Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

fikcija":1m9aqd19 je napisao(la):
hedonist":1m9aqd19 je napisao(la):
Da li je neko ko je dobio kljuceve od stana izmerio povrsinu stana i uporedio sa finalnom kvadraturom iz anexa? :dil:
Jos prosle godine, kad je Blvl slao Annexe zbog promene konacne P stana, trazila da mi dozvole premer m2 sa nezavisnim vestakom (ne samo zbog povrsine vec i kvaliteta parketa i zatecenih zanatskih radova), sto su prihvatili.
Kad se budem (jednog lepog dana:) uselila, po osnovu vec zapisnicki/i photo konstatovanih razlika za vidjeno stanje i uradjenog premera, ulozicu protest.A mozda i necu...jer sam dovoljno iscrpljena cekanjem kljuceva...
Hvala. Meni su rekli da ako postoje razlike u povrsini stana da tuzim firmu koja je izvrsila merenje. Lepo je to sve smisljeno.
 
hedonist":2x9crfv2 je napisao(la):
fikcija":2x9crfv2 je napisao(la):
hedonist":2x9crfv2 je napisao(la):
Da li je neko ko je dobio kljuceve od stana izmerio povrsinu stana i uporedio sa finalnom kvadraturom iz anexa? :dil:
Jos prosle godine, kad je Blvl slao Annexe zbog promene konacne P stana, trazila da mi dozvole premer m2 sa nezavisnim vestakom (ne samo zbog povrsine vec i kvaliteta parketa i zatecenih zanatskih radova), sto su prihvatili.
Kad se budem (jednog lepog dana:) uselila, po osnovu vec zapisnicki/i photo konstatovanih razlika za vidjeno stanje i uradjenog premera, ulozicu protest.A mozda i necu...jer sam dovoljno iscrpljena cekanjem kljuceva...
Hvala. Meni su rekli da ako postoje razlike u povrsini stana da tuzim firmu koja je izvrsila merenje. Lepo je to sve smisljeno.
Ja sam premeravala sama amaterski na brzinu kada sam isla da vidim stan. Na osnovu tako brzog merenja sam dosla do zakljucka da su mere koje su mi dostavljene korektne. I meni su takodje rekli da ako imam primedbe tuzim firmu GeoDita koja je radila merenje sto me je zacudilo jer ne razumem po kom osnovu s obzirom na cinjenicu da su oni podizvodjac Belvilla sa kojim ja imam ugovor potpisan.
 
da li me zezate?
pa ja i bez merenja vidim da se stan ne slaže sa tehničim crtežom, na moju štetu naravno. I kažete da ne mogu da se žalim B67? Pa ja sam njima platio stan po ceni kvm za broj kvm. Pa kome ću da se žalim nego njima?
 
Skidaju odgovornost za sve sa sebe. Ja sam stan kupila od njih i nikog dalje od njih ni ne vidim.

A kad nekome samo pukne film i padne mrak na oči...........
Mislim da će tada ovi, ne znam kako ni da ih nazovem, iz Bloka 67 paziti i u lift kad ulaze. Da se ne okliznu (to mislim).

Niste valjda pomislili da ću da ih bijem?! Ipak sam ja dama.

:p
 
iris":2o62yjqs je napisao(la):
hedonist":2o62yjqs je napisao(la):
fikcija":2o62yjqs je napisao(la):
Jos prosle godine, kad je Blvl slao Annexe zbog promene konacne P stana, trazila da mi dozvole premer m2 sa nezavisnim vestakom (ne samo zbog povrsine vec i kvaliteta parketa i zatecenih zanatskih radova), sto su prihvatili.
Kad se budem (jednog lepog dana:) uselila, po osnovu vec zapisnicki/i photo konstatovanih razlika za vidjeno stanje i uradjenog premera, ulozicu protest.A mozda i necu...jer sam dovoljno iscrpljena cekanjem kljuceva...
Hvala. Meni su rekli da ako postoje razlike u povrsini stana da tuzim firmu koja je izvrsila merenje. Lepo je to sve smisljeno.
Ja sam premeravala sama amaterski na brzinu kada sam isla da vidim stan. Na osnovu tako brzog merenja sam dosla do zakljucka da su mere koje su mi dostavljene korektne. I meni su takodje rekli da ako imam primedbe tuzim firmu GeoDita koja je radila merenje sto me je zacudilo jer ne razumem po kom osnovu s obzirom na cinjenicu da su oni podizvodjac Belvilla sa kojim ja imam ugovor potpisan.
Naravno da si u pravu, ti nemas nikakvu obavezu prema Geoditi, koja je angazovana od strane oba akcionara, a u ime Blvl.Medjutim, amatersko merenje nema snagu.Vestaci, koji su ovlasceni (sa licencom) (trosak angazovanja je zanemarljiv), izdaju Izvestaj koji jedino Sud priznaje.Kao sto ti njima ne moras da verujes u konacan premer, tako i on (Blvl) moze da zauzme stav prema tebi...zato moras da imas validan dokument, za slucaj da hoces da isteras ovu stvar do kraja (najpre, van-sudski, a onda i na sudu).Za svaki placeni cent, plus izgubljenu kamatu.
 
zizak":3djeo77u je napisao(la):
Skidaju odgovornost za sve sa sebe. Ja sam stan kupila od njih i nikog dalje od njih ni ne vidim.

A kad nekome samo pukne film i padne mrak na oči...........
Mislim da će tada ovi, ne znam kako ni da ih nazovem, iz Bloka 67 paziti i u lift kad ulaze. Da se ne okliznu (to mislim).

Niste valjda pomislili da ću da ih bijem?! Ipak sam ja dama.

:p
Hoces ja da ih drzim, a ti da ih bijes:):)
Pozdrav od druge damice...
 
Neeeeeee. Mi ćemo sedeti u onom kafiću (na dečjem igralištu) :vops: i jesti banane. Pa ko se oklizne, oklizne................
 
Nevenkovic":38q3km7m je napisao(la):
Samo u mojoj zgradi imam 4 prijatelja koji su kupili stanove ( a ukupno u naselju petnaestak, ima i dvoje iz Šeboja ) i skoro niko kao ni ja ne namerava da živi u ovim stanovima ( samo dvoje su se uselili ). Uglavnom su kupljeni za izdavanje/preprodaju. Tako da ne treba da vas čudi što je jako mali broj stanova useljen.
Ne mogu da verujem da neko jos misli da moze da ZARADI preprodajom ovih stanova. Pa ocigledno je problem prodati ih uopste, nije bas neka jagma. A i cene kvadrata u Srbiji ce rasti....u masti agenata.
 
Ako ste prolazili pored ciklame videli ste da odmah uz gomilu izvadjenog parketa stoji manja gomila necega sto je uredno upakovano u najlonsku foliju, cetvrtastog oblika. E, pa, jedna kolicina toga je jutros zavrsila u gepeku manjeg automobila ciji je vlasnik radnik koji radi u Ciklami. Ladno. Izneo kolicima do kola i pretovario. Mozda postoji opravdani razlog, ko ce ga znati. Veliki sistemi sa velikim brojem ljudi pate od rupa i rupica, nemoguca je kontrola 100 posto. Ali, ovo nas sve sada kosta mnogo. Jer ta ogromna gomila izvadjenog parketa je samo iz jednog ulaza Ciklame. Znate sta me u svemu tome najvise dira? Sto sve ovo sve vise lici na maler, a ja jednostavno ne volim tu rec. Rezultat je da se sada vec uradjeni posao radi po drugi put. “Zurilo se na vrat na nos, samo da se stigne za Univerzijadu”. Ma nemoj.. Da li je moguce da se nije moglo videti da se u stanove slaze trulo drvo?! Ma mislim da je tog nekog ko je slagao bolelo da ne kazem sta. Ima ko je baja, pa nek plati. I sada svi zajedno placamo. :violina:
 
Raspitajte se kad vam vec ponovo rade parket, da li koriste kvalitetan lepak, a ne ono kao po drugim zgradama da se dize samo od sebe, da ne biste i treci put lepili parket, ja bi im ako treba i sam platio lepak, samo da to bude kako treba...

Pojurite neku vezu, cimnite te radnike, ovo stvarno izgleda kao proizvodnja Juga, ako im se ne obrati paznja naprave fuseraj...
 
Koliko sam uspela da vidim, to izgleda kao parket, novo u svakom slucaju. Upakovan u najlonsku foliju, uredno slozen. Mozda neki visak. Radnik koji je stavio nekoliko komada tih pakovanja u svoj auto, nije se bas trudio da to sakrije. Zaista ne znam.
 
lily of the valley":38vg36jq je napisao(la):
Koliko sam uspela da vidim, to izgleda kao parket, novo u svakom slucaju. Upakovan u najlonsku foliju, uredno slozen. Mozda neki visak. Radnik koji je stavio nekoliko komada tih pakovanja u svoj auto, nije se bas trudio da to sakrije. Zaista ne znam.
lily, ako imas prilike, molim te vidi da li na al foliji (ili sta god da je covering of this package) je zalepljeno (npr ko je proizvodjac, tj zemlja porekla, itd). samo mi jos fali, da umesto lose osusenog i zizkom budjavog ukrainskog, jeftino fabrikovanog u kini, sada ugrade novopazarski parket...

cobretti, nice advice, ali kako da predlozimo koji lepak da koriste i/ili jos da ih iskontrolisemo? znas i sam....ugovor je po principu "kljuc u ruke" tako da sve (od instalacija, baterija na slavinama, sarki na 'stolarskim vratim', itd) on biraju...ako hoce, i ugradice i kinesko...znala bih ja sta bi im trazila, ali me niko ne pita :(
 
Jasno se vidi na zadnjem sedistu auta da se radi o parketu, potpuno novom, jos neupotrebljavanom. Uopste nije sakriven. Svako to moze da vidi. I to je parket koji se iznosi iz Ciklame i slaze pored onog loma od parketa. Ocigledno, nemaju nameru da ga upotrebljavaju, ne bi ga iznosili napolje. Verovatno neki visak tog loseg parketa.
 
fikcija":3uf77cv2 je napisao(la):
lily of the valley":3uf77cv2 je napisao(la):
Koliko sam uspela da vidim, to izgleda kao parket, novo u svakom slucaju. Upakovan u najlonsku foliju, uredno slozen. Mozda neki visak. Radnik koji je stavio nekoliko komada tih pakovanja u svoj auto, nije se bas trudio da to sakrije. Zaista ne znam.
lily, ako imas prilike, molim te vidi da li na al foliji (ili sta god da je covering of this package) je zalepljeno (npr ko je proizvodjac, tj zemlja porekla, itd). samo mi jos fali, da umesto lose osusenog i zizkom budjavog ukrainskog, jeftino fabrikovanog u kini, sada ugrade novopazarski parket...

cobretti, nice advice, ali kako da predlozimo koji lepak da koriste i/ili jos da ih iskontrolisemo? znas i sam....ugovor je po principu "kljuc u ruke" tako da sve (od instalacija, baterija na slavinama, sarki na 'stolarskim vratim', itd) on biraju...ako hoce, i ugradice i kinesko...znala bih ja sta bi im trazila, ali me niko ne pita :(
Odes lepo nadjes radnike tutnes im koju crvenu u dzep i uradite kako treba stvar. Nemam bolju ideju.
Stari lepak je LOS, odlepljuje se sam od sebe, to nije vise od reda 50 evrica da se uzme najbolje...
Mislim da je ok dvokomponentni, ali to treba konsultovati profesionalce.
 
Cobretti":3qkclhq8 je napisao(la):
[Dole lepo u garazama imaju kucice gde su ti cuvarcici koje placamo 40.000 evra mesecno, nek gledaju i te bajseve ;)
Utalimo, se kupimo te parking preckice, ko plati parkira se i CAO....
To moze i da se blokira nekim katancicem da svako ima svoju lokaciju ko je ucestvovao...
Ne budu li nasi opunomoceni advokati pristali, obustavljam da im placam mesecnu "alimentaciju" ...
Da se za sve stanare postave nosaci nema dovoljno mesta.
Prema tome nema nikakve šanse da ti oni daju dozvolu. Pogotovo što su isti privremeno na vlasti.
 
Da vas upozorim da obratite paznju kada budete preuzimali kljuceve i potpisivali zapisnik da to nikako neucinite ako stan ne bude uradjem po standardima i ugovoru. Za to ce vam trebati gradjevinski vestak da proceni jer se svi mi malo razumemo. posle je kasno i procicete golgotu kao i ja ili morati da iz svog dzepa (a to nije malo ) sredite sve sto treba od moleraja, parketa, stolarije, ... nista nije dobro uradjeno.
Jako su stedeli na materijalu (verovatno ga krali) pa su mnogo lose izvedeni molerski radovi kao i ostali sto ce te videti tek kada se uselite jer na blic sve je nasminkano a kvalitet je uzasan, keramika bugarska kao i sanitarija dok u ugovoru pise italijanska.
Ne mogu vam opisati koliko se kajem sto sam kupio stan u Belvilu zgradi koja je uzasno nadogradjena i u kojoj se jos uvek izvode gradjevinski radovi za koje nemaju dozvole i niko im nista nemoze. Savetujte sve koji pomisle da kupe stan da se neuvaljuju jer izlaza iz ovoga gliba nema.
Prodati su nam stanovi po neverovatno visokoj ceni a loseg kvaliteta a pri tom i nadogradjene zgrade kao u vreme SPO kada su kuce nicale po zgradama i raskrsnicama.
Cena je previsoka a to treba da zahvalimo marketingu koji je usposno vodjen i preko agencija za prodaju stanova i novinara koji su uspeli da prevare 500stotinak kupaca da je to realnost pa umesto da smo placali 1000-12000 realnih oni su kada svuda u svetu padala cena ovde uspeli da nas zavaraju da je cena mala. Ovde se sve namesta d abi se narod prevario od licitacija, tendera, privatizacija, igre na srecu, sve pa tako i ova prevara sa ovim naseljem. Takva nam je vlast koja nikada nije stitila svoj narod vec ga je uvek zrtvovala i pljackala. Zato da upozorimo neke druge da se nepredju kao i mi.
ZAOBIDJITE BELVIL , BELVIL JE OGROMNA PREVARA!
 
goxyz":1fq05o2t je napisao(la):
Da vas upozorim da obratite paznju kada budete preuzimali kljuceve i potpisivali zapisnik da to nikako neucinite ako stan ne bude uradjem po standardima i ugovoru. Za to ce vam trebati gradjevinski vestak da proceni jer se svi mi malo razumemo. posle je kasno i procicete golgotu kao i ja ili morati da iz svog dzepa (a to nije malo ) sredite sve sto treba od moleraja, parketa, stolarije, ... nista nije dobro uradjeno.
Jako su stedeli na materijalu (verovatno ga krali) pa su mnogo lose izvedeni molerski radovi kao i ostali sto ce te videti tek kada se uselite jer na blic sve je nasminkano a kvalitet je uzasan, keramika bugarska kao i sanitarija dok u ugovoru pise italijanska.
Ne mogu vam opisati koliko se kajem sto sam kupio stan u Belvilu zgradi koja je uzasno nadogradjena i u kojoj se jos uvek izvode gradjevinski radovi za koje nemaju dozvole i niko im nista nemoze. Savetujte sve koji pomisle da kupe stan da se neuvaljuju jer izlaza iz ovoga gliba nema.
Prodati su nam stanovi po neverovatno visokoj ceni a loseg kvaliteta a pri tom i nadogradjene zgrade kao u vreme SPO kada su kuce nicale po zgradama i raskrsnicama.
Cena je previsoka a to treba da zahvalimo marketingu koji je usposno vodjen i preko agencija za prodaju stanova i novinara koji su uspeli da prevare 500stotinak kupaca da je to realnost pa umesto da smo placali 1000-12000 realnih oni su kada svuda u svetu padala cena ovde uspeli da nas zavaraju da je cena mala. Ovde se sve namesta d abi se narod prevario od licitacija, tendera, privatizacija, igre na srecu, sve pa tako i ova prevara sa ovim naseljem. Takva nam je vlast koja nikada nije stitila svoj narod vec ga je uvek zrtvovala i pljackala. Zato da upozorimo neke druge da se nepredju kao i mi.
ZAOBIDJITE BELVIL , BELVIL JE OGROMNA PREVARA!
Nerealno je ocekivati cenu koju pominjes za kvadrat stanbenog prostora na Novom Beogradu, niti za staru gradnju, a kamoli za novu, a pogotovo za lokaciju na kojoj se nalazi Belville. Hvala na upozorenju za primopredajnu proceduru jer i ja sam buduca stanarka Irisa.
 
Ja neocekujem nikakvu cenu jer je ovo srbija i kako se bude tajkunima i udbasima snilo tako ce biti ali oni koji su videli malo sveta i balkana i evrope doci ce do slicnog zakljucka belvil-siporex naselje spratnost premasena a i odstupa od projekta i zato ne moze da se uknjizi, molerski radovi uzasni, problemi sa parketom, poplavama u garazi i na zadnjim spratovima i bla bla da nepricam o nedostacima koji ce vam biti poznati kada udjete u fazu kao i ja, e za to je previsoka cena. za Vasu informaciju vraceno je preko 500 stanova. broj prodatih u zadnjih godinu dana je smesan. zapali su i u finansijske probleme jer nema prodaje ali to je vec sve njihov problem , nas problem , kupaca stanova, je to sto su jako lose odradili posao a pored toga nadogradili tj izasli iz projekta mimo dozvola nadogradili. zadnjih godinu dana saniraju od pucanja zidova prokisnjjavanja i td dok se sa sredjivanjem od univerzijade nisu bavili ili tek ponegde gde su njihovi radnici kupili stan ili tamo gde je bilo ocigledno ostecenje.
Jos jednom da vas sve upozorim da obavezno angazujete gradjevinskog inzinjera koji ce vam ukazati sta su sve nedostaci da nebude posle problem kada se uselite a oni ce vas izbegavati i odugovlaciti pa ce te sve posle uraditi o svom trosku sto ce vas i kosttati a i vreme oduzeti.
Mozda si u pravu mogli smo i da nas nekoliko kupimo jedan isti stan ili da se zgrada nikada neuseli ili ... ovo je srbija i ovde je to normalno ali tamo gde je cena 2000evra to nije slucaj. Tamo se postuju rokovi, pruza kvalitet, tamo sistem i drzava funkcionisu, tamo su "kuce od cokolade, tamo se sve raduje..." tamo bi mi svi da odemo da zivimo i radimo a ovo ovde da izbrisemo i zaboravimo.
 
Specijalni istražni organi, koji rasvetljavaju slučaj "Hipo Alpe Adrija banke", trenutno preispituju poslovanje ove banke na Balkanu, piše bečki nedeljnik "Format".

"Hipo" je očigledno u Srbiji i Hrvatskoj "žonglirao" milionima i nekretninama, navodi list, ističući da je banka davala velikodušne kredite i kada je bilo poznato da se radi o problematičnim projektima.
Ova banka je pokušala da proda očigledno bezvredne nekretnine i placeve sopstvene firme koja se bavila nekretninama, ali je plan propao zbog veta koji je stavila osiguravajuća kompanija "Gracer vekselsajtige", koja je deo "Grave grupe".


Pravosudni organi trenutno analiziraju četiri, prema njihovom mišljenju, veoma sumnjiva projekta vezana za nekretnine. Tri projekta su išla preko hrvatskih firmi, a četvrti preko srpskog "Blok 67 d.o.o."

Ovo srpsko preduzeće bilo je uključeno u izgradnju jednog stambenog naselja u Beogradu, koju je trebalo da finansira "Hipo banka", navodi "Format".

OPŠIRNIJE NA SAJTU BLICA
 
goxyz":yg7igjz5 je napisao(la):
Ja neocekujem nikakvu cenu jer je ovo srbija i kako se bude tajkunima i udbasima snilo tako ce biti ali oni koji su videli malo sveta i balkana i evrope doci ce do slicnog zakljucka belvil-siporex naselje spratnost premasena a i odstupa od projekta i zato ne moze da se uknjizi, molerski radovi uzasni, problemi sa parketom, poplavama u garazi i na zadnjim spratovima i bla bla da nepricam o nedostacima koji ce vam biti poznati kada udjete u fazu kao i ja, e za to je previsoka cena. za Vasu informaciju vraceno je preko 500 stanova. broj prodatih u zadnjih godinu dana je smesan. zapali su i u finansijske probleme jer nema prodaje ali to je vec sve njihov problem , nas problem , kupaca stanova, je to sto su jako lose odradili posao a pored toga nadogradili tj izasli iz projekta mimo dozvola nadogradili. zadnjih godinu dana saniraju od pucanja zidova prokisnjjavanja i td dok se sa sredjivanjem od univerzijade nisu bavili ili tek ponegde gde su njihovi radnici kupili stan ili tamo gde je bilo ocigledno ostecenje.
Jos jednom da vas sve upozorim da obavezno angazujete gradjevinskog inzinjera koji ce vam ukazati sta su sve nedostaci da nebude posle problem kada se uselite a oni ce vas izbegavati i odugovlaciti pa ce te sve posle uraditi o svom trosku sto ce vas i kosttati a i vreme oduzeti.
Mozda si u pravu mogli smo i da nas nekoliko kupimo jedan isti stan ili da se zgrada nikada neuseli ili ... ovo je srbija i ovde je to normalno ali tamo gde je cena 2000evra to nije slucaj. Tamo se postuju rokovi, pruza kvalitet, tamo sistem i drzava funkcionisu, tamo su "kuce od cokolade, tamo se sve raduje..." tamo bi mi svi da odemo da zivimo i radimo a ovo ovde da izbrisemo i zaboravimo.
Cheer up, sutra je novi dan i nije sve tako crno... kako bi se tek osecao da kao mi cekas kljuceve do kraja maja :).
 
Vrh