Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ovo sa novim aneksom ugovora je bruka, treba i to poslati na TV i na u novine...
 
Poreske obaveze nemas dok ne dobijes kljuceve i ne potpises zapisnik o primopredaji. Onda ides u poresku upravu sa ugovorom,aneksom,primopredajnim zapisnikom i licnom kartom i prijavljujes porez na imovinu. Obavezno pre toga prijavi se na tu novu adresu jer ces dobiti umanjenje poreza (koji nije mali obzirom da ti je zgrada nova i bez amortizacije) od 40% i jos 10% na svakog clana domacinstva ali maksimalno do 70%. Ja sam to uradila ( konacno se isplatila licna karta sa cipom :) )
 
verado":mfzlqs5f je napisao(la):
Poreske obaveze nemas dok ne dobijes kljuceve i ne potpises zapisnik o primopredaji. Onda ides u poresku upravu sa ugovorom,aneksom,primopredajnim zapisnikom i licnom kartom i prijavljujes porez na imovinu. Obavezno pre toga prijavi se na tu novu adresu jer ces dobiti umanjenje poreza (koji nije mali obzirom da ti je zgrada nova i bez amortizacije) od 40% i jos 10% na svakog clana domacinstva ali maksimalno do 70%. Ja sam to uradila ( konacno se isplatila licna karta sa cipom :) )
Malo potpitanje, sta treba u MUP da se uradi upis nove adrese u cip LK, i jel moze blio koji MUP ?
 
drage komšije, evo nove vesti!
pre tri sata pozvao nas je direktor prodaje Miloš Stanojević (verovatno podstaknut našim pismima) i rekao da će oni u narednh nekoliko dana da nađu način na koji će nas obeštetiti (po pitanju naknade troškova stanovanja zbog produžetka roka i po pitanju postavljanja novog parketa). Po njegovim rečima, u toku su njihovi sastanci, završni interni sastanak se očekuje početkom sledeće nedelje a sastanak sa nama, stanarim, planiraju za kraj sledeće nedelje.
Novi anex ugovora nam nije spomenuo niti smo ga dobili. Što se tiče uništenog dečjeg igrališta, navodno su se sa dotičnim gospodinom, vlasnikom lokala, dogovorili da on uzme samo manji deo igrališta za baštu kafića što je naravno tralala pričica na koju mi nikako nećemo pristati!
Predlažemo da se pre zajedničkog sastanka sa predstavnicima b67 obavezno prethodno MI sastanemo (krajem ove nedelje) i konkretizujemo i uobličimo naše zahteve kako bi smo imali jedinstven stav od kojeg nećemo odustati
 
Koja ispala nista od BG hronike... na RTS-u ocigledno nije moguce probiti medijsku blokadu. Da li se uopste i dalje treba truditi?
 
slamarica":hlebq7s7 je napisao(la):
Koja ispala nista od BG hronike...
Ne zelim da zvucim maliciozno ali rekao sam vam da ce tako biti...Ipak se zna ko je glavni u ovoj zemlji.
 
Dragi stanovnici Belvilla, verujem da dosta vas poseduje digitalne fotoaparate te bi stvarno bilo zgodno da širokom auditorijumu pokažete sve stvari koje stvaraju problem u naselju, kao što je npr. ta uzurpacija dečijeg igrališta. Isto tako, jedan virtuelni obilazak naselja i zgrada ne bi bio na odmet. Jedno je kada ljudi pročitaju tekst o nečemu, ali je utisak mnogo jači kada se vide i fotografije dotičnih pojava.

Unapred sam zahvalan na fotografijama. :D
 
Cobretti,
u bilo kom MUP-u mozes da promenis adresu i sve sto je potrebno je original ugovora o kupoprodaji na uvid,fotokopiju istog tog ugovora,obrazac koji ti popune na salteru za obavestenja i to ti naplate 150 dinara i naravno licna karta. A da placas i taksu od 200 dinara.

Inace sad sam bila u naselju ciljano da vidim to igraliste ispred ciklame i cinio mi se da igraliste stoji ispred 9v. Ili nisu jos poceli sa rusenjem ili ce biti stvarno kako ciklamica kaze manji deo ide na bastu (bas da i ne idem u taj kafic). Pitala sam i jednog radnika obezbedjenja sta to oni obezbedjuju kad se sinoc desilo ubistvo u bloku 67 a on kaze da to nije bilo ovde u naselju nego kod hotela holidej in i u pitanju je neki rom iz romskog naselja odmah pored hotela
 
vucko":218sbeid je napisao(la):
slamarica":218sbeid je napisao(la):
Koja ispala nista od BG hronike...
Ne zelim da zvucim maliciozno ali rekao sam vam da ce tako biti...Ipak se zna ko je glavni u ovoj zemlji.
Nije mi samo jasno zasto su kada sam ih kontaktirala rekli da su zainteresovani!!!!
Sramota stvarno!
 
Drage komsije, molim vas da nas izvestavate sta se desava, mi nemamo nasu TV (koliko vidim ne mozemo tamo n ida probijemo)
Inace nas niko nije jos kontaktirao u vezi dana uselenja mada imaju nas email i telefon. Onaj direktor kaze u nekom clanku licno ce U TOKU OVOG DANA da sve obavesti bla bla bla. Koliko li je samo placen da laze. A pogledajte koji clanak - prava klopka za nove zrtve:

http://www.pregled.rs/beograd.php?vest=57064
 
Maja_F":28h6mtvp je napisao(la):
vucko":28h6mtvp je napisao(la):
slamarica":28h6mtvp je napisao(la):
Koja ispala nista od BG hronike...
Ne zelim da zvucim maliciozno ali rekao sam vam da ce tako biti...Ipak se zna ko je glavni u ovoj zemlji.
Nije mi samo jasno zasto su kada sam ih kontaktirala rekli da su zainteresovani!!!!
Sramota stvarno!
Ne radi se o njima licno vec o uredniku,kad su kod nas napravili reportazu cak su i potpisali peticiju novinar i ekipa koja je bila sa njime i rekli su da nas podrzavaju u potpunosti.Ali je problem urednistvo RTS-a koje ne pusta nijedan prelog koji kritikuje bilo koji od miskovicevih lopovluka(m sam napisao namerno malim slovom).Ko zna koliko je takvih priloga zadrzano da se ne pusti jer smetaju nekome ko je povezan,prosto nam ne daju da se povezemo jer bi tako sve to rade isplivalo na povrsinu.

Pokusacu da iskopam neku vezu sto se novinara tice,ako uspem postavicu vam ovde kontakt.
 
ko hoce na tv neka mi posalje poruku na pm.

kontaktirali su me sa jedne od tv sa nacionalnom frekvencijom.
 
Drage buduce komsije,

zao mi je sto sam za ovaj forum kasno saznao. S'obzirom da se u nase stanove necemo skoro useliti mislim da ni ovo nije kasno.

Apsolutno razumem muke koje vi imate, ali bi dodao jos mozda i vecu muku koju imaju drugi.
Naime, zaposlenima Delte koji su kupili stanove u Shittvillu je poruceno da ukoliko budu pravili problem zbog kasnjenja, trazili nadoknadu zbog kasnjenja ili pravili prigovore na kvalitet radova, oni ce njima praviti problem na poslu.

Mislite o tome!!!
 
Jedna lepa vest :)))) Nas dragi komsija Vlada (manda) ocekuje da mu se zena porodi svaki tren :)))) Ja mu od srca zelim da sve prodje kako treba pa da nam javi sta je dobio :)))))))))))))))))
 
verado":x5se1d67 je napisao(la):
Cobretti,
u bilo kom MUP-u mozes da promenis adresu i sve sto je potrebno je original ugovora o kupoprodaji na uvid,fotokopiju istog tog ugovora,obrazac koji ti popune na salteru za obavestenja i to ti naplate 150 dinara i naravno licna karta. A da placas i taksu od 200 dinara.

Inace sad sam bila u naselju ciljano da vidim to igraliste ispred ciklame i cinio mi se da igraliste stoji ispred 9v. Ili nisu jos poceli sa rusenjem ili ce biti stvarno kako ciklamica kaze manji deo ide na bastu (bas da i ne idem u taj kafic). Pitala sam i jednog radnika obezbedjenja sta to oni obezbedjuju kad se sinoc desilo ubistvo u bloku 67 a on kaze da to nije bilo ovde u naselju nego kod hotela holidej in i u pitanju je neki rom iz romskog naselja odmah pored hotela
THX :)
 
@ CIKLAMICA
I mene je danas zvao Milos S. iz Belvilla s istim objasnjenjem i istim obecanjem, takodje kao reakcija na mail koji sam poslala. Zvucao je tako divno i srdacno, prosto sam htela da ga izljubim preko slusalice...:rant:
Elem, sastanak sa njim je krajem sl. nedelje i nije pomnjao nikakav Anex ugovora. Priznao je da parket jeste problem, izmedju ostalog, ali da ce stanovi biti na kvalitetnom nivou kada nam budu dali kljuceve. Takodje, na moje pitanje, TVRDIO je da je 28.02. dan useljenja a ne samo zavrsetka radova.

@servudska_veverica
I JA RADIM U DELTI I NISAM DOBILA NIKAKVU PRETNJU U SLUCAJU DA SE BUDEM ZALILA! CAK SAM DOBILA I PODRSKU.
 
Zaboravila sam da dodam.

Pricala sam sa par ljudi koji su uzeli stanove u zgradama Krin, Lala, Suncokret, Mimoza..Svi su zadovoljni. Ne kazem prezadovoljni, ima sitnijih propusta kao sto su fuge u kupatilu, sims kod prozora, ogreban parket...ali nista sto se inace ne moze zateci i kod drugih izvodjaca. Njihova primedba je i kasnjenje na zalbe na koje bi trebalo da se reaguje u roku od 3 dana.
Zamolila bih one koji pominju extremne propuste u svojim stanovima da stave neke slike kako bih videla o cemu se radi.

Plasi me da pored ovog kasnjenja koje mi je izazvalo probleme ne zateknem stan u stanju koje nije isto kao kada sam ga kupila.
Tnx.
 
@šegirl
ja sam danas pričao sa prijateljem koji je u Krinu. Kaže isto, manji propusti, inače sve ok.

Živi bili pa videli

Nego, da nije namera tog Stanojevića da nas okupi sledeće nedelje da bi nam uvalio Anex? :dil:
 
jedini komentar na neemitovani prilog o Belvilu na MEDIJSKOM JAVNOM SERVISU SRBIJE je da lažu kad kažu: VAŠE PRAVO DA ZNATE SVE
uostalom MI, koji smo prevareni, ZNAMO ali trebalo bi da znaju i potencijalni kupci MNOGO NEPRODATIH STANOVA U BELVILU (ako ih uopšte ima)

@ segirl
pozivmo ljupku i elokventnu komšinicu iz Šeboja da razmenimo mejlove (jedan smo joj već poslali sinoć ali nije nam odgovorila)

sve buduće komšije sa foruma još jednom pozivamo da se sastanemo u narednih nekoliko dana i iskristališemo zahteve
 
šegirl":310vugbr je napisao(la):
Zaboravila sam da dodam.

Pricala sam sa par ljudi koji su uzeli stanove u zgradama Krin, Lala, Suncokret, Mimoza..Svi su zadovoljni. Ne kazem prezadovoljni, ima sitnijih propusta kao sto su fuge u kupatilu, sims kod prozora, ogreban parket...ali nista sto se inace ne moze zateci i kod drugih izvodjaca. Njihova primedba je i kasnjenje na zalbe na koje bi trebalo da se reaguje u roku od 3 dana.
.
Ja sam uzeo stan u Ruži i takođe nemam značajnijih primedbi. Da je moglo bolje, svakako da jeste, ali da je toliko loše - ne mogu da se složim.

Juče sam istraživao prizemlje svoje zgrade i prijatno se iznenadio kada sam naišao na prostoriju za spremačicu i pored nje prostoriju za obezbeđenje. Vidi se da će to biti još dva nova radna mesta. Inače, čitavo prizemlje je kao lavirint, po izlasku iz lifta ide se dugačkim hodnikom, čas levo, čas desno i izlazi ili u garažu ili gore ka naselju. Po tim hodnicima postoji gomila vrata, a mi smo dobili ključeve samo za ulazna vrata sa obe strane zgrade. Neko je već rekao kako u Belville-u ima puno elektrike i razno-raznih džidža-bidža i potpuno je upravu. Videh neke silne cevi koje prolaze hodnicima, kao i barem 5 zasebnih prostorija na kojima piše "telekomunikacije", "EDB", ...

U svakom slučaju, pozdravljam sve buduće komšije a onima koji imaju problem sa useljenjem da ga reše što pre i na najbolji mogući način. I sam sam upućivao neke svoje kolege koji su kupili stan u CIklami na ovaj forum i obavestio ih o sastanku koji ste održali. Nadam se da su prisustvovali. :vops:
 
@ shmeksi
@ verado

shto se tice igrališta hocu samo da pojasnim da je ono trenutno svedeno na otprilike 1/4 prvobitne površine U tom skrajnutom delu ostala je tartan staza sa toboganom ispred kojeg je izbetonirana visoka betonska kupa u kojoj je sadnica sa zemljom. Betonska konstrukcija je toliko visoka tako da kada se na nju popne osoba prosečne visine, rukama može da se uhvati za sims i popne se ljudima sa prvog sprata na terasu. To više ne liči na igralište jer oko tobogana može da stanu dve majke sa decom! Osim toga, na preostalom, daleko većem delu srušena je tartan podloga i postavljene su velike betonske ploče kojima je već definisana buduća bašta kafića koja pripada lokalu u prizemlju. Naravno da postoje fotografije igrališta u izvornom obliku, onako kako ga je projektovao arhitekta, napravljene u avgustu i vrlo rado ću vam ih proslediti ako mi pošaljete email (ono je naravno postojalo i za vreme Univerzijade, verovatno da bi se studenti ljuljali i klackali u časovima dokolice između sportskih takmičenja). Deca će kvalitetnije da provode vreme u bašti kafića...
Poenta priče je da je nekom dozvoljeno da prisvoji zemljište ispred zgrade , izvrši građevinske radove i sve to u momentu kada zgrada nije ni prošla tehnički prijem a mi smo daleko od useljenja dva meseca... To je učinjeno uz blagoslov Nekoga iz Delte. Mi koji smo platili stanove ne možemo ni da uđemo da ih pogledamo kad hoćemo a kamoli da se uselimo u roku
 
Evo i par slika od mene, uhvaćenih na brzinu po jučerašnjoj maglovitoj večeri:

P1137049_resize.jpg


P1137050_resize.jpg


PC307038_resize.jpg


P1137051_resize.jpg


P1137055_resize.jpg


P1137056_resize.jpg


PC307034_resize.jpg


PC307040_resize.jpg


P1137052_resize.jpg


P1137054_resize.jpg
 
ciklamica":12zuvtm3 je napisao(la):
@ shmeksi
Naravno da postoje fotografije igrališta u izvornom obliku, onako kako ga je projektovao arhitekta, napravljene u avgustu i vrlo rado ću vam ih proslediti ako mi pošaljete email
Nema potrebe za slanjem na mejl, slobodno okači ovde na forum kako svi mogu to da vide, a najbolje je da za kačenje fotki koristiš www.tinypic.com

hvala :)
 
Nas niko nije obavestio o terminu uselenja verovatno sto nismo u Srbiji. Molim vas da nas obavestavate preko foruma kao i do sada ili mailom. Prilikom naseg sastanka sa managerom u Delti koji smo imali u Decembru nama je cvrsto obecano da ce uselenje biti krajem Januara. Oprezn osa njihovim obecanjima. :rant:
 
Vrh