEUR/m2, a posle se jajare za neku sicu i covek im ne moze nista sem da ih tako sramoti na ulazu i racuna na njihovu savest. Zivo me zanima sta ce biti sa Belville-om i kad ce da krene odrzavanje. Ako i krene, bice delimicno, jer kad se skupe pare od postojecih vlasnika (ako budu hteli da plate), nece biti ni 1/3 ocekivane sume, znaci umesto 3 travnjaka odrzavace se samo jedan :) Pa onda drugi kad se skupe pare za njega i sve tako. Ko zna, mozda se Anabela vrne kod svojih u lepo sredjeni 23. blok :)

Podno grejanje ima prvu prednost da je temperatura mnogo uniformnija u celoj prostoriji nego sa radijatorom. To vazi ako se gleda horizontalno, a takodje i vertikalno. Druga prednost je prostor, jer kod vecih stanova na radijatore i cevi sigurno ode 1m2, a mozda i vise. Trece, rebra radijatora su uvek puna prasine i tesko ih je cistiti. S druge strane, znam da parket koji je suv i star i dve decenije, mozew dodatno da se rasusi i skupi) ako mu se poturi podno grejanje, znaci raditi samo u varijanti sa laminatom. Sto se tice bakterija, treba proveriti. Ja samo znam da bakterijama ne pogoduje suva sredina, a izbacivanjem tepiha bice izbaceno i 99% bakterija (i grinja). Iskreno, malo mi je sumnjiva pretpostavka da se bakterije dizu na 80cm visine da bi pobegle od toplog poda, mislim nemaju krila LOL, ali mozda je moguce. One u principu zive u vlaznim sredinama (usta, nos, itd), tako da suv vazduh moze samo da im smeta. U svakom slucaju imam samo pohvale za podno grejanje, jer sam imao prilike da se licno uverim kako to radi i izgleda, mada ja licno ne volim kad su mi noge tople, nekako vise volim malo da osetim hladnocu kad je vec zima.
 
pufna69":kc4306c4 je napisao(la):
... svakodnevna borba sa majstorima povodom bukvalno svega... dogovor ne vazi cak i ako je napismen....potpuna i non stop kontrola savrseno neophodna....
Haha, totalno se saosecam sa tobom. Bas se setih jedne moje avanture sa tako velikim renoviranjem i majstorima... sou zivi!! Prvo sam se drao i pretio, ucenjivao ih parama, pa sam onda krenuo da radim zajedno s njima ne bi li ih malo ubrzao i podstakao, a onda smo zapalili pljugu, pa poceli da pravimo pauze da locemo pivo, pa smo raspalili rostilj na terasi, pa gledali utakmice umesto da radimo... da na kraju nije dosla zena da zavede red, mozda bi i ribe priveli LOL!!
 
bog":3filssx0 je napisao(la):
Haha, totalno se saosecam sa tobom. Bas se setih jedne moje avanture sa tako velikim renoviranjem i majstorima... sou zivi!! Prvo sam se drao i pretio, ucenjivao ih parama, pa sam onda krenuo da radim zajedno s njima ne bi li ih malo ubrzao i podstakao, a onda smo zapalili pljugu, pa poceli da pravimo pauze da locemo pivo, pa smo raspalili rostilj na terasi, pa gledali utakmice umesto da radimo... da na kraju nije dosla zena da zavede red, mozda bi i ribe priveli LOL!!
:) ja sam se jako iznenadila i ostala bez reci kada mi je jedan majstor prvi put pretio da ce ili da uradi kako on hoce, a ne kako ja zelim, ili ode on.....sutradan sam se sabrala i pokazala mu gde su vrata, za slucaj da je zaboravio...... a da sam radila zajedno sa njim, pa i posle njih o tome necu ni da pocinjem.. .ako bude sledeceg puta, kupicu ili iznajmiti potreban alat i sama sve odraditi, em ce biti brze, kvalitetnije, u roku koji meni odgovara a najveca prednost je da necu gubiti vreme na raznorazna ubedjivanja, pregovore, prepucavnja, slusanja neverovatno glupih hvalospeva itd.. to se ipak parama ne moze platiti.....
 
Vrh