Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

nestrplivi":1yxfhqng je napisao(la):
Evo jedna dobra vest, poceli su sa dizanjem parketa u zgradi SEBOJ.

Tako da konacno se nadam stvari pocinju da se odvijaju u pozitivnom smeru.


Ovoje informaccija 100 posto, sa lica mesta.

Prijatan dan
E,pa,ulepsao si mi ovaj dan, Nestrpljivi.Hvala!
 
@n_r_p

Nikom nece biti ostavljena mogucnost da stari parket zadrzi jer bismo, u slucaju da se ova mogucnost usvoji, kljuceve dobili tek po uklanjanju. Inace, stari parket se vec skida.
Tako da nema prostora za nesavesne komsije po ovom pitanju.
 
Sebojac, Segirl

Hvala na odgovorima, nadam se da ste moje komentare shvatili krajnje opravdano.
 
Čekajte drugari......
Pa to znači samo jedno.......... da žižka više neće biti.
Zar da menjam USERNAME?!?!?!? A tako smo se zbližili, da ne kažem poistovetili.
 
Posle menjenja parketa ide i krecenje, tako da je to komplikovano.

Kada su se konacno nakanili da pocnu pustimo ih da zavrse.
 
Nevenkovic":hia95ufv je napisao(la):
Spoznadoh da, pored tri najveće, moji prijatelji slave i neke Svete tata- Mrate, Vrače, Alimipije, Avramije, Stevane, Luke, Petke.
Najlepse molim za postovanje slave mojih roditelja - Sv. Mrata ili Mratindan koji se slavi 24.novembra. Hvala unapred.

BTW, da li ste primetili u dopisima koje smo dobili, bar je tako kod mene, pise ovo:
"...biće obračunat iznos na ime penala za svaki dan kašnjenja od ugovorom definisanog termina useljenja, u vrednosti od 0.01% neto vrednosti nepokretnosti, uz maksimalni isplaćeni iznos od 2% neto vrednosti nepokretnosti. Navedeni iznos će Vam biti isplaćen posle primopredaje nepokretnosti, uz obračun i isplatu u dinarima a na osnovu vrednosti nepokretnosti iskazane u konačnoj fakturi..."

To znaci da cemo imati znacajan gubitak zbog kursnih razlika, pogotovo mi koji smo stan kupili kada je evro bio ispod 80din. Takodje, PDV se oduzima jer je u pitanju neto iznos. I jos nesto, ocekujem da se penali placaju od 31.12.2009. jer je to jedini datum koji se pominje u ugovoru koji sam ja potpisala. 28.02.2010. je bio samo usmeni rok koji nam je saopsten.
 
iris":b0nsr4ad je napisao(la):
Najlepse molim za postovanje slave mojih roditelja - Sv. Mrata ili Mratindan koji se slavi 24.novembra. Hvala unapred.
Najlepše molim za izvinjenje, ako sam zbog nespretnog pokusaja da budem duhovit, povredio tvoja duhovna osećanja.
 
lily of the valley":6y0p4hiw je napisao(la):
Da li sam se zapitala u vezi sa necijim automobilom ili necijim novcem uopste? Niti me je ko pitao, niti se ja sama pitam. .
lily of the valley":6y0p4hiw je napisao(la):
da li si ti kupio stan u Belvilu?
lily of the valley":6y0p4hiw je napisao(la):
I ako jesi, koliki? I koji auto vozis?
Ne znam sta dodati na:
ftj":6y0p4hiw je napisao(la):
lily, you are losin' it...
Ništa od kafice.
 
Nevenkovic":1d8oea7c je napisao(la):
iris":1d8oea7c je napisao(la):
Najlepse molim za postovanje slave mojih roditelja - Sv. Mrata ili Mratindan koji se slavi 24.novembra. Hvala unapred.
Najlepše molim za izvinjenje, ako sam zbog nespretnog pokusaja da budem duhovit, povredio tvoja duhovna osećanja.
Izvinjenje prihvaceno!
 
iris":14thyvai je napisao(la):
To znaci da cemo imati znacajan gubitak zbog kursnih razlika, pogotovo mi koji smo stan kupili kada je evro bio ispod 80din. Takodje, PDV se oduzima jer je u pitanju neto iznos. I jos nesto, ocekujem da se penali placaju od 31.12.2009. jer je to jedini datum koji se pominje u ugovoru koji sam ja potpisala. 28.02.2010. je bio samo usmeni rok koji nam je saopsten.
Pa, naravno da je PDV izuzet, jer on nije cena tj ne ulazi vrednost ni jednog dobra, proizvoda...
Osim toga, svi mi koji smo 2006. uplatili stan/avans itd., kod povracaja PDV, obracunava se kurs Eur na dan placanja (vidi dtd sa njihovih faktura) tako da za npr stan od 50tak m2, gubitak, zbog kursne razlike, bice nesto manje od 1000 eur.
 
juce sam prosla pored seboj zgrade, oko 16:00hrs....ne vidoh ni jednu gomilicu izbacenog parketa niti kakav sum od radova... zebnja u istinitost njihovih navoda i dalje je prisutna...
 
moj poznanik, koji je kupio stan u mimozi (dobio je kljuceve), ima problem sa parketom (ne sa zizkom) jer se "podigao" na nekoliko mesta...toliko o kvalitetu izvedenih radova, izvrsenih na brzinu...

(doduse, i moja kuma koja je kupila nov stan preko puta piramide, je imala isti problem (prva 'sanacija' im nije uspela + koristili su kineski lepak = parket se ponovo podigao; medjutim kad ih je ubedila da upotrebe kvalitetan 2komponentni lepak, i potpisala izjavu da vise nece ulagati reklamaciju na parket, odradili su sve kako treba)).
 
Cobretti":1ulyks13 je napisao(la):
Malo relaksacije, nadam se da ima jos komsija koji vole bicikl, medjutim posto nam je investitor teska stipsa, zgrade nemaju ni podrum, ni biciklanu...

Razmisljao sam da se organizujemo, pa kupimo one parkire za bicikle, koji bi mogli da se postave npr kod kucica za cuvare podzenih garaza...

http://www.euromodul.rs/kategorija.php?podkat=26&kat=1&kat2=
sta ako komsija nema garazno mesto, a ima bicikl?:)
izgleda da ce terase sluziti i za bicikl, i za ... i ..., ...
 
Prodje bicikl, pored rampe ;)
BTW liftom svako moze da ode u garazu...

Ko investira taj ce moci i da parkira bajs, kad dodje vreme ovo deluje kao dobra idejam, ako je ostao koji slobodan pedalj garaze, obzitrom na "prcvoljak" mesta...
 
Cobretti":2b0kpnoy je napisao(la):
Malo relaksacije, nadam se da ima jos komsija koji vole bicikl, medjutim posto nam je investitor teska stipsa, zgrade nemaju ni podrum, ni biciklanu...

Razmisljao sam da se organizujemo, pa kupimo one parkire za bicikle, koji bi mogli da se postave npr kod kucica za cuvare podzenih garaza...

http://www.euromodul.rs/kategorija.php?podkat=26&kat=1&kat2=
super ideja, "samo" da dobijemo kljuceve :)
 
@Cobretti

bravo komšija!!!

koliko te kapiram, predlažeš da stavimo nosače u garažu? Sjajno!!!:kk:
U protivnom :notok: jer bi morali i struju da sprovedemo kroz njih. Meni su ukrali dvaput bike koji je vezan za gelender sa 2 lanca u zgradi sa interfonom.

Supruga mi je već rekla, nećeš valjda na novu terasu bike da staviš :(
 
"...biće obračunat iznos na ime penala za svaki dan kašnjenja od ugovorom definisanog termina useljenja, u vrednosti od 0.01% neto vrednosti nepokretnosti, uz maksimalni isplaćeni iznos od 2% neto vrednosti nepokretnosti. Navedeni iznos će Vam biti isplaćen posle primopredaje nepokretnosti, uz obračun i isplatu u dinarima a na osnovu vrednosti nepokretnosti iskazane u konačnoj fakturi..."

Ja nikakav dopis nisam dobila ali ovo je vrh bezobrazluka. Dok oni nama predaju stanove evro ima da bude 120 dindži.

Mi smo stan platili u celosti pre skoro godinu i po dana i to u EVRIMA. E a oni se sad našli pametni da mi plate štetu u dinarima po kursu iz 2008. Najbolje da plaćaju po kursu za nemačku marku iz 2002.

Taman sam se bila malo primirila oko angažovanja advokata ali sad ima da ga angažujem i to ne za postizanje dogovora nego za nešto mnogo gore......... pa makar i na moju štetu, ali neće me praviti budalom.

Nije ni čudo što nam još uvek nisu dostavili predlog teksta aneksa. Mogu im samo reći da sa ovakvim i sličnim predlozima mogu da :blah: D _ _ E!!!!!!!!!!!!!!!!
 
zizak":28ur26wz je napisao(la):
Dok oni nama predaju stanove evro ima da bude 120 dindži.
Mi smo stan platili u celosti pre skoro godinu i po dana i to u EVRIMA. E a oni se sad našli pametni da mi plate štetu u dinarima po kursu iz 2008. Najbolje da plaćaju po kursu za nemačku marku iz 2002.
Ja sam takodje platila stan u evrima na devizni racun belvilla i tako mi pise i u ugovoru. Slazem se da bi trebalo penali da se obracunavaju u odnosu na neto cenu izrazenu u evrima.
 
šebojac":3fkb3vhv je napisao(la):
@Cobretti

bravo komšija!!!

koliko te kapiram, predlažeš da stavimo nosače u garažu? Sjajno!!!:kk:
U protivnom :notok: jer bi morali i struju da sprovedemo kroz njih. Meni su ukrali dvaput bike koji je vezan za gelender sa 2 lanca u zgradi sa interfonom.

Supruga mi je već rekla, nećeš valjda na novu terasu bike da staviš :(
Dole lepo u garazama imaju kucice gde su ti cuvarcici koje placamo 40.000 evra mesecno, nek gledaju i te bajseve ;)
Utalimo, se kupimo te parking preckice, ko plati parkira se i CAO....
To moze i da se blokira nekim katancicem da svako ima svoju lokaciju ko je ucestvovao...

Ne budu li nasi opunomoceni advokati pristali, obustavljam da im placam mesecnu "alimentaciju" ...
 
Useljenje novih vlasnika u naselje Belvil još jednom odloženo zbog dodatnih renoviranja u tri zgrade
Ključevi tek početkom leta
AUTOR: A. MALUŠEV
Nakon višemesečnog odugovlačenja useljenja u tri zgrade u naselju Belvil, kupci stanova i lokala moraće da se strpe bar još tri meseca pre nego im investitor najzad uruči ključeve. Naime, po završetku Univerzijade, pokazalo se da je obim potrebnih radova na renoviranju prostora u kom su učesnici boravili, veći nego što se očekivalo. To je prouzrokovalo promenu termina useljenja.

- Kašnjenje radova izazvao je i problem sa jednim od dobavljača parketa, koji je isporučio robu lošeg kvaliteta. Kompanija „Blok 67 Associates“ i njeni nadzorni organi ponašali su se na najprofesionalniji mogući način. Od svih dobavljača zahtevani su svi potrebni sertifikati o kvalitetu materijala. Uprkos svim preduzetim merama i odgovarajućim atestima, jedan dobavljač isporučio je nekvalitetan parket, koji je ugrađen u određenom broju stanova tri pomenute zgrade. Odlučili smo da kao investitori, sav parket u tri zgrade zamenimo o svom trošku, kako bi kupci dobili stanove u potpuno ispravnom stanju. Ipak, taj proces traje i zahteva pomeranje rokova - kaže za Danas Miloš Stanojević, direktor Belvila.

Primopredaja poslednjih stanova u naselju Belville biće obavljena najkasnije krajem maja ili početkom juna, u zavisnosti o kom objektu je reč. Radi se o 20 odsto prodatih stanova, u tri zgrade, Šeboj, Iris i Ciklama, dok je preostalih 80 procenata, u 11 zgrada (naselje ima ukupno 14) predato stanarima u planiranom roku do kraja 2009. Primopredaja lokala u pomenutim objektima biće obavljena krajem marta ili početkom aprila.

Međutim, kupci nezadovoljni stalnim odlaganjem useljenja, najavili su zahtev za naplatu štete na ime nepoštovanja rokova koji su ugovorom predviđeni. Direktor Belvila ističe da ugovorom nisu utvrđene nikakve kaznene odredbe za slučaj prolongiranja građevinskih radova. Ipak, prema njegovim rečima, u kompaniji „Blok 67 Associates“, svesni su odgovornosti prema krajnjim kupcima i dobrovoljno su im ponudili isplatu penala.

- Krajnjeg kupca ne interesuje naš odnos sa dobavljačima i način na koji smo regulisali međusobne obaveze, kontrolu kvaliteta i slično. Zbog toga smo svim kupcima stanova i lokala koji se nisu na vreme uselili u Belville ponudili pravične nadoknade za svaki dan kašnjenja od ugovorom predviđenog termina useljenja. Penali iznose 0,01 odsto dnevno, od neto vrednosti stana, odnosno 0,02 odsto dnevno od neto vrednosti lokala. Svakako da iznos varira u zavisnosti od veličine stana odnosno lokala - kaže Stanojević. On se ujedno izvinjava što je izvođač probio dogovorene rokove, i time izazvao brojne neprijatnosti kupcima.

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beograd/kljucevi_tek_pocetkom_leta_.39.html?news_id=184945

:blah:
 
Da li je neko ko je dobio kljuceve od stana izmerio povrsinu stana i uporedio sa finalnom kvadraturom iz anexa? :dil:
 
hedonist":3sle4631 je napisao(la):
Da li je neko ko je dobio kljuceve od stana izmerio povrsinu stana i uporedio sa finalnom kvadraturom iz anexa? :dil:
Jos prosle godine, kad je Blvl slao Annexe zbog promene konacne P stana, trazila da mi dozvole premer m2 sa nezavisnim vestakom (ne samo zbog povrsine vec i kvaliteta parketa i zatecenih zanatskih radova), sto su prihvatili.
Kad se budem (jednog lepog dana:) uselila, po osnovu vec zapisnicki/i photo konstatovanih razlika za vidjeno stanje i uradjenog premera, ulozicu protest.A mozda i necu...jer sam dovoljno iscrpljena cekanjem kljuceva...
 
Vrh